Po žinios apie įgriuvusią „Auską“ sureagavo Palangos meras Šarūnas Vaitkus: „Auska“ nei sugriuvo, nei įgriuvo“

"Palangos tilto" informacija, 2022-01-21
Peržiūrėta
2421
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Delfi.lt skaitytojo nuotr., Delfi.lt foto montažas
Delfi.lt skaitytojo nuotr., Delfi.lt foto montažas

Į žinią Delfi.lt, kad, Palangą talžant didelei vėtrai, penktadienį, sausio 21 d., įgriuvo poilsio namai „Auska“, sureagavo Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, kuris penktadienį, sausio 21 d., vakare savo Facebook paskelbė tokį įrašą.

„Visai neseniai viena žiniasklaidos priemonė paskelbė straipsnį, kurio pavadinimą perskaitę Lietuvos žmonės, o ir palangiškiai galėjo ne juokais išsigąsti pamanę, kad šiąnakt ar šiandien pajūryje siautėjo tokio stiprumo audringas vėjas, o gal net visas uraganas ar cunamis, jog nuo žemės paviršiaus nušlavė legendinę vilą „Auska“. Tiesa, po keliolikos minučių tas pats portalas pavadinimą pataisė, tad pastatas buvo „atgaivintas“ ir vėl pastatytas ant savo pamatų.

Iš tikrųjų „Auska“ nei sugriuvo, nei įgriuvo. Tiesą sakant, net neįsivaizduoju, kokio galingumo turėtų būti uraganas, kad jis pajudintų tą gelžbetonio milžiną su visais jo požeminiais tuneliais.

Ir apskritai audra čia niekuo dėta.

Dar sausio 3 d. dabartinis vilos nuomininkas pranešė mums apie tai, jog pažeista viršutinė laukinės fasado sienos dalis.

Reaguojant į pranešimą, kaip to reikalauja įstatymas pastatą apžiūrėjo Savivaldybės administracijos direktorės įsakymu sudarytoji komisija, kurios sudėtyje buvo ir Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros Vakarų Lietuvos statybos valstybinės priežiūros departamento specialistas.

Komisija neaptiko sugriuvimo ar įgriuvimo. Kalbant paprastai ir be visų tų statybinių terminų, ji užfiksavo, jog nuo pastato koridoriaus, kelių metrų aukštyje jungiančio kelis „Auskos“ korpusus, fasado nukrito dalis tinko. Saugumo sumetimais, numuštas buvo ir likęs praėjimo fasado tinkas. 

Tai, kad vilos fasadas byra, niekam nėra paslaptis. Apie tai aš kalbėjau ir praėjusį pavasarį, kuomet Palangos savivaldybė  perėmė „Auską“ savo žinion. Jau tuomet buvo aišku, kad turtą valdęs „Turto bankas“ visiškai nesidomėjo, kaip ankstesni nuomininkai, eksploatavę vilą dešimt metų, naudoja turtą, kiek investuoja į jo priežiūrą bei remontą ir ar apskritai tai daro.

Mes pernai pavasarį „Auską“ perėmėme ne tik be tinko kai kuriose pastato fasado vietose, bet ir ganėtinai nusiaubtą viduje.

Naujasis vilos nuomininkas, prieš perimdamas turtą, matė realią situaciją, o ir sutartyje įsipareigojo jį prižiūrėti ir, esant reikalui, remontuoti. Vakar jis buvo informuotas apie pastatą apžiūrėjusios komisijos išvadas ir tai, kad, remiantis nuomos sutartimi, turi sutvarkyti įvykio vietą, utilizuoti susidariusias atliekas bei imtis priemonių ir užtikrinti, kad kitose pastato vietose pažeista fasado apdaila nekeltų pavojaus.

Nors vila gali būti ir toliau eksploatuojama be trukdžių, Savivaldybė geranoriškai nusprendė neimti nuomos mokesčio nuo sausio 3 d. iki sausio 20 d., tačiau negali, kaip to pageidautų nuomininkas, kompensuoti komunalinius mokesčius ar nustatyti ilgesnį terminą, kuomet nereikėtų mokėti nuomos.

Apie įvykį tiek Savivaldybė, tiek nuomininkas „Roko virtuvė“ pranešė pastatą apdraudusioms draudimo bendrovėms., kurios ir turėtų padengti remonto kaštus.

Džiaugiuosi, kad miesto Taryba pernai apsisprendė dėl „Auskos“ panaudojimo ateityje. Dabar rengiamas teritorijos detalusis planas, o pastatas pavirs gydyklomis, netoliese atsiras ir globos namai mūsų senjorams.

Gero vakaro, būkite sveiki ir netikėkite, kad „Auska“ gali sugriūti. Vila Palangai tikrai dar reikalinga ir turės gražią ateitį,“ – sako Š. Vaitkaus įrašas.

„Palangos tiltas“ skelbia ir Delfi.lt paskelbto straipsnio apie neva įgriuvusią „Auską“.

„Palangos kurorte esantis išskirtinis objektas – „Vila Auska“ tapo vienu didžiausių traukos objektu. Čia netrūko žymiausių renginių, privačių švenčių ir vakarėlių, kuriuose dalyvavo garsiausi pramogų verslo atstovai. Tačiau šiandien (sausio 21 d.) viena populiariausių pajūrio vietų privalo savo veiklą riboti – dalis pastato netikėtai sugriuvo. Redakcijos žiniomis, netikėtai įgriuvo koridoriaus, kuris jungia virtuvės ir renginių, apgyvendinimo patalpas, grindys. Į redakciją kreipėsi skaitytoja, atsiuntusi išskirtinius kadrus, kuriuose matomos nuolaužos ir tvora aptverta dalis „Vila Auska“ pastato,“ – rašo delfi.lt 

„Auska“ nuomos pagrindu priklauso jaunam verslininkui, kelių restoranų savininkui, „Roko virtuvė“ įkūrėjui – Rokui Galvonui. 

Delfi.lt susisiekus su verslininku, jis patikino, kad šiuo metu veikla „Vila Auska“ patalpose ribojama, atsisakyta daugybės suplanuotų renginių, privačių įmonės švenčių ir komentuoti situaciją plačiau atsisakė: „Šiuo metu turime daugybę iššūkių, skaičiuojami didžiuliai nuostoliai, visi suplanuoti renginiai atšaukti, tikiuosi savivaldybė visus patirtus nuostolius kompensuos. Labai norisi, kad kuo greičiau esama situacija būtų išspręsta.“ 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

15min.lt paskelbus Palangos mero interviu „Palangos meras: apie iščiustytą kurortą, konservatorių perspektyvas ir Ingridos Šimonytės „vidinį pasaulį“, meras Šarūnas Vaitkus pakvietė visus jį perskaityti ir nepagailėjo pagyrų jį parengusiai žurnalistei. „Konkretūs labai konkrečios žurnalistės klausimai – apie Palangą, regioną, Vyriausybę ir... platesnius vandenis," – sako jis savo įraše Facebook.


Konservatorių partijos viršūnėms prakalbus apie pirmalaikius rinkimus kaip priemonę užgesinti vadinamąjį „čekučių skandalą“, nerimas bei nepasitenkinimas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) gretose auga.


Per dešimt metų Palangoje registruota beveik 12 milijonų nakvynių, ir, jei ne pandeminiai 2020 ir 2021 metai, šis skaičius būtų buvęs dar didesnis.  Anot Palangos mero Šarūno Vaitkaus, pernai buvo pasiektas nakvynių rekordas:  Statistikos departamento duomenimis, praėjusiais metais tie, kurie turėjo prievolę deklaruoti duomenis (viešbučiai, poilsio namai ir kiti juridiniai asmenys)...


Kaip gyvensime rytoj ir artimiausius mėnesius?  „Situacija išskirtinai sudėtinga,“ – pripažįsta Palangos meras Šarūnas Vaitkus. Pirmadienį, rugsėjo 12-ąją, šalies Prezidentas Gitanas Nausėda su savo komanda darbo dieną leido Klaipėdos regione, kur jis susitiko su pajūrio krašto savivaldybių merais ir aptarė infliacijos poveikio savivaldai, energijos resursų brangimo, savivaldybių...


Palangos kurorte esantis išskirtinis objektas – „Vila Auska“ tapo vienu didžiausių traukos objektu. Čia netrūko žymiausių renginių, privačių švenčių ir vakarėlių, kuriuose dalyvavo garsiausi pramogų verslo atstovai. Tačiau šiandien viena populiariausių pajūrio vietų privalo savo veiklą riboti – dalis pastato netikėtai sugriuvo. Redakcijos žiniomis, netikėtai įgriuvo koridoriaus, kuris jungia...


Į žinią Delfi.lt, kad, Palangą talžant didelei vėtrai, penktadienį, sausio 21 d., įgriuvo poilsio namai „Auska“, sureagavo Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, kuris penktadienį, sausio 21 d., vakare savo Facebook paskelbė tokį įrašą.


Penktadienį, spalio 29 d., Palangoje lankėsi Energetikos ministras Dainius Kreivys su viceministre Daiva Garbaliauskaite. Po jų apsilankymo Palangos meras Šarūnas Vaitkus paliko tokį įrašą Meta (Facebook).


Vilniaus miesto savivaldybės valdomų sovietinių poilsio namų Palangoje, Vytauto g. 32, nuomos sutarties su UAB „Baltasis tigras“ pratęsimo svarstymas Vilnaus miesto savivaldybės Tarybos posėdyje prieš pat Kalėdas, gruodžio 23 d., įplieskė žiežirbų, o sostinės meras Remigijus Šimašius net žaibavo: „Kas vyksta su tuo pastatu, nepasikuklinčiau pavadinti, yra...


Regis, jeigu sieki Seimo nario kėdės Palangoje, žinok apie ją daugiau nei didžiausias miesto patriotas. Bet kaip parodė „Palangos tilto“ kandidatų į Seimą Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje debatai, kurių tiesioginę transliaciją per „Palangos tilto“ internetinę televiziją www.palangostiltas.lt stebėjo arti šimto žiūrovų, kai kurių kandidatų žinios apie...


Kad eilinių žmonių žinios apie Europos Sąjungos paramą dažniausiai apsiriboja trafaretiniu pasakymu „pinigų davė Europos Sąjunga“, nieko nuostabaus –dauguma žmonių apie Sąjungos paramą sprendžia pagal renovuojamas mokyklas ar rekonstruojamas gatves. Tačiau iš politikų, juolab savivaldybės Tarybos narių, suprantama tikėtis gilesnių žinių apie ES paramos panaudojimą, projektus, jų „virtuvės“...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius