Palangoje įgriuvo legendinė „Vila Auska“, savininkas Rokas Galvonas sako: skaičiuojami didžiuliai nuostoliai

Palangos tiltas, 2022-01-21
Peržiūrėta
5564
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

"Vila Auska", Rokas Galvonas / Foto: Delfi skaitytojo, asmeninis albumas
"Vila Auska", Rokas Galvonas / Foto: Delfi skaitytojo, asmeninis albumas

Palangos kurorte esantis išskirtinis objektas – „Vila Auska“ tapo vienu didžiausių traukos objektu. Čia netrūko žymiausių renginių, privačių švenčių ir vakarėlių, kuriuose dalyvavo garsiausi pramogų verslo atstovai. Tačiau šiandien viena populiariausių pajūrio vietų privalo savo veiklą riboti – dalis pastato netikėtai sugriuvo. Redakcijos žiniomis, netikėtai įgriuvo koridoriaus, kuris jungia virtuvės ir renginių, apgyvendinimo patalpas, grindys.

Į redakciją kreipėsi skaitytoja, atsiuntusi išskirtinius kadrus, kuriuose matomos nuolaužos ir tvora aptverta dalis „Vila Auska“ pastato.

Ši teritorija nuomos pagrindu priklauso jaunam verslininkui, kelių restoranų savininkui, „Roko virtuvė“ įkūrėjui – Rokui Galvonui.

Susisiekus su verslininku, jis patikino, kad šiuo metu veikla „Vila Auska“ patalpose ribojama, atsisakyta daugybės suplanuotų renginių, privačių įmonės švenčių ir komentuoti situaciją plačiau atsisakė: „Šiuo metu turime daugybę iššūkių, skaičiuojami didžiuliai nuostoliai, visi suplanuoti renginiai atšaukti, tikiuosi savivaldybė visus patirtus nuostolius kompensuos. Labai norisi, kad kuo greičiau esama situacija būtų išspręsta.“

​„Vila Auska“ dar sovietmečio laikais garsėjo kaip vienas prabangiausių kurortų tuometiniams šalies ir užsienio vadovams Baltijos šalyse. Anuomet ši poilsio vieta buvo itin mėgiama Algirdo Brazausko ir kitų įtakingų politikų. „Vila Auska“ buvo tapusi savotišku paveldu, kur buvo laikomi išskirtiniai meno kūriniai, vitražai, baldai, tačiau šį pastatą perimant Palangos miesto savivaldybei didžioji dalis vertingų daiktų dingo.

​Iki šiol prezidentinė „Auska“ priklausė turto bankui, ją nuomavosi bendrovė „Ambra Investicijos“. Tačiau kurorto valdžia pasiekė, kad šis objektas būtų parduotas miesto savivaldybei. Kaip tuomet spaudoje kalbėjo Palangos meras Šarūnas Vaitkus – tai pats optimaliausias variantas, norint išsaugoti išskirtinį kraštovaizdį pajūryje, kad jis netaptų privačių daugiabučių ir namų vieta.

​2021-ųjų metų balandžio 29-ąją, pasibaigus nuomos sutarčiai su „Ambra Investicijos“ vos po kelių dienų „Vila Auska“ konkurso būdu išnuomota verslininkui Rokui Galvonui, viešai skelbta, kad mėnesio nuomos kaina siekia mažiausiai 10 tūkst. eurų.

​Viešai kalbėta, kad remonto darbai šiame kurorto komplekse nevyko jau dešimtmečius. Palangos valdžia, perėmusi „Vila Auska“ objektą, svarstė ten įrengti senelių namus ar kitą objektą, kuris būtų prieinamas gyventojams. O greitai išnuomoti prezidentinę vilą nuspręsta tam, kad Palangos miesto savivaldybei netektų mokėti didelių pastato išlaikymo mokesčių ir ten galėtų vykti įvairiausios veiklos pritraukiančios daugiau miesto svečių.

Delfi.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šį rytą pabudau nuo kažkokio keisto, dar niekada negirdėto garso.  Pakėlusi lango užuolaidas, pamačiau saulėtą dangų ir du balandžius, tupinčius ant mano laukinių durų stogo. Paukščia, kraipydami uodegas ir liesdami vienas kitą sparnų galais, šoko savo meilės  šokį.


Liliputas. Būtent taip dėl savo mažumo buvo pravardžiuojama Palangoje stūksanti medinė vila „Vaidilutė“. Pastaroji buvo pastatyta žymiai didesnės XIX a. vilos „Dievaitis“ sklype, kuri iki mūsų dienų neišliko.


Sausio 18 dieną Lietuva neteko šlagerių karalienės Vitalijos Katunskytės. Ji buvo neatsiejama nuo Palangos, būtent šiame kurorte jos visą kelią stebėjo „Jūros užeigos“ – vienos pirmųjų kavinių, kurioje dainavo Vitalija –, savininkas Aidas Jurkštas.


Palangos kurorte esantis išskirtinis objektas – „Vila Auska“ tapo vienu didžiausių traukos objektu. Čia netrūko žymiausių renginių, privačių švenčių ir vakarėlių, kuriuose dalyvavo garsiausi pramogų verslo atstovai. Tačiau šiandien viena populiariausių pajūrio vietų privalo savo veiklą riboti – dalis pastato netikėtai sugriuvo. Redakcijos žiniomis, netikėtai įgriuvo koridoriaus, kuris jungia...


Į žinią Delfi.lt, kad, Palangą talžant didelei vėtrai, penktadienį, sausio 21 d., įgriuvo poilsio namai „Auska“, sureagavo Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, kuris penktadienį, sausio 21 d., vakare savo Facebook paskelbė tokį įrašą.


Išmanantys taisykles, bet mokantys improvizuoti, italai garsėja aistringu požiūriu į daugelį dalykų, vienas jų - klasikinė muzika. Vienok, ir šioje meno šventovėje jie nevengia pateikti publikai populiarių  „skanėstų“, kurių saldų skonį ši atpažįsta iš karto, kaip neapolietiškos dainos „O sole mio“ ar „Funiculli funiculla“ . Italai žino, kad to, kas yra prie širdies, niekada nebus gana.


Nepaprasta aura apsupta prezidentinė vila „Auska“ naujai atveria savo duris gegužės 24 d. ir kviečia svečius pasižvalgyti ne tik po atsinaujinusį viešbutį, išbandyti naujos virtuvės patiekalus, bet ir patyrinėti dar niekam nematytus vilos užkulisius.


Valstybė į privačias rankas ketina atiduoti 1973 metais statytą legendomis apipintą Palangos vilą „Auska“. Tai, kad sutartis su vilą nuomojančia įmone nebus pratęsta, o šiuo metu rengiami dokumentai kompleksui parduoti, 15min patvirtino vilą valdantis Turto bankas.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Bežiūrint į nenusakomo grožio Irenos Pakutinskienės kūrinius iš gintaro, kyla klausimas: iš kur tas mokėjimas jį prakalbinti? O gal ne prakalbinti, gal išgirsti, ką sako gintaras? „Ko gero, taip. Su juo reikia kalbėtis: neužtenka pamatyti, reikia ir išgirsti, ką jis sako“, – nusišypso menininkė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius