Palangos meras Šarūnas Vaitkus: šią vasarą ilsėtis atvyks apie 100 ukrainiečių vaikų iš Bučos

***, 2023-05-17
Peržiūrėta
1089
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Aldo Kazlausko (Aldas Ten) nuotrauka
Aldo Kazlausko (Aldas Ten) nuotrauka

Per dešimt metų Palangoje registruota beveik 12 milijonų nakvynių, ir, jei ne pandeminiai 2020 ir 2021 metai, šis skaičius būtų buvęs dar didesnis. 

Anot Palangos mero Šarūno Vaitkaus, pernai buvo pasiektas nakvynių rekordas:  Statistikos departamento duomenimis, praėjusiais metais tie, kurie turėjo prievolę deklaruoti duomenis (viešbučiai, poilsio namai ir kiti juridiniai asmenys), pranešė per metus registravę 1 mln. 250 tūkst. nakvynių. 

„Žinant, kad privatus apgyvendinimo sektorius Palangoje sudaro 60 proc. visų šios paslaugos teikėjų, galime drąsiai teigti, kad pernai Palangoje atostogautojai įsigijo apie 2,5 mln. nakvynių! Tikra gera žinia!“ – apie tai ir kaip Palanga pasirengusi ateinančiam karštajam sezonui, trečiadienį pasakojo kurorto meras jau tradicine prieš vasarą tampančioje spaudos konferencijoje. 

Kartu su juo joje dalyvavo Albertas Martinaitis, BĮ „Palangos investicijos“ direktoriaus pavaduotojas, Ingrida Valaitienė, Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė, Algirdas Budginas, Palangos policijos komisariato viršininkas, Aida Aleksandrovienė, Palangos Koncertų salės direktorė, taip pat Palangos Gintaro muziejaus direktorė Sigita Bagužaitė-Talačkienė.

Anot Š. Vaitkaus, verslas kurorte žada nemažai naujovių ir labai stipriai orientuojasi į paslaugų kokybę, rekordinius renginių skaičius prognozuoja Palangos koncertų salė, 60 – ąjį jubiliejų minės Gintaro muziejus, na o Palangos policijos pareigūnai ir pajūrio gelbėtojai jau pasirengę pasirūpinti saugumu ir viešąja tvarka kurorte. O jau birželio 2 – 4 dienomis Palanga pakvies į išskirtinį, 770 – ajam miesto gimtadieniui skirtą festivalį „Myliu Palangą“, kurio programa tikrai nustebins tokia didžiule renginių gausa, kokios Palangoje dar nesame turėję!

„Džiaugiuosi, kad vasarą naujai pradėjo ir verslas, šiandien visus, besidominčius Palangos naujovėmis, pakvietęs į konferenciją „Malonu“ (ji taip pat vyko trečiadienį – aut.) Tad jau startuojame į vasarą, linkiu visiems gražių orų, gerų atostogų, o palangiškiams ir vietos verslui – darbingo ir pelningo laikotarpio,“ – sakė meras.

Š. Vaitkus taip pat kalbėjo, kad šią vasarą Palangoje didelis dėmesys bus skiriamas paplūdimiams, jų infrastruktūrai gerinti.

„Šiemet Palanga vasarą pasitinka atsinaujinusi absoliučiai visus takus, vedančius prie jūros. Iš viso atnaujinta per aštuonis tūkstančius kvadratinių metrų takų, paklota nauja mediena“, – sakė jis.

Paplūdimiuose ir prie kopų taip pat planuojama įrengti 14 naujų konteinerinių tualetų, iš viso šiemet Palangoje bus 33 viešieji tualetai. Tai miestui atsieis apie 300 tūkst. eurų.

Vasarą taip pat bus pastatyta apie 140 persirengimo kabinų ir apie 900 atliekoms skirtų konteinerių.

Anot mero, šiemet baigiamas atnaujinti beveik dviejų kilometrų pėsčiųjų takas iki Kunigiškių.

Meras kalbėjo, kad automobilių parkavimo įkainiai išlieka tokie patys ir pridūrė, kad papildomai bus apmokestinamos dvi vietos – Prieplaukos ir Gubojų gatvėse.

Šia vasarą Palanga sulauks ypatingų svečių – į Palangą ilsėtis atvyks apie 100 vaikų ir juos lydinčių asmenų iš Ukrainos miesto Bučos.

 „Mes visai neseniai lankėmės Bučoje ir sutarėm su meru, kad galėtų Palanga priimti penkias pamainas po septynias dienas“, – spaudos konferencijoje informavo Š. Vaitkus.

 „Mes pilnai apmokėtumėme už jų apgyvendinimą, pilnai išlaikytumėme juos, pasirūpintumėme maitinimu, suorganizuotumėme pramogas“, – kalbėjo jis.

Pasak mero, į Palangą atvyktų tie vaikai, kurie Ukrainoje neteko tėvų – mamos, tėvo ar abejų.

 

PT info, naudota ELTA pranešimas

Aldo Kazlausko (Aldo Ten) nuotraukos

Jūsų komentaras:

Palangiskis 2023-05-18 09:02 (IP: 162.158.222.247)
O meras gali atsakyti kaip mokesčių mokėtojų pinigai buvo naudojami Palangoje? Skaidriai ar taskomi, vagiami prisidengiant nuomomis, pilant kurą su 15 kortelių skirtingų ir tt... Kodėl šitų abejonių neisklaido? P. S o LT vaikai neatvyks nepasiturintis, tik bucos?

Taip pat skaitykite

Karui Ukrainoje įžengus į trečius metus, karo pabėgėliai Palangoje džiaugiasi kurorto ramybe, čia atsivėrusiomis laikinomis naujomis galimybėmis, nors visų mintys – apie Tėvynę. 2022-ųjų pavasarį, kilus karui, į Palangą atvyko apie tūkstantį ukrainiečių, dabar jų čia yra registruota apie 970. Leonas Šidlauskas, Palangos senosios gimnazijos direktorius, sakė „Palangos tiltui“,  kad šiuo...


15min.lt paskelbus Palangos mero interviu „Palangos meras: apie iščiustytą kurortą, konservatorių perspektyvas ir Ingridos Šimonytės „vidinį pasaulį“, meras Šarūnas Vaitkus pakvietė visus jį perskaityti ir nepagailėjo pagyrų jį parengusiai žurnalistei. „Konkretūs labai konkrečios žurnalistės klausimai – apie Palangą, regioną, Vyriausybę ir... platesnius vandenis," – sako jis savo įraše Facebook.


Konservatorių partijos viršūnėms prakalbus apie pirmalaikius rinkimus kaip priemonę užgesinti vadinamąjį „čekučių skandalą“, nerimas bei nepasitenkinimas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) gretose auga.


Per dešimt metų Palangoje registruota beveik 12 milijonų nakvynių, ir, jei ne pandeminiai 2020 ir 2021 metai, šis skaičius būtų buvęs dar didesnis.  Anot Palangos mero Šarūno Vaitkaus, pernai buvo pasiektas nakvynių rekordas:  Statistikos departamento duomenimis, praėjusiais metais tie, kurie turėjo prievolę deklaruoti duomenis (viešbučiai, poilsio namai ir kiti juridiniai asmenys)...


Turbūt kaip daugelis mūsų, po 2022-ųjų vasario 24-osios, žymėjusios Rusijos karo prieš Ukrainą pradžią, palangiškė Ligita Sinušienė, lituanistė pagal išsilavinimą, prarado ramybę, nuolat sekė naujienas. 


Kaip gyvensime rytoj ir artimiausius mėnesius?  „Situacija išskirtinai sudėtinga,“ – pripažįsta Palangos meras Šarūnas Vaitkus. Pirmadienį, rugsėjo 12-ąją, šalies Prezidentas Gitanas Nausėda su savo komanda darbo dieną leido Klaipėdos regione, kur jis susitiko su pajūrio krašto savivaldybių merais ir aptarė infliacijos poveikio savivaldai, energijos resursų brangimo, savivaldybių...


Į žinią Delfi.lt, kad, Palangą talžant didelei vėtrai, penktadienį, sausio 21 d., įgriuvo poilsio namai „Auska“, sureagavo Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, kuris penktadienį, sausio 21 d., vakare savo Facebook paskelbė tokį įrašą.


Šią, kaip ir praėjusią, vasarą daugybės lietuvių keliai ves į Palangą. Populiariajam pajūrio kurortui jau dešimtmetį vadovaujantis meras Šarūnas Vaitkus nesidrovėdamas tvirtina, kad per šį laikotarpį Palanga smarkiai pasikeitė ir yra ant sėkmės bangos. Panašu, jog nė pandemija kurortui nesmogė žemiau juostos – meras šį laikotarpį apibūdina kaip...


Vilniaus miesto savivaldybės valdomų sovietinių poilsio namų Palangoje, Vytauto g. 32, nuomos sutarties su UAB „Baltasis tigras“ pratęsimo svarstymas Vilnaus miesto savivaldybės Tarybos posėdyje prieš pat Kalėdas, gruodžio 23 d., įplieskė žiežirbų, o sostinės meras Remigijus Šimašius net žaibavo: „Kas vyksta su tuo pastatu, nepasikuklinčiau pavadinti, yra...


Vasaros pabaigoje Palangos Švenčiausios Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje aukso žiedus sumainė ir santuokos priesaiką priėmė palangiškė Marija Česnavičiūtė ir britas Eliotas Austrinas (Elliott Austrin). Medaus mėnesį praleidę Jungtinėse Amerikos Valstijose jaunavedžiai jau grįžo į Didžiąją Britaniją, bet jie, kaip ir jų gausi vestuvių svita, iki šiol mena vestuvių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius