„Ramybės“ galerijoje Palangoje – pirmosios šio vasaros sezono parodos

Palangos tiltas, 2024-06-12
Peržiūrėta
1133
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pristatyti parodas D. Dronseikienė pakvietė tapytojas A. Althoffer ir V. Skafaru bei juvelyrikos kūrėjams atstovavusį D. Ilginį.
Pristatyti parodas D. Dronseikienė pakvietė tapytojas A. Althoffer ir V. Skafaru bei juvelyrikos kūrėjams atstovavusį D. Ilginį.

Keturioliktąjį parodų sezoną „Ramybės“ galerija tradiciškai pradėjo ne viena, o dviem parodomis: visą birželį čia bus galima gėrėtis tapytojų Aurelijos Althoffer Auros ir Viktorijos Skafaru paroda „Tarp dviejų tylų“, o parodoje „Sapne. Kita realybė“ – naujausiais šiuolaikinės juvelyrikos autorių kūriniais.

Paveiksluose – tęstinė tyla

„Tarp dviejų tylų“ – paroda, kuria menininkės Aurelija Althoffer Aura ir Viktorija Skafaru  skirtingai, tačiau tuo pačiu papildydamos viena kitą, pasakoja savo tylos istorijas.

„Menininkės Viktorijos Skafaru drobėse dažniausiai vyrauja vienintelis siužetinis elementas – uola ar medis, tačiau šis minimalizmas ne atsitiktinis, o apgalvotas, istoriškai ir pasąmoningai turtingas, – taip Italijoje kuriančios lietuvės tapytojos paveikslus, kuriuose vyrauja tęstinė tyla, pristato menotyrininkė ir parodos kuratorė Neringa Miller. – Struktūrizuodama savo drobes, Viktorija Skafaru formų ir simbolių semiasi iš ją dominančių skirtingų kultūrų. Čia laiko nėra, arba yra visas pasaulio laikas, ir mes jaučiame, kad ir medis, ir uola, kurie gyvena drobėje, ten buvo ir prieš mus ir čia liks amžinybei“.

„Ne veltui paroda pavadinta „Tarp dviejų tylų“:  mums patinka patylėti, mums patinka išklausyti, – susirinkusiems į parodos atidarymą „Ramybės“ galerijoje kalbėjo pati V. Skafaru, pirmą kartą eksponuojanti savo kūrybą gimtajame pajūrio krašte, Palangoje. – Tyla tam tikra prasme siejasi ir su mano pačios istorija. Aš, baigusi dailėtyrą, mečiau žodį ir perėjau prie vaizdo – kad būtų daugiau meno, kad būtų daugiau komunikacijos per kitą formą. Tai kviečiu ir jus visus: raskite laiko, leiskite sau pastovėti prie tų darbų, pažiūrėti, ką mes atvežėme, ką tuose užsieniuose prikūrėme“. 

Drobės liudija nostalgiją

Aurelija Althoffer Aura ne pirmą kartą eksponuoja savo kūrinius „Ramybės“ galerijoje: pasak jos, čia sugrįžti yra labai malonu. Juolab kad tam tikra prasme „Ramybė“ ir suvedė Prancūzijoje bei Italijoje kuriančias menininkes.

„Kaip sakė Viktorija, kuriam pasislėpusios, o paskui darbus atvežame – beje, atvežti irgi yra nemažas iššūkis“, – parodos atidarymo metu sakė tapytoja, pabrėžusi, jog ši „Ramybės“ galerijoje Palangoje eksponuojama paroda – tam tikra įžanga į rudenį Chambery mieste rengiamą į Lietuvos Kultūros Sezono Prancūzijoje programon įtrauktą meninį įvykį „Tik tyloje tave girdžiu“, kuriame, be abiejų autorių tapybos parodos, taip pat bus šokio ir muzikos performansai.

Kokia gi Aurelijos Alhoffer tyla?  „Visai kitokia, nei V. Skafaru: ji sustabdyta, „pagauta“, fragmentiška. Sūpynės, irklai, baseinai, žaidžiantys vaikai mums kalba apie gyvastį, patirtį, išgyventus momentus, – kviečia abiejų tapytojų drobėse įžvelgti ir mūsų pačių kasdienybės momentų grožį, trapumą ir vasaros tylos prasmę N. Miller, pratęsdama A. Alhoffer kūrybos pristatytmą. – Ar tai būtų peizažai, ar cirko motyvai, apleisti kelio ženklai ar tuščios sūpynės. Auros drobės – lyg jau baigto filmo filmavimo aikštelėje – liudija šiokią tokią nostalgiją arba laukimą – tą momentą laike ir erdvėje kažkam vos pasibaigus ar dar neprasidėjus“.

Idėją pasufleravo romanas

Kaskart, kai „Ramybės“ galerijoje keičiamos ekspozicijos ir pristatomos naujos parodos – tiek jau plačiai Lietuvoje ir už jos ribų žinomų, tiek dar tik pradedančių kūrybos kelią menininkių darbai, – viena sudėtinių naujos ekspozicijos dalių būna juvelyrika. Ir, kaip pastebėjo po pertraukos į „Ramybę“ sugrįžusi galerininkė Dalia Dronseikienė, jau galima sakyti, kad tradiciškai viena iš vasaros sezono atidarymo dalių būna ne vieną įspūdingą jungtinę parodą surengusių autorinės šiuolaikinės juvelyrikos kūrėjų komandos naujausių darbų pristatymas.

„Sapne. Kita realybė“ – taip šių metų parodą pavadino kūrėjai Tadas Deksnys, Marytė Dominaitė, Dalius Ilginis, Rasa Ilginė, Karina Lazauskaitė, Kamilė Stanelienė, Aurelija Šešelgė Karolina Šiburkytė ir Agnė Žaltauskaitė.

Pasak į parodų sezono atidarymą atvykusio ir visai jungtinei komandai atstovavusio D. Ilginio, parodos temą bei idėją iš dalies padiktavo Italo Kalvino (Italo Calvino) romanas „Nematomi miestai“ ir ši jo citata: „Visa, kas įsivaizduojama, galėtų būti susapnuota. Bet net ir pats netikėčiausiais sapnas – tai rebusas, slepiantis troškimą arba jo išvirkščiąją pusę“.

„Sapne. Kita realybė“ – paroda, nukelianti į paralelinį pasaulį per menininkų jutiminę prizmę.  Medžiagų ir formų žaismas – šįkart jungtinėje parodoje kontrastuoja skirtingos technikos ir formos, – kviečia susipažinti su autorių baimėmis ir atradimais, ir, tikiuosi, tam tikra prasme įtrauks žiūrovą į diskusiją“, – sakė. D. Ilginis.

„Ramybės“ galerija, kurioje galima ne tik apžiūrėti parodas, bet ir įsigyti eksponuojamus bei ne tik parodoje esančius kūrinius, įsikūrusi Vytauto g. ir lankytojų laukia I-IV-V-VI-VII nuo 11.00 val. iki 18.00 val.

„Ramybės“ galerijos informacija

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Keturioliktąjį parodų sezoną „Ramybės“ galerija tradiciškai pradėjo ne viena, o dviem parodomis.


Tęsdama vasaros parodų sezoną „Ramybės“ galerija vakar mylinčius meną sukvietė į dailininkių Aurelijos Althoffer ir Kunigundos Dineikaitės bei juvelyro Darijaus Gerliko parodų atidarymą.


Tęsdama vasaros parodų sezoną „Ramybės“ galerija ketvirtadienį, liepos 16 dieną 18.00 val. į dailininkių Aurelijos Althoffer ir Kunigundos Dineikaitės bei juvelyro Darijaus Gerliko parodų atidarymą.


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


„Ramybės“ galerijoje – septynių menininkų parodos

"Palangos tilto" informacija, 2019 07 14 | Rubrika: Kultūra

Tapyba, papuošalai, emalis – net septyni skirtingų žanrų menininkai liepos mėnesį surengė parodas „Ramybės“ galerijoje Palangoje. Iki liepos 24 dienos galerijos Baltojoje salėje savo kūrinius pristato Marytė Dominaitė (emalis), Mantvydas Lasinskas (emalis), Tatjana Semane (tapyba) ir Žilvinas Grigaitis (papuošalai). O Parodų salėje tapybos darbus eksponuoja...


Dailininkė Miglė Kosinskaitė štai jau trečią rugpjūtį į „Ramybės“ galeriją atveža naują savo kūrinių ciklą. Pernai į Palangą atkeliavo „Nokturnalanimals“ – paroda, kurios pavadinimą į lietuvių kalbą pati autorė verčia „Naktinėtojai“. Šiemet tapytoja tęsia pernykštes temas, papildydama jas naujais siužetais.


Paskutinį vasaros mėnesį „Ramybės“ galerija pasitiko trimis parodomis. Abstrakčiosios tapybos ir grafikos mėgėjai čia gali pasigėrėti autorine dailininko Ramūno Čeponio paroda, juvelyrikos vertintojams pristatomos Beno Staškausko (S’j) inovatyvių technologijų ir neįprastų formų juvelyrikos paroda „Under The Skin / Po oda” bei Vaido Gaižausko „Netikėti...


„Šventoji 2010“ - vasaros sezono atidarymas


Palangos pajūrį „maitins“ vasaros sezono metu

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 04 20 | Rubrika: Miestas

Palangos paplūdimiai smėliu bus pradėti maitinti prasidėjus oficialiam vasaros sezonui. Nors Klaipėdos apskrities viršininko administracijos Regioninės plėtros skyrius vykdantis tęstinį projektą, finansuojamą iš ES lėšų, buvo suplanavęs, kad tarptautinį konkursą pavyks paskelbti dar vasarį, tačiau užtruko dokumentų derinimo darbai. Šio projekto vertė  daugiau nei 17 mln. litų. Į šią...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius