„Ramybės“ galerijoje – net keturių menininkių parodos

Palangos tiltas, 2018-08-10
Peržiūrėta
2297
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Ramybės“ galerijoje – net keturių menininkių parodos

Dailininkė Miglė Kosinskaitė štai jau trečią rugpjūtį į „Ramybės“ galeriją atveža naują savo kūrinių ciklą. Pernai į Palangą atkeliavo „Nokturnalanimals“ – paroda, kurios pavadinimą į lietuvių kalbą pati autorė verčia „Naktinėtojai“. Šiemet tapytoja tęsia pernykštes temas, papildydama jas naujais siužetais.
„Šioje parodoje tęsiu pernykštę temą, – sako M. Kosinskaitė. – Tiesa, drobėse daugiau gyvūnų negu žmonių, gal kiek daugiau drąsesnių spalvų ir žaismingų siužetų. Taip pat eksponuoju keletą darbų iš ciklo „Praeiviai“. Ciklas – šviežias, Lietuvoje dar nerodytas, nors Honkongo ir Milano meno mugėse jau buvo pristatytas“.
Karinos Kazlauskaitės parodoje „Gamta kaip žaislas”menininkė naudoja kiaulės pūslę kaip medžiagą, kuri tarsi apjungia tėvų vaikystės prisiminimus: pūslė balionas, barškutis. Auksu ar sidabru dengta kiaulės pūslė sąveikauja su kitomis organinėmis, sintetinėmis ar utilitarinėmis medžiagomis, tokiomis, kaip paauksuoti ašutai, džiovintos kiaulės žarnos, žuvies konservų skardinė, ausų kištukai, pneumatinio prietaiso elementas, rankų darbo geležinė grandinė, rankšluosčiai, sidabro grandinėlė, mineralai, ir kt. Tokiu būdu menininkė pabrėžia natūralumo ir dirbtinumo, laikinumo ir ilgaamžiškumo priešpriešą kultūrinės atminties kontekste.
Skulptorės Rūtos Jusionytės paroda „Tyras buvimas“ – preliudija į kitais metais Lietuvoje įvyksiančią Rūtos Jusionytės 40-mečio parodą „Meilė ir mitas“. Parodos kuratoriai – galerija „Menų tiltas“ – teigia, jog ši paroda – Rūtos Jusionytės visiškai naujo kūrybos ciklo pradžia.
Buvusi klaipėdietė Rūta, baigusi studijas dailės akademijoje, 2001 m. išvyko į Prancūziją gyventi ir dirbti. Šiuo metu Rūta – pripažinta, Paryžiuje gyvenanti ir kurianti menininkė. Nuo 2003 metų menininkė dirba su garsiausiomis Paryžiaus galerijomis ir yra surengusi virš 30 personalinių parodų. Menininkės darbus galima pamatyti ne viename Lietuvos muziejuje, o apie autorę ir jos kūrybą rašė tokie Prancūzijos žurnalai, kaip „Artention“, „Miroirdel’art“ ir „L’agoradesarts“. Menininkės kūrybai 2015 metai buvo ypatingai reikšmingi – ji buvo apdovanota GeorgesCoulon„AcademyofBeaux-Arts“ premija už geriausią to meto Prancūzijos figuratyvinę skulptūrą.
Eglė Ganda Bagdonienė jau daugelį metų savo kūryba patvirtina ir įrodo teiginį, jog šiuolaikinė tekstilė, kruopštaus amato ir inovacijų sintezė, yra viena perspektyviausių šiuolaikinių meno industrijų sričių.
„Ramybės“ galerijoje prof. E. G. Bagdonienė pristato kūrinių ciklą „Pieta“, „Undinė“ ir „Ženklai“. Pasak kūrėjos, tai– skulptūriniai veltinio objektai, interpretuojantys istorijos, mitologijos ir šiuolaikinių aktualijų temas ir įsiliejantys į šmaikštų jungtinės keturių menininkių parodos leitmotyvą – apie ką svajoja moterys rugpjūtį... Darbų ciklas šiais metais buvo eksponuotas Paryžiuje, Šiuolaikinio meno parodoje deBlancsManteaux, galerijoje.
Parodas „Ramybės“ galerijoje remia Palangos miesto savivaldybė.

„Ramybės“ galerijos inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Keturioliktąjį parodų sezoną „Ramybės“ galerija tradiciškai pradėjo ne viena, o dviem parodomis.


Šeštadienį, rugsėjo 4 dieną, 18 val. „Ramybės“ galerijoje Palangoje atidaroma menininkių Editos Sabockytės-Skudienės ir Alevtinos Ščepanovos paroda „Sukurta planetoje Žemė“.


Tęsdama vasaros parodų sezoną „Ramybės“ galerija vakar mylinčius meną sukvietė į dailininkių Aurelijos Althoffer ir Kunigundos Dineikaitės bei juvelyro Darijaus Gerliko parodų atidarymą.


Tęsdama vasaros parodų sezoną „Ramybės“ galerija ketvirtadienį, liepos 16 dieną 18.00 val. į dailininkių Aurelijos Althoffer ir Kunigundos Dineikaitės bei juvelyro Darijaus Gerliko parodų atidarymą.


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


„Ramybės“ galerijoje – septynių menininkų parodos

"Palangos tilto" informacija, 2019 07 14 | Rubrika: Kultūra

Tapyba, papuošalai, emalis – net septyni skirtingų žanrų menininkai liepos mėnesį surengė parodas „Ramybės“ galerijoje Palangoje. Iki liepos 24 dienos galerijos Baltojoje salėje savo kūrinius pristato Marytė Dominaitė (emalis), Mantvydas Lasinskas (emalis), Tatjana Semane (tapyba) ir Žilvinas Grigaitis (papuošalai). O Parodų salėje tapybos darbus eksponuoja...


Dailininkė Miglė Kosinskaitė štai jau trečią rugpjūtį į „Ramybės“ galeriją atveža naują savo kūrinių ciklą. Pernai į Palangą atkeliavo „Nokturnalanimals“ – paroda, kurios pavadinimą į lietuvių kalbą pati autorė verčia „Naktinėtojai“. Šiemet tapytoja tęsia pernykštes temas, papildydama jas naujais siužetais.


Paskutinį vasaros mėnesį „Ramybės“ galerija pasitiko trimis parodomis. Abstrakčiosios tapybos ir grafikos mėgėjai čia gali pasigėrėti autorine dailininko Ramūno Čeponio paroda, juvelyrikos vertintojams pristatomos Beno Staškausko (S’j) inovatyvių technologijų ir neįprastų formų juvelyrikos paroda „Under The Skin / Po oda” bei Vaido Gaižausko „Netikėti...


Gegužės 28 dieną 17 valandą „Ramybės“ galerija (Vytauto g. 35, Palanga) kviečia į net keturių parodų atidarymą.


Svetingai kas vasarą duris atveriančioje ypatingos auros gaubiamoje M. Mažvydo nacionalinės bibliotekos Vasaros skaitykloje antradienį atidaryta išskirtinė paroda. Jaukias sales papuošė garsios Palangoje Oškinių šeimos menininkių, garsiojo aviakonstruktoriaus Broniaus Oškinio dukrų Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės ir Dovilės Oškinytės bei...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius