Vasaros skaitykloje – keturių vienos šeimos menininkių paroda

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-06-12
Peržiūrėta
2331
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

V. Kliučininkienė pristatė G. Oškinytę – Eimanavičienę, D. Oškinytę, M. Jonaitienę ir G. Eimanavičiūtę.
V. Kliučininkienė pristatė G. Oškinytę – Eimanavičienę, D. Oškinytę, M. Jonaitienę ir G. Eimanavičiūtę.

Svetingai kas vasarą duris atveriančioje ypatingos auros gaubiamoje M. Mažvydo nacionalinės bibliotekos Vasaros skaitykloje antradienį atidaryta išskirtinė paroda. Jaukias sales papuošė garsios Palangoje Oškinių šeimos menininkių, garsiojo aviakonstruktoriaus Broniaus Oškinio dukrų Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės ir Dovilės Oškinytės bei anūkių Miglės Jonaitienės ir Gražinos Eimanavičiūtės  „Vasaros paroda“.

„Man labai malonu, kad žymioji Palangos ir Lietuvos grafikė G. Oškinytė-Eimanavičienė atsiliepė į pernai vasarą išsakytą mintį, jog labai gražu būtų mūsų skaitykloje surengti vasaros parodą. Ir suteikė mums galimybę grožėtis ne tik jos pačios, bet visos šeimos kūryba, kuri mums visiems teikia išties didelį džiaugsmą. Esu įsitikinus, jog ji džiaugsmo teiks ir mūsų skaitytojams“, – gausiai į parodos atidarymą susirinkusiems svečiams sakė Vasaros skaityklos vedėja Vanda Kliučininkienė.

G. Oškinytė-Eimanavičienė, padėkojusi V. Kliučininkienei už galimybę surengti parodą jaukiose skaityklos erdvėse, sakė, jog apie tai, kokia paroda galėtų būti, pradėta galvoti jau prieš metus, kai gautas kvietimas ją surengti.

„Mūsų giminė glaudžiai susijusi su Palanga. Šiame stende trumpai pristatome tėvelius – Bronių ir Birutę Oškinius, ir prisistatome pačios. Šiandien aš ne tiek džiaugiuosi, kad čia eksponuojami mano kūriniai, kiek džiaugiuos, kad mes visos – tokios panašios ir tokios skirtingos – turime galimybę kartu pristatyti savo kūrybą“, – kalbėjo dailininkė, prie kurios darbų „Kraštovaizdis su Laimos ženklu“, „Kraštovaizdis su Saulės ženklu“, „Piliakalnis“, „Viešnia“, „Radinys“ sustoję svečiai sakė pasijuntą persikeliantys į kitą laiką ir erdvę...

„Manęs čia mažiausiai, – šypsojosi dailininkė D. Oškinytė, eksponuojanti „Ventos koliažus“, „Kosmogramą“. – Galiu pasakyti tiek: šioje aplinkoje visi darbai įgauna ypatingą skambesį. Aš gi džiaugiuosi, kad parodoje – ne tik mūsų šeimos dviejų kartų darbai. Patiems mažiausiems skirtoje salėje eksponuojami mano mokinukų darbai – kaip žinote, sesuo yra grafikė, o aš mokau grafikos S. Vainiūno meno mokykloje. Žinoma, pieštukas ir man nesvetimas – vis dėlto esu dailininkė-konstruktorė. Ir akvarelė šioje parodoje šiek tiek prisiminta“.

„Esu jauniausia šios šeimos atstovė, ir, galima sakyti, mano darbai – šiuolaikiškiausi, atilikti naudojant naujausias technologijas, – prabilo G. Eimanavičiūtė. – Vaikystėje labai norėjau tapti mokslininke. O tapau dizainere ir savo kūryboje ieškau, kaip sujungti meną ir mokslą. Interneto skaityklos salėje eksponuojami mano kompiuterinės grafikos darbai, o pagrindinės salės languose – labiau su dizainu susijusios mobilios kompozicijos“.

M. Jonaitienė parodoje pristato ir klasikinės grafikos technika, ir pieštuku atliktus darbus – Šventojoje plenerų „Šventosios žemės ženklai“ metu – beje, šie menininkų Audronės Bukauskienės ir Petro Barono kuruojamo projekto plenerai įkvėpimo suteikė visoms keturioms dailininkėms, – sukurtą triptiką „Laiko sluoksniai“, knygų skirtukus bei abėcėlės raidžių kompoziciją – pabirusios raidės susibėga į žodį „Metai“. Pasak M. Jonaitienės, koks gi kitas žodis šioje aplinkoje geriausiai tiktų įvardinti šiuos lietuvių literatūros klasikui K. Donelaičiui skirtus metus, jei ne jo poemos pavadinimas.

„Ketinu šią kompoziciją kiek „pamoderninti“ – turiu minčių, kaip būtų galima padaryti, kad patys skaitytojai galėtų sukomponuoti žodžius“, – prasitarė M. Jonaitienė.

Vasaros skaityklos lankytojams dovanojančios parodą dailininkės turėjo ir daugiau dovanų: V. Kliučininkienei, be atviruko su įstabiai grafiškai išrašyta jos vardo pirmąja raide, įteikti keli leidiniai, prie kurių kūrimo prisidėjo menininkės: pernai dvidešimtmetį atšventusios Palangos kūrybinės grupės „Mostas“, kurios narės yra Gražina ir Dovilė Oškinytės, o M. Jonaitienė ir G. Eimanavičiūtė (beje, visų leidinių dizainerė) – „Mosto“ plenerų viešnios, jubiliejinis albumas, Palangos literatų rinktinė, iliustruota M. Jonaitienės sukurtais skirtukais, B. Oškinio jubiliejui išleistas G. Oškinytės-Eimanavičienės piešinių albumas „Sumanymai“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gegužės 13 - 26 dienomis Palangos viešosios bibliotekos skaitykloje eksponuojama lietuvės režisierės, žurnalistės Dianos Marios Olsson fotografijų paroda „Laikyk mane arčiau".


Sekmadienio vakarą Palangos kempinge „Compensa“ baigėsi tris dienas trukusios tarptautinės šunų parodos – vasaros parodų sezonas „uždarytas“.


Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka maloniai kviečia į Oleksandro Tereščenkos knygos „Gyvenimas po 16:30. Po septynerių metų“ (Життя після 16:30. Сім років потому) pristatymą. 


Liepos 1 dieną Palangos viešosios bibliotekos interneto skaitykloje  atidaryta Palangos senosios gimnazijos bendruomenės fotografijų paroda „Mano miestas“, skirta Palangos krašto grąžinimo Lietuvai 100 – mečiui paminėti.  Joje miesto bendruomenei buvo pristatyta 30 mokinių ir mokytojų fotonuotraukų.


Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas ir Kūrybinių dirbtuvių komanda, minėdami jubiliejinį 55-ąjį Palangos vasaros skaityklos sezoną, parengė literatūrinį orientacinį žaidimą „Dramblionė“. Jis kvies šeimas pažinti Palangoje esančius objektus. Žaidimas startuos nuo Palangos vasaros skaityklos ir tęsis įdomiausiomis Palangos gatvėmis. 


Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos interneto skaitykloje visą birželį eksponuojama Palangos kurorto muziejaus parengta paroda.


Vieno kūrinio galerija apiece vasarai iš Vilniaus išsikėlė į Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaityklą. Nuo liepos iki rugsėjo joje surengtos trys šiuolaikinio vaizduojamojo meno kūrinio parodos, žiūrovams prieinamos dvidešimt keturias valandas per parą, septynias dienas per savaitę.


Dailininkė Miglė Kosinskaitė štai jau trečią rugpjūtį į „Ramybės“ galeriją atveža naują savo kūrinių ciklą. Pernai į Palangą atkeliavo „Nokturnalanimals“ – paroda, kurios pavadinimą į lietuvių kalbą pati autorė verčia „Naktinėtojai“. Šiemet tapytoja tęsia pernykštes temas, papildydama jas naujais siužetais.


„Jūsų surengta paroda į Palangą atvežė ne tik šypsenas, bet ir saulę“, – dailininkams karikatūristams, surengusiems savo darbų ekspoziciją, sakė Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaityklos vedėja Vanda Kliučininkienė.


Svetingai kas vasarą duris atveriančioje ypatingos auros gaubiamoje M. Mažvydo nacionalinės bibliotekos Vasaros skaitykloje antradienį atidaryta išskirtinė paroda. Jaukias sales papuošė garsios Palangoje Oškinių šeimos menininkių, garsiojo aviakonstruktoriaus Broniaus Oškinio dukrų Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės ir Dovilės Oškinytės bei...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius