APIECE paroda Palangos vasaros skaitykloje

Palangos tiltas, 2020-08-13
Peržiūrėta
1492
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

APIECE paroda Palangos vasaros skaitykloje

Vieno kūrinio galerija apiece vasarai iš Vilniaus išsikėlė į Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaityklą. Nuo liepos iki rugsėjo joje surengtos trys šiuolaikinio vaizduojamojo meno kūrinio parodos, žiūrovams prieinamos dvidešimt keturias valandas per parą, septynias dienas per savaitę.

Paskutinėje parodoje, kurios atidarymas vyks rugpjūčio 18 d., eksponuojamas menininkės Tine Bek kūrinys – Untitled Baby Blue. Menininkė domisi tapatybės, pris(is)kiriamų vaidmenų ir lūkesčių klausimais, o kūriniuose tyrinėja santykius tarp žmogaus ir jį supančios architektūros, interjero bei daiktų. Kūrinys Untitled Baby Blue yra projekto Comfort Sculpture dalis. Kūriniui naudojama medžiaga – porolonas – yra įprastas kasdienės aplinkos elementas. Jam ir skiriama daugiausia dėmesio, tiksliau – jo tekstūrai bei (pa)naudojimo galimybių įvairovei. Comfort Sculpture projekte, pasak menininkės, į skulptūrą žvelgiama kaip į laike kintantį, procesualų objektą, ieškoma vis naujų, ne į funkcionalumą orientuotų medžiagos panaudojimo galimybių.

Tine Bek gyvena ir kuria Kopenhagoje, studijavo fotografiją Glazgo meno mokykloje. Kūrybinės veiklos sritys – fotografija, filmai ir instaliacija. Menininkė yra surengusi solo parodų, taip pat dalyvavusi grupinėse parodose Skandinavijoje, Pietų Amerikoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose.

apiece – šiuolaikinio vaizduojamojo meno vieno kūrinio ir (arba) dizaino objekto parodų galerija. Parodų formatą inspiravo siekis paskatinti išsamiau pasidomėti kūrinio (objekto) autoriumi ar šiuolaikiniu menu apskritai. Daugiau apie apiece – www.apiece.lt.

Parodos atidarymas: rugpjūčio 18 d., Palangos vasaros skaitykloje (Vytauto g. 72).

Paroda veiks iki rugsėjo 6 d.

Palangos vasaros skaitykloje rengiamų parodų partnerė – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos viešosios bibliotekos interneto skaitykloje rugpjūčio mėnesi eksponuojama palangiškio menininko Gintaro Puškoriaus tapybos darbų paroda. 


Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka maloniai kviečia į Oleksandro Tereščenkos knygos „Gyvenimas po 16:30. Po septynerių metų“ (Життя після 16:30. Сім років потому) pristatymą. 


Birželio mėnesį Palangos viešosios bibliotekos interneto skaitykloje – Alfredo Umbraso foto darbų paroda.


Liepos 1 dieną Palangos viešosios bibliotekos interneto skaitykloje  atidaryta Palangos senosios gimnazijos bendruomenės fotografijų paroda „Mano miestas“, skirta Palangos krašto grąžinimo Lietuvai 100 – mečiui paminėti.  Joje miesto bendruomenei buvo pristatyta 30 mokinių ir mokytojų fotonuotraukų.


Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas ir Kūrybinių dirbtuvių komanda, minėdami jubiliejinį 55-ąjį Palangos vasaros skaityklos sezoną, parengė literatūrinį orientacinį žaidimą „Dramblionė“. Jis kvies šeimas pažinti Palangoje esančius objektus. Žaidimas startuos nuo Palangos vasaros skaityklos ir tęsis įdomiausiomis Palangos gatvėmis. 


Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos interneto skaitykloje visą birželį eksponuojama Palangos kurorto muziejaus parengta paroda.


Vieno kūrinio galerija apiece vasarai iš Vilniaus išsikėlė į Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaityklą. Nuo liepos iki rugsėjo joje surengtos trys šiuolaikinio vaizduojamojo meno kūrinio parodos, žiūrovams prieinamos dvidešimt keturias valandas per parą, septynias dienas per savaitę.


„Jūsų surengta paroda į Palangą atvežė ne tik šypsenas, bet ir saulę“, – dailininkams karikatūristams, surengusiems savo darbų ekspoziciją, sakė Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaityklos vedėja Vanda Kliučininkienė.


Palangos vasaros skaitykla skaičiuoja 50-ąjį sezoną

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 06 16 | Rubrika: Kultūra

Birželio 13 dieną Palangos vasaros skaitykloje būriavosi visi, kuriems ne svetima knyga. Čia buvo atidaromas vasaros skaityklos 50-asis sezonas. Atidarymo metu buvo rengiamas ir „Literatūrinis furšetas“, kuriame derėjo ir knygos, ir maistas.  


Svetingai kas vasarą duris atveriančioje ypatingos auros gaubiamoje M. Mažvydo nacionalinės bibliotekos Vasaros skaitykloje antradienį atidaryta išskirtinė paroda. Jaukias sales papuošė garsios Palangoje Oškinių šeimos menininkių, garsiojo aviakonstruktoriaus Broniaus Oškinio dukrų Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės ir Dovilės Oškinytės bei...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius