„Ramybės“ galerijoje – keturių parodų atidarymas

Palangos tiltas, 2016-05-26
Peržiūrėta
2035
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Ramybės“ galerijoje – keturių parodų atidarymas

Gegužės 28 dieną 17 valandą „Ramybės“ galerija (Vytauto g. 35, Palanga) kviečia į net keturių parodų atidarymą.
Keramikė Dalia Gentvainytė pristato parodą „Česnakas ir jūra“. Dailininkės dėmesio centre – česnakas kaip simbolis, įkvėpėjas, apsauga nuo piktų dvasių, apsauga nuo vampyrų, viduramžių ir šių dienų saitas, produktas „numero uno“ imunitetui stiprinti. Dalios kūryboje česnakas įgauna įvairias formas ir išraiškos būdus. Kiekviena kompozicija mums byloja, primena daugybę puikiai pažįstamų ir ne kartą išgyventų gyvenimiškų situacijų, kai netenkame vilties, vėl džiaugiamės, kovojame, žaidžiame, pasimetam, atrandame. Ateikite pabūti liudininkais šio proceso, kur taip pat galėsite įsigyti ir parsinešti šlakelį apsaugos ir ramybės užtaiso ir į savo namus.
„Visą žiemą sodininkavau savo dirbtuvėj su pjūklais, grąžtais, pieštukais, dažais, teptukais, ilgėdamasis vasaros, bambėdamas maldas ir užkerėjimus, ir va – ji pagaliau atėjo. Dabar galiu jau eiti į tikrąjį sodą, neabejotinai geresnį už paveikslus.
Paišydamas – kaip ir sodininkaudamas – stengiuosi, kad viskas būtų gražu, purvo, šiukšlyno nebūtų, gal tai kiek ir prasilenkia su realybe, bet gi kaip norėtųsi...“ – sako menininkas Marius Jonutis, kviesdamas į naujausių savo darbų parodą „Sodas“.
Dvi jaunos menininkės Akvilė Poškutė ir Giedrė Šiaulytė pristato tapybos parodas.
„Mano akį ir mintis patraukė lyg savaime suprantami kasdieniai dalykai. Be kurių neapsieiname namie. Dažniausiai jų pasigendame, tik tada kai iš jų reikia naudos, pavyzdžiui: kai išalkstame, kai šalta, kai tamsu. Maistas, šviečianti saulė, gaivus vanduo gali stipriai nudžiuginti žmogų. Nuostabu, jog ta buitis, taip dažnai erzinanti, vis tik palaiko būtį. Tapyti tokius laikinus, bet nekintančius dalykus mane skatina nuojauta, jog vis dėlto aš irgi dalyvauju tik laikinai. Tačiau kol esu gyvoji gamtos dalis, tapyba leidžia pasimėgauti čia ir dabar akimirka,“ – Akvilė Poškutė pristato parodą „Ramus gyvenimas“.
„Gyvenu laiku, kai aplink save matau daug šviesos, kuriai negaliu būti abejinga. Todėl jos atspindžius bandau perkelti į potėpį ir švelniai tikiu, kad mano darbas galiausiai virtęs paveikslu ir toliau ją neš savu būdu.“ – sako parodos „Prigimtis“ autorė Giedrė Šiaulytė.
Parodos veiks iki birželio 16 dienos.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Spalio 22 dieną, penktadienį, 18 val. Europos Parlamento nario Liudo Mažylio biure Palangoje vyks fotomenininko Rimgaudo Malecko (1934–2019) fotografijų parodos „Fotografikos abstrakcijos“ atidarymas.


Tęsdama vasaros parodų sezoną „Ramybės“ galerija vakar mylinčius meną sukvietė į dailininkių Aurelijos Althoffer ir Kunigundos Dineikaitės bei juvelyro Darijaus Gerliko parodų atidarymą.


Tęsdama vasaros parodų sezoną „Ramybės“ galerija ketvirtadienį, liepos 16 dieną 18.00 val. į dailininkių Aurelijos Althoffer ir Kunigundos Dineikaitės bei juvelyro Darijaus Gerliko parodų atidarymą.


Vakar, spalio 30 d., įvyko Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) Tarybos posėdis. Jame, be kita ko, buvo sudaryta LSA grupė iš keturių šalies merų teikti konsultacijas Vyriausybei savivaldybių klausimais. Tarp keturių merų - ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus, kuris yra LSA viceprezidentas.


Dailininkė Miglė Kosinskaitė štai jau trečią rugpjūtį į „Ramybės“ galeriją atveža naują savo kūrinių ciklą. Pernai į Palangą atkeliavo „Nokturnalanimals“ – paroda, kurios pavadinimą į lietuvių kalbą pati autorė verčia „Naktinėtojai“. Šiemet tapytoja tęsia pernykštes temas, papildydama jas naujais siužetais.


Gegužės 28 dieną 17 valandą „Ramybės“ galerija (Vytauto g. 35, Palanga) kviečia į net keturių parodų atidarymą.


Praėjusį savaitgalį Palanga atidarė kurortinį sezoną, kuris oficialiai tęsis iki rugsėjo 15-osios, bet reikliausi kurorto vertintojai, ko gero, pagrįstai bambėjo, kad sezono atidarymas nebuvęs toks, kokio tikėtasi.


Iš letargo žadinamas vasaros parodų paviljonas

Vitalius Bernardas LITVAITIS, 2014 06 30 | Rubrika: Nuomonės

Vasaros parodų paviljonas – architekto Albino Čepio kūrinys, įtūpęs uragano padarytoje erdvėje S. Daukanto bei S. Dariaus ir S. Girėno gatvių sankirtoje, praeityje menantis įdomias ir reikšmingas, garsinusias Palangą ne tik Lietuvoje, parodas.


Palangos pristatymu Maskvoje vykusioje tarptautinėje turizmo parodoje MITF baigtas kurorto Turizmo informacijos centro (TIC) pavasarinis tarptautinių parodų „maratonas“.


„Šventoji 2010“ - vasaros sezono atidarymas


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius