Vasaros sezono atidarymas miestelėnų ir kurorto svečių piniginių plačiai neatvėrė

Palangos tiltas, 2016-05-23
Peržiūrėta
2114
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vasaros sezono atidarymas miestelėnų ir kurorto svečių piniginių plačiai neatvėrė

Praėjusį savaitgalį Palanga atidarė kurortinį sezoną, kuris oficialiai tęsis iki rugsėjo 15-osios, bet reikliausi kurorto vertintojai, ko gero, pagrįstai bambėjo, kad sezono atidarymas nebuvęs toks, kokio tikėtasi.
Šeštadienis buvo kaip reta keistas: ūkanotą rytą įdienojus pakeitė saulėta diena, bet vakarop rūkas vėl apgaubė Palangą, fejerverkai buvo šaudomi į jo nepermatomus patalus.
Prognozės, jog Palanga savaitgalį bus sausakimša, nepasitvirtino, nors miestelėnai ir svečiai mielai pėdino J. Basanavičiaus gatve, ant tilto ir Meilės alėja.
Palangos turizmo informacijos centro duomenimis, viešbučiuose užimtumas siekė 70-90 procentų, o kai kuriuose buvo rezervuoti ir visi kambariai. Tačiau privačiame sektoriuje buvo daugybė laisvų vietų.
Tačiau žmonės neskubėjo tūpti kavinių terasose, nors juos į ne vieną kavinę vadino žavios kvietėjos.
Kalbinti Palangos verslininkai neslėpė nusivylimo, kad vasaros sezono atidarymo šventė nebuvo tokia, kokios buvo tikėtasi. Daugelyje kavinių specialiai buvo pasamdyta daugiau personalo, kad klientai būtų aptarnaujami operatyviai, tačiau kai kurios padavėjos sėdėjo be darbo.
Nors automobilių antplūdžiui buvo pasiruošusi ir miesto valdžia – miesto prieigose ir miesto gatvėse nuo pat ryto buvo ribojamas eismas, mašinų virtinių nebuvo matyti.
Palangos šventės suvilioti žmonės iš pradžių suko į mugę. Centrinėje Vytauto gatvėje išrikiuotų mugės palapinių alėjoje smalsuolių netrūko, bet pirkti jie neskubėjo.
Žmonės labiau būriavosi toje mugės dalyje, kurioje nosį kuteno čia pat čirškinami įvairūs valgiai, pirkėjams siūlomų rūkytų dešrų aromatai. Net ir moterys sukinėjosi prie pilstomo gyvo alaus.
Kurhauzo skvere savo veiklą visiems rodė šventės personažas – rašytojo Motiejaus Valančiaus išgarsintas siuvėjas Palangos Juzė. Čia buvo verpiama, audžiama, prie senovinės siuvimo mašinos darbavosi siuvėjas.
Pasisukinėję mugėje J. Basanavičiaus gatve visi traukė prie jūros. Pakeliui žmones viliojo vasarai pasiruošusios pagrindinės kurorto alėjos kavinės, jau veikė nemažai atrakcionų ir pramogų. Pinigus iš praeivių viliojo gausybė gatvės muzikantų – vyko Gatvės muzikos dienos renginiai.
Restorano „De Cuba“ parkelyje vyko karvelių paroda, kurioje buvo eksponuojama per 200 penkiasdešimties rūšių balandžių. Tarp jų puikavosi ir 4 Lietuvoje auginami karveliai, kurie savo rūšies klasėje pernai Paryžiuje vykusioje parodoje buvo pripažinti Europos čempionais.
Pučiamųjų muzika skambėjo įvairiose miesto erdvėse – Birutės parke, Palangos bažnyčioje, Nepriklausomybės aikštėje, centrinėje miesto aikštėje, Jūratės ir Kastyčio skvere, kurorto gatvėse.
Net keletas orkestrantų pasirodymų vyko ir modernioje Koncertų salėje. Pirmasis naujojoje salėje palangiškius pasveikino Lietuvos kariuomenės orkestras, kuris kartu su Palangos meno kolektyvais – „Bočiai“, „Banguolis“, kameriniu choru, moterų choru „Guboja“ – penktadienį 19 val. nemokamo koncerto metu paskelbė Kurorto šventės pradžią.
Šeštadienį 19.30 val. į Koncertų salę visus pakvietė nemokamas jubiliejinis pučiamųjų orkestro „Kybartai“ koncertas. Scenoje publika taip pat išvydo solistus Oną Kolobovaitę, Gitaną Pečkytę, Rolandą Szentpali ir aviamodeliuotojus Donatą Paužuolį ir Igną Matulevičių.
Kurorto šventės metu Palangoje skambėjo ir chorų dainos – čia vyko kasmetinė chorų šventė „Su jūra dainuok“. Kartu su orkestrų festivalio „Gintarinis vėjas“ dalyviais išsirikiavę į nuotaikingą eiseną, choristai šeštadienį 17.30 val. J. Basanavičiaus ir Vytauto gatvėmis atėjo iki centrinės miesto aikštės, vyko chorų šventė „Su jūra dainuok“.
Be kitų Kurorto šventės renginių, Palanga pakvietė pasigrožėti sporto varžybomis, įvairiomis parodomis, vaikų ir jaunimo kolektyvų koncertais, sudalyvauti Europos muziejų nakties renginiuose ir, be abejonės, pasivaikščioti po įspūdingą kermošių „Palangos Juzė“, kuriame buvo galima įsigyti liaudies meistrų dirbinių bei pasimėgauti mūsų kulinariniu paveldu.
Šventė prasidėjo penktadienį, 22 valandą, atnaujintą muzikinę programą pristatė Muzikinis fontanas.

„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

jonas 2016-05-24 15:18 (;;;; / IP: 78.57.226.210)
baikit is mero tyciotis, nu paisyt reikia moket, o tada mera paisyt

Taip pat skaitykite

STINTŲ ORDINAS bei Palangos viešbučių ir restoranų asociacija kviečia visus į stintų valgymo sezono atidarymą "PALANGOS STINTA 2021"Tradiciškai gegužės pabaigoje Palanga kviečia švęsti vasaros pradžią. Visą savaitgalį šurmuliuos gausybė renginių – ką veikti atras kiekvienas: tiek mažas, tiek suaugęs. Šventė prasideda jau šiandien, penktadienį.


Iš įvairių Lietuvos kampelių į Palangą suplūdusiems jaunuoliams, trokštantiems šiek tiek užsidirbti laikinoje šalies vasaros sostinėje, stovėjimas už prekystalio ar pedalų mynimas ne vienam tapo rimtu išbandymu. Sezoninis darbas nepatyrusius darbuotojus vargino ne tik fiziškai – teko išklausyti ir nepatenkintų Palangos svečių bambėjimus...


Praėjusį savaitgalį Palanga atidarė kurortinį sezoną, kuris oficialiai tęsis iki rugsėjo 15-osios, bet reikliausi kurorto vertintojai, ko gero, pagrįstai bambėjo, kad sezono atidarymas nebuvęs toks, kokio tikėtasi.


Palangos kurorto atidarymo šventė įvyko ir Palanga tikisi, kad visų keliai suks į didžiausią kurortą – Palangą. Palangos kurorto šventė „Myliu Palangą“ prasidėjo penktadienį šv. Mišiomis už palangiškius, po jų šventės atidarymo pradžia įvyko Jūratės ir Kastyčio skvere. Joje įvyko ir miesto mero Šarūno Vaitkaus inauguracija....


   „Oho, kokia galybė žmonių!”, „Žmonių – kaip karščiausią vasaros dieną“, „Rekordinis lankytojų skaičius“, „Visai kaip Kinijoje“, – tokius ir panašius apibūdinimus buvo galima girdėti praėjusį šeštadienį pagrindinėje kurorto promenadoje, kurioje, sausakimšoje kaip stintų statinėje...


Nežinia, kokiems dievams meldėsi Palangos kurorto atidarymo šventės „Myliu Palangą!“ organizatoriai, bet oras kurorte praėjusį šeštadienį buvo kaip pagal užsakymą. O pirmoji šventės diena – penktadienis – nieko gero nežadėjo: krapnojęs lietus gerokai pakeitė šventės programą – S. Vainiūno muzikos orkestrantai, atlikę kelis akordus, skuodė slėptis nuo įkyraus lietučio. Jis vertė šventės...


„Šventoji 2010“ - vasaros sezono atidarymas


Šventosios vasaros atidarymas

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 05 19 | Rubrika: Kultūra

Vasaros sezono Šventojoje atidarymo programa


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius