„Ramybės“ galerijoje Palangoje – „Sugrįžimai“, „S yra Skėtis“, „Limpa“

Palangos tiltas, 2021-06-17
Peržiūrėta
2082
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Ramybės“ galerijoje Palangoje – „Sugrįžimai“, „S yra Skėtis“, „Limpa“

Nuo birželio 17 dienos „Ramybės“ galerijoje Palangoje savo parodas pristato trys menininkai: šiuolaikinę autorinę juvelyriką kurianti Ramunė Jundaitė Misevičienė kviečia į parodą „Sugrįžimai“, naujausius tapybos darbus eksponuojantis Gintas Banys – į „Limpa“, o jaunosios kartos tapytoja Jūratė Girdvainis – į parodą „S yra Skėtis“. 

„Sugrįžimai“ – užuomina į atmintį

Šiuolaikinę autorinę juvelyriką kuriančios Ramunės Jundaitės Misevičienės išskirtinis bruožas – kalbant menine kalba aktualizuoti ir ieškoti kertinių taškų tarp aplinkos ir gamtos ryšių su žmogumi. Paroda „Sugrįžimai“ – užuomina į žmogaus atmintį ir nuolat lankomos vietos reikšmę: sugrįžtantys prie jūros vis atnaujina savo patirtį ir emociškai tarsi perkrauna savo mintis, įtakojami aplinkos ir prisiminimų. 

Autorės kuriama juvelyrika suvokiama kaip meninė kalba išreiškianti idėją, pasitelkdama emalio techniką ji kuria miniatiūrinius atminties peizažus, kurie – tarsi langas į žmogaus sielą. Noras kruopščiai, smulkiai, juvelyriškai perteikti gamtos motyvus miniatiūrose per liniją, spalvą, toną įgauna tapybiškumo, kompozicijos tarsi neužbaigtos, fragmentiškos, suteikia suabstraktintai gamtos erdvei tariamą tikrovę. Sukurtose sagėse dominuoja emalio peizažo fragmentai, kurie derinami su gintaru ir akmenimis, pratęsia paveiksliškumą.

„Sukurti emalio fragmentai tarsi įtveriami sukurtose konstrukcijose, kurios įprasmina kuriamų objektų paskirtį. Ar tai būtų papuošalas, ar miniatiūra plaketėje, jis siejamas su pagrindine idėja apie tobulas gamtos formas ir perkuriamus gamtos vaizdinius, kalbančius apie dabartį“, – teigia juvelyrė. 

Konceptualiojo meno tyrinėtoja

Jaunosios kartos menininkė tapytoja Jūratė Girdvainis 2020-iaisiais įgijo magistro laipsnį Vilniaus Dailės Akademijoje bei pusei metų buvo išvykusi į Daniją Funen Art Academy, kur tyrinėjo konceptualųjį meną.

Apie „Ramybės“ galerijoje pristatomą parodą „S yra Skėtis“ J. Girdvainis sakė: „Būtų labai paprasta jei skėtis prasidėtų raide P – tuomet reikšmė būtų „paprasta“. Bet taip jau yra kad skėtis negali prasidėti be pirmos raidės S, tad skolinuosi anglų kalbos žodį „simple“.

„Paprasta – nepaprasta, – tęsė tapytoja. – Išties, viskas kas paprasta – sunkiai paaiškinama. Svarbu – žiūrėjimo atskirties taškas. Vieną objektą apžiūrinėti iš visų pusių. Žinoma, galiu imti vieną – žvilgtelti, tada – kitą, o galiausiai dar kitą... Kokio rezultato tikiuosi? Aš gyvenu labai materialiame pasaulyje ir esu apsupta daiktų, daiktelių, daiktukų. Mano pasaulis susideda iš daiktų. Tai – turinys, kuris pasiekia kasdien. Viskas sukasi aplink. Tai kuria mane ir dalykus, o vėliau aš juos kuriu. Tokius dalykus kaip pvz. dėžė – balkonas, kuris yra po skėčiu.“

Anot dailininkės, skėtis – daiktas, kurio dažnai nėra kai reikia. O kalbant apie dėžes – ji mėgstanti dėžes, ypač tuščias: „Tuščia dėžė man nėra tuščia kol ji netampa pilna. Pilna kol netampa perpildyta. Kol yra vietos, tol ji turi vilties tapti kažkuo: tik betūris daiktas turi potencialą tapti kažkuo, tik neužbaigta mintis turi vilties.“ 

Dviejų Mūzų įkvėptas

Gintas Banys – gerai Lietuvoje žinomos roko grupės “Pelenai” idėjinis vadas, dainų ir tekstų autorius, derinantis dvi Mūzas – muziką ir dailę. Tapyba buvo ir yra neatsiejama jo gyvenimo dalis.

“Tapau, kai negroju, groju, kai netapau – toks mano supratimas apie misiją šiame gyvenime. Tapyboje kaip ir dainose didelį dėmesį skiriu prasmei, minties perdavimui, emocijai” – yra sakęs G. Banys. 

Viena iš tapybos inspiracijų yra muzika, o taip pat – žmonės. Todėl jų gausu G. Banio darbuose. Paveiksluose kuriamos mažos istorijos, čia realybė persipina su žaismingumu, fantazijomis, o spalvos yra sodrios ir ryškios.

Menininkas naudoja mišrią techniką, mėgsta eksperimentuoti. Anot jo: „Niekada nežinau kuo baigsis darbo procesas ir tuo esu patenkintas, nes kūryba tai kažkas, kas stumia mane į priekį, kas verčia gyventi”.

„Limpa“ – jau  dešimtoji autoriaus asmeninė paroda, vainikuojanti dešimties metų kūrybos kelią. Parodoje paskutinio laikotarpio autoriaus darbai.

Pirmoji paroda įvyko 2013 metais Vilniuje, vėliau parodas rengė Šiauliuose, Druskininkuose, Širvintose, Palangoje, Panevėžyje, Kaune.

„Ramybės“ galerijos informacija

 

 

 

 

 

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šeštadienį, rugsėjo 4 dieną, 18 val. „Ramybės“ galerijoje Palangoje atidaroma menininkių Editos Sabockytės-Skudienės ir Alevtinos Ščepanovos paroda „Sukurta planetoje Žemė“.


„Psyche ir gamta“ – tai tarsi paroda-kelionė. Fizinė, mentalinė ir dvasinė viename. Tai paroda apie gamtą ir joje vaikščiojantį nerimą, apie klaidžiojančią „psyche“, kuri stebi, analizuoja, nori suprasti“, – taip savo tapybos parodą, nuo liepos 29-osios eksponuojamą „Ramybės“ galerijoje, pristatė jaunosios kartos tapytoja Goda Lukaitė.


Nuo birželio 17 dienos „Ramybės“ galerijoje Palangoje savo parodas pristato trys menininkai: šiuolaikinę autorinę juvelyriką kurianti Ramunė Jundaitė Misevičienė kviečia į parodą „Sugrįžimai“, naujausius tapybos darbus eksponuojantis Gintas Banys – į „Limpa“, o jaunosios kartos tapytoja Jūratė Girdvainis – į parodą „Skėtis“. 


„Ši karta – tai jau ne ta storaodė, randuota aliejinė tapyba ir ne tie rusvai pilkai melancholiški, nuobodulio štrichai“, – šie menotyrininko Tomo Ivanausko pasakyti žodžiai apie šiuolaikinės kartos dailininkus puikiai apibūdina trečiadienį „Ramybės“ galerijoje savo parodas pristačiusių dailininkių Lauros Slavinskaitės ir...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Paskutinį liepos savaitgalį „Ramybės“ galerijoje atidarytos trys išskirtinės parodos. Meno gurmanams suteikta išskirtinė galimybė išvysti šiuolaikinių prancūzų ekspresionistų tapybos ir skulptūros ekspoziciją, naujausią papuošalų kolekciją pristato juvelyras Vidas Gaižauskas, fotografijų parodą eksponuoja režisierius Gintaras Kudaba.


Baisesnių išgyvenimų vargu ar galima patirti, kokių išgyveno mažeikiškių Rūtos ir Aurio Vaišvilų šeima, po visų negandų ramybės užuovėją dabar atrandanti Palangoje. Šių metų vasarį su devynių mėnesių dukryte Saule ir vos dvejus metus perkopusiu sūnumi Jūru išvažiavusi šeimos automobiliu iš namų Mažeikiuose, per galinio vaizdo...


Minint Paryžiuje gyvenančio lietuvių skulptorius Adomo Stanislovo Raudžio-Samogits 80-mečio sukaktį, balandžio 29 d. 17 val. „Ramybės“ galerijoje (Vytauto g. 35, Palanga) atidaroma paroda „Sugrįžimas į tėviškę“. Į atidarymą atvyks ir autorius. Paroda bus eksponuojama iki gegužės 20 d.


„Gamantos“ galerijoje – „7 atspindžiai“

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 05 05 | Rubrika: Kultūra

Paskutiniąją balandžio savaitę Palangoje, viešbutyje „Gamanta“ susibūrę į tapybos simpoziumą kūrė septyni Lietuvos dailininkai, plenere sukurtuosius darbus pristatę antradienį, balandžio 29 dieną, „Gamantos“ galerijoje atidarytoje parodoje „7 atspindžiai“.


Joga moko kūno atpalaidavimo, ištvermės, vidinės ramybės. Kai kurie gydytojai ne tik patys praktikuoja jogą, bet ir rekomenduoja ją savo pacientams, prilygindami ją kineziterapijai. Jogos užsiėmimai jau kuris laikas vyksta ir mūsų mieste. Jogos mokytoja Audronė Pašilytė „Palangos tiltui“ sakė, jog svarbiausia atrasti ryšį tarp fizinio kūno, amžinosios mūsų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius