Rekolekcijų namų statybos Palangoje „įstrigo“

"Palangos tilto" informacija, 2019-04-29
Peržiūrėta
2031
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos Rekolekcijų namų prie Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos statybos „įstrigo“ ir neaišku, kada jos galėtų būti tęsiamos, o juolab baigtos. „Kadangi statybos yra vykdomos iš tikinčiųjų aukų, jos yra gana ribotos. Jų neturime šiai dienai pakankamai tęsti statybų. Bandėme dėl pastato panaudojimo kalbėtis ir su Palangos miesto Savivaldybe, tačiau bendrų sprendimų nebuvo“, – „Palangos tiltui“ sakė monsinjoras Rimantas Gudlinkis, kuris yra Telšių vyskupo Kęstučio Kėvalo asmeninis sekretorius ir Telšių vyskupijos komunikacijos koordinatorius.

Statybų pabaigos nematyti
Kai prieš kelerius metus prie parapijos burzgė technika ir darbininkai zujo prie kylančių Rekolekcijos namų, atrodė, kad statybų pabaiga – ranka pasiekiama. Tačiau pasibaigus lėšoms, šiandien pastatas grasina virsti į „vaiduoklį“ – tokių Palangoje, tiesa, ne naujausios statybos, yra ne vienas.
„Kada statybos bus baigtos, labai sunku pasakyti – pats projektas neturi konkrečios baigimo datos. Darbai iš esmės daromi iš turimų aukų – jų neturint pakankamai, prisiimti kokių nors įsipareigojimų dėl jų baigimo ar datų negalime“, – sakė R. Gudlinkis, kuris yra ir Telšių vyskupijos dvasininkų solidarumo brolijos, kuri vykdo statybų projektą Palangoje, pirmininkas.
Anot jo, sparčiai keičiantis darbų ir medžiagų kainoms, sunku įvertini, kiek lėšų reikia darbams pabaigti.
„Pasakysiu paprastai taip: padaryta pusė darbų, dar tiek pat jų reikia padaryti“, – sakė dvasininkas.

Buvo kalbėtasi ir su Savivaldybe
Pasak jo, kadangi statybas vykdo Telšių vyskupija, pokalbių dėl partnerystės ir statybų finansavimo kartu su valstybės institucijomis, konkrečiai – su Palangos miesto savivaldybe, nebuvo.
„Tiesą pasakius, su Palangos savivaldybės atstovais esame susitikę, bet buvo kalbėta apie pastato įaktyvinimą, jo panaudojimą visos Palangos bendruomenės reikmėms, – sakė R. Gudlinkis. – Jokių konkrečių sprendimų ar vizijų nebuvo“.

Graži vizija
Nors tarp eilinių palangiškių pastatas yra vadinamas ne visiškai gražiai – „kunigų viešbučiu“, tačiau monsinjoro vizijoje – pritaikyti jį plačioms tikinčiųjų, ir ne tik jų, reikmėms.
„Norime, kad jame galėtų apsistoti jaunimas, organizuoti jame rekolekcijas – maldas, gyvenimo apmąstymus, ieškoti savo pašaukimo gyvenime, organizuoti konferencijas, priimti įvairias tikinčiųjų grupes ir išnaudoti Palangą kaip nuostabų kurortą poilsiui ir rekreacijai“, – sakė pašnekovas.
Anot jo, Rekolekcijų namuose galėtų vykti ir būsimų jaunavedžių Sutvirtinimo sakramentai, rengimasis jiems.
„Tokie pasirengimai galėtų vykti parą ar dvi. Dabar jaunimui tokią vietą turime tik Telšiuose, tokių erdvių labai trūksta“, – sakė monsinjoras.

M. Venskus: „Idėja – labai šauni“
B
uvęs Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebonas, o dabar Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas Marius Venskus sakė, kad „pirminė mintis“ buvo prie Palangos parapijos įkurti dvasinį centrą, kur žmonės galėtų apsigyventi rekolekcijoms, kur šeimos ir jaunimas galėtų atvykti.
„Tos statybos buvo pradėtos man dar dirbant Palangoje. Idėja buvo labai šauni. Žinome, kad Kauno kunigų seminarija vykdo ekonominę veiklą J. Basanavičiaus gatvėje (dalyvauja valdyme šeimoms skirto batutų parko, – aut.). Kai jie atvažiuodavo čia, nuolat dalyvaudavo mūsų parapijos vykdomose veiklose. Kitais žodžiais tariant, esant didesniems renginiams, parapijos įvykiams, jų svečiai galėtų laikinai apsigyventi Rekolekcijų namuose. Buvo aptarta ir mintis, kad juose galėtų gyventi, ilsėtis aktyvią tarnystę Dievui baigę kunigai, bet bendros nuomonės nebuvo prieita, nors tokie butukai tokiems kunigams turėtų būti kiekviename didesniame mieste“, – sakė M. Venskus.

Būta įvairių minčių dėl panaudojimo
Anot jo, jam vadovaujant Palangos parapijai, būta įvairių svarstymų, kaip pastatą panaudoti.
„Būta minčių, kad vasarą mes jį laikinai kam nors „atituodame“, o savo bažnytinę veiklą vykdome tik žiemą. Mano didžiausias rūpestis buvo, kad parapijos dalykai ir statybos, kurias vykdo Vyskupija, ne Palangos parapija, būtų atskirti, nors, matyt, ne vienam palangiškiui atrodė, kad vietos parapija vykdo tas statybas, – sakė M. Venskus. – Yra labai daug gražių dalykų, globojamų Vyskupijos. Ir Sutvirtinimo sakramentą (žinomas šnekamojoje kalboje kaip „bernavonės“ sakramentas, – aut.) norinčiųjų gauti mokymai, ir Šeimų savaitgaliai – jiems neturime pakankamai erdvių“.

Tikinčiųjų renginiai – kaimo turizmo sodybose
Anot klebono, „nėra gerai“, kad ieškant kur surengti didesnį renginį, nuomojamos net kaimo turizmo sodybos.
„Įsivaizduoju, kad pastatas prie Palangos parapijos tokioms reikmėms labai tiktų. Vasarą, pavyzdžiui, jame galėtų apsigyventi piligrimai, o žiemą jame galėtų vykti aktyvi socialinė ir pastoracinė veikla“, – sakė M. Venskus.
Į pastabą, kad eiliniai palangiškiai statybas prie parapijos praminė „kunigų viešbučiu“, jis reagavo juoku: „Ko tik žmonės nesugalvoja. Kažkas net mano viešbučiu jį vadino Jeigu jau vadina viešbučiu, siūlau jam „Vila Marija“ pavadinimą“.

Jūsų komentaras:

pasistatykite 2019-05-05 20:14 (IP: 86.100.63.99)
Gryni pinigai plaukia. Pasistatykite kasos aparatus bažnyčiose, mokėkite mokesčius valstybei, kaip moka visi Lietuvos piliečiai ir visi UAB. Iškart atsiras pakankamai lėšų „poilsiui ir rekreacijai“.

Bella Vita Italiano 2019-05-03 06:28 (IP: 66.249.81.66)
Jau jūs tik baikit "dvasiškieji tėveliai" ir "tiltai tarp Dievo ir paprastų žmonių" verkti,gerai?Mes puikiai žinom jūsų visų "dorovę",nesilyginkit su Tėvu Stanislovu(nuoširďžiausia pagarba šiam tikrai šventam žmogui,kurio netekom) ir baikit cirkus du verkimais.Jau tokią patirtį turim,kad net gėda darosi prisiminti...

Taip pat skaitykite

Pradedami S. Nėries gatvės statybos darbai. Pirmiausia bus tvarkoma gatvės atkarpa nuo J. Biliūno g. iki B. Oškinio g. Darbų metu šioje gatvės atkarpoje įvestas vienos krypties eismas, eismas reguliuojamas laikinais šviesoforais.


Kurorte intensyviai gražinama daugiabučių gyvenamųjų namų aplinka – tvarkomi dalies namų kiemai, įvažiavimai į juos, dalyje iki šiol neapšviestų kiemų įrengiamas apšvietimas. 


Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėtoje civilinėje byloje, kurioje buvo nagrinėjamas ginčas dėl savavališkos statybos Palangoje aktų panaikinimo, nusprendė, kad Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos surašyti du savavališkos statybos aktai yra neteisėti.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangos Rekolekcijų namų prie Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos statybos „įstrigo“ ir neaišku, kada jos galėtų būti tęsiamos, o juolab baigtos. „Kadangi statybos yra vykdomos iš tikinčiųjų aukų, jos yra gana ribotos. Jų neturime šiai dienai pakankamai tęsti statybų. Bandėme dėl pastato panaudojimo kalbėtis ir su Palangos...


Nekilnojamojo turto objektus Palangoje, pasak ekspertų, pastaruoju metu pirkėjai renkasi labai įvairiai. Vieniems didelį vaidmenį vaidina vieta, kitiems – šalia esantis prekybos centras, tačiau vis dėlto didžioji parduodamų būstų dalis yra naudojama nuomai.


Išduotas statybos leidimas Palangos aplinkkeliui tiesti  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 02 06 | Rubrika: Miestas

Palangoje netrukus prasidės aplinkkelio statybos darbai. Naujuoju keliu, aplenkdami kurortą, automobiliai į Palangos oro uostą, Šventąją ar Latviją vykti galės jau 2015 metų gegužę.


Valdantieji planavo, kad dar ši Tarybos kadencija patvirtins paplūdimio tvarkymo ir viešųjų vietų išdėstymo schemą, bet, regis, išeis šnipštas. Vieša paslaptis, kad valdantieji norėtų dar iki savivaldos rinkimų surengti konkursus „restoraninėms“ vietoms paplūdimyje užimti. Bet valdančiųjų siekius žlugdo pernelyg didelė kritika pateiktai schemai, net iš savųjų tarpo – praėjusiame Tarybos...


Palangos oro uoste vykdomas ES struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Tarptautinio Palangos oro uosto degalų bazės modernizavimas- projektavimas“. Kaip pasakojo Palangos oro uosto direktoriaus pavaduotojas Edmundas Vaišnoras, jau pabaigti tvarkyti visi reikalingi dokumentai ir yra pradėti  darbai. „Jau gavome statybos leidimus ir yra pradėti vykdyti statybos darbai. Šiuo metu...


Vadovaujantis Aplinkos ministerijos ministro 2009-ųjų metų įsakymu ,,Dėl valstybinės reikšmės miškų plotų schemų tikslinimo“, buvo parengtas Palangos miesto savivaldybės valstybinės reikšmės miškų plotų schemos pakeitimo projektas. Šio žemės ir miško savininakms svarbaus projekto organizatorius yra Aplinkos ministerija, o rengėjas –Valstybinė miškų tarnyba. Šią savaitę su projektu buvo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius