Renaldas Seibutis: „Visada stengiuosi išlikti nepastebimas“

Palangos tiltas, 2015-07-29
Peržiūrėta
543
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Renaldas Seibutis- palangiškis
Renaldas Seibutis- palangiškis

 Penktadienį. liepos 24 dieną, Palangos sporto arenoje įvyko pirmoji Lietuvos rinktinės, besiruošiančios Europos krepšinio čempionatui, treniruotė. Po jos, įtemptos ir privertusios vyrus šluostytis žliaugiantį prakaitą, žurnalistai gavo progą pakalbinti krepšininkus. „Palangos tiltą“ labiausiai domino palangiškis krepšininkas Renaldas Seibutis.

 Kaip vyksta pasiruošimas Europos krepšinio čempionatui. Kokie jausmai prieš jį?

Kol kas pasiruošimas vyksta sklandžiai. Intensyviai ruošiamės Europos krepšinio čempionatui. Šiuo metu tenka pakelti didelį fizinį krūvį, sudėtingas treniruotes. Kaip gerai ruošėmės čempionatui parodys laikas. Šiandienai stebuklų dar nereikia tikėtis, nes įvyko tik pirma treniruotė salėje, tad rezultatas ateis natūraliai, palaipsniui.

 Ar komanda, kartu ir jūs, tikitės į Lietuvą iš čempionato grįžti pasidabinę aukso medaliais?

Į šį klausimą atsakyti dar truputį per anksti. Visada tikimės geriausio, jeigu netikėtume, tai kam žaisti?

 Kaip manote, ar Lietuvoje krepšinis – vis dar vienybės simbolis bei tautos pasididžiavimas?

Krepšinis ilgainiui tapo Lietuvos nepriklausomybės simboliu, galbūt todėl lietuvius tai ir suvienija. Eilę metų pasiekiame gerų rezultatų. Mūsų, lietuvių, yra apie tris milijonus, o būti pasaulyje tarp geriausių valstybių komandų, kurios yra žymiai didesnės yra didelis pasiekimas. Taip pat krepšinis, mano nuomone, žmones domina, nes tai komandinio darbo reikalaujantis žaidimas, kurie vyrauja labai daug dinamikos.

 Esate sportininkas, o tai reiškia griežtą dienos režimą. Kaip prasideda ir kaip baigiasi jūsų diena?

Tai labai paprasta: anksti ryte einu pusryčiauti, vėliau ruošiuosi treniruotei ir važiuoju į rytinę treniruotę. Grįžęs iš treniruotės pavalgau pietus, einu ilsėtis. Vėliau važiuoju į vakarinę treniruotę, po jos vakarieniauju, o pavalgęs ilsiuosi.

 Kaip Palanga atrodė kai joje gyvenote ir dabar – kai į didžiausią Lietuvos kurortą grįžtate ruoštis svarbioms rungtynėms?

Man Palanga atrodo vienodai, nes tai yra mano namai, o namai visada išlieka namais. Kai grįžtu į savo gimtąjį kraštą, jis man visada atrodo vienodai gražus, vienodai šiltas, vienodai mielas.

 Prieš ir per čempionatą teks paaukoti daug energijos ir nervų. Ar spėjote pailsėti po reguliaraus sezono Turkijoje?

Aišku, kad spėjau. Ruošiantis čempionatui viskas sudėliota – yra laikas darbui, yra laikas poilsiui. Po sezono, kiekvienas turi savo asmeninius atostogų bei darbo planus.

 Kuo ši rinktinė stipri? Kur jos silpnosios vietos?

Dar per anksti spręsti apie rinktinės stipriąsias bei silpnąsias vietas. Atsakyti į šį klausimą galėsiu tik tada, kai jau žinosime, kaip atrodome bendrai, kaip komanda, ir matysime pirmuosius rezultatus.

 Koks jūsų akimis treneris Jonas Kazlauskas? Ko jūs nemėgstate apie jį?

Treneris J. Kazlauskas reiklus ir griežtas, daug nusimanantys krepšinyje ir turintis savo sistemą.

 Kokia yra jūsų svajonė? Ar puoselėjate mintį patekti į NBA?

Šiuo metu vilčių patekti į NBA nepuoselėju, nes turiu tikslų, kuriuos šiuo metu stengiuosi įgyvendinti, o svajonės kol kas pasiliksiu sau.

 Kas krepšinio aikštelėje jums suteikia įkvėpimą? Tėvai? Žmona? O galbūt triukšmaujanti tūkstantinė sirgalių minia?

Motyvacijos pasisemiu iš visų po truputį, kiekvienom varžybom atskirai. Toks būrys palaikančiųjų ir įkvėpia ryžto kovoti dėl pergalės.

 Arenose, baruose ar namuose susėdę pažiūrėti rungtynių, Lietuvos rinktinės sirgaliai visada tikisi geriausio. Tai jus motyvuoja ar priešingai – jaučiate didelę įtampą, kurią atlaikyti sunku?

Aišku, kad padeda. Džiaugėmės turėdami tokius nuostabius Lietuvos rinktinės sirgalius, nes jie mus palaiko ir tikimės, jog toliau taip stipriai palaikys ir ateityje.

 Kaip žmonės reaguoja jus sutikę gatvėje? Ar daug norinčiųjų gauti jūsų suraitytą parašą ir pasidaryti asmenukę?

Visada stengiuosi išlikti nepastebimas.

Kalbino Žygimantas Mitkus

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Visa Lietuva, ir Palanga, švenčia Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo – Kovo 11-osios – 31-ąsias metines. Lietuva pasikeitė neatpažįstamai, užaugo nauja, laisvėje gimusių, žmonių karta. „Palangos tiltas“ ta proga kalbino Kovo 11-osios Nepriklausomybės akto signatarę Laimą Liuciją Andrikienę. Ponia Laima atvirai kalbėjo apie Lietuvos, mažos tautos...


Žemės ūkio ministerijos duomenimis, palyginti su kitomis Europos Sąjungos (ES) šalimis, kooperatyvų skaičius Lietuvoje yra mažas (15 vieta tarp 28-ių ES valstybių), o kooperatyvų dalyvių skaičius – vienas mažiausių, lyginant su kitomis ES šalimis. Tačiau pieno sektoriuje veikiančių kooperatyvų turima rinkos dalis nuolat didėjo ir jau pasiekė apie trečdalį žaliavinio pieno...


Šiemet pasitinkame dvasinio atgimimo, tikėjimo išganymo, atsinaujinimo šventę ne taip, kaip visada. Deja, veikiami užklupusios pandemijos pasekmių. Šie iššūkiai yra raktas į mūsų vidinę ramybę. Todėl norėčiau palinkėti ryžto, stiprybės ir suvokimo, jog po žiemos ateina pavasaris, gyvenimas visada nugali sąstingį, sunkumai praeina.


Sukaupta ilgametė profesinė patirtis, stažuotės Lietuvoje ir užsienyje, domėjimasis medicinos naujovėmis – tokia yra ilgametės Palangos reabilitacijos ligoninės neurologijos vyriausiosios gydytojos reabilitologės, o šiuo metu – Palangos reabilitacijos ligoninės direktoriaus pavaduotojos medicinai, Juditos Daratienės kasdienybė.


Palangos dailininkų kūrybinės grupės „Mostas“ steigėjas ir narysRomas Paulikas birželio 19 dieną atšventė savo 64-tąjįgimtadienį. Prieš ketvertą metų likimas lėmė menininkui išgirsti klastingos ligos diagnozę.„Tiesiai iš ligoninės atvažiavau įsavo jubiliejinę parodą,kurią suorganizavo Juozas Griušyskartu su mano draugais“, –...


Dažnai girdime, kad verslas kurorte neišsilaiko dėl nepastovaus klientų srauto: vasarą jų – labai daug, žiemą – vienas kitas. Greičiausiai, verkšlena tik tie, kam nepasisekė, o kas užsispyręs laiko „vadžias rankoje“, tiems iššūkiai nėra baisūs. Vienas tokių – grožio centras „Sakura“ Palangoje.


Penktadienį, liepos 24 dieną, Palangos sporto arenoje įvyko pirmoji Lietuvos rinktinės, besiruošiančios Europos krepšinio čempionatui, treniruotė. Po jos, įtemptos ir privertusios vyrus šluostytis žliaugiantį prakaitą, žurnalistai gavo progą pakalbinti krepšininkus. „Palangos tiltą“ labiausiai domino palangiškis krepšininkas Renaldas...


Yra pasaulyje visai nepažįstamų, žmones magiškai sugiminiuojančių vietų. Štai visada (ir praėjusį spalį – lapkritį), eidamas poetiškaisiais smėlynais arti jūros „Prūsijos pusėje“, jau Šaipių – Plazės pusėje, vienoje vietoje ramiausiai stabteliu ir nusiimu savo „Akmenkuprę“. Tą vietą jau gal šešetą metų vadinu...


Širdimi visada jauni

Irena NENIŠKYTĖ, 2013 10 07 | Rubrika: Miestas

Spalio pirmoji – Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena.Ta proga Klaipėdoje veikianti „Pagyvenusių žmonių asociacija“ organizavo koncertą-vakaronę „Širdimi visada jauni“.


Švariose rankose politika visada švari

Ugnė RAUDYTĖ, 2011 05 27 | Rubrika: Miestas

Kokie žmonės valdys Palangą ateinančius ketverius metus? „Palangos tiltas“ paprašė visų naujos Tarybos narių atsakyti į 10 pateiktų klausimų. Į klausimus atsakė Tarybos narys Albinas Stankus, kuris pateko į miesto savivaldybės Tarybą pagal Lietuvos centro partijos Palangos skyriaus sąrašą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius