Rinkimų pažadai – kaip iš kiauro kibiro: nuo nemokamų pietų mokiniams iki pirmumo eilės įsidarbinant palangiškiams

Linas JEGELEVIČIUS, 2019-02-10
Peržiūrėta
2303
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Rinkimų pažadai – kaip iš kiauro kibiro: nuo nemokamų pietų mokiniams iki pirmumo eilės įsidarbinant palangiškiams

Vis artėjant rinkimams į Savivaldybės tarybą, palangiškiai jau „nardinami“ į politinės agitacijos jūrą, tačiau, sprendžiant už ką balsuoti, viena informacinė knygelė, parengta Palangos miesto savivaldybės rinkimų komisijos, ir kuri bus pradėta dalinti gyventojams kartu su rinkėjų pažymėjimais šį savaitgalį, ko gero, labiausiai verta dėmesio. Joje pateikti visų rinkimuose dalyvaujančių partijų skyrių rinkiminiai sąrašai (tiesa, leidinys buvo atiduotas spaudai iki Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) teistumą nuslėpusių kandidatų iš sąrašų išbraukymo sausio mėnesio pabaigoje, – aut.), kandidatai į miesto merus, pristatytos jų Palangos vizijos. Savivaldybės rinkimų komisijos informacinį leidinį, tiesa, dar VRK internetiniame puslapy, pavartė ir „Palangos tiltas“.
Leidinyje tarp kandidatų į merus leidinyje pirmoji pristatyta Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Palangos skyriaus kandidatė ir kurorto socialdemokratų sąrašo lyderė Svetlana Grigorian.
„Aš tikiu, kad Palanga bus sėkminga tiek, kiek sukurs galimybių savo gyventojams. Todėl pirmiausia ketinu užtikrinti, kad kiekvienas gyventojas galėtų laisvai išreikšti savo nuomonę dėl savivaldybės priimamų sprendimų ir pasiūlyti jiems alternatyvą. Mano tikslas – teisinga ir auganti. Visa Palanga“, – sako ji.
Kandidatė išvardija ir savo pagrindinius įsipareigojimus palangiškiams. Pirma, inicijuoti „Palangos Snow Arenos“ statybos projektą.
„Esu tikra, kad šis projektas sąlygos didesnius turistų srautus žiemą, skatins į mūsų kraštą vykti slidinėjimo sportą mėgstančius tautiečius ir užsieniečius“, – įsitikinusi S. Grigorian.
Antra, inicijuoti, anot jos, „įspūdingiausio“ Baltijos šalyse Apžvalgos bokšto statybos projektą. Trečia, inicijuoti, kad žiemą Palangos miesto centrinėje aikštėje būtų atidaryta ledo čiuožykla po atviru dangumi, o aplink ją įsikurtų Kalėdinis miestelis. Ketvirta, inicijuoti pirmųjų viešų elektromobilių krovimo stotelių įrengimą: 5-ių Palangoje ir 3-jų Šventojoje.
„Užtikrinsiu, kad kiekvienam pradinukui rugsėjo 1-ąją būtų įteiktas kanceliarinių prekių rinkinys. Įsteigsiu „Metų mokytojo“ nominaciją. Raginsiu verslą teikti didesnes nuolaidas gyventojams, įsigijusiems Palangiškio kortelę“, – žada kandidatė.
Ji taip pat žada palangiškiams ir šventojiškiams nemokamą susisiekimą tarp Palangos ir Šventosios.
„Sudarysiu galimybes savivaldybės darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu. Gyventojų priėmimus organizuosiu ne sau, o jiems patogiu laiku, po darbo valandų. Ne tik Palangoje, bet ir Šventojoje. Organizuosiu išvažiuojamuosius Palangos miesto tarybos ir savivaldybės administracijos posėdžius Šventojoje“, – žada kandidatė.
Kurorto socialdemokratai, be kita jo, įsipareigoja užtikrinti, kad dėl dalies biudžeto lėšų panaudojimo būtų leista apsispręsti patiems gyventojams, jiems tapti aktyviais tarpininkais skatinant verslą teikti didesnes nuolaidas gyventojams, įsigijusiems Palangiškio kortelę, net išplėsti antrinio lygio asmens sveikatos priežiūros paslaugas Palangos pirminės sveikatos priežiūros centre, didinti socialinių darbuotojų ir socialinių būstų skaičių.
Kurorto socialdemokratų sąrašas – itin jaunas. Po sąrašo lyderės S. Grigorian eina vaikų gydytojas Mindaugas Gružauskas, po jo – Renata Surblytė, žinomas kurorto šefas Bernardas Anužis, žinomas Palangos renginių vedėjas Tautvydas Lubys (beje, jis teismo nuosprendžiu buvo pripažintas kaltu dėl nusikalstamos veikos), Povilas Šakalys, Skaistė Užameckytė, Paulius Viluckis, Artūras Sabaliauskas (beje, jau buvęs Savivaldybės tarybos nariu) ir Monika Bušmaitė.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Palangos skyriaus kandidatas į merus Darius Kubilius Palangos savivaldybės rinkimų komisijos leidinyje – antras.
„Vienas eini greitai, kartu einame toli“, – tokiu šūkiu jis pradeda savo kreipimąsi į rinkėjus Palangoje. Jis nepateikia konkrečių įsipareigojimų, tačiau pabrėžia, kad siekiant tenkinti Palangos miesto bendruomenės poreikius ir porinkiminius lūkesčius dėl Palangos miesto plėtros, būtina sąžininga ir darniai organizuota savivaldos administracijos ir Tarybos narių veikla, paremta kompetencijos bei tarpusavio pagarbos principu.
„Šalyje prasidėjusi antikorupcinė banga turi tęstis ir Palangos savivaldoje. Žinau, kaip tai įgyvendinti ir esu tikras savo sėkme, kurios tikslas – Palangos miesto ir jos bendruomenės gerovė“, – teigia D. Kubilius.
Anot jo, Palanga turi visas galimybes tapti europinio lygio Baltijos regiono patraukliausiu kurortu bei kultūros traukos centru, todėl būtina nauja miesto plėtros koncepcija.
„Jos įgyvendinimui subursiu kompetentingą komandą, kurios dėka bus sukurta nauja Palangos kurorto vizija. Viena iš mero funkcijų – būti savo miesto ambasadoriumi, reprezentuojant jį vietiniame, regioniniame ar tarptautiniame lygmenyje, garsinant savo krašto žmones, kultūros ir kraštotyros pasiekimus bei dalinantis gerąja praktika su kitais miestais. Atsižvelgiant į tai, pirmiausia skatinsiu tautiškumą mūsų bendruomenėje, palaikysiu etninės kultūros viešinimo programą ir jos įgyvendinimą“, – dalinasi savo būsima darbotvarke „valstiečių“ kandidatas į Palangos merus.
LVŽS Palangos skyrius rinkėjams įsipareigoja siekti demokratiško, veiksmingo savivaldos modelio, optimizuojant įstaigų tinklą ir valdymą, suteikiant realias galias seniūnaičiams ir bendruomenių atstovams.
„Užtikrinsime, kad nuosavybės teisių atkūrimo reformos proceso išbaigtumas atitiktų palangiškių savininkų teisėtus lūkesčius. Sudarysime pilnavertes sąlygas tautinės kultūros ir etninės kultūros plėtotei bei tautinių mažumų kultūros puoselėjimui. Bendruomenę motyvuosime rūšiuoti ir įrenginėsime požeminius šiukšlių surinkimo konteinerius. Skirsime ypatingą dėmesį Palangos miesto teritorijų gatvių apšvietimo, viešojo transporto sustojimo stotelių tinkamo įrengimo ir naujų kelio dangų padengimo (Būtingės, Šventosios, Monciškės, Kunigiškių, Nemirsetos seniūnaitijose) įgyvendinimui“, – be kita ko pasižada kurorto „valstiečiai“.
Po Dariaus Kubiliaus sąraše rikiuojasi Palmira Skirpstė, Raimonda Mitkuvienė, Eugenijus Čilinskas, Vidmantas Mitkus (pastarasis teismo nuosprendžiu buvo pripažintas kaltu dėl nusikalstamos veikos), Ingrida Zubernienė, Deimantas Juškevičius (pastarasis VRK sprendimu buvo išbrauktas, – aut.), Antanas Žutautas.
Vilius Martusevičius, dar vienas kandidatas į Palangos merus, yra iškeltas visuomeninio rinkimų komiteto „Pirmyn, Palanga ir Šventoji!”.
„Aš myliu Palangą ir palangiškius. Pats gyvenu šiame mieste, puikiai žinau palangiškių problemas... Palanga taps gražiausiu, ekologiškiausiu ir visų mylimiausiu miestu, o vasarą – Lietuvos sostine“, – žada V. Martusevičius.
Anot jo, jam tapus meru, Palangoje bus patogu gyventi ir dirbti vietos gyventojams ir investuotojams, o Palanga taps lygiaverte Europos kurortų konkurente.
„Deklaruojantiems nuolatinę gyvenamąją vietą Palangoje bus sudarytos išskirtinės sąlygos naudojantis miesto infrastruktūra ir mažesni mokesčiai. (Bus sudaryta) Palanki investicinė aplinka verslininkams, pirmenybė – vietiniam verslui“, – sako jis.
„(Man esant meru) Nebus protekcionizmo. Bus užkirstas kelias formuojamai išrinktųjų kastai. Palanga taps pavyzdiniu, nepolitizuotu miestu, kuriame, nepriklausomai nuo religijos, tautinės kilmės, socialinės padėties, politinių pažiūrų, visiems bus sudarytos vienodos sąlygos, – vilioja rinkėjus į savo pusę „Pirmyn, Palanga ir Šventoji!“ kandidatas į merus. – Aš, kaip šachmatininkas ir verslininkas, esu už permainas, konkurenciją ir pagarbą vienas kitam. Atsakau už savo žodžius. Nuoširdžiai tikiu tai pasiekti ir būtinai pasieksiu!“.
Visuomeninis rinkimų komitetas „Pirmyn, Palanga ir Šventoji!“ savo rinkimų programą pristato karingai: „Mes telkiame visus išsivaduoti iš Palangoje įsišaknijusios politizuotos vienvaldystės gniaužtų, laisvai ir veržliai judėti pirmyn kuriant šiuolaikišką kurortą, sudarant sąlygas užsidirbti, turtingai gyventi ir turiningai leisti laisvalaikį“.
Atėjęs į valdžią komitetas žada Palangoje ar Šventojoje gyvenamąją vietą deklaravusiems lengvatas naudojantis pramogų, sveikatingumo, sporto infrastruktūra ir paslaugomis, savivaldybės teritorijoje – nemokamą viešąjį transportą, iki 30 proc. sumažinti komunalinių paslaugų ir atliekų surinkimo kainas, sudaryti lengvatines sąlygas jaunoms šeimoms būstui įsigyti.
„Pedagogams už kiekvieną atliekamą veiklą – sureguliuotas etatinis apmokėjimas. Per gamtos mokslų, tiksliųjų ir humanitarinių dalykų pamokas – iki 15 mokinių. Mokiniams – nemokami pietūs“, – žada šis komitetas.
Jo priekyje – Genoveita Krasauskienė, po jos rikiuojasi Edmundas Krasauskas, Vilius Martusevičius, Jolanta Padvariškienė, Jonas Juškėnas, Lina Eidukaitytė, Aušra Tamošauskienė, Rolandas Janušonis, Oksana Kokorevič ir Tatjana Gramauskienė. Iš viso komiteto rinkimų sąraše – 23 asmenys.
Ketvirtas kandidatas į kurorto merus – dabartinis miesto meras, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovas Šarūnas Vaitkus. Jis nepažeria konkrečių pažadų, bet pabrėžia, kad miesto sėkmės garantas – valdžios pastovumas.
„Netruko prabėgti ketveri metai, kai balsuodama tiesioginiuose rinkimuose Palangos bendruomenė mane įpareigojo dirbti miesto gerovei. Pačiam sudėtinga įvertinti, kaip sekėsi vadovauti miestui. Per tą laikotarpį Palangos ir Šventosios pokyčiai gerų atsiliepimų sulaukė ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, tačiau visada atrodo, kad buvo galima kai ką padaryti geriau ir daugiau. Tikrąjį mano darbo įvertinimą kovo 3 dieną duos Palangos rinkėjai, kurių išreikštas pasitikėjimas tiesioginiuose mero rinkimuose nulems, ar man bus leista tęsti užsibrėžtus darbus“, – teigia Š. Vaitkus.
Anot jo, per dvi jo mero kadencijas Palanga pasikeitė ir vis dar keičiasi. „Dar yra kur keistis – Palanga ir Šventoji yra dar ne visų atrastų galimybių kurortas. Mūsų miestas prie jūros dar turi kur plėstis, gražėti, tapti žinomu visoje Europoje ir iš viso pasaulio vilioti svečius ne vien tik vasarą. Tai visiems mums, palangiškiams, duos daugiau darbo, sotesnį ir dar patogesnį gyvenimą, – rašoma rinkimų komisijos sudarytame leidinyje. – Paskutiniu metu Palangą lydinčią sėkmę lėmė valdžios pastovumas. Tik šitaip, nesiblaškant, galima siekti savo svajonių, kurioms įgyvendinti reikia daugiau laiko, nei vieną kadenciją trunkantys ketveri metai“.
Itin ambicinga ir kurorto konservatorių rinkiminė programa.
„Kurorto centre atgimusi istorinė Grafų Tiškevičių alėja, miestą puošianti nauja erdvė, kuria pagerbti Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai, pėstiesiems skirta poilsio oazė ir pradėta pagrindinės aikštės rekonstrukcija Šventojoje – tai tik didelio miesto tvarkymo pradžia“, – rašoma jų prisistatyme palangiškiams.
Jų kitų ketverių metų valdžioje planuose – toliau rūpintis miesto daugiabučių namų kiemais, pradėti medinės Kurhauzo dalies atstatymą, pradėti Šventosios uosto atstatymą, įgyvendinti priemones, kurios finansiškai skatins ne tik į Palangą sugrįžti kadaise iš čia išvažiavusius į kitus Lietuvos miestus bei užsienio šalis, bet ir kurortą pasirinkti savo gyvenimo miestu.
„Prie miesto vairo ketverius metus buvusi TS-LKD komanda palangiškiams įrodė, kad moka ir gali įgyvendinti užsibrėžtas užduotis, prieš 10 metų rožinėmis svajonėmis atrodžiusius sumanymus paversti realybe“, – teigia kurorto konservatoriai.
Jų sąraše – net 41 kandidatas. Po sąrašo lyderio Šarūno Vaitkaus žengia Pranas Žeimys, Mindaugas Skritulskas, Dainius Želvys, Rimantas Antanas Mikalkėnas, Akvilė Kilijonienė, Julius Tomas Žulkus, Saulius Simė, Donatas Elijošius, Vaidas Šimaitis.
Partijos „Tvarka ir teisingumas“ Palangos skyrius į rinkimus eina vedinas šūkiu „Darbai tęsiami, bet formuojami nauji bendruomenės, šeimos, kurorto stiprinimui“.
„Palanga 2019–2022 metais – lankomiausias Lietuvos miestas“, – vilioja „tvarkiečiai“ palangiškius rinkėjus.
Verslą „tvarkiečiai“ vilioja lengvatomis, skatinti verslo pritraukimą, o šeimoms žada, kad darbo vietos pirmiausia atiteks palangiškiams, suteikiant lengvatas naudotis paslaugų paketu.
Prioritetiniai kurorto „tvarkiečių“ darbai: šeimas skatinti materialiai. „Sieksime, kad kurorto senjorai gautų viešas paslaugas nemokamai“, – žada TT Palangos skyrius.
Jo rinkimų sąrašą veda Justinas Masalskas, po jo seka Linas Levickas, Šarūnas Eidintas, Jovita Lagunavičienė, Daiva Lapinskienė, Dana Danielienė, Lolita Roškovskaja, Vigintas Juška, Virginija Valančauskienė, Rasa Masalskienė.
Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) Palangos skyrius irgi parengė ambicingą detalią rinkimų programą.
Atėję į valdžią, socialdemokratdarbiečiai žada atlikti įgyvendintų ir vilkinamų projektų auditą, vykdyti privačių gyvenamųjų namų kvartalų inžinerinės infrastruktūros plėtrą, sutvarkyti priekopio ir paplūdimių infrastruktūrą, nustatyti nemokamą paslaugą vietiniam viešajam transportui,10 centų rinkliavą už 1 val. automobilių stovėjimą turintiems Palangiškio kortelę, taikyti nuomojantiems gyvenamas patalpas iki 20 kv. m 1 euro tarifą verslo liudijimui, neapmokestinti šiukšlių išvežimo mokesčiu.
„Skirsime daugiau lėšų socialinių būstų įsigijimui. Teiksime mokestines lengvatas verslininkams, neįvesime naujų vietinių mokesčių. Atkursime senąją tilto akmenų buną-bangolaužį. Įrengsime mineralinio vandens biuvetę, atnaujinsime Rotondos aplinką Birutės parke, modernų atrakcionų ir pramogų parką, futbolo aikštę su dirbtine danga“, – žada Gedimino Kirkilo vadovaujamos partijos Palangos skyrius.
Jo sąrašo priekyje – Elena Kuznecova. Antrasis – Domininkas Jurevičius, trečias – Eimutis Židanavičius (jis teismo nuosprendžiu buvo pripažintas kaltu dėl nusikalstamos veikos, – aut.), po jo seka Aleksandras Jokūbauskas, Rolandas Rumšas, Žilvinas Kažys, Remigijus Makauskas, Oksana Skripnikienė, Adrijus Beniušis ir Adelė Karteškina.
Lietuvos centro partijos Palangos skyrius į rinkimus eina vedinas šūkio „Už visiems lygiai teisingą Palangą!“, nors centristų programoje netrūksta lozungų: „Mes už tvirtą, teisingą, moralią, atvirą ir finansiškai savarankišką Savivaldą. Mes už komunalinių paslaugų kainų skaidrumą ir teisingą jų nustatymą. Kiekvienas miesto gyventojas XXI a. savo namus turi pasiekti apšviestomis gatvėmis, tvarkingais šaligatviais ir asfaltuotais keliais. Kiekvienam nuosavų namų gyventojui turi būti tiekiama elektra“.
Kurorto centristų sąrašo lyderė – Audronė Čekauskienė. Už jos eina Nijolė Kasparė, Vytautas Duonėla, Ramutis Stankevičius, Viktoras Butavičius, Jolanda Marija Narmontienė, Genė Stankuvienė, Kazys Galdikas, Česlovas Vėbra ir Paulius Meilūnas.
Visuomeninį rinkimų komitetą „Palangiškiai“ VRK išbraukė iš rinkimų sąrašo dėl nepakankamo sąrašo narių skaičiaus, tačiau jo lyderis Eugenijus Simutis „Palangos tiltui“ sakė, kad tokį sprendimą apskųs teismui.
Vakar, kai straipsnis buvo rengiamas spaudai, „Palangiškiai“ sulaukė puikios žinios – teismas leido šiam komitetui dalyvauti rinkimuose.
„Palangiškių“ rinkimų nuostatos panašios į manifestą, pasigendama detalių.
„Mes pasisakome už tikrą demokratiją, tačiau prieš vienos politinės partijos diktatūrą ir vienos asmenybės kultą; Mes už toleranciją ir pagarbą kitokiai nuomonei, tačiau prieš persekiojimą ir spaudimą už kitokią nuomonę; Mes už spartų Palangos ir Šventosios vystymą, tačiau prieš neracionalų ir neskaidrų mokesčių mokėtojų pinigų naudojimą; Mes už miestiečių gerovės augimą, tačiau prieš mokesčių didinimą miestiečiams; Mes už racionalų ir skaidrų miesto valdymą, tačiau prieš perdėtą biurokratizmą valdžios administracijoje, korupciją bei nepotizmą“, – skelbia „palangiškiai“ Savivaldybės rinkimų komisijos informaciniame leidinyje.
Pirmajame šio rinkimų komiteto dešimtuke yra Eugenijus Simutis, Tadas Rimolaitis, Arvydas Martinkėnas, Viktoras Gecas, Kęstutis Macijauskas, Saulius Bagdonas, Vytautas Gliožeris, Loreta Stainytė ir Stepas Šeputis.

 

Jūsų komentaras:

nuomonė 2019-02-13 17:56 (IP: 78.58.48.24)
tie patys pažadai, tie patys veikėjai.....

Palanga 2019-02-13 12:50 (IP: 78.57.233.115)
Visose programose truksta sporto, pramogu...kazkiek i taip tik socialdemokratai atsizvialgia. Bet apie vaiku, profesionaliu komandu stiprinima, kad turetu i ka lygiuotis vaikai nei zodzio. Juk esam buve uzsienio kurortuose, matom koks turi but kurortas, kokios pramogos, uzimtumas ir tt...o Palanga kas? Nuobodybiu muge su liudnom pencininku sventem ir minejimais. Palangai truksta naktinio gyvenimo ir daug viso kito. Ir svarbiausia nieks neatsizvelgia i gerai apmokamu darbu vietu pritraukima i Palanga, kad kazkiek nors to jaunimo liktu

Taip pat skaitykite

 „Palangos tiltas“ neigia, kad „Palangoje dauguma socialdemokratų balsuoja už Vaitkų, o ne už Tučkę“, nes tokių duomenų neturi nei redakcija, nei partija, nei Vyriausioji rinkimų komisija.


Aštuonių prie Baltijos jūros esančių Europos Sąjungos šalių ministrai, viceministrai penktadienį, rugsėjo 29 d., dalyvavo Palangoje vykusioje konferencijoje „Mūsų Baltija.“ Joje dalyvavęs Danijos aplinkos apsaugos ministras, buvęs šios šalies sveikatos ministras Magnus Heunicke, atsisakęs pietų, nuskubėjo prie jūros ir joje išsimaudė.


Likus pusmečiui iki naujų mero rinkimų, „Žinau, ką renku“ kviečia lapkričio 24 dieną 17:30 valandą Palangoje esančiame kultūros ir jaunimo centre (Grafų Tiškevičių al. 1) ateiti į diskusiją su Palangos meru, vicemeru bei tarybos nariais ir paklausti, ar prieš rinkimus duodami pažadai virsta realybe.


Didžiausia rinkimų į miesto savivaldybės Tarybą intriga laukė jau suskaičiavus balsus ir paaiškėjus, kad konservatoriai, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyrius, Taryboje turės vienu mandatu daugiau negu iki šiol – iš viso 15 mandatų. Aistros užvirė dėl kurorto socialdemokratdarbiečių rinkimuose gautų pirmumo balsų....


Vis artėjant rinkimams į Savivaldybės tarybą, palangiškiai jau „nardinami“ į politinės agitacijos jūrą, tačiau, sprendžiant už ką balsuoti, viena informacinė knygelė, parengta Palangos miesto savivaldybės rinkimų komisijos, ir kuri bus pradėta dalinti gyventojams kartu su rinkėjų pažymėjimais šį savaitgalį, ko gero, labiausiai verta dėmesio. Joje pateikti visų...


Palangiškiai žiemą apsnūdusiame mieste pasigenda pramogų. Šaltuoju metų laiku jau bene šeštus metus iš eilės vis žadama išpilti čiuožyklą, tačiau pažadai taip ir liko pažadais. Norima mažinti sezoniškumą, tačiau galimybių kurorto svečius ir gyventojus sukviesti ant ledo niekaip niekas neranda? Miesto politikai žada, jog čiuožykla greičiausiai...


Praėjusį penktadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino Seimo rinkimų rezultatus. Palangiškiams labiausiai rūpėjo komisijos sprendimas dėl Pajūrio rinkimų apygardos, kurioje konservatoriaus Prano Žeimio pergalę vos 39 balsais „darbietė“ Genoveita Krasauskienė užginčijo, reikalaudama panaikinti rinkimų rezultatus ir skelbti naujus rinkimus.


Darbo partijos kandidatė Pajūrio rinkimų apygardoje Genoveita Krasauskienė nepraranda vilties patekti į Seimą, kai, regis, jau visi šaukštai po pietų.


Velykos vadinamos pačia gražiausia pavasario švente. Ši šventė yra krikščioniška, tačiau pagrindinis jos simbolis – margutis – krikščionybės paimtas iš pagonybės, kai buvo siejamas su prisikėlimu, nauju gyvenimu. Krikščionys šį simbolį perkėlė į savą religiją, susiedami jį su Jėzaus Kristaus prisikėlimu. Nors...


„Kuomet protezavimo paslaugos gyventojams buvo teikiamos nemokamai, mes tuomet aprūpinom tiek daug palangiškių“, - papasakojo odontologė Ligija Teresa Žliubienė, vadovaujanti VšĮ „Palangos odontologijos centras“. Pensininkams ir neįgaliesiems, sausio 13-osios dalyviams, vaikams iki 18 metų taikomos kompensacijos protezavimui, tačiau, kaip paminėjo L.T.Žliubienė, tai palyginti nėra tokia...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius