Nauji pažadai: čiuožykla mieste džiaugsimės tik kitą žiemą?

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016-01-07
Peržiūrėta
1900
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Konservatorių vizijose senosios autobusų stoties aikštėje žiemą turėtų būti čiuožykla, o vasarą- prekiautojų gintaru paviljonai
Konservatorių vizijose senosios autobusų stoties aikštėje žiemą turėtų būti čiuožykla, o vasarą- prekiautojų gintaru paviljonai

Palangiškiai žiemą apsnūdusiame mieste pasigenda pramogų. Šaltuoju metų laiku jau bene šeštus metus iš eilės vis žadama išpilti čiuožyklą, tačiau pažadai taip ir liko pažadais. Norima mažinti sezoniškumą, tačiau galimybių kurorto svečius ir gyventojus sukviesti ant ledo niekaip niekas neranda? Miesto politikai žada, jog čiuožykla greičiausiai džiaugsimės jau ateinančią žiemą, bet tokiais tuščiais pažadais „maitinti“ miestelėnai vis dar įtariai kraipo galvas.

Baugina nepasiteisinę bandymai
Bandymų žiemos pramogomis pradžiuginti miestiečius buvo ankstesniais metais. 2010 metais centrinėje miesto aikštėje buvo išlietas ledas, tačiau tai nelabai pasiteisino – aikštė nėra tokia lygi, kad joje būtų galima išpilti nepriekaištingą ledą. Kuomet buvo pastatyta nauja autobusų stotis, senosios aikštėje taip pat buvo planų žiemomis įrengti galbūt net Kalėdų miestelį, išpilti čiuožyklą – būtų pramoga ne tik miestiečiams, bet ir kurorto svečiams, bet mintis netapo kūnu.
Miesto valdžiai konsultuojantis su komunalininkais, buvo ketinimų ledą išpilti šalia prekybos centro „Iki“ esančioje aikštelėje. Tačiau šios kalbos taip pat nutilo, o šiandien UAB „Palangos komunalinis ūkis“ čiuožyklos klausimo nelinkęs komentuoti.
Tad pasipiktinę miesto gyventojai jau prarado viltį sulaukti mieste čiuožyklos po atviru dangumi ir ieško savų būdų pasidžiaugti žiema. Šalia Palangos oro uosto esantis Kunigiškių karjeras savaitgalį buvo aplipęs pačiūžomis čiuožinėjančių žmonių: savadarbiai ledo ritulio vartai ir minios nepabūgusių lipti ant užšalusio vandens telkinio. Akivaizdu – žiemos pramoga tikrai reikalinga.

Kaimynai aplenkė Palangą
Žibininkuose įsikūręs HBH pramogų parko „Malūnų kaimas“ taip pat šiemet siūlo atvykti ir pasismaginti išlietoje čiuožykloje.
„Pastebėjome, kad Palanga nieko panašaus nesiūlo žiemą, todėl nutarėme čiuožyklą įrengti ir pakviesti visus – ir palangiškius – pasidžiaugti žiema“, – sakė pramogų centro kaimynystėje direktorė Greta Nagytė.
Palangos miesto savivaldybės mero patarėja Jurgita Vanagė teigė, kad paskutinės kalbos apie čiuožyklą buvo girdimos 2013 metais, tačiau planai ją įrengti niekur nedingo: „Paskutinį kartą šis klausimas buvo „judinamas“ kalbant apie senąją autobusų stoties aikštelę, kad galbūt ten būtų galima įrengti čiuožyklą. Kol kas ieškoma ir kitų alternatyvų, finansavimo šaltinių. O kad čiuožykla kurortui reikalinga – nesiginčijama. Klausimas aktualus, o jau kada galėsime kalbėti šia tema konkrečiau – tik laiko klausimas“.

Jau kuris laikas subrandinta idėja
Palangos miesto Kultūros centro vadybininkas Nerijus Stasiulis teigia, kad miesto čiuožyklos idėją būtų galima realizuoti kur kas kitaip, daug plačiau, įrengiant tam tikras paslaugas prie būsimos čiuožyklos.
„Asmeniškai manau, kad idėja buvo gera, pagrįsta ir logiška. Konsultavomės ir su tuomečiu UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriumi (2013 metais juo buvo Konstantinas Skierus – aut. past.). Idėja buvo daug platesnė nei įrengti tik čiuožyklą, tačiau viskas, kaip dažniausiai nutinka, atsiremia į finansus ir investicines galimybes“, – sakė N. Stasiulis.

Turėti stacionarią čiuožyklą – puiki investicija
N. Stasiulis įsitikinęs, kad turėti stacionarią miesto čiuožyklą būtų daug pigiau nei kasmet pilti ledą ir nuomotis specialią įrangą, kuri kainuoja nepigiai.
„Turint omenyje, kad Palangoje itin jaučiamas stacionarių traukos objektų trūkumas, renovuojant senosios autobusų stoties aikštelę kuo puikiausiai būtų galima realizuoti į naują ir šiuolaikišką architektūrinį sprendinį. Vasaros sezono metu toje erdvėje galėtume suburti suvenyrinių paviljonų prekeivius į vieną vietą, nes šiuo metu prekiaujama jau tikrai morališkai pasenusiose prekyvietėse, kurios neatrodo labai patraukliai. Renovavus šią aikštelę, būtų galima prekiauti gintaro, tautodailės ir kitais dirbiniais, šalia turėtume ir turizmo centrą – strategiškai patogi ir patraukli vieta. O dar šalia ir centrinė miesto aikštė, kur vasarą prie fontano būriuojasi nemažai turistų. O šaltuoju sezonu visas prekybos paviljonas galėtų būti permodeliuojamas ir pritaikomas žiemos pramogoms, kad ir taip norimai ir visų laukiamai čiuožyklai, kurios įranga veiktų pagal tai, kiek leistų oro sąlygos“, – svarstė pašnekovas.
Kultūros centro atstovas įsitikinęs, kad toks traukos objektas tikrai reikalingas, tačiau tam reikia nemažų investicijų: „Vis dėlto, tiek prekybiniam paviljonui, tiek čiuožyklai idealus variantas, kuomet yra stogas, atitvarai nuo vėjų ir pan. Ta pati infrastruktūra, išskyrus grindis, galėtų tarnauti ištisus metus. Turime vaikų žaidimo aikštelių infrastruktūrą, kurioje šiltuoju metų sezonu dirba ir prižiūri tam tikras kiekis specialistų, kurie žiemą galėtų pereiti prie čiuožyklos priežiūros“.

Centrinės aikštės pratęsimas
Tokio sumanymo įgyvendinimas, anot pašnekovo, pratęstų centrinę miesto aikštę.
„Aš visa tai matau kaip idealų centrinės aikštės pratęsimą, kur vasarą – fontanas, o žiemą – Kalėdų eglė. Didelis turistų ir miestiečių koncentravimasis vienoje vietoje. Juo labiau, kad tai puikiai derėtų su Turizmo informacijos centru“, – įstikinęs N. Stasiulis.
Paskutinį kartą ši idėja, kaip minėjo J. Vanagė, „judinta“ 2013 metais, tad „Palangos tiltas“ klausė – ši idėja dar gyva, ar jau gerokai primiršta?
N. Stasiulio manymu, šio plano idėja dar tikrai neapsnūdusi: „Pavartykime miesto valdančiosios daugumos – konservatorių – rinkiminius leidinius, ten galime rasti net šios aikštės viziją. Kiek tai persipina su čiuožyklos klausimu – dar sunku spręsti, tačiau idėja tikrai buvo subrandinta. Ir aš pats šią idėją tikrai sveikinu – ūkiškas ir logiškas erdvės išnaudojimo sprendimas. Tačiau niekas nepasidaro per vieną dieną. Bet kokiu atveju – mintis buvo paleista į eterį“.
Pats Nerijus šaltas žiemas leidžia prie židinio su knyga: „Dabar pats tinkamiausias metas pasinerti į tokius malonius dalykus po šventinio šurmulio. Gali pajusti tą kontrastą, kai lauke speigas, o tu sėdi sau šiltai su knyga. Sausį dar šiek tiek galiu sau leisti šį malonumą, tačiau jau vis aktyviau judinami kasmetinės Palangos žiemos šventės „Palangos stinta“ organizavimo klausimai, tad labai ilsėtis nėra kada“.

Projektas jau parengtas
Ne paslaptis, kad miesto valdančioji dauguma ne kartą miestiečiams buvo žadėję įrengti mieste čiuožyklą. Tarybos narys Dainius Želvys dalinosi labai optimistiniais ketinimais ir į šį klausimą pateikė labai konkrečius bei džiuginančius atsakymus, papildančius N. Stasiulio mintis: „Jeigu kalbame apie tą didelį projektą senosios autobusų stoties aikštelėje, apie čiuožyklą su dirbtiniu ledu, kuri veiktų mažiausiai tris mėnesius, tai pačiu geriausiu atveju visa tai turėtų atsirasti šių metų pabaigoje, o tai reiškia, kad kitą žiemą, jei leis galimybės, jau galėsime džiaugtis žiemos pramogomis“.
Kaip pasakojo D. Želvys, projektuotojai jau analizuoja parengtą projektą, yra aiški koncepcija, kaip turi atrodyti prekybiniai paviljonai ir pan: „Koncepcija viso šio objekto jau visiškai aiški, tačiau tikrai negalime kalbėti apie šią žiemą, kadangi tam, ką esame numatę įgyvendinti, reikia nemažų investicijų ir laiko resursų“.

Nemažos apimties investicinis projektas
„Aikštėje turėtų atsirasti apie 12 paviljonų, kuriuos prekybininkai galės nuomotis tiek vasaros sezonu, tiek žiemą, kuomet planuojama įrengti Kalėdų miestelį. Numatyta, kad paviljonais rūpinsis Palangos turgus. Pagrindinė mintis, kad ir tų paviljonų architektūra turėtų būti išskirtinė – jie turėtų atrodyti kitaip, netradiciškai ir išsiskirti iš kitų“, – pasakojo D. Želvys. Tarybos narys noriai dalijosi projekto įgyvendinimo planais, prie kurių turės prisidėti ne viena miesto įmonė ir organizacija: „Jei viskas pavyks taip, kaip mes planuojame, jau kitą žiemą projektas, manau, bus įgyvendintas. Tačiau tai – nemažas investicinis reikalas, prie kurio turės prisidėti ir UAB „Palangos vandenys“, ir UAB „Palangos komunalinis ūkis“, specialistai, kurie prižiūrėtų ledo įrangą ir pan. Numatyta, kad buvusios viešojo tualeto patalpos bus renovuotos ir įrengtos pačiūžų nuomai. Žodžiu – idėjos tikrai neatsisakyta ir ji aktyviai judinama, kryptingai judama link jos įgyvendinimo“. Prisimenant, kad čiuožyklos nesulaukiame jau šeštus metus, tokios kalbos labai jau „kvepia“ artėjančiais rinkimais.

Trūksta lankstumo ir supratimo
Kitas miesto Tarybos narys Eimutis Židanavičius nusiteikęs ne taip optimistiškai ir mano, jog miesto čiuožyklos klausimas visiškai miręs reikalas.
„Jei būtume lankstesni, būtų galima kažką suorganizuoti. Tačiau šį klausimą keliame tik prasidėjus šalčiams ir išgirdus žiemiškas prognozes. Ledas – labai populiari pramoga. Žmonės traukia ant užšalusių ežerų ir kitų vandens telkinių, tad Palangai čiuožykla būtų dar vienas traukos objektas, prisidedantis prie sezoniškumo sumažinimo. Čiuožykla, apšvietimas, galbūt ir muzikinis fonas – puiki pramoga, susibūrimo vieta turiningai praleisti laisvalaikį ne tik miestiečiams, bet ir miesto svečiams. Turėtume pasinaudoti gamtos suteikta galimybe, juo labiau, kad šaltos žiemos – vis didesnė retenybė Lietuvoje“, – savo nuomonę dėstė pašnekovas.
Anot Tarybos opozicijos nario, didelių investicijų tai nereikalautų. „Į Palangą atvykusių svečių nebeturime kol kas kuo nustebinti, tad tai būtų vis tiek šiokia tokia trauka žiemą“, – įsitikinęs politikas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Likus pusmečiui iki naujų mero rinkimų, „Žinau, ką renku“ kviečia lapkričio 24 dieną 17:30 valandą Palangoje esančiame kultūros ir jaunimo centre (Grafų Tiškevičių al. 1) ateiti į diskusiją su Palangos meru, vicemeru bei tarybos nariais ir paklausti, ar prieš rinkimus duodami pažadai virsta realybe.


Per parą iš antradienio į trečiadienį Lietuvoje užregsitruoti 337 nauji koronaviruso atvejai, mirčių nefiksuota, skiepų sulaukė beveik 15 tūkstančių asmenų. Koronaviruso atvejų pastebimai padaugėjo ir Palngoje: trečiadienį kurorte užfiksuoti 5 nauji atvejai, šiuo metu juo serga 38 palangiškiai. O nuo pandemijos pradžios koronavirusu Palangoje iš viso susirgo 1240 žmonių.


Pirmadienį Palangoje buvo patvirtinti 6 nauji koronaviruso atvejai

"Palangos tilto" informacija, 2021 02 23 | Rubrika: Miestas

Pirmadienį Lietuvoje patvirtinti 482 nauji koronaviruso atvejai, mirė 7 žmonės, 6 nauji koronaviruso atvejai buvo patvirtinti Palangoje. Antradienį mūsų kurorte šia liga sirgo 26 palangiškiai, antradienį pranešė Statistikos departamentas.


Naujai rekonstruotoje Kastyčio gatvėje pasodinti nauji medžiai


Jau netrukus Vytauto gatve automobiliai važiuos tik viena kryptimi – iš šiaurės į pietus. Dalis gatvės (dvipusiam eismui skirta juosta) bus atiduota dviratininkams. Neabejojama, jog įsigaliojus naujajai eismo tvarkai miesto centrinėje gatvėje, kurortas taps ekologiškesnis, o eismas vienoje iš pagrindinių Palangos gatvių – saugesnis ir patogesnis....


Palangiškiai žiemą apsnūdusiame mieste pasigenda pramogų. Šaltuoju metų laiku jau bene šeštus metus iš eilės vis žadama išpilti čiuožyklą, tačiau pažadai taip ir liko pažadais. Norima mažinti sezoniškumą, tačiau galimybių kurorto svečius ir gyventojus sukviesti ant ledo niekaip niekas neranda? Miesto politikai žada, jog čiuožykla greičiausiai...


Šią žiemą, ko gero, kiekvienam tenka būti ir sniego kasėju. Nors pagal sutartis UAB „Palangos komunalinis ūkis bei „Palangos butų ūkis“ darbuotojai valo ir kasa apie šimto namų kiemus, tačiau likusieji be gyventojų savanoriškų talkų nukasant sniego kalnus šią žiemą sunkiai verčiasi. „Mes patys organizuojamės talkas ir kasame savo kiemą kastuvais, tačiau sniego valymo traktoriaus papildomai...


Ar Palangoje žiemą reikalinga čiuožykla, niekam net nekyla abejonių ir visi sutartinai patvirtina, jog tokia pramoga reikalinga. Palangiškiai pamena, jog tokių bandymų buvo, o svarbiausia, jie įsiminė ir paliko gerą įspūdį. Praėjusiais metais centrinėje miesto aikštėje kurta čiuožykla ne itin sužavėjo palangiškius, galbūt šiemet nauja pramoga labiau džiugins, žinoma, jei orai tokią...


Palangos čiuožykla virto pajuoka

Šarūnas VAITKUS, 2010 01 29 | Rubrika: Miestas

Šalta žiema Lietuvoje suteikė retą progą pigiai įrengti žiemos pramogas. Labiausiai jų kaip tik trūksta Palangai, kuri kenčia nuo sezoniškumo ir žiemą į kurortą atvykstantiems poilsiautojams mažai ką turi pasiūlyti. Jei miesto svečių šios pramogos ir nesudomintų, čiuožykla ar minimaliai įrengta slidininkų trasa pajūrio miškeliuose taptų malonia atgaiva vietos gyventojams.


Mero pažadai – lyg muilo burbulai

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 10 20 | Rubrika: Miestas

Pastarosiomis dienomis mieste ant reklaminių stendų pasirodė itin originalus miestelėnų kreipimasis į merą Vytautą Stalmoką. Jame konkrečiai primenama apie nevykdomus miestelėnams duotus pažadus dėl susitikimo su gyventojais, kuris turėjo įvykti spalio viduryje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius