Sniego valytojo darbas šią žiemą – kiekvienam

Ugnė RAUDYTĖ, 2011-01-16
Peržiūrėta
2190
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šią žiemą, ko gero, kiekvienam tenka būti ir sniego kasėju. Nors pagal sutartis UAB „Palangos komunalinis ūkis bei „Palangos butų ūkis“ darbuotojai valo ir kasa apie šimto namų kiemus, tačiau likusieji be gyventojų savanoriškų talkų nukasant sniego kalnus šią žiemą sunkiai verčiasi. „Mes patys organizuojamės talkas ir kasame savo kiemą kastuvais, tačiau sniego valymo traktoriaus papildomai nesamdome. Žmonės labai organizuoti, kasėme ne tik kiemą, bet ir sniegą nuo stogų“, - pasakojo Vaineikio gatvės gyventojas Litvinas.

 

Valo ir kastuvais, ir kompaktiškais traktoriais

UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus sakė, jog jie turi dvylika mechanizmų, su kuriais tvarkomi jiems priklausomi kiemai ir gatvės. „Aš per savo vienuolika darbo metų niekada nesu matęs, kad visu pajėgumu dirbtų visi dvylika mechanizmų, nuo Kalėdų iki sausio pradžios dar buvo samdomi trys papildomi kompaktiški traktoriai ir du papildomi ekskavatoriai. Samdyti papildomus ir net penkis mechanizmus dar nėra tekę per visą savo darbo laiką“,- pasakojo K. Skierus. Anot jo, iš daugiabučių kiemų per patį darbymetį, kuomet buvo iškritę daug sniego, su ekskavatoriais buvo išvežta tūkstančiais kubų į laukus iš miesto.

„Palangos butų ūkio“ darbuotojai jiems priklausomus kiemus kasa rankiniu būdu. „Palangos komunalinis ūkis“ dirba su mechanizmais, o mūsų darbuotojai su kastuvais. Šį darbą dirba apie šešiolika darbuotojų visu pajėgumu kiekvieną dieną“,- pasakojo „Palangos butų ūkio“ direktorius Raimundas Juodzevičius.

Nors ir šios dvi įmonės Palangą tvarko kiek įmanydami daugiau ir švariau, tačiau daugiabučių namų gyventojai nevengia samdytis papildomų mechanizmų. Palangoje su kompaktišku traktoriumi dirbantis Romas Zubernis sakė, kad jo paslaugos ypatingai reikalingos „bame“ gyvenantiems žmonėms. „Kur yra daug namų, ten mano paslaugos ypač reikalingos“,- kalbėjo R. Zubernis.

Vyras sakė, kad be perstojo teko dirbti per šventes. „Ypatingai mano paslaugos dar buvo reikalingos viešbučiams ar didesnėms bendrovėms, kurie nebepajėgė kiemo nusivalyti vien tik kastuvais. Taip pat sniego nukasimo paslauga buvo paklausi daugiabučių namų automobilių aikštelėse. Šiais metais darbas tikrai yra pelningas. Už vieno kiemo nuvalymą imu nuo šimto iki pusantro šimto litų, kaina priklauso nuo kiemo dydžio“,- pasakojo vyras, dirbantis su kompaktiškuoju traktoriumi.

 

Organizuoja talkas

Druskininkų gatvėje gyvenantis vyras sakė, kad kieme yra organizuojamos talkos. „Ypač vairuojantieji savo kiemą kasa kiekvieną savaitgalį, kiti – kada turi laiko. Tačiau beveik kiekvieną dieną galima kieme matyti bent vieną žmogų, kasantį sniegą. Kitą kiemo dalį valo mini traktorius, tačiau pinigų bent jau iš manęs už tai rinkta nebuvo. Galbūt mūsų kiemas yra valomas nemokamai“,- svarstė Druskininkų gatvės gyventojas.

Vyras sakė, kad anksčiau kieme visada dirbdavo kiemsargis, tačiau šiais metais jo nebėra. „Anksčiau kiemą kasdavo samdomas kiemsargis, tačiau dabar jo nebėra, bet nežinau kodėl. Tačiau šiais metais, manau, kiekvienam žmogui teko padirbėti kiemsargio darbą“,- kalbėjo palangiškis.

Klaipėdos plente gyvenanti Kriaučiūnienė sakė, kad talkas žmonės susiorganizuoja patys. „Mums labai pasisekė, nes mūsų kaimynas turi savo nuosavą nedidelį traktorių, su kuriuo išvalo visą kiemą, ir jis visada labai tvarkingas. Visi kaimynai sudedame jam po kelis litus už padarytą darbą ir esame jam labai dėkingi. Tikrai negaila tų kelių litų už tokią gerą paslaugą. Žinoma, daug žmonių dirba ir patys savo kastuvais, tačiau daugiausia mus gelbėja kaimynas, turintis traktorių“,- kalbėjo palangiškė.

Maironio gatvėje gyvenanti Lukaitienė sakė, kad kompaktiško traktoriaus jie nesisamdo, o valosi kiemą patys. „Mūsų gatvėje gyventojų yra nelabai daug ir visi labai gerai sutariame dėl kiemo valymo klausimų. Dažnai būna taip – kas pirmas atsikelia, tas pravalo praėjimą. Tačiau kiemą stengiamės valyti beveik kasdien taip pasiskirstydami. Manau, kad visos Palangos gyventojai šitaip daro“,- kalbėjo moteris.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Neįprastai šilta žiema taupo Palangos komunalinio įmonės, UAB "Palangos komunalinis ūkis" pinigus.


Ne tik Medvalakio g. 21 daugiabučio gyventojai, bet ir dar keli šimtai palangiškių turi progą švęsti. Vakar, praėjus beveik lygiai metams nuo dienos, kai bendrovė „Palangos butų ūkis“ apskundė teismui šio namo gyventojų valią pakeisti blogai savo pareigas vykdžiusį administratorių ir pasirinkti juo UAB „Palangos komunalinis ūkis“...


Minėdami sausio 13-ąją, mokinukai virto sniego angelais

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Dalia ŠIUPINIENĖ, 2013 01 14 | Rubrika: Miestas

Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pradinukai sausio 11 d. ne tik dalyvavo akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“ 1991 m. sausio 13 d. įvykiams paminėti, bet ir kartu su savo mokytojomis kūrė sniego angelus.


Savivaldybė išsigando sniego, kurio dar nėra

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2011 12 01 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Palangos savivaldybės tarnautojai taip nutolę nuo realaus gyvenimo, kad nebemato, kas darosi už lango.  


Šią žiemą, ko gero, kiekvienam tenka būti ir sniego kasėju. Nors pagal sutartis UAB „Palangos komunalinis ūkis bei „Palangos butų ūkis“ darbuotojai valo ir kasa apie šimto namų kiemus, tačiau likusieji be gyventojų savanoriškų talkų nukasant sniego kalnus šią žiemą sunkiai verčiasi. „Mes patys organizuojamės talkas ir kasame savo kiemą kastuvais, tačiau sniego valymo traktoriaus papildomai...


Palangoje sniego kasėjai nereikalingi

Ugnė RAUDYTĖ, 2011 01 09 | Rubrika: Miestas

Tokios sniegingos žiemos kai kurie žmonės net nėra matę per visą savo gyvenimą. Sniegas vairuotojus priverčia keiksnoti kelius, įmonių darbuotojus - samdyti sniego kasėjus. Rankomis trina tik tie, kurie duonai užsidirba būtent iš sniego valymo darbų. Pasidomėjau, ar Palangos įmonės yra apsirūpinusios specialiais darbuotojais, kurie valo sniegą aplink pastatą ar nuo stogų daužo varveklius....


Kokie buvo praeinantys metai  UAB „Palangos butų ūkis“? Su kokiomis viltimis Naujuosius sutinka butus administruojanti, prižiūrinti ir valdanti bendrovė? Kokių naujovių ji pasiūlys 2011-aisiais? Apie tai „Palangos tilto“ korespondentė šnekėjosi su UAB „Palangos butų ūkis“ direktoriumi Raimundu Juodzevičiumi ir  UAB „Vitės valdos“, kuri valdo ir UAB „Palangos butų ūkis“...


Komunalininkai tapo sniego ir miesto valdžios įkaitais

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 12 19 | Rubrika: Miestas

Palanga paskendo sniege. Trečdaliu susiaurėjusios ir sniego apkasais įrėmintos kurorto gatvės tapo panašios į aukštais borteliais apjuostas bobslėjaus trasas.  Prie šaligatvių negalinčios privažiuoti mašinos šalikelėse stovi užėmusios beveik visą eismo juostą, o šalia jų prasilenkiantys du automobiliai gatvėje jau sunkiai beišsitenka.


Viešoji nuomonė – iš sniego

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 23 | Rubrika: Miestas

Naktį iš antradienio į trečiadienį gausiai pasnigo visame pajūryje. Sniego buvo priversta ir Palangoje. Kai kam sniegas tapo viešosios nuomonės reiškimo įrankiu. Šalia vieno Vytauto gatvės namo atsirado... Andrius Kubilius.


Žemaitijoje – orų kaprizai, lydimi sniego

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 09 | Rubrika: Sveikata

Sniego pastarosiomis dienomis netrūko visoje Lietuvoje. Kaip bebūtų keista, Žemaitijoje, visame pajūrio ruože jo buvo taip pat užtektinai. Kelininkai vairuotojams pataria būti apdairiems ir atidėti ne itin būtinas keliones tolimesniais maršrutais. Tačiau savaitgalį sinoptikai žada gerokai „ramesnį“ nei buvo praėjusi savaitė – orai rims, temperatūra stabilizuosis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius