Viešoji nuomonė – iš sniego

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009-01-23
Peržiūrėta
2043
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nors sniegas ėmė tirpti jau įdienojus, Kubilius ramiai žvelgė į praeivius. „Ar žinote, kad šiandien į miestą atkeliavo premjeras Kubilius?“, - juokavo žmonės. „Baigia nuvarvėti mūsų „didvyrio“ kaklaraištis“, - kalbėjo kiti. Smalsuoliai apžiūrinėjo Senį Besmegenį, pavadintą Kubiliaus vardu, jį fotografavo.

„Šitaip aš išreiškiau savo nuomonę. Man smagu matyti žmones, kurių dėmesį patraukia šitas įžymus Senis Besmegenis. Smagu ir matyti, kad daugelis praeivių man tyliai pritaria. Tai tik mano nuomonės skelbimas. Nepiktybinis“, - sakė kūrinio iš sniego kūrėjas.

Jaunas vyras tikino, jog tai tik jo asmeninė nuomonė, išreikšta garsiai ir nekaltu sniego pavidalu – ištirps. Tačiau jei neištirps ar pasnigs dar, vyras žadėjo reikštis toliau. „Jei bus sniego, netrukus ir Valinskas atsiras“, - šypsojosi Vytauto gatvės gyventojas, nulipdęs šmaikštų sniego senį.

„Šaunuolis. Išreiškė savo nuomonę. Mes juk negalime amžinai tylėti, žiūrėdami į bet kaip šeimininkaujančią valdžią. Šitas būdas – šmaikštus ir nekaltas, prajuokino, manau, daugelį praeivių“, - sakė ponia Virginija, senį įamžinusi mobiliojo telefono kamera. „Išsiųsiu draugams į Vilnių, kad matytų, jog ir palangiškiai turi nuomonę, nors ir nedaužo Seimo langų“, - tarstelėjo moteris.

Visuomenė vis garsiau reiškia savo nepasitenkinimą valdžios sprendimais, elgesiu. Pastarosiomis dienomis internetinėje erdvėje pasklido ir mitingo Vilniuje atgarsiai. Nežinomo autoriaus sukurtas plakatas skelbia mitingo rengimo kainas. „Mesti „pončką“ – 1,5 lito“, - tokie ir panašūs užrašai, anot komentatorių, jokiu būdu nėra riaušių palaikymas – tai tarsi prieštaravimas visuomenės nuomonės recenzavimui, kontrolei, draudimams.

„Jei jau žiniasklaidą valdžia tildo ir pančioja, paprastam žmogui belieka tik sniego senius lipdyti“, - sakė Senį Besmegenį nulipdžiusio vyro kaimynė.    

 

Autorės nuotrauka   

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jei šiemet Joninės lietuviams nepadovanojo ilgojo savaitgalio, spėjusiems penktadienį pasiimti išeiginę Mindauginės tęsis net keturias dienas.


Palangoje yra 110 renovuotų daugiabučių namų, tačiau vienas jų – Sodų gatvės 30 – susilaukia ypač daug dėmesio ir neretai rodomas pavyzdžiui.


Visiems gerai žinomas Lietuvos virtuvės šefas, neretai dar vadinamas skonio detektyvu, RuslanBolgov praėjusį šeštadienį pakvietė į išskirtinai restoranui „Gradiali“ kurtą rudens – žiemos valgiaraščio pristatymą „Fallwinter“.


Minėdami sausio 13-ąją, mokinukai virto sniego angelais

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Dalia ŠIUPINIENĖ, 2013 01 14 | Rubrika: Miestas

Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pradinukai sausio 11 d. ne tik dalyvavo akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“ 1991 m. sausio 13 d. įvykiams paminėti, bet ir kartu su savo mokytojomis kūrė sniego angelus.


Savivaldybė išsigando sniego, kurio dar nėra

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2011 12 01 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Palangos savivaldybės tarnautojai taip nutolę nuo realaus gyvenimo, kad nebemato, kas darosi už lango.  


Palangoje sniego kasėjai nereikalingi

Ugnė RAUDYTĖ, 2011 01 09 | Rubrika: Miestas

Tokios sniegingos žiemos kai kurie žmonės net nėra matę per visą savo gyvenimą. Sniegas vairuotojus priverčia keiksnoti kelius, įmonių darbuotojus - samdyti sniego kasėjus. Rankomis trina tik tie, kurie duonai užsidirba būtent iš sniego valymo darbų. Pasidomėjau, ar Palangos įmonės yra apsirūpinusios specialiais darbuotojais, kurie valo sniegą aplink pastatą ar nuo stogų daužo varveklius....


Atvirai pasakius, kai paskelbėme Kalėdų gerumo akciją „Padovanokite vaikui mažą Kalėdų stebuklą“, net nesitikėjome, kad ji susilauks tokio didelio jūsų, mielieji, dėmesio. Dabar galime drąsiai teigti: jūsų dėka Kalėdų mažo stebuklo sulaukė beveik pusšimtis Palangos vaikų.


Komunalininkai tapo sniego ir miesto valdžios įkaitais

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 12 19 | Rubrika: Miestas

Palanga paskendo sniege. Trečdaliu susiaurėjusios ir sniego apkasais įrėmintos kurorto gatvės tapo panašios į aukštais borteliais apjuostas bobslėjaus trasas.  Prie šaligatvių negalinčios privažiuoti mašinos šalikelėse stovi užėmusios beveik visą eismo juostą, o šalia jų prasilenkiantys du automobiliai gatvėje jau sunkiai beišsitenka.


Viešoji nuomonė – iš sniego

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 23 | Rubrika: Miestas

Naktį iš antradienio į trečiadienį gausiai pasnigo visame pajūryje. Sniego buvo priversta ir Palangoje. Kai kam sniegas tapo viešosios nuomonės reiškimo įrankiu. Šalia vieno Vytauto gatvės namo atsirado... Andrius Kubilius.


Žemaitijoje – orų kaprizai, lydimi sniego

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 09 | Rubrika: Sveikata

Sniego pastarosiomis dienomis netrūko visoje Lietuvoje. Kaip bebūtų keista, Žemaitijoje, visame pajūrio ruože jo buvo taip pat užtektinai. Kelininkai vairuotojams pataria būti apdairiems ir atidėti ne itin būtinas keliones tolimesniais maršrutais. Tačiau savaitgalį sinoptikai žada gerokai „ramesnį“ nei buvo praėjusi savaitė – orai rims, temperatūra stabilizuosis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius