Palangoje sniego kasėjai nereikalingi

Ugnė RAUDYTĖ, 2011-01-09
Peržiūrėta
2146
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tokios sniegingos žiemos kai kurie žmonės net nėra matę per visą savo gyvenimą. Sniegas vairuotojus priverčia keiksnoti kelius, įmonių darbuotojus - samdyti sniego kasėjus. Rankomis trina tik tie, kurie duonai užsidirba būtent iš sniego valymo darbų. Pasidomėjau, ar Palangos įmonės yra apsirūpinusios specialiais darbuotojais, kurie valo sniegą aplink pastatą ar nuo stogų daužo varveklius. Jei ne, galbūt tokias paslaugas norėtų užsisakyti - paskambinusi į įvairias darbovietes bandžiau siūlyti sniegkasio paslaugas, kurios valandai darbo su kastuvu kainuotų 40 litų, o su traktoriuku – 100 litų.

 

Turi savo darbuotoją

Pirmiesiems savo paslaugas bandžiau įsiūlyti Palangos poilsio namams „Baltija“, tačiau jie jų atsisakė pareikšdami, jog turi savo darbuotoją ir net savo nuosavą techniką sniegui valyti.

Kitas taikinys buvo – viešbutis „Gamanta“. Nors moteris ir teiravosi, kiek kainuoja valanda sniegkasio darbo, tačiau vis tiek atsisakė, nes turinti savo darbuotojus. „Mes turime net kelis darbuotojus, kurie valo sniegą aplink pastatą. Mes mokame 15 ar 20 litų už valandą, todėl jūsų paslaugų dabar mums nereikia, tačiau ačiū už naudingą pasiūlymą“, - kalbėjo viešbučio darbuotoja.

Poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ taip pat nesusidomėjo mano siūlomomis paslaugomis: „Mes turime savo tarnybinį darbuotoją, kuris dirba sniegkasio darbus, todėl papildomo darbuotojo mums nereikia“,- kalbėjo moteris.

Palangoje įsikūrusiam „Šiaulių“ bankui taipogi neparūpo sniegkasio paslaugos, kadangi aplink pastatą jie tvarkosi patys.

Sveikatos centras „Energetikas“ taip pat iš anksto pasirūpino, kas tvarkytų teritoriją per pūgas. „Turime savo darbuotoją, kuris kasa sniegą aplink pastatą ir teritorijoje. O kiek mokame – tai komercinė paslaptis“,- sakė darbuotoja.

„Versmės“ viešbučio darbuotoja sakė, kad turi savo ūkvedį, kuris atlieka visus sniegkasio darbus. Lygiai taip pat atsakė ir „Pajūrio alkos“ viešbutis: „Viešbučio ūkvedys visada atlieka reikiamus sniego valymo darbus, todėl papildomo darbininko mums samdytis nereikia. Tačiau ačiū už pasiūlymą, žinosime, kad tokių paslaugų yra.

 

Gausėja turinčių leidimus

Individuali įmonė „Du broliai“ informavo, kad šiuo metu atleido savo vieną darbuotoją. „Į pokalbį dėl darbo turi ateiti vienas vyras, tačiau neaišku, ar jis bus tinkamas, todėl pabandykite mums paskambinti kitą savaitę ir mes informuosime, ar mums prireiks jūsų siūlomo darbuotojo paslaugų“,- kalbėjo moteris.

Taigi, galima teigti, kad Palangoje beveik visos įmonės sniego kasimu pasirūpino iš anksto. Pagal turimą Valstybinės Mokesčių inspekcijos informaciją, gyventojų, kurie legalizuoja gaunamas pajamas už sniego valymą, kasdien daugėja. Per dieną individualią veiklą sniegui kasti visoje Lietuvoje registruoja 3 - 4 nauji žmonės. Iš viso tokią veiklą legalizavo per 60 mokesčių mokėtojų. „Primename, kad verslo liudijimas sniego valymo darbams nenumatytas, todėl gyventojai, norintys užsiimti sniego kasimo ar valymo verslu, gali kitais būdais legalizuoti savo veiklą. Tačiau Palangoje iki šios dienos tokių, kurie įregistruotų savo individualią veiklą, nebuvo. Galbūt raginimas legalizuoti savo veiklą paskatins ir Palangoje žmones įregistruoti savo veiklą, atliekant sniego valymo darbus“,- kalbėjo Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento Švietimo ir konsultavimo skyriaus vyriausioji specialistė Nijolė Šustavičienė.

Su sniego valytoju/kasėju bendrovės (juridiniai asmenys) gali sudaryti darbo ar civilines sutartis.

 

Sinoptikai žada atšilimą

Lietuvoje prisnigo tikrai daug – šiuo metu sniego dangos storis siekia 31–49 centimetrus, o Vakarų Lietuvoje kai kur net 57–67 centimetrus, tik pietiniame Lietuvos pakraštyje jos storis šiek tiek mažesnis – 22–26 centimetrai. Tačiau sinoptikai žada ateinančiomis dienomis atšilimą, todėl sniego danga gali sumažėti, kadangi sniegas pradės tirpti.

Pagal klimato normą (1961–1990 metų laikotarpio vidurkis) gruodžio pabaigoje – sausio pradžioje sniego dangos storis būna vos 4–10 centimetrų, todėl ši žiema gerokai viršija visas normas.

Itin ilga ir pastovi žiema buvo tik 1996 metais, kuomet susidarė stora sniego danga: žemę dengė 45–70 centimetrai sniego apklotas, kuris ištirpo tik balandžio viduryje.

Pats didžiausias sniego dangos storis buvo išmatuotas 1980 metais kovo 14 dieną Nidoje – 82 centimetrai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Visiems gerai žinomas Lietuvos virtuvės šefas, neretai dar vadinamas skonio detektyvu, RuslanBolgov praėjusį šeštadienį pakvietė į išskirtinai restoranui „Gradiali“ kurtą rudens – žiemos valgiaraščio pristatymą „Fallwinter“.


Šiandien Šventosios bendruomenė renkasi į ataskaitinį-rinkiminį susirinkimą. Kokia turi būti Šventoji? Kas pasikeitė? Ką turėtų padaryti miesto valdžia, kad miestelis galėtų savarankiškiau tvarkytis? „Palangos tiltas“ kalbėjosi su Šventosios seniūnijos bendruomenės pirmininku Domininku Jurevičiumi.


Startavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengta Socialinės paramos šeimai informacinė sistema (www.spis.lt), kuri leidžia užsisakyti net 26 socialinės paramos paslaugas. Gyventojai galės nebevykti į savivaldybę, o naudodamiesi internetu pateikti prašymą gauti išmoką vaikui, socialinę pašalpą, įvairias šalpos pensijas, mokinių nemokamą...


Pagal Rytų horoskopą ateinantys Žaliojo medinio arklio metai turėtų būti didingi, sako žirgų sporto treneris Zigmas Šeškas. Su juo prieš kasdienes treniruotes „Zigmo žirgyne“ įvažiuojant į Palangą kalbėjomės apie kasdienybę, ateities planus, bet ir teiravomės: kokie turėtų būti ateinantys metai? „Didingi, nes žirgas iš visų kitų gyvūnų...


Minėdami sausio 13-ąją, mokinukai virto sniego angelais

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Dalia ŠIUPINIENĖ, 2013 01 14 | Rubrika: Miestas

Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pradinukai sausio 11 d. ne tik dalyvavo akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“ 1991 m. sausio 13 d. įvykiams paminėti, bet ir kartu su savo mokytojomis kūrė sniego angelus.


Savivaldybė išsigando sniego, kurio dar nėra

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2011 12 01 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Palangos savivaldybės tarnautojai taip nutolę nuo realaus gyvenimo, kad nebemato, kas darosi už lango.  


AB "Orlen Lietuva" dėl dviejų vilkikų pageidautų atstatomame Šventosios uoste didesnio gylio, ir tai kainuotų papildomai 100 mln. Lt.  


Palangoje sniego kasėjai nereikalingi

Ugnė RAUDYTĖ, 2011 01 09 | Rubrika: Miestas

Tokios sniegingos žiemos kai kurie žmonės net nėra matę per visą savo gyvenimą. Sniegas vairuotojus priverčia keiksnoti kelius, įmonių darbuotojus - samdyti sniego kasėjus. Rankomis trina tik tie, kurie duonai užsidirba būtent iš sniego valymo darbų. Pasidomėjau, ar Palangos įmonės yra apsirūpinusios specialiais darbuotojais, kurie valo sniegą aplink pastatą ar nuo stogų daužo varveklius....


Komunalininkai tapo sniego ir miesto valdžios įkaitais

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 12 19 | Rubrika: Miestas

Palanga paskendo sniege. Trečdaliu susiaurėjusios ir sniego apkasais įrėmintos kurorto gatvės tapo panašios į aukštais borteliais apjuostas bobslėjaus trasas.  Prie šaligatvių negalinčios privažiuoti mašinos šalikelėse stovi užėmusios beveik visą eismo juostą, o šalia jų prasilenkiantys du automobiliai gatvėje jau sunkiai beišsitenka.


Viešoji nuomonė – iš sniego

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 23 | Rubrika: Miestas

Naktį iš antradienio į trečiadienį gausiai pasnigo visame pajūryje. Sniego buvo priversta ir Palangoje. Kai kam sniegas tapo viešosios nuomonės reiškimo įrankiu. Šalia vieno Vytauto gatvės namo atsirado... Andrius Kubilius.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius