Savivaldybė išsigando sniego, kurio dar nėra

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2011-12-01
Peržiūrėta
2117
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Savivaldybė išsigando sniego, kurio dar nėra

Palangos savivaldybės tarnautojai taip nutolę nuo realaus gyvenimo, kad nebemato, kas darosi už lango.

Taip manyti leidžia prieš mėnesį dienos šviesą išvydęs savivaldybės „šedevras“ – administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės pasirašytas įsakymas, kuriuo nuo gruodžio iki balandžio mėnesio tarp Vytauto ir Ganyklų gatvių įvedamas vienos krypties eismas. Maža to, centrinėje Vytauto gatvės dalyje uždraudžiamas automobilių stovėjimas, o mašinų stovėjimui atiduodama pėstiesiems skirta Jūratės gatvė, kurioje šiaip automobilių eismas draudžiamas.

Kas Palangoje atsitiko, kad valdžia griebėsi tokių kardinalių eismo permainų? Vakar prasidėjo pūga ir gatvės užverstos sniego kalnais? Nieko panašaus, lauke oras dar sušyla net iki 8 laipsnių, sudygo žiemai pasodinti tulpių svogūnai, o palangiškiai šį rudenį dar nematė nė vienos snaigės.

Tačiau spalio pabaigoje eismo tvarką mieste pakeisti nusprendę kurorto valdininkai turi neatremiamą argumentą – gruodžio mėnesį prasideda žiema, užpustytos gatvės susiaurėja, automobiliams sunku prasilenkti, todėl čia būtina įvesti vienos krypties eismą. Kad eismo saugumui įtaką daro ne kalendorius, o pasikeitusios eismo sąlygos – valdininkams nė motais. Gatvių plotis šiuo metu toks pat, kaip vasarą, tačiau, anot miesto valdžios, jomis važinėtis kažkodėl privalome kitaip. Valdžia nusprendė, kad mes keturiems mėnesiams privalome keisti vairavimo įpročius, užsimiršus mokėti baudas kelių policijai, sukti ratus mieste ir papildomai deginti kurą. Visi šie sunkumai mūsų laukia tik dėl to, kad savivaldybės klerkams nuplėšus kalendoriaus lapelį atėjo žiema.

Kaip gimė šis absurdiškas sprendimas? Pirmieji dėl artėjančios žiemos supanikavo komunalininkai, kurie spalio 4 dieną kreipėsi į Eismo saugumo komisiją, prašydami atnaujinti praėjusią žiemą išmėgintą vienos krypties eismą 5 gatvėse. Tačiau praėjusią žiemą eismas ir automobilių stovėjimas miesto gatvėse buvo apribotas nuo sausio 10 dienos, kada Palanga iš tiesų skendo sniego kalnuose.

Kad tokia situacija nepasikartos ir šiemet, spalio mėnesį buvo sunku nuspėti, tačiau ar toks prašymas negalėjo palaukti bent pirmojo sniego? Vienam klausimui surinkti saugaus eismo komisiją, išleisti savivaldybės administracijos įsakymą, iš sandėlio ištraukti pernykščius kelių eismo ženklus ir juos pakabinti užtruktų tik kelias dienas. Kam jau nuo gruodžio mėnesio erzinti žmones ir versti juos viena kryptimi važinėtis gatvėmis, kuriose dar nėra nė kruopelės sniego?

Šis logiškas klausimas iškilo ir Eismo saugumo komisijoje. Jos narys ir Palangos kelių policijos vyresnysis specialistas Ričardas Vinciūnas teigė, kad logiškai nepaaiškinama nauja eismo tvarka apsunkins kelių policijos darbą. Policijos ekipažus teks atitraukti nuo eismo saugumui pavojingiausių miesto vietų ir siųsti juos kontroliuoti, kaip vairuotojai laikosi naujų kelio ženklų, nors jų keitimui kol kas nėra jokios būtinybės.

Pareigūnas pasiūlė priimti šį sprendimą su sąlyga, kad jis įsigalioja priklausomai ne nuo pasirinktos datos, bet iškilus ekstremaliai situacijai – gatvėse susikaupus sniegui. Tarp komisijos narių kilo diskusija, tačiau galop bendru sutarimu R.Vinciūno pasiūlymui buvo pritarta. Tai patvirtino ir komisijos posėdyje dalyvavęs kitas jos narys, Šventosios seniūnas Eugenijus Čilinskas.

Tačiau komisijos posėdžio protokole nei apie R.Vinciūno pasiūlymą, nei apie komisijos narių pritarimą nėra nė žodžio. Jame rašoma, kad komisija vienbalsiai pritarė dėl eismo ribojimo nuo gruodžio 1 dienos, nors E.Čilinskas teigia supratęs, kad balsuoja už R.Vinciūno pasiūlymą. Žinia, jog gatvės naujai ženklinamos jau nuo gruodžio, staigmena buvo ir už eismo saugumą mieste atsakingam kelių policijos pareigūnui.

Kodėl buvo suklastotas Eismo saugumo komisijos protokolas, pagal kurį ruošiamas savivaldybės administracijos įsakymas? Apie tai paklaustas posėdį protokolavęs Komunalinio ūkio skyriaus darbuotojas Petras Adomaitis gudriai marksto akutėmis ir aiškina, kad jis tokio R.Vinciūno pasiūlymo neprisimenąs, o į posėdžio metu kylančias diskusijas nekreipiąs dėmesio. Bet gal reikia bent klausytis, už ką balsuojama.

Nepasitikėdamas savo atmintimi P.Adomaitis kiekvieną komisijos posėdį įrašinėja į diktofoną. Kur tas įrašas? Iš jo bus aišku, ką iš tiesų nusprendė komisija. Tačiau valstybės tarnautojas greitai sumojo, kuo tai gresia ir ėmė tvirtinti, kad būtent to posėdžio jis neįrašinėjęs.

Eismo saugumo komisijos sprendimai tėra rekomendacinio pobūdžio. Teisės aktu jie tampa tik po to, kai yra patvirtinami savivaldybės administracijos direktorės įsakymu. Kodėl pasirašydama kažkieno parengtą įsakymą A.Kilijonienė neįžvelgė absurdo? Gal todėl, kad ji pati nevairuoja automobilio?

Visa laimė, kad patys sumaištį įvedę komunalininkai atitoko pirmieji ir atšaukė antradienį pradėtą naujų eismo kelio ženklų kabinimą. Nes jie tikisi, kad sveikas protas nugalės ir, kol Palangai negresia pūgos, savivaldybės administracijos direktorė savo įsakymą atšauks. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vasaros metu gyventojus iš visos Lietuvos ir užsienio šalių traukianti Palanga ne mažiau žavinga ir žiemą. 


Kiek asmenų pernai įdarbino vienas didžiausių Palangos darbdavių – Palangos miesto savivaldybė? O kiek jų perėjo į aukštesnes pareigas Savivaldybėje? O kiek buvo atleista? Palangos miesto savivaldybė nesibaido smalsių žurnalistų smalsių klausimų. Kaip sakė „Palangos tiltui“ Raimondas Andziulis, Palangos miesto savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo...


Vis daugiau savivaldybių dėl aukšto jose sergamumo COVID-19 liga patenka į raudonąją zoną. Nuo šio pirmadienio be jau buvusių vienuolikos savivaldybių į raudonąją zoną iki lapkričio 1-osios patenka dar aštuonios savivaldybės: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų savivaldybės, taip pat Vilniaus, Širvintų, Šilalės, Trakų ir Telšių rajonų.


Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai kreipėsi į šalies Konkurencijos tarybą prašydami pradėti tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės veiksmų. Daugiabučių gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų bendrojo naudojimo objektų valdytojus vienijančiai organizacijai kilo pagrįstų įtarimų, kad kurorto savivaldybė galimai proteguoja savo valdomos įmonės „Palangos...


Gyveni žmogus svajingai ir spalvingai, tad ir prasmingai – kai nenusigyveni dvasiškai. Kai siela jauti mus mylinčią gegužę spinduliuojantį gyvenimą. Lauki. Tikies. Liūdi. Pralaimi... Ir pralaimėdamas – laimi. Visada yra gerbtinas galutinis rezultatas. „Arba – arba“.


Jau nuo balandžio mėnesio ant kai kurių Palangos daugiabučių, esančių C kvartale – kur namų numeracija paini net ne vieną dešimtmetį čia gyvenantiems palangiškiams – akis džiugina didelės iš tolo šviečiančios informacinės lentelės su namo numeriu bei gatvės pavadinimu. Tačiau tokios lentelės kabinamos toli gražu ne ant visų namų – daugiabučius...


Minėdami sausio 13-ąją, mokinukai virto sniego angelais

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Dalia ŠIUPINIENĖ, 2013 01 14 | Rubrika: Miestas

Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pradinukai sausio 11 d. ne tik dalyvavo akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“ 1991 m. sausio 13 d. įvykiams paminėti, bet ir kartu su savo mokytojomis kūrė sniego angelus.


Savivaldybė išsigando sniego, kurio dar nėra

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2011 12 01 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Palangos savivaldybės tarnautojai taip nutolę nuo realaus gyvenimo, kad nebemato, kas darosi už lango.  


Palangoje sniego kasėjai nereikalingi

Ugnė RAUDYTĖ, 2011 01 09 | Rubrika: Miestas

Tokios sniegingos žiemos kai kurie žmonės net nėra matę per visą savo gyvenimą. Sniegas vairuotojus priverčia keiksnoti kelius, įmonių darbuotojus - samdyti sniego kasėjus. Rankomis trina tik tie, kurie duonai užsidirba būtent iš sniego valymo darbų. Pasidomėjau, ar Palangos įmonės yra apsirūpinusios specialiais darbuotojais, kurie valo sniegą aplink pastatą ar nuo stogų daužo varveklius....


Komunalininkai tapo sniego ir miesto valdžios įkaitais

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 12 19 | Rubrika: Miestas

Palanga paskendo sniege. Trečdaliu susiaurėjusios ir sniego apkasais įrėmintos kurorto gatvės tapo panašios į aukštais borteliais apjuostas bobslėjaus trasas.  Prie šaligatvių negalinčios privažiuoti mašinos šalikelėse stovi užėmusios beveik visą eismo juostą, o šalia jų prasilenkiantys du automobiliai gatvėje jau sunkiai beišsitenka.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius