Mero pažadai – lyg muilo burbulai

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-10-20
Peržiūrėta
1801
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pastarosiomis dienomis mieste ant reklaminių stendų pasirodė itin originalus miestelėnų kreipimasis į merą Vytautą Stalmoką. Jame konkrečiai primenama apie nevykdomus miestelėnams duotus pažadus dėl susitikimo su gyventojais, kuris turėjo įvykti spalio viduryje.

 

Mero pažadas

Rugsėjį S.Vainiūno muzikos mokykloje į vasaros sezono aptarimą gausiai susirinkę gyventojai pageidavo aptarti miesto šilumos bei būtų ūkio klausimus. Tuomet kurorto vadovas  V.Stalmokas palangiškiams pažadėjo, kad susitikimas bus surengtas po dviejų savaičių. Tačiau artėja spalio pabaiga, o nei spaudoje, nei miesto skelbimų lentose mero kvietimas susitikti nepasirodė.

 

Reikia pasiruošti

Praėjusį trečiadienį vicemeras Rimantas Garolis susitikime su žiniasklaida užsiminė, kad kai meras grįš iš Vilniaus, tuomet ir bus organizuotas susitikimas su gyventojais. Mero pavaduotojas teigė, kad esą reikia pasiruošti. „Sakiau UAB „Litesko“ filialo „Palangos šiluma“ direktoriui Romualdui Jablonskiui, kad susitikimui su gyventojais pasirengtų. Tegul pateikia kitų šalies įmonių šilumos kainas bei paaiškina gyventojams, kodėl vienas daugiabutis moka daugiau, o kitas mažiau“, - apie susirinkimo scenarijų pasakojo vicemeras.

 

Patikino, kad įvyks

Kurorto vadovo paprašius pakomentuoti, kaip jis reagavo į tokį mieste ant reklaminių stulpų iškabintą kreipimąsi į jį, Vytautas Stalmokas sakė, kad nenustebo. „Jei žmonės taip skuba ir taip suvokia  bendravimą su valdžia, tai jų reikalas“, - trumpai apibūdino gyventojų priminimą meras.  Miesto galvos aiškinimu, reikėjo susitikimo darbotvarkę suderinti su įmonių vadovais, nes numatyta kviesti ir „Rubikon group“ komercijos direktorių Svajūną Juodką. Meras V.Stalmokas patikino, kad susirinkimas įvyks šį penktadienį ir apie konkretų laiką bus paskelbta spaudoje.

 

Bijo susitikti

Opozicijai atstovaujantys kurorto politikai „Palangos tiltui“ sakė, jog tokį valdančiųjų elgesį galima vertinti vienareikšmiai. Tai, jų nuomone, ne tik nepagarba kurorto gyventojams, bet ir savęs negerbimas. Pasak Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Dainiaus Želvio, matyt valdantieji bijo susitikti su miestelėnais, nes neturi ką jiems pasakyti. Anot politiko, žmonės į jį kreipiasi kaip į Seimo nario Prano Žeimio padėjėją. „Palangiškiai skundžiasi dėl tų pačių problemų: dėl neskaidrios butų ūkio veiklos, dėl tų nelemtų stogų remonto, dėl šilumos kainų ir dėl niekaip neišsprendžiamo „gyvatuko“ mokesčio. Jei ir toliau bus ignoruojami gyventojai, neatmetama galimybė, kad jie mitinguos“, - apibūdino gyventojų bėdas D.Želvys.

Taip pat D.Želvys atkreipė dėmesį į tai, kad analogiška situacija buvo ir pernai spalį dėl kainų tvirtinimo miesto Taryboje. Todėl Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija šilumos kainas nustatė vienašališkai. Šiemet ta pati „melodija“. Savivaldybė kaltina bendrovės „Litesko“ filialą „Palangos šiluma“, esą pastaroji delsia pateikti perskaičiuotas kainas, o šilumos tiekėjai aiškina, kad apskirtai negalėjo esą dėl objektyvių ir nuo jų nepriklausančių priežasčių  įgyvendinti įstatymo nuostatų.

 

Papiktino atsirašinėjimas

Savo pasipiktinimą dėl valdžios abejingumo išsakė ir sudarytos darbo grupės, kuriai pavesta teikti siūlymus bei peržiūrėti šildymo, vandens kainas, narė Albina Rakauskienė. Pasak miestelėnės, turėjęs praėjusį pirmadienį įvykti minėtos grupės posėdis irgi neįvyko. Paaiškinta, kad esą kažkuris iš įmonių vadovų negali dalyvauti. Anot jos, susidaro toks įspūdis, kad valdžia slapstosi ir vis atidėlioja susitikimą su gyventojais. Be to, apskritai nekreipiama dėmesio į sudarytąją darbo grupę. „ Darbo grupė, norėdama iki lapkričio 30-osios pateikti pasiūlymus bei išvadas dėl kainos už tiekiamą šilumą, iš bendrovės „Litesko“  raštu pareikalavo pateikti informaciją bei tikslius paskaičiavimus dėl pastatų šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros tarifų, dėl gyvatuko mokesčio, dėl vykdomų investicijų ir dėl karšto vandens tiekėjo mieste. Gautas atsakymas pribloškė. Tai galima įvardyti paprastai – miglose skendinčiu atsirašinėjimu“, - rodydama bendrovės atsakymą piktinosi palangiškė.

 

Neketina nusileisti

Miestelėnės teigimu, bendrovės vadovai ne kartą yra ironizavę, kad palangiškiai niekur nedings – mokėjo ir mokės gyvatuko mokestį.

Tačiau A.Rakauskienė sakė nenusileisianti ir kovosianti iki galo. Anot jos, lieka vienintelis kelias būti išgirstiems – mitinguoti. „Palangos miesto savivaldybės taryba išnuomojo šilumos tinklus privačiai bendrovei. Valdžia turėtų ginti gyventojus, tačiau kol kas valdantieji tik nuolankiai tarnauja UAB „Litesko“ ir dar planuoja pratęsti baudžiavinę sutartį“, - savo nepasitenkinimą, kad už spalį vėl reikės mokėti didžiulę kainą už šildymą, išsakė moteris.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ukrainos miestas Buča, Palangos miestas partneris, pamažu grįžta į stabilesnį gyvenimą. Taip teigė šeštadienį, vasario 11 d., Palangoje apsilankę šio miesto vadovai – meras Anatolijus Fedorukas ir vicemerė Michailina Skoryk-Škarivska. Po ukrainiečių apsilankymo Palangos meras Šarūnas Vaitkus sekmadienį savo Facebook puslapy paskelbė jautrų įrašą, kurį www.palangostiltas.lt skelbia visą


Klaipėdos apskrities pareigūnai gyventojus ragina neprarasti budrumo – pastebima, kad pastaruoju metu pagausėjo pranešimų apie galimas telefoninių sukčių atakas.


Likus pusmečiui iki naujų mero rinkimų, „Žinau, ką renku“ kviečia lapkričio 24 dieną 17:30 valandą Palangoje esančiame kultūros ir jaunimo centre (Grafų Tiškevičių al. 1) ateiti į diskusiją su Palangos meru, vicemeru bei tarybos nariais ir paklausti, ar prieš rinkimus duodami pažadai virsta realybe.


Rugsėjo 30 – spalio 2 dienomis Palangos, Kretingos miestuose ir rajonuose vyks Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės karinės pratybos.


Siekdama užtikrinti dujų perdavimo sistemos saugumą ir patikimumą AB „Amber Grid“ spalio 25 – 29 dienomis atliks magistralinio dujotiekio remonto darbus magistralinio dujotiekio atkarpoje Gargždai – Palanga.


Gauti pranešimai apie du patvirtintus COVID-19 atvejus Palangos mieste. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Klaipėdos departamentas š. m. kovo 26 d. pateikė informaciją, kad yra gauti pranešimai apie du patvirtintus COVID-19 atvejus Palangos mieste.UAB „Palangos šilumos tinklai“ informuoja, kad š. m. rugsėjo 23 – spalio 13 dienomis žemės sklypuose Gintaro g. 34, Vytauto g. 112, 116, Palangoje, bus vykdomi „Centralizuotų šilumos tiekimo tinklų modernizavimo UAB „Palangos šilumos tinklai“ I etapas“ darbai. Atlikus šilumos tinklų rekonstrukciją, visos...


Palangiškiai žiemą apsnūdusiame mieste pasigenda pramogų. Šaltuoju metų laiku jau bene šeštus metus iš eilės vis žadama išpilti čiuožyklą, tačiau pažadai taip ir liko pažadais. Norima mažinti sezoniškumą, tačiau galimybių kurorto svečius ir gyventojus sukviesti ant ledo niekaip niekas neranda? Miesto politikai žada, jog čiuožykla greičiausiai...


Mero pažadai – lyg muilo burbulai

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 10 20 | Rubrika: Miestas

Pastarosiomis dienomis mieste ant reklaminių stendų pasirodė itin originalus miestelėnų kreipimasis į merą Vytautą Stalmoką. Jame konkrečiai primenama apie nevykdomus miestelėnams duotus pažadus dėl susitikimo su gyventojais, kuris turėjo įvykti spalio viduryje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius