Rudenėlio takeliais - į gamtos glėbį

Lopšelio-darželio „Nykštukas“ auklėtoja S. Kairienė, 2010-10-12
Peržiūrėta
1679
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sukasi metų ratas kaskart atnešdamas vis naują rugsėjį. Lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ šiais mokslo metais didelis dėmesys bus skiriamas ekologinių pradmenų ugdymui. Juk nuo artimiausios aplinkos prasideda vaiko pažinimo pasaulis. Žengdamas po mažą žingsnelį, vaikas išmoks pamatyti rudens spalvų grožį, išgirsti lapų šnarėjimą, paglostyti rudašonį kaštoną.

 

Visą spalio savaitę darželyje „virė“ darbas. Kiekviena grupė pagal vaikų amžių ir galimybes suplanavo savo veiklą. „Smalsiukų“ ir „Čiauškučių“ grupės (auklėtojos S. Kairienė ir A. Venskienė) nukeliavo į  šalia ošiančios jūros esantį pušyną. O visą šaunią kompaniją lydėjo muzikos vadovė I. Cholinienė. Stebuklai  vyksta ne tik pasakose, bet ir pušyne, nes auklėtoja Snieguolė „pavirto“ voveryte, kuri  parodė vaikams savo namus, kuriuose pilna kankorėžių, grybų, minkštučių samanėlių ir dar daug visokių gėrybių. Bet svarbiausia, kad vaikai visa tai galėjo paliesti, apžiūrėti, apkabinti medį, sudėlioti miško pyragą.

Priešmokyklinė „Girinukų“ grupė (auklėtoja O. Šleiniuvienė) aplankė kaime gyvenančios ugdytinės Aidutės Kuokštytės šeimyną. Čia „susipažino“ su didžiuliu riestaragiu avinu Baronu, o veterinaras A.Raudys papasakojo apie sudėtingą darbštuolės bitelės gyvenimą. Aidutės senelis pavaišino visus kvapniu medumi.

Koks gi ruduo be šviežios duonelės. Priešmokyklinė „Sportukų“ grupė sugalvojo išsikepti dešimties grūdų duoną. Pritarus tėveliams, įdėjus daug darbo ir pastangų  darželio virtuvėje iškeptas didžiulis kepalas duonos. Skania duonele pasivaišino vaikai, tėveliai, kaimynai.

„Jūrinukų“ ir „Švelniukų“ grupės vaikai (auklėtojos M. Borniauskienė ir D. Dašuk) apie ilgą duonutės kelią sužinojo pabuvoję edukacinėje pamokėlėje.

Patys mažiausi bėginėjo po darželio teritoriją, bet ir čia atrado obuolių, kaštonų bei spalvingų lapų.

Sunkiausia savaitės užduotis buvo kiekvienai šeimai  atnešti į darželį  rudens spalvomis papuoštą skėtį. Penktadienio rytą raibo akys nuo vaikų ir tėvelių kūrybos. Gražių gražiausių skėčių prinešta tiek, kad juos į grupes buvo sunku sutalpinti. Įdomiausia tai, kad buvo išpuošti ir seni, aplūžę skėčiai, vaikai pamatė, kad ir seną daiktą nebūtina išmesti, o jį galima prikelti naujam gyvenimui.

Šventę vainikavo skėčių paradas lauke, visus sveikino į svečius atšuoliavusios voveraitės Tina ir Ina  (auklėtojos J. Jasaitė ir I. Narmontaitė). Juokas ir gera nuotaika išsiliejo  į artimiausias gatves. Miestelėnams irgi buvo suteikta proga pasigrožėti mažaisiais „nykštukiečiais“ ir jų skėčiais, nes juk ir  rudenį  neverta liūdėti.        

Spalio 5 d. lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ atidaryta  B. Mockuvienės foto darbų paroda „Akmenys“, kuri veiks visą mėnesį. Kviečiame apsilankyti.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Dėl pasklidusio vaizdo įrašo, kuriame matoma vaiko paėmimas nuo mamos, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus tarnyba pradėjo tyrimą.


Dviejų pirmųjų šių mokslo metų mėnesių duomenys rodo, kad mokinių pamokų lankomumas gerėja. Spalį mokyklos lankomumas pagerėjo 19 proc., palyginti su pernai metų tuo pačiu mėnesiu. 


Metų ratas atneša rugsėjo 1-ąją – gražią ir šviesią mokslo ir žinių šventę, nuo kurios prasideda dar vieni pažinimo, tobulėjimo ir ateities kūrimo metai.


Ketvirtadieni gegužės 11 d. Palangos lopšelyje – darželyje „Pasaka“ startavo eTwinning projektas „Kultūra mus vienija“ (CULTURE BRINGS TOGETHER). Šį projektą įgyvendina „Rudnosiukų“  grupės vaikai. 


Turime jums gerą žinią! Artėjančių mokslo metų pradžios proga rugsėjo 1 diena Palangos apžvalgos ratas dovanoja 50 % nuolaidą visiems moksleiviams  Maloniai kviečiame pasitikti mokslo pradžią ir rudens sezoną mūsų apžvalgos rate. #palangosapzvalgosratas


Augantis visuomenės ekologinis sąmoningumas lemia didėjantį dėmesį aplinkosaugai, atsakingesniam vartojimui ir atliekų perdirbimui. Kartu ryškėja ir ekologinio vaikų švietimo svarba. Ekspertų teigimu, tvaresnės vaikų gyvensenos įpročius svarbu ugdyti nuo mažų dienų – tik tuomet jie užaugs sąmoningais ir savo aplinka besirūpinančiais piliečiais. Juk vaiko pasaulio pažinimas...


Vienas reikšmingiausių būdų susipažinti su naujovėmis, plėsti asmenines, profesines ir dalykines kompetencijas yra dalijimasis metodine ir praktine darbo patirtimi. Palangos lopšelis-darželis „Gintarėlis“ nuo 1982 metų žengia sveikos gyvensenos keliu, todėl ypatingas dėmesys skiriamas vaikų sveikatos stiprinimui ir saugojimui. Mokykloje sudarytos sąlygos vaiko...


Palanga jau neįsivaizduojama be Jurginių, kurios tradiciškai švenčiamos paskutinįjį balandžio savaitgalį. Į jas, šiemet švenčiamas jau 29-ąjį kartą, kaskart susirenka būrys įvairių folkloro ansamblių, pasklindančių visoje Palangoje. O sekmadienį visus švęsti sukvies šeimų Velykėlės.


Neįprastai karštą dieną kūno kultūros ženklo (KKŽ) normatyvus laikė neįprasta komanda – stipriausi gimnazijos sportininkai ir sportiškiausi Palangos miesto pradinukai.


Rudenėlio takeliais - į gamtos glėbį

Lopšelio-darželio „Nykštukas“ auklėtoja S. Kairienė, 2010 10 12 | Rubrika: Miestas

Sukasi metų ratas kaskart atnešdamas vis naują rugsėjį. Lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ šiais mokslo metais didelis dėmesys bus skiriamas ekologinių pradmenų ugdymui. Juk nuo artimiausios aplinkos prasideda vaiko pažinimo pasaulis. Žengdamas po mažą žingsnelį, vaikas išmoks pamatyti rudens spalvų grožį, išgirsti lapų šnarėjimą, paglostyti rudašonį kaštoną.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius