Savaitgalio malonumams iš Londono į Palangą – kaip niekada realu

Linas JEGELEVIČIUS, 2016-01-25
Peržiūrėta
2153
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

 Mindaugas Skritulskas yra vienas didžiausių kurorto konservatorių strategų.
Mindaugas Skritulskas yra vienas didžiausių kurorto konservatorių strategų.

Į politiką merą Šarūną Vaitkų atvedęs Mindaugas Skritulskas, ko gero, didžiausias Palangos konservatorių strategas, šypteli, pastebėjus, kad jis esąs bene vienintelis žmogus, į kieno žodžius įsiklausąs meras. „Manau, kad meras klausosi visų, o jeigu teigiate, kad jis mano žodžiams skiriąs daugiau dėmesio, tai malonu, nors yra atvejų, kai jis neįsiklausė ir į mano nuomonę“, – juokėsi. Politikas tiki, kad Palanga vis labiau ateityje atsikratys sezoniškumo: „Turime vieną moderniausių koncerto salių Rytų Europoje, skrydžius iš Varšuvos, Londono, kitur. Manau, kad realu, jog į Palangą europiečiai atvyktų ir žiemą su kelionių paketais: pasiklausyti koncerto ir pasilepinti mūsų SPA“.

Pasitikėjimas konservatoriais – užtarnautas
Į pastabą, kad kurorto konservatoriams, kaip niekada anksčiau, yra lengva priimti sprendimus miesto Taryboje, kur absoliučią daugumą būtent jie turi, M. Skritulskas linkeli, sutikdamas, kad anksčiau, dėl interesų derinimų su koalicijos partneriais, kai kurie sprendimai apskritai neišvysdavę dienos šviesos.
„Būta ir daug labai prieštaringų nuomonių, net asmeniškumų. Ypač mažame miestelyje, tokiame kaip mūsų, – pastebėjo M. Skritulskas. – Dabar sprendimai – kur kas greitesni, bet ir būdami vieni valdančiojoje koalicijoje, sveikai pasiginčijame“.
Pašnekovas prisiminė senus laikus, kuomet bičiulių rate buvo svarstoma, ar Palangą kada nors galėtų valdyti viena valdančioji dauguma.
„Žinia, Palangoje nuo seno buvo du politiniai poliai: liberalusis ir konservatyvusis. Bet dar visai neseniai, ko gero, buvo neįsivaizduojama, kad miestą galėtų valdyti viena politinė jėga. Kita vertus, toks pasitikėjimas konservatoriais – užtarnautas daug, kryptingai ir produktyviai dirbant miestui ir visiems palangiškiams“, – sakė M. Skritulskas.
Į klausimą, ar nėra pavojaus, kad mažai kontroliuojami valdantieji konservatoriai vis dažniau pasitelks „buldozerinį“ principą – mažiau įsiklausys į visų Tarybos narių nuomones, Klaipėdos teritorinės darbo biržos direktorius Mindaugas Skritulskas teigia, kad nematąs tokios grėsmės.
„Pirmiausia yra labai didelė atsakomybė prieš visuomenę. Ji pirmiausia pastebės klaidas. Turime ir opoziciją Taryboje – įsiklausome į jos pagrįstus argumentus“, – sakė pašnekovas.

Griežtų nuostatų mažame mieste negalima taikyti
Priminęs, kad Palangos konservatoriai 2011 metų savivaldos Tarybos rinkimus laimėjo su šūkiu „Už modernų kurortą“, kuris, beje, anot jo, būtų labiau būdingas kitoms politinėms ideologijoms, politikas pastebi, kad griežtų politinių nuostatų mažame miestelyje kaip Palanga negalima taikyti.
„Žinoma, mes pasisakome už tam tikras vertybes ir tradicijas bei jų taikymą kurorto gyvenime. Bet mes esame modernūs: jeigu yra poreikis ką nors keisti, keisime, nors galbūt kiti konservatoriai kitame rajone dar mieliau palauktų, jeigu nėra būtinybės keisti neatidėliojant“, – pabrėžė M. Skritulskas.
Vienas iš kurorto konservatorių veteranų ir strategų įsitikinęs, kad tokioje klimatinėje zonoje Palanga turi būti universalus kurortas.
„Tokiai klimato zonai Palanga yra pernelyg didelis kurortas. Visi kurortai esantys prie Baltijos jūros yra panašūs į Nidą. Tik Palanga ir Jūrmala yra kitokie, nes jie buvo statyti ir plėsti didžiulei Sovietų Sąjungos rinkai. Norint tokią, mūsų valdomą infrastruktūrą išlaikyti, Palanga turi tapti kuo labiau universali kaip kurortas, – įsitikinęs M. Skritulskas. – Tai reiškia, kad vasarą mes turime teikti kuo daugiau pramogų, ir gydomąsias paslaugas, ir sanatorines. Tai yra sritys, kuriose turi visas galimybes pasireikšti privatus verslas“.
Miesto Tarybos nario įsitikinimu, investuotojams Palanga taiko maksimalias mokestines lengvatas. „Palanga tikrai yra tinkama vieta investuoti“, – pabrėžė jis.
Jau pavasarį turėtų prasidėti grandiozinės SPA ir viešbučio statybos buvusioje „Jūratės“ baseino teritorijoje, plėtrą planuoja „Gradiali“, o metų eigoje turėtų prasidėti miesto baseino statybos prie V. Jurgučio pagrindinės mokyklos.
„Čia veikia konkurencija panašiai kaip J. Basanavičiaus gatvėje. Vienas iškilęs naujas objektas į kaimynystę privilioja ir konkurentą, – pastebėjo pašnekovas. – Būtų labai svarbu, kad teikiamos paslaugos, kaip Skandinavijoje, būtų orientuotos į skirtingus segmentus: vieni SPA – labiau skirti šeimoms, jie galėtų visus vilioti šeimų paketais, kiti – į gydomąsias ar sanatorines paslaugas. Tokie SPA, mano nuomone, būtų gerokai naudingesni nei atskiras vandens pramogų parkas“.

Vandens parkas atsiras ateityje
Į pastabą, kad konservatoriai prieš Tarybos rinkimus šiek tiek sutramdė apetitą ir laikinai atsisakė didelio vandens parko statybų, numatydami tik baseino statybas, M. Skritulskas atsakė, kad jeigu atsirasią investuotojų, Palangoje iškilsiąs ir vandens parkas.
„Manyčiau, kad tai – tik laiko klausimas. Man teko būti viename Vokietijos mieste, savo dydžiu net mažesniame nei Palanga, kuriame sėkmingai veikia net septyni vandens parkai. Kai kurie jų sėkmingai naudojasi geoterminiais gręžiniais. Jų situacija dėkinga: geoterminis vanduo yra gan negiliai, – pasakojo Tarybos narys. – Įsitikinęs, kad vandens parkas anksčiau ar vėliau atsiras ir Palangoje. Galbūt, pavyzdžiui, prie buvusių purvo gydyklų Vytauto g. 170“.
Paklaustas apie kitas miesto vystymo kryptis, pavyzdžiui, ar Palanga galėtų tapti verslo ar mokslo inkubatoriumi, pašnekovas sakė, kad derėtų prisiminti, jog šalia yra Klaipėda. „Jos universitetas balansuoja ties regioninio universiteto lygmeniu, bet vis tiek turi sunkumų sukviesdamas dėstytojus ir studentus. Siekti kokio nors mokslo inkubatoriaus Palangoje būtų gan avantiūristiška“, – mano M. Skritulskas.
Bet, anot jo, Palanga galėtų sėkmingai atlikti praktinius mokslinius tyrimus. „Pavyzdžiui, kurortologijos segmente, – sakė jis. – Pavyzdžiui, toliau vystant gydomojo ir sanatorinio gydymo kryptis. Manau, kad Palanga turi potencialą šiose srityse varžytis ir su Druskininkais ir prisivilioti dalį jų lankytojų srauto. Pavyzdžiui, iš Kauno arealo. Mūsų esminis pranašumas prieš Druskininkus – mūsų oro kryptys, kurių vis daugėja“.

Tikisi, kad į Palangą plūstels daugiau šeimų
M. Skritulskas tikisi, kad ateityje į Palangą vis daugiau užsuks šeimų, net su vidutinėmis pajamomis. „Būtų smagu matyti, kad tokios šeimos galėtų atvykti į Palangą su vaikais, pasinaudoti savaitgalio paslaugų Palangoje paketais ir apsigyventi, pavyzdžiui, trijų žvaigždučių viešbutyje, labiau orientuotais į masinį klientą, – vizija pasidalijo politikas. – Kai atsiras tokie objektai, šalia jų iškils ir kiti“.
Jau po 2020-ųjų metų Lietuvai Europos Sąjungos finansavimas baigsis arba labai ženkliai sumažės, todėl, anot M. Skritulsko, iki tol Palangai reikia „maksimaliai pasinaudoti“ jos teikiamomis galimybėmis. „Ypač svarbu, kad investuotojas į Vytauto g. 170 gautų, kaip tikisi, europinių lėšų ir įgyvendintų šį labai didelį projektą“, – sakė M. Skritulskas.
Jo Palangos vizijose – ir gausūs užsienio turistai, kurie pasinaudoję skrydžiais iš Londono, Varšuvos ir kitur, atvyksta į mūsų kurortą su pramogų ir sveikatingumo paketais.
„Įsivaizduokime: jie apsilanko aukšto meistriškumo koncerte mūsų koncertų salėje, kuri yra viena moderniausių tokių statinių Rytų Europoje, pasimėgauja sveikatingumo ir SPA paslaugomis mūsų SPA, sanatorijose, papietauja, pasidžiaugia ramybe ir pailsėję išskrenda atgal“, – M. Skritulskas pasidalijo mintimis.

Nenori koncertų salės „atiduoti“ „pupytėms“
Vis tik M. Skritulskas prisipažįsta, kad rasti operatorių naujajai koncertų salei pasirodė esą sunkiau, nei tai atrodė: „Žinoma, galėjome nueiti kitų miestų pavyzdžiu ir net primokėti būsimam salės operatoriui, kad tik jis čia ateitų. Toks kelias labai paprastas ar net primityvus. Bet mums norisi daugiau – kitokio lygmens, kad į Palangos koncertų salę atvažiuotų pirmiausia rimtoji muzika – klasikinė, džiazas. Tai yra renginiai, kurie būtų pajėgūs savaitgaliais generuoti lankytojų srautus į Palangą iš didžiųjų miestų“.
Bet, pabrėžia M. Skritulskas, toks kelias – gan pavojingas ir slidus. „Ne visi tokios muzikos atlikėjai atitinka masinio žiūrovo muzikinį skonį. Išskirtinumas – gerai, bet lazdos perlenkti negalima. Vis tik aš nebūčiau linkęs mūsų gražią ir modernią salę atiduoti „pupytėms“, – sakė politikas.
Palangiškis tikisi, kad Koncertų salė galės privilioti ir įvairių festivalių. Palanga jau gali ruoštis svarbiausiam Europos varinių pučiamųjų orkestrų renginiui – kasmet vykstantis šio žanro muzikos žemyno čempionatas mūsų kurorte įvyks 2019 metais.
Kalbant apie miesto ūkinius dalykus, konservatorius gynė miesto politiką, kuomet Palanga kai kurių viešų paslaugų teikimą perėmė į savo rankas. „Daugiabučių namų administravimo, o dabar ir šilumos ūkio perėmimas į savo rankas, be jokios abejonės, pasiteisino“, – įsitikinęs M. Skritulskas.

Šarūno Vaitkaus mokytoju nesijaučia
Pokalbiui pakrypus apie populiarų miesto merą (Š. Vaitkų prieš 15 metų pastebėjo ir prisijungti prie Tėvynės sąjungos pasiūlė būtent M. Skritulskas – aut.), M. Skritulskas sako, kad su Š. Vaitkumi, kaip ir anksčiau, dažnai tariasi ir dalijasi nuomonėmis.
„Malonu, kad sakote, jog meras įsiklauso mano nuomonės, bet aš žinau atvejų, kuomet jis tai nedarė, – juokėsi pašnekovas. – Jo mokytoju aš tikrai nesijaučiu. Meras yra labai geras idėjų generatorius, turintis labai gerą intuiciją“.
Ženklų, kad Š. Vaitkus pradeda vis labiau žvalgytis į Seimą, jo bičiulis sako dar nepajutęs „Kas bus po ketverių metų ar aštuonių, tikrai dabar nesvarstome. Žinoma, jis būtų absoliutus favoritas dabartiniuose Seimo rinkimuose, bet jis nori, o mes jį ir palaikome, kad pirmiausia Palanga įgyvendintų visus savo siekius ir taptų patrauklus, universalus kurortas visiems“, – sakė M. Skritulskas.

Jūsų komentaras:

ALELIUJA!!! 2016-01-28 12:01 (/ / IP: 78.57.226.210)
o ka darysi.... 3klases, karves ganyti teko, sunki vaikyste:pionierius, komjaunuolis, miske buvau, partinis.... vot taip ..tuk tuke, dun duke....

l 2016-01-28 07:26 (. / IP: 78.57.226.210)
bl.... o gal is Palangos i LONDONA??

nu negerai sitoj kontoroj 2016-01-26 07:21 (, / IP: 78.57.226.210)
visiska niespodzianka, ar cia pilnaties, ar cia klimaxo itaka.... o jeigu ne, tai TRAGEDIJA. p.s. o kaip su 5jevrais?

Taip pat skaitykite

„Būk sveikas, kaip gintaras“, – jau šį savaitgalį visi palangiškiai ir miesto svečiai girdės šį palinkėjimą, gal ir linkės vienas kitam, nes jau 16-ąjį kartą bus minimas Gintarinis savaitgalis.


Po žvėriško „Hamas“ išpuolio prieš Izraelį Lietuvoje buvo jaučiama užuojauta ir solidarumas – nemažai valstybinių ir privačių įstaigų savo pastatus papuošė Izraelio vėliavomis.


Jau tradicija tapusi - Palangoje organizuojama renginių serija „Opium Limited Edition“ - visą Joninių savaitgalį dedikuos elektroninei muzikai.


Net 70 proc. lietuvių savo pagrindinėms atostogoms renkasi Lietuvą – rodo apklausa. Panašu, kad daugelio tautiečių negąsdina nei išaugusios kainos, nei nenuspėjamas oras. 


Savaitgalį vykęs Liberalų sąjūdžio suvažiavimas sukėlė klausimų, kokia juoda katė perbėgo tarp liberalų ir konservatorių. Liberalų renginyje nepasirodė nei vienas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovas, nors paprastai koalicijos partneriai vyksta pasveikinti kolegų suvažiavimų – tai laikoma mandagumo gestu. 


Ko gero, pirmąkart per ilgą savo žurnalistinę karjerą savo pašnekovui sunkiau nei įprastai formulavau interviu klausimus. Ko dabar, karantino suvaržymų metu, klausti žmogaus, kuris iki koronaviruso pandemijos sukosi visų Palangos kultūros renginių centre? Kokia gali būti kultūra kurorte karo, kaip šių eilučių autoriui pasakė viena „Palangos tilto“ skaitytoja –...


Vyriausybė taip pat pateikė antradienį išaiškinimą, kad viešbučiai sustiprinto karantino metu negalės teikti apgyvendinimo paslaugų. "Pranešti žinią, kad viešbučiai šventiniam laikotarpiui užsidaro, dėl judėjimo ribojimo tarp savivaldybių - sunkiai suvokiama. ..Tokiu laikotarpiu pranešimai būdavo kitokio turinio, kvepiantys...


Į politiką merą Šarūną Vaitkų atvedęs Mindaugas Skritulskas, ko gero, didžiausias Palangos konservatorių strategas, šypteli, pastebėjus, kad jis esąs bene vienintelis žmogus, į kieno žodžius įsiklausąs meras. „Manau, kad meras klausosi visų, o jeigu teigiate, kad jis mano žodžiams skiriąs daugiau dėmesio, tai malonu, nors yra atvejų, kai jis neįsiklausė ir į mano...


Kelintus metus ne tik puoselėjančios viltis, bet ir skiriančios lėšų tam, kad pagaliau iš Palangos oro uosto būtų galima pasiekti Londoną, Klaipėdos regiono savivaldybės žengė rimtą žingsnį, jog tai taptų realybe: pritarta sutarties projektui, kuriuo ne tik vėl skiriamos lėšos naujam skrydžių maršrutui Londonas–Palanga, bet ir paskirtas pagrindinis partneris...


Praėjusio Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu miesto meras Šarūnas Vaitkus perskaitė septynių Tarybos narių pasirašytą siūlymą įtraukti į posėdžio darbotvarkę sprendimo projektą dėl Tarybos 2012 m. gegužės 31 d. sprendimo T2-162 1.1 punkto pakeitimo. Jeigu siūlymai, išdėstyti sprendimo projekte, būtų buvę priimti, palangiškiams vasaros sezono metu...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius