Šeštadienį Palangos poilsiautojai aiškinosi, kaip kasdienius įpročius paversti tvariais (FOTO GALERIJA)

Palangos tiltas, 2020-08-17
Peržiūrėta
959
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šeštadienį Palangos poilsiautojai aiškinosi, kaip kasdienius įpročius paversti tvariais (FOTO GALERIJA)

Palangos gyventojai ir svečiai praėjusį šeštadienį (rugpūčio 14 d.) laiką leido renginyje „Žaliosios europiečių atostogos Palangoje 2020“. Įvairių edukacinių ir kūrybinių dirbtuvių bei kitų veiklų metu žmonės aiškinosi, kaip daiktus ar drabužius prikelti antram gyvenimui, teisingai ir atsakingai pirkti maistą bei kompostuoti bute. Taip pat poilsiautojai kartu su sveikatingumo motyvatore Vlada Musvydaite ir programėle walk15 leidosi į žygį aplink Palangą, kuriuo simboliškai išlydėjo šiųmetinio renginio partnerių organizuojamo darnos žygio „Už švarią Lietuvą!“ dalyvius į 80 dienų, 1200 km kelionę aplink Lietuvą. Vakaro pabaigoje gausus būrys miesto gyventojų ir svečių saugiai klausėsi atlikėjos GIEDRĖS „drive-in“ koncerto.

„Kaip ir kasmet, šiemet renginyje sulaukėme didelio būrio poilsiautojų. Jie noriai įsitraukė į įvairias veiklas, leidosi į žygį aplink miestą, aiškinosi, kaip tvariai vartoti maistą, susidėvėjusius daiktus perdirbti ir panaudoti antrąkart bei mažinti kasdien susidarančių atliekų kiekį. Džiugu, kad renginyje poilsiautojai sužinojo, kaip padidinti savo indėlį į švarią ir saugią aplinką. Tikiu, kad įgytos žinios bus pritaikytos ir kasdienybėje. Nes kiekvienas galime prisidėti kuriant tvarią aplinką sau ir kitiems”, – sako Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius.

Išlydėti žygeiviai aplink Lietuvą
Renginys prasidėjo pėsčiųjų žygiu aplink Palangą. Į jį leidosi net 300 poilsiautojų. Su vežimėliais ar augintiniais keliavę dalyviai aplankė fontaną-skulptūrą „Gėlavandenės žuvys“, užsuko į Birutės paplūdimį, kuriame plevėsuoja Mėlynoji vėliava, bei lankėsi kitose stotelėse, susijusiose su ekologija ir aplinkosauga. Iš 7 kilometrų žygio sugrįžę dalyviai centrinėje Palangos aikštėje buvo apdovanoti mediniais medaliais.
Šis žygis – savotiškos žygio „Už švarią Lietuvą!“ išlydėtuvės. Mat tą pačią dieną Palangoje prasidės žygio organizatoriaus Giedriaus Bučo ir bendražygių kelionė aplink šalį. Ji truks net 80 dienų. Per jas žadama nukeliauti apie 1200 kilometrų. Viso žygio metu dalyviai rinks šiukšles ir iš jų dės „Vartojimo dėlionę“, kuri atskleis lietuvių vartojimo įpročius.
„Norėdami sumažinti vartojimą turime ne tik kalbėti apie tai, bet ir parodyti. Todėl svarbi kiekviena žygyje pakelta šiukšlė, vertingos kiekvieno žmogaus pastangos ir įžvalgos, o vėliau – bendras vaizdas. Supratę, kiek išmetame, užuot panaudoję antrąkart, galėsime kiekvienas prisidėti prie Europos žaliojo kurso ir teigiamų pokyčių švaresnės planetos link“, – pristatydamas žygį kalbėjo G. Bučas.

A. Gilytės tvarios spintos paslaptys
Atostogautojai dalyvavo ir įvairiose dienos veiklose. Kartu su stiliste Agne Gilyte aiškinosi, kaip prikelti drabužius antram gyvenimui ir geriau rinktis mažiau, šiek tiek brangiau, bet tvariau. Pasak stilistės, protingai apsipirkinėdami, verčiau rinkdamiesi kiek brangesnius, tačiau tikrai kokybiškus, iš natūralių medžiagų pagamintus drabužius, mes kuriame sąmoningą spintą, kurioje daiktai tarnauja mums, o ne mes jiems. O jeigu tie daiktai tampa nebereikalingi, mes visuomet jiems galime atrasti kitus namus ir taip iš rankų į rankas perduodami pabodusius drabužius, juos prikelti naujam gyvenimui.
Virtuvės šefas Gian Luca Demarco dalinosi patarimais, kaip tausoti maistą, kad jis patektų ant stalo, o ne į šiukšlių dėžę. Anot jo, neretai vienoje šiukšlių dėžėje būna išmesta tiek produktų, kad iš jų būtų įmanoma pagaminti vakarienę šeimai.
Pasiklausę paskaitų renginio dalyviai iki pat vakaro galėjo apžiūrinėti atvirą šių dienų aplinkosaugos aktualijų parodą fotografijose ir instaliacijose „Vertybių krioklys“ bei „Kūdikio pjūvis“.
Taip pat netrūko ir užsiėmimų. Miesto gyventojai ir svečiai, padedami kūrybinių dirbtuvių „Replastico2” komandos, iš plastikinių maišelių pagamino per 200 dėklinių. Vėliau – mokėsi kompostavimo bei daiginimo miesto sąlygomis gudrybių, kuriomis dalinosi socialinės iniciatyvos „CoolŪkis“ įkūrėjos.
Po veiklų centrinėje Palangos aikštėje, poilsiautojai persikėlė į pramogų parką „Boom Park“, kur „Žaliąsias europiečių atostogas Palangoje 2020“ užbaigė nemokamas GIEDRĖS gyvo garso „drive-in“ koncertas „Kad žemė nesibaigtų“. Į jį įvairiomis transporto priemonėmis – paspirtukais, dviračiais ar automobiliais – drauge su šeima ar draugais atvyko per 150 svečių.
„Žaliąsias europiečių atostogas“ jau 12-tus metus inicijuoja ir organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Šiųmečio renginio partneriai: žygis pėsčiomis aplink mūsų šalį „Už švarią Lietuvą!“ bei Palangos miesto savivaldybė.

Evelina Mišeikytė

Komunikacijos agentūra "Penkiolika minučių iki vidurnakčio"

Joanos Suslavičiūtės nuotr.

 

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

VšĮ Vytauto Kuso galerija-studija kviečia į renginį


Nuo penktadienio, gegužės 28 d., „Ramybės“ galerija Palangoje pradeda parodų sezoną. Ir nors dėl vis dar tebesitęsiančio karantino sezonas pradedamas vėliau nei įprastai bei kitaip, nei įprastai – kol kas neplanuojami susitikimai su autoriais, – šių metų sezonas prasideda išties neeilinėmis parodomis, kurias bus galima išvysti ne tik...


Palangos gyventojai ir svečiai praėjusį šeštadienį (rugpūčio 14 d.) laiką leido renginyje „Žaliosios europiečių atostogos Palangoje 2020“. Įvairių edukacinių ir kūrybinių dirbtuvių bei kitų veiklų metu žmonės aiškinosi, kaip daiktus ar drabužius prikelti antram gyvenimui, teisingai ir atsakingai pirkti maistą bei kompostuoti bute. Taip pat poilsiautojai kartu...


Labai dažnai girdime pasakymus, lyginančius namus su asmenine tvirtove, tačiau iš tiesų sugrįžus čia, paprasčiausiai norisi maksimaliai atsipalaiduoti ir pamiršti visus rūpesčius. Visgi, net ir dėl tokios atmosferos reikia šiek tiek pasistengti – ypač tuomet, jei ramybės oaze ketinate paversti būtent svetainę. Ši patalpa dažnai atlieka ne vieną funkciją...


Tradicinių amatų centras-galerija, įsikūręs S. Dariaus ir S. Girėno g. 27A, Palangoje, jau laukia lankytojų. Čia kiekvieną dieną nuo 10 val. iki 19 val. galima ne tik pasigrožėti eksponuojamais Lietuvos menininkų sukurtais stiklo, medžio, lino, keramikos, gintaro dirbiniais, tapybos darbais, įsigyti patikusį suvenyrą, bet ir sudalyvauti įdomiose edukacinėse veiklose.


Rugpjūčio 12 dieną sukaks lygiai metai, kai iki tol didžiąją daugumą kurorto daugiabučių administravusi bendrovė „Palangos butų ūkis“ pradėjo teismų procesus prieš jos paslaugų atsisakiusius ir kitą savo turto administratorių pasirinkusius palangiškius bei kitų miestų gyventojus, turinčius butus kurorte. Įkaitais paversti 35 namuose gyvenantys 905 žmonės, kurie kaip...


Fotografija Palangoje turi gilias tradicijas, kuriai pamatus klojo ir buvusios I-osios vidurinės – dabartinės Senosios gimnazijos – foto-kino būrelis. Daug metų jam vadovavęs mokytojas Algimantas Želvys gimnazijos 90 metų jubiliejaus metu sakė, jog visi metai, kai jis vadovavo būreliui ir mokė fotografijos paslapčių jaunuosius fotografus, buvę puikūs. „Palangos...


Fotografija Palangoje turi gilias tradicijas, kuriai pamatus klojo ir buvusios I-osios vidurinės – dabartinės Senosios gimnazijos – foto-kino būrelis. Daug metų jam vadovavęs mokytojas Algimantas Želvys gimnazijos 90 metų jubiliejuje sakė, jog visi metai, kai jis vadovavo būreliui ir mokė fotografijos paslapčių jaunuosius fotografus, buvę puikūs. „Palangos tilto“...


Vaikas formuojasi valgymo įpročius dar net negimęs

Rasma SIMONAUSKAITĖ , 2012 11 15 | Rubrika: Sveikata

„Vaikams iki šešerių metų nerekomenduojama saldinti maistą, jei jie cukraus negautų, imtų jo ieškoti kitur, pavyzdžiui, vaisiuose“, – sakė gydytoja gastroenterologė Birutė Čijunskienė, dirbanti Klaipėdoje, tačiau dažnai atvykstanti ir į kitus miestus susitikti su tėvais, kurie rūpinasi savo vaikų sveiku maitinimusi. 


Praėjusio sekmadienio vakarą, kai kurorte nurimo „Palangos stinta 2009“ šurmulys, viešbutyje „Palangos vėtra“ duris atvėrė fotografijos galerija „Vėtra“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius