Šiaulių bankas: dar palankesnės renovacijos kreditavimo sąlygos

Palangos tiltas, 2013-12-19
Peržiūrėta
1998
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šiaulių bankas: dar palankesnės renovacijos kreditavimo sąlygos

Daugiabučių namų renovacijos procesas Lietuvoje vis sparčiau įsibėgėja – jau 756 namai pritarė renovacijos projektų įgyvendinimui, 146 daugiabučiuose pradėti atnaujinimo darbai, rangos pirkimai vyksta dėl 100 pastatų atnaujinimo. Šiaulių bankas iš viso pritarė 346 pastatų renovacijos projektams, kurių įgyvendinimo suma siekia 64 mln. eurų.  
Patvirtintų renovacijos projektų administratoriai skelbia viešus pirkimus, po kurių bus pasirašomos kreditavimo sutartys. Šiai dienai patvirtinti ir su Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) suderinti 1252 daugiabučių namų investiciniai projektai, kurie artimiausiu metu pasieks finansinius tarpininkus. Šiaulių bankas, atsižvelgdamas į augantį susidomėjimą renovacija, šiam procesui paskatinti skiria papildomų žmogiškųjų ir finansinių resursų, aktyviai ir nuolat bendradarbiauja su LR aplinkos ministerija, BETA ir Respublikinių būsto valdymo ir priežiūros rūmų atstovais. Šiuo metu daugiabučių namų renovacijos programa vykdoma per savivaldybes yra nauja – koreguojant sutartį vertingų siūlymų pateikė Būsto rūmai bei kiti būsto valdytojai, kurie yra sukaupę ilgametės patirties, administruojant daugiabučius namus, organizuojant jų eksploataciją ir remontą bei iš gyventojų renkant įmokas ir kitus mokesčius.
„Daugiabučių namų atnaujinimo programa – vienas iš prioritetinių Šiaulių banko projektų. Šiandien gyventojams dalyvauti renovacijos programoje itin naudinga, nes taikomas palankus finansavimo modelis. Be to, Šiaulių bankas, glaudžiai bendradarbiaudamas su visais renovacijos proceso dalyviais, patobulino kreditavimo sutartį. Esant poreikiui, bankas sudarys galimybę, kad atnaujintos sutarties sąlygos būtų taikomos ir anksčiau pasirašytoms sutartims“, – sako Šiaulių banko Palangos filialo direktorius  Rimantas Mikalkėnas.
Būsto rūmai, kurie atstovauja būsto savininkus, didžiąją dalį būsto valdytojų ir savivaldybių paskirtų programos administratorių, neabejoja, jog pakeitus tam tikrus sutarties punktus, daugiabučių modernizavimo procesas vyks dar sparčiau, o visos programoje dalyvaujančios šalys bus maksimaliai patenkintos. „Labai džiugu, kad Šiaulių bankas atsižvelgė į mūsų siūlymus ir sutiko pakoreguoti modernizavimo projektų finansavimo sutartį. Tai rodo, jog konstruktyvios mūsų pastabos buvo teisingos, nes jos atitinka gyventojų interesus. Neabejoju, kad pakeitus tam tikrus minėtos sutarties punktus, daugiabučių namų modernizavimo procesas vyks daug sparčiau. Būtent toks ir yra mūsų tikslas – palengvinti programoje dalyvaujančių žmonių dalią“, – sako Būsto rūmų prezidentas Juozas Antanaitis.
Atsižvelgdamas į derybų metu gautus pasiūlymus ir siekdamas palengvinti administratorių darbą bei mažinti jų patiriamas administravimo išlaidas, Šiaulių bankas administratoriams sudarys galimybę skolų administravimą perduoti skolų išieškojimo bendrovei, nepatiriant papildomų išlaidų. Taip pat patikslintos kreditavimo sutarties nutraukimo sąlygos, delspinigių apskaitos ir mokėjimų tvarka, administratorių pakeitimo tvarka ir pan.
Nuo šiol visi gyventojai, pageidaujantys daugiau sužinoti tiek apie renovacijos procesą, apie renovacijos proceso dalyvius ar apie daugiabučių namų modernizavimo naudą, gali apsilankyti Šiaulių banko interneto svetainėje, kurioje pateikiami konkretūs banko atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus daugiabučių namų atnaujinimo tema.
Šiaulių bankas, skirdamas daug dėmesio gyventojų būstų modernizacijai, siekia būti naudingas partneris ir daugiabučių administratoriams, todėl banke supaprastintas sprendimų priėmimo procesas, kad būtų galima operatyviau suteikti kreditus. Be to, teikdamas finansines paslaugas administratoriams, kurie pasirašys kreditavimo sutartis dėl daugiabučių namų renovacijos, Šiaulių bankas taikys specialų paslaugų paketą su išskirtinėmis sąlygomis dėl kai kurių nemokamų banko paslaugų bei mažesnių dalies banko operacijų įkainių.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Daugiau nei pusė lietuvių gyvena senos statybos daugiabučiuose. Didmiesčiuose renovacija lėtesnė Šiuo metu Lietuvoje renovuoti 3197 daugiabučiai, ty, 8,9 proc. visų senųjų daugiabučių. Daugiausiai daugiabučių renovuota Birštone, Druskininkuose, Ignalinoje. Toliau – Palanga, Molėtai. Didžiųjų Lietuvos miestų lyderių sąraše nematome. Anot aplinkos viceministro...


Kviečiame į seminarą gyventojams, juos atstovaujančioms ir vienijančioms organizacijoms daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) tema. Seminaro vieta: Vytauto g. 112, Palangos miesto savivaldybė Seminaro laikas: 2019 m. rugsėjo 12 d. 9:30val. Seminare bus aptariama naujausia informacija daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) klausimais, susijusiais su statybiniu-energetiniu...


Bankams skyrus antrajam kurorto daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) etapui finansavimą, Palangoje renovacija turėtų vykti sparčiau. Nors renovacijos procesas mieste, kaip ir visoje šalyje, patiria trikdžių, renovacijos programos įgyvendinimo administratoriui UAB „Palangos komunalinis ūkis“ bei renovacijos prievaizdui, Aplinkos ministerijos Būsto Energijos Taupymo...


Praėjusį penktadienį Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus, administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus pavaduotoja miesto daugiabučių renovacijai Kristina Viščiūnienė lankėsi Aplinkos ministerijoje, kur dėl II-ojo etapo daugiabučių renovacijos finansavimo kalbėjosi su viceministre Daiva Matoniene, taip...


„Palangos tiltas” baigia straipsnių ciklą apie Palangos daugiabučių renovaciją. Vykdomo tyrimo metu buvo aptikta bei užfiksuota nemažai paliktų pažeidimų ir defektų renovuojamuose daugiabučiuose. Kas dėl to kaltas? Kas turėtų už tai atsakyti? „Palangos tiltas” kalbėjosi su renovacijos darbus atliekančia UAB „Konsolė“ ir renovacijos administratoriumi...


Palanga – regiono lyderė daugiabučių renovacijos procese

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 11 27 | Rubrika: Verslas pinigai

Palangos miesto savivaldybė – regiono lyderė daugiabučių renovacijos procese. Tokį įvertinimą kurorto vadovai parsivežė iš Vilniaus, Lietuvos valdovų rūmuose vykusio renginio, skirto apibendrinti šiųmečius daugiabučių renovacijos rezultatus.


Palangoje startuoja daugiabučių namų renovacijos antrasis etapas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 03 24 | Rubrika: Miestas

Palangoje startuoja antrasis daugiabučių namų renovacijos etapas – penktadienį pasirašyta Savivaldybės administracijos ir UAB „Terma Consult“ sutartis dėl 58 kurorto daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) energinio naudingumo sertifikatų bei investicinių planų parengimo.


Penktadienį Aplinkos ministerijoje pasirašyta rangos darbų sutartis dėl 14 Palangos daugiabučių renovacijos pradžios. Tad jau metų pabaigoje nemaža dalis kurorto gyventojų galės įvertinti namo renovacijos naudą – iki lapkričio dalyje miesto daugiabučių bus baigti modernizavimo darbai.


Daugiabučių namų renovacijos procesas Lietuvoje vis sparčiau įsibėgėja – jau 756 namai pritarė renovacijos projektų įgyvendinimui, 146 daugiabučiuose pradėti atnaujinimo darbai, rangos pirkimai vyksta dėl 100 pastatų atnaujinimo. Šiaulių bankas iš viso pritarė 346 pastatų renovacijos projektams, kurių įgyvendinimo suma siekia 64 mln. eurų.  


Praėjusį penktadienį, Aplinkos ministerijoje Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė pasirašė partnerystės sutartį dėl daugiabučių namų renovacijos. Šia sutartimi Savivaldybė įsipareigojo organizuoti konkursus ir pirkti investicijų projektus, o su tuo susijusias išlaidas padengs Aplinkos ministerija. Tad gyventojai, norintys atnaujinti savo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius