Šiemet aukštojo mokslo sieks 80,3 procentų Senosios gimnazijos auklėtinių

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-10-02
Peržiūrėta
1434
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Iš 163 liepos 11-ąją vidurinio mokslo atestatus gavusių Senosios gimnazijos abiturientų 131 sieks auštojo mokslo diplomų.
Iš 163 liepos 11-ąją vidurinio mokslo atestatus gavusių Senosios gimnazijos abiturientų 131 sieks auštojo mokslo diplomų.

Kaip ir kasmet, įsibėgėjant naujiems mokslo metams Senosios gimnazijos mokytojai – buvę abiturientų klasių auklėtojai, – surenka ir pateikia gimnazijos vadovybei duomenis, kur nuo rugsėjo studijuos ar dirbs buvę jų auklėtiniai. Šiais metais kiek per 80 proc. 2014-ųjų metų laidos gimnazistų – 131 iš 163 – sieks aukštojo mokslo Lietuvos ir užsienio universitetuose ir kolegijose. Pernai šis rodiklis buvo kiek geresnis – į aukštąsias mokyklas įstojo 85,8 proc.– 151 iš 176 – Palangos abiturientų.

 

131 studentas

Kaip „Palangos tiltą“ informavo Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Asta Pocienė, į Lietuvos universitetus šiemet įstojo 67 Palangos senosios gimnazijos abiturientai (pernai – 84), į Lietuvos kolegijas – 51 (pernai – 52), o į užsienio universitetus įstojo 13 (pernai – 15) abiturientų.

Iš 163 šiemet Senąją gimnaziją baigusių moksleivių 21 studentais netapo. Vienas iš jų atlieka karinę tarnybą, trys laimę bandyti žada kitąmet.

Pernai buvusių abiturientų klasių auklėtojų surinktais duomenimis, taip pat 21 gimnazistas nestojo niekur. Dauguma jų buvo išvykę į užsienį – Angliją, Norvegiją, – tikėdamiesi užsidirbti lėšų būsimoms studijoms. Šiemet aukštojo mokslo aukštumas šturmuoti nepanorusieji taip pat pasirinko darbą užsienio valstybėse, daugiausia – Anglijoje, Vokietijoje ir Danijoje.

 

118 studijuoja Lietuvoje

67 Palangos abiturientai įstojo į Lietuvos universitetus. Penkiolika jų rinkosi studijuoti ekonomiką, verslo administravimą, finansų valdymą bei apskaitą, bankininkystę ar investicijų valdymą.

Nemaža dalis buvusių gimnazistų rinkosi studijuoti teisę bei mediciną, politikos mokslus. Yra ir būsimųjų žurnalistų bei menus studijuojančiųjų Lietuvos dailės akademijoje.

38 abiturientai studijuoja kolegijose, populiariausios, kaip ir pernai, Klaipėdos valstybinė kolegija ir Vilniaus kolegija.

 

13 išvyko į užsienį

Kiek mažiau nei praėjusiais metais – šiemet 13, pernai 15 – Palangos abiturientų išvyko studijuoti į užsienį. Praėjusiais metais 9 pradėjo mokslus Anglijos universitetuose, kiti – Danijoje, Estijoje, Škotijoje, Portugalijoje, Švedijoje.

Šiemet taip pat daugiausiai – 5 abiturientai – išvyko studijuoti į Angliją. Estijoje bei Portugalijoje šiemet norinčių studijuoti neatsirado, bet, be pernai pasirinktų Danijos bei Škotijos, 2014 metų laidos abiturientai rinkosi Prancūziją, Italiją. Vienas buvęs gimnazistas studijuoja Teksaso koledže, dar vienas – Sankt Peterburgo universitete.

Kaip ir pernai, nemaža dalis Palangos abiturientų siekia tapti medikais, inžinieriais, dizaino specialistais. Iš rečiau pasirenkamų specialybių – naftos ir dujų vadyba, Rytų Azijos regiono kultūros ir kalbos, aviacijos vadyba, multimedijų technologijos, elektronika – megatronika.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kas pasakė, kad skaičiuose nėra šilumos? Na, gal skaičiuose ir nėra, bet bent jau skaičių mokslo mokančios Palangos senosios gimnazijos matematikos sklidinos ne tik šilumos, bet ir poezijos. 


Pirmasis Palangos senosios gimnazijos direktorius, praktiškai vykdęs šias pareigas, Juozas Butkus, net nebuvo paskirtas vadovu.


Gausybės gražių ir švytinčių jaunuolių iškilminga eisena trečiadienį, liepos 20 dieną, papuošė Palangą – įteikti brandos atestatai 114 Palangos senosios gimnazijos abiturientų.


Spalio šeštosios dienos popietę Palangos senosios gimnazijos I-III klasių mokiniai autobusu išvyko į Lietuvos sostinės oro uostą, tikėdamiesi, kad greit galės vaikščioti  didingos Austrijos sostinės Vienos gatvėmis.


Praėjusį sekmadienį Palangos senosios gimnazijos abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. Šventę abiturientai pradėjo susirinkdami prie Palangos senosios gimnazijos, kur buvo atidengta grindinio plytelė, skirta gimnaziją baigiantiems 81-osios laidos abiturientams.


Sekmadienį, liepos 25 d., Palangos senosios gimnazijos abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. Palangos senąją gimnaziją šiais mokslo metais baigė 95 mokiniai.


Praėjęs penktadienis Palangos senosios gimnazijos 76 laidos 146 abiturientams buvo neeilinis – jiems įteikti brandos atestatai. Šventė prasidėjo eisena nuo gimnazijos iki naujosios Palangos koncertų salės, kurioje ir įvyko atestatų įteikimo ceremonija. Abiturientus sveikino Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, Lietuvos Respublikos premjero patarėjas Antanas Vinkus...


Palangos senosios gimnazijos gamtos mokslų mokytojos gimnazistams, besidomintiems gamtos mokslais, organizavo kelionę į Taliną ir Tartu mokslo centrą AHHAA. Kelionė prasidėjo anksti – pirmą valandą nakties. Nors ir trūko miego, visiems rūpėjo iki soties pasišnekėti su draugais, todėl per Latviją Estijos link tamsoje riedantis autobusas ūžė kaip avilys.


Kaip ir kasmet, įsibėgėjant naujiems mokslo metams Senosios gimnazijos mokytojai – buvę abiturientų klasių auklėtojai, – surenka ir pateikia gimnazijos vadovybei duomenis, kur nuo rugsėjo studijuos ar dirbs buvę jų auklėtiniai. Šiais metais kiek per 80 proc. 2014-ųjų metų laidos gimnazistų – 131 iš 163 – sieks aukštojo mokslo Lietuvos ir užsienio...


Kaip ir kasmet, pirmosiomis naujų mokslo metų dienomis Senosios gimnazijos mokytojai – buvę abiturientų klasių auklėtojai, – surenka ir pateikia gimnazijos vadovybei duomenis, kur nuo rugsėjo studijuos ar dirbs buvę jų auklėtiniai. Ir, kaip beveik kasmet, žinios malonios: 85,8 proc. 2013-ųjų metų laidos gimnazistų – 151 iš 176 – sieks aukštojo mokslo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius