Šiemet aukštojo mokslo sieks 80,3 procentų Senosios gimnazijos auklėtinių

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-10-02
Peržiūrėta
837
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Iš 163 liepos 11-ąją vidurinio mokslo atestatus gavusių Senosios gimnazijos abiturientų 131 sieks auštojo mokslo diplomų.
Iš 163 liepos 11-ąją vidurinio mokslo atestatus gavusių Senosios gimnazijos abiturientų 131 sieks auštojo mokslo diplomų.

Kaip ir kasmet, įsibėgėjant naujiems mokslo metams Senosios gimnazijos mokytojai – buvę abiturientų klasių auklėtojai, – surenka ir pateikia gimnazijos vadovybei duomenis, kur nuo rugsėjo studijuos ar dirbs buvę jų auklėtiniai. Šiais metais kiek per 80 proc. 2014-ųjų metų laidos gimnazistų – 131 iš 163 – sieks aukštojo mokslo Lietuvos ir užsienio universitetuose ir kolegijose. Pernai šis rodiklis buvo kiek geresnis – į aukštąsias mokyklas įstojo 85,8 proc.– 151 iš 176 – Palangos abiturientų.

 

131 studentas

Kaip „Palangos tiltą“ informavo Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Asta Pocienė, į Lietuvos universitetus šiemet įstojo 67 Palangos senosios gimnazijos abiturientai (pernai – 84), į Lietuvos kolegijas – 51 (pernai – 52), o į užsienio universitetus įstojo 13 (pernai – 15) abiturientų.

Iš 163 šiemet Senąją gimnaziją baigusių moksleivių 21 studentais netapo. Vienas iš jų atlieka karinę tarnybą, trys laimę bandyti žada kitąmet.

Pernai buvusių abiturientų klasių auklėtojų surinktais duomenimis, taip pat 21 gimnazistas nestojo niekur. Dauguma jų buvo išvykę į užsienį – Angliją, Norvegiją, – tikėdamiesi užsidirbti lėšų būsimoms studijoms. Šiemet aukštojo mokslo aukštumas šturmuoti nepanorusieji taip pat pasirinko darbą užsienio valstybėse, daugiausia – Anglijoje, Vokietijoje ir Danijoje.

 

118 studijuoja Lietuvoje

67 Palangos abiturientai įstojo į Lietuvos universitetus. Penkiolika jų rinkosi studijuoti ekonomiką, verslo administravimą, finansų valdymą bei apskaitą, bankininkystę ar investicijų valdymą.

Nemaža dalis buvusių gimnazistų rinkosi studijuoti teisę bei mediciną, politikos mokslus. Yra ir būsimųjų žurnalistų bei menus studijuojančiųjų Lietuvos dailės akademijoje.

38 abiturientai studijuoja kolegijose, populiariausios, kaip ir pernai, Klaipėdos valstybinė kolegija ir Vilniaus kolegija.

 

13 išvyko į užsienį

Kiek mažiau nei praėjusiais metais – šiemet 13, pernai 15 – Palangos abiturientų išvyko studijuoti į užsienį. Praėjusiais metais 9 pradėjo mokslus Anglijos universitetuose, kiti – Danijoje, Estijoje, Škotijoje, Portugalijoje, Švedijoje.

Šiemet taip pat daugiausiai – 5 abiturientai – išvyko studijuoti į Angliją. Estijoje bei Portugalijoje šiemet norinčių studijuoti neatsirado, bet, be pernai pasirinktų Danijos bei Škotijos, 2014 metų laidos abiturientai rinkosi Prancūziją, Italiją. Vienas buvęs gimnazistas studijuoja Teksaso koledže, dar vienas – Sankt Peterburgo universitete.

Kaip ir pernai, nemaža dalis Palangos abiturientų siekia tapti medikais, inžinieriais, dizaino specialistais. Iš rečiau pasirenkamų specialybių – naftos ir dujų vadyba, Rytų Azijos regiono kultūros ir kalbos, aviacijos vadyba, multimedijų technologijos, elektronika – megatronika.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Praėjusį sekmadienį Palangos senosios gimnazijos abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. Šventę abiturientai pradėjo susirinkdami prie Palangos senosios gimnazijos, kur buvo atidengta grindinio plytelė, skirta gimnaziją baigiantiems 81-osios laidos abiturientams.


Sekmadienį, liepos 25 d., Palangos senosios gimnazijos abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. Palangos senąją gimnaziją šiais mokslo metais baigė 95 mokiniai.


 Lietuvos policijos organizuojamame teisinių žinių konkurso „Temidė“ etape, kuris vyko Kaune, varžėsi 10 geriausių moksleivių komandų iš visos Lietuvos. Klaipėdos apskričiai atstovavusios Palangos senosios gimnazijos komanda „Antanas ir Co“ užėmė garbingą II vietą. Palangiškius aplenkė ir I vietą užėmė komanda iš Panevėžio, o treti liko moksleiviai iš Elektrėnų.


Gegužės 26 dieną nuskambėjo paskutinis skambutis 99 Palangos senosios gimnazijos abiturientams, kuriems, be įprastinės mokyklinės veiklos, teko neeiliniai išbandymai – paskutiniais metais jiems reikėjo įveikti pandemijos, karatino, nuotolinio mokymosi iššūkius.


Praėjęs penktadienis Palangos senosios gimnazijos 76 laidos 146 abiturientams buvo neeilinis – jiems įteikti brandos atestatai. Šventė prasidėjo eisena nuo gimnazijos iki naujosios Palangos koncertų salės, kurioje ir įvyko atestatų įteikimo ceremonija. Abiturientus sveikino Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, Lietuvos Respublikos premjero patarėjas Antanas Vinkus...


Liepos vidurys – metas, kuomet abiturientai gali šiek tiek atsikvėpti: brandos egzaminų sesija jau praeityje, rezultatai aiškūs, o netrukus rankose jie laikys ir brandos atestatą. Odontologiją arba mediciną planuojanti studijuoti Kotryna Jasinskaitė – Palangos senosios gimnazijos abiturientė, su kuria, pakėlusia sparnus skrydžiui iš Palangos, pasikalbėjome...


Palangos senosios gimnazijos gamtos mokslų mokytojos gimnazistams, besidomintiems gamtos mokslais, organizavo kelionę į Taliną ir Tartu mokslo centrą AHHAA. Kelionė prasidėjo anksti – pirmą valandą nakties. Nors ir trūko miego, visiems rūpėjo iki soties pasišnekėti su draugais, todėl per Latviją Estijos link tamsoje riedantis autobusas ūžė kaip avilys.


Kaip ir kasmet, įsibėgėjant naujiems mokslo metams Senosios gimnazijos mokytojai – buvę abiturientų klasių auklėtojai, – surenka ir pateikia gimnazijos vadovybei duomenis, kur nuo rugsėjo studijuos ar dirbs buvę jų auklėtiniai. Šiais metais kiek per 80 proc. 2014-ųjų metų laidos gimnazistų – 131 iš 163 – sieks aukštojo mokslo Lietuvos ir užsienio...


Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) čempionate Palangos senosios gimnazijos merginos ir vaikinai pasidabino aukso ir sidabro medaliais.


Kaip ir kasmet, pirmosiomis naujų mokslo metų dienomis Senosios gimnazijos mokytojai – buvę abiturientų klasių auklėtojai, – surenka ir pateikia gimnazijos vadovybei duomenis, kur nuo rugsėjo studijuos ar dirbs buvę jų auklėtiniai. Ir, kaip beveik kasmet, žinios malonios: 85,8 proc. 2013-ųjų metų laidos gimnazistų – 151 iš 176 – sieks aukštojo mokslo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius