Šiukšlių smirdėsiu baidžiusi Šventosios turgavietė prikelta naujam gyvenimui

Linas JEGELEVIČIUS, 2013-08-19
Peržiūrėta
2168
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šiukšlių smirdėsiu baidžiusi Šventosios turgavietė prikelta naujam gyvenimui

„Anksčiau Šventosios turgus smirdėjo ir buvo atgrasu net koją į jį įkelti. Dabar tikrai matome šiuolaikišką ir jaukią turgavietę. Tikrai dabar dažniau į ją užsuksime“, – dalinosi pastebėjimais į Šventosios renovuotos turgavietės atidarymą atėję šventojiškiai ir miestelio svečiai. Nenutuokdami, kam išties reikėtų padėkoti, kad sugriuvusi turgavietė buvo prikelta naujam gyvenimui, susirinkusieji už ją dėkojo „valdžiai“, bet jos tikrieji atgaivintojai – Palangos ir Šventosios turgavietes administruojančios įmonės UAB „Klevas“ direktorė Irena Vitkienė ir bendrovės vyriausiasis buhalteris, Tarybos narys Eimutis Židanavičius. Būtent jų iniciatyva kurorto ir Šventosios turgavietės tapo ryškiais vietos verslo akcentais.

Buvo tarsi bešeimininkis turtas
Nors iki praėjusių metų miestelio turgavietę juridiškai valdė Palangos miesto savivaldybė, ji buvo tokia apleista, paskendusi šiukšlėse ir brūzgynuose, net be elektros ir kanalizacijos, tarsi būtų kalbama apie bešeimininkį turtą.
„Kai praėjusiais metais Palangos miesto savivaldybė perdavė turgavietes valdančiai UAB „Klevas“, iš karto ėmėme svarstyti, kaip greičiau sutvarkyti Šventosios turgavietę“, – „Palangos tiltui“ sakė E. Židanavičius.
Jis teigė, kad „Klevas“ investavo „nemažai“ į jos prikėlimą naujam gyvenimui, bet neįvardijo konkrečios sumos.
„Tai – maža komercinė paslaptis. Visi darbai buvo atlikti už įmonės lėšas“, – šypsojosi UAB „Klevas“ vyr. buhalteris.
Bendrovė supuvusius turgavietės paviljonus pakeitė naujais, akiai patraukliais medžio paviljonais, įrengė kanalizaciją ir įvedė elektrą. Esant dideliam lankytojų srautui, bendrovė ketina pastatyti papildomus paviljonus. Turgavietėje prekeiviams galima patogiai pasistatyti ir automobilius.

Tikisi apie 20 prekeivių
Anot E. Židanavičiaus, tikimasi, kad turgavietėje artimoje ateityje turėtų prekiauti apie 20 prekybininkų, kurie sumokės „Klevui“ mokestį.
Jis vasarą Šventojoje sieks apie 10-15 litų perdien.
Bet Tarybos narys neatmeta galimybės, kad reikės, kiek leidžia Tarybos nutarimai, būti lankstiems.
„Pavyzdžiui, viliodami prekeivius į Palangos turgavietę, leidome kai kuriems jų mokėti tik simbolinį mokestį – vos du ar tris litus perdien“, – sakė „Klevas“ buvęs direktorius.
Jis paskaičiavo, kad turint maždaug 20 nuolatinių prekiautojų, bus galima kalbėti apie greitesnį investicijos atsipirkimą.
„Bet svarbu ne tik ekonominė, bet ir socialinė projekto reikšmė. Kalbant paprastai, išvalėme didelę piktžaizdę miestelio centre“, – pabrėžė Tarybos narys.
Jis tikisi, kad ir visai miestelio bendruomenei yra pasiųstas geras ženklas kaip reikia tvarkyti savo gyvenvietę.
„Galbūt bus skambiai pasakyta, bet noriu tikėti, kad Šventosios turgavietės atnaujinimas tebus pradžia visos Šventosios atgimimui“, – sakė pašnekovas.
Pirmąją atnaujintos turgavietės atidarymo dieną turguje buvo galima išvysti tris daržovėmis ir vaisiais prekiaujančias moteris.

Skiriasi kaip diena ir
naktis

Įžengusiuosius į Šventosios turgavietę pirmiausia pasitinka Eglės ir Eugenijaus Mažeikų individualios įmonės „Morka plius“ paviljonas.
Kaip vijurkai besisukantys smulkūs verslininkai siūlo sveiką produkciją – šviežias sultis, sveikatos kokteilius, šviežius konservus, vaisius.
Anot E. Mažeikos, šeimos įmonė yra vienintelė Palangoje, kuri prekiauja tokiu plačiu sveikų produktų asortimentu.
„Mes vaisius ir daržoves užsiauginame savo ūkyje, todėl pas mus kainos yra mažiausios kurorte“, – sakė verslininkas.
Jovita prisistačiusi prekiautoja sakė, kad Šventosios turgavietėje prekiauja nuo birželio pabaigos. Darbėnuose gyvenanti ir daržoves bei vaisius auginanti moteris džiaugėsi, kad buvęs ir dabartinis Šventosios turgus „skiriasi kaip diena ir naktis“.
„Anksčiau buvo tik šiukšlynas ir brūzgynai aplink. Stalai ir suolai buvo sulūžę. Visi eidavo nusičiurkšti už artimiausio kampo. Malonu, kad pagaliau buvo įvestas vandentiekis, veikia tualetai“, – sakė darbėniškė.
Ji už kilogramą savo sodo obuolių prašė du ir tris litus, už tiek pat pomidorų – 4-5 litus, svogūnus – 3 litus, vynuoges – 5 litus.

Pirkėjai taip pat
džiaugėsi

Pirkėjai taip pat džiaugėsi nauja turgaviete.
„Anksčiau čia buvo kaip kokia dykvietė. Bijojau koją nusisukti, ir kvapas nemalonus buvo. Dabar tikrai čia dažnai ateisime apsipirkti. Malonu ir gražu viskas. Labai gerai, kad yra ir šviežios mėsos parduotuvė“, – sakė iš Šiaulių į Šventąją ilsėtis atvykusi Jonė Uzdrienė.
Kauniškė Daiva Karčiauskienė irgi džiaugėsi pasikeitimais. „Ir anksčiau čia užsukdavau, pirkdavau daržovių, vaisių. Bet nebūdavo šviežios mėsos parduotuvės. Labai gerai, kad dabar ji jau veiks. Lankysimės turgavietėje visada, kai tik būsime Šventojoje“, – sakė ponia Daiva.
Nauja turgaviete džiaugėsi ir šventojiškiai. „Gyvename šalia pat turgavietės, tai dažnai į ją atkakdavome, tik buvo nelabai malonu matyti ją tokią apleista. Bet mūsų tai nestebina – juk Šventoji visada buvo Palangos podukra, – sakė Antanas ir Petronėlė Knežos. – Matyt, dėl to, kad turime tokį statusą, pokyčiai į Šventąją ateina labai lėtai, ir visada – po Palangos“.
 

Pažadėjo ir greitai
ištesėjo

Per turgavietės atidarymą Šventosios seniūnaitis Kęstutis Šeštokas juokaudamas sakė, kad turgavietės atnaujinimas – vienas iš nedaugelio pažadų, kai politikai savo pažadą įvykdė labai greitai.
Pasak gyvenvietės seniūno Eugenijaus Čilinsko, kad nauja turgavietė – labai ilgai lauktas objektas. „Reikia visiems padėkoti Eimučiui Židanavičiui, kad „Klevas“ perėmęs Šventosios turgų, sparčiai ėmėsi darbų“, – sakė seniūnas.
Tarybos narys Vaidas Šimaitis sakė, kad „miestely atsirado širdis“. „Kiekviename mieste ar miestelyje būtent turgus yra jų širdis“, – pabrėžė V. Šimaitis.
Tarybos narys Danas Paluckas linkėjo, kad prekyvietėje niekada nepritrūktų prekeivių ir pirkėjų.
UAB „Klevas“ direktorė I. Vitkienė pasidžiaugė, kad, perėmus bendrovei turgavietę, pavyko ją greitai iš pagrindų renovuoti.
Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų žvaigždės parapijos klebonas Vidmantas Gricius linkėjo visiems sėkmės ir Dievo palaimos, taip pat pašventino atgimusią turgavietę.

Jūsų komentaras:

to Majauskui 2013-08-22 12:08 (detales / IP: 195.182.88.82)
Labai arti pataikete su atsakymu, bet dar konkrečiau nes kai kurie žmonės šitą klubą ir jo darbelius miestui ir palangos verslininkams jau pamiršo. O gal kas galit ir detales iš baudžiamosios bylos prisimint?

nu 2013-08-22 11:16 (IP: 78.61.204.49)
idomiai Zidanavicius sneka... savivaldybe "perdave" senaji apleista turgu UAB klevas. geriau jau Zidanavicius pasakytu, kad kadangi esu tarybos narys ir pinigeliu yra, tai surum burum su vaitkum ir senaji turgu savivaldybes nuosavybe tiesiog man padovanojo uz aciu vaitkus... o dabar as ten darysiu bizneli, va ka reiskia, kai sedi taryboje...

Majauskas 1993 2013-08-21 19:04 (IP: 78.61.111.225)
Speju : ----- juos sieja klubine veikla ,,Verslas Palangoje ,,

Viktorina 2013-08-21 18:37 (IP: 62.212.204.182)
O Jei I desimtuka pataikai Tai koks Prizas

Viktorina 2013-08-21 14:46 (prizas / IP: 195.182.88.82)
Spėkite kas sieja poną Židanavičių ir Eugenijų Mažeiką individualios įmonės „Morka plius“ savininką? Rašykite komentaruose. Tiksliausiai parašiusio atsakymą laukia prizas.

Šventojiškiui 2013-08-20 15:14 (IP: 78.61.175.229)
Konkrečias vietas nurodyti sunku, nes šiukšlių visur pilna, vos tik pasuki keliasdešimt metrų nuo centro.Neįsižeiskite, bet tvarkykitės.

Šventojiškis 2013-08-20 10:22 (IP: 82.135.209.188)
Stebėtojui. Matyt esi nevietinis. Nors nurodytum šiukšlių susikaupimo vietą. Gal paties kieme šiukšlynas.

mukas MORKAI 2013-08-20 08:33 (IP: 86.100.75.88)
o tai gal Klevas ar Zidanavicius gavo VIP-iniu ar europiniu lesu, ar nors is savivaldybes biudzeto 5 litus turgaus atstatymui? patikslinkite prasau.

cha 2013-08-20 07:10 (IP: 78.61.104.50)
ka jau bepadarytu E.Zidanavicius-kai kam nepaprastai blogai !!!Reiskia viskas yra gerai...

MORKA 2013-08-20 06:39 (t / IP: 195.182.88.82)
Juokas ima kai perskaitai ypač pirmą sakinį :) cituoju: "Nenutuokdami, kam išties reikėtų padėkoti, kad sugriuvusi turgavietė buvo prikelta naujam gyvenimui, susirinkusieji už ją dėkojo „valdžiai“, bet jos tikrieji atgaivintojai – Palangos ir Šventosios turgavietes administruojančios įmonės UAB „Klevas“ direktorė Irena Vitkienė ir bendrovės vyriausiasis buhalteris, Tarybos narys Eimutis Židanavičius" Tai gal Židanavičius iš savo kišenės pastatė šventosios turgu? Juokinga ir graudu skaityti. O jau MORKA sviecia vos tik iejus. Apie Morka aprasysiu veliau kokie sastai sieja turgaus vyriausiaji buchalteri.

Pastebėjimas 2013-08-19 17:44 (IP: 78.61.175.229)
O šiukšlių Šventojoje vis dar netrūksta. Mielieji,linkiu greičiau apsikopti, o neieškoti iešmininkų . Seniūne ir seniūnaiti, pasitelkę tarybos narį V.Šimaitį ir Šventosios bendruomenę, su klebonu priešaky. organizuokite, kad ir kassavaitines talkas, kol padarysite tvarką. Niekas kitas neateis ir nesutvarys Šventosios.

Dede vytas 2013-08-19 16:16 (IP: 78.61.111.225)
Sutvarkiau turgu sutvarkysiu ir Palanga!!!!!!!!! dabar padarysiu ir sventaja ........VAlio ,revoliucionieriai ,prmyn i komunizmo pergale ( 20 prekiautoju po 2 litus =40 litu per diena ,per sezona Sventojoje 70 dienu po 40 litu -2800 litu per sezona pajamu ) ir viskas atsipirks dar neipusejus sezonui .Va cia tai buhalterija dirba

Taip pat skaitykite

Velykos yra džiaugsmo ir vilties šventė – džiaugsmo dėl tiesos pergalės, dėl Kristaus įkūnyto žmonijos prisikėlimo naujam, šviesesniam ir laimingesniam gyvenimui, ir vilties, kad tamsiosios  jėgos bus nugalėtos.


Buvusi Kunigiškių vaikų poilsio stovykla pradėjo kilti naujam gyvenimui – rekonstruojamas Švietimo ir mokslo ministerijai priklausantis ir pagal panaudos sutartį nacionalinės M. K. Čiurlionio meno mokyklos valdomas turtas. Tad netrukus šiame poilsio pastatų komplekse, skirtame edukacijai, ir vėl bus priimami vaikai.


Šeštadienį, spalio 17-ąją, 13 val. prie Kurhauzo, Palangos miesto simbolio, rinkosi miestelėnai, kurorto svečiai, iškilūs visuomenės ir politikos lyderiai – čia vyko medinės Kurhauzo dalies atidarymo iškilminga ceremonija.


Praėjusių metų rugpjūtį istorinei Palangos „Anapilio“ vilai buvo skirtas beveik 700 tūkstančių eurų (2,415 mln. litų) finansavimas. Ilgus metus nerenovuotas šimtametis kurorto pastatas pamažu bunda naujam gyvenimui. Jau kitą vasarą „Anapilis“ turėtų atgimti kaip Palangos muziejus. Vila pastatyta pastatyta XIX amžiaus pabaigoje, apie 1898 metus, ir laikoma viena...


Palangos simboliu tapusi legendomis apipinta medinė vila „Anapilis“ netrukus pradės kilti naujam gyvenimui – penktadienį pasirašyta rangos darbų sutartis dėl šios vilos restauravimo ir pritaikymo visuomenės poreikiams darbų.


Vieną iš gražiausių Palangos medinių vilų – grafų Tiškevičių laikus menantį „Anapilį“ – netrukus planuojama pradėti kelti naujam gyvenimui. Pernai parengtas šio pastato restauravimo ir pritaikymo kultūros poreikiams projektas, metų pabaigoje gautas statybos leidimas. O praėjusią savaitę paaiškėjo, jog restauravimo darbams bus skirta beveik...


Palangos Kurhauzas prikeltas naujam gyvenimui  3

"Palangos tilto" informacija, 2013 12 15 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį įvykusį Palangos Kurhauzo atidarymą galima laikyti reikšmingiausiu šio šimtmečio Palangos įvykiu- po pusantrų metų trukusios restauracijos Palangos savivaldybei priklausanti mūrinė istorinio pastato dalis atvėrė duris visuomenei, o į pastatą sugužėjo apie 200 garbingų svečių.  Iškilmingame vakare dalyvavo buvusios ir dabartinės...


„Anksčiau Šventosios turgus smirdėjo ir buvo atgrasu net koją į jį įkelti. Dabar tikrai matome šiuolaikišką ir jaukią turgavietę. Tikrai dabar dažniau į ją užsuksime“, – dalinosi pastebėjimais į Šventosios renovuotos turgavietės atidarymą atėję šventojiškiai ir miestelio svečiai. Nenutuokdami, kam išties reikėtų padėkoti...


„Kūrybiškumo, židinio šilumos, minkštų teptukų ir naujų idėjų prikeliant seną ir parodant naujoje šviesoje“ – tai tik vienas iš daugelio palinkėjimų, kurie buvo surašyti svečių knygoje projekto „Laiko perspektyvos“ dalyviams, įsikūrusiems Birutės parko sargo namelyje.


Palangoje J.Basanavičiaus gatvės ir Birutės alėjos sankirtoje įsikūrė naujas restoranas „Jūros akis“. „Jis ypatingas tuo, jog yra  išsaugotas viso pastato autentiškumas. Jis atrodo lygiai taip pat kaip ir senovėje, kuomet priklausė grafui Tiškevičiui - pastatas tik atgaivintas naujam gyvenimui“,- pasakojo restorano savininkė Lilija Serapinienė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius