Buhalterinės apskaitos, mokymų ir konsultacijų bendrovės „Žinius“ steigėja ir direktorė Rūta Ūsaitė-Duonielienė: „Nėra vienos geriausios verslo formos, bet...“

Linas JEGELEVIČIUS, 2024-03-12
Peržiūrėta
497
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Rūta Ūsaitė-Duonielienė (Loretos Norvaišaitės nuotr.)
Rūta Ūsaitė-Duonielienė (Loretos Norvaišaitės nuotr.)

Verslo vykdymas visada yra daugiau ar mažiau rizikingas, sako buhalterinės apskaitos, mokymų ir konsultacijų bendrovės „Žinius“ steigėja ir direktorė Rūta Ūsaitė-Duonielienė.  Tam, kad geriau suprastumėte rizikas ir pasirinktumėte tinkamą verslo formą, ji siūlo įsigyti video seminarą „Pradedu savo verslą: kurią verslo formą pasirinkti?“ www.zinius.lt – galėsite patys atlikti verslo formos testą, kuris ir padės pasirinkti tinkamiausią formą.

– Rūta, kurią verslo formą patariate rinktis?

– Į šį klausimą turėčiau atsakyti klausimu: Linai, o kokią veiklą vykdysite? Čia ir esmė, kad nėra vienos geriausios verslo formos – viskas priklauso nuo verslo, kurį planuojama vykdyti įstatyminio reguliavimo, nuo verslo apimčių, sezoniškumo ir kitų svarbių faktorių.

– Kas svarbiausia pasirenkant ją?

– Verslo formą rinkitės atsižvelgdami į savo veiklos ypatumus, rizikas ir visas svarbias aplinkybes. Pavyzdžiui, gal Jūs esate dirbantis ir verslą vykdysite tik laisvu laiku po darbų – tuomet pasirinkimas bus vienoks. Kitas svarbus veiksnys: ar verslui bus reikalinga samdyti darbuotojus? Arba gal Jūs planuojate prekiauti internetu? Tuomet jums netiks verslo liudijimas. Visi, įsigiję video seminarą „Pradedu savo verslą: kurią verslo formą pasirinkti?“, www.zinius.lt galės atlikti verslo formos testą, kuris ir padės pasirinkti tinkamiausią formą.

– O 2024 metais įsigaliojusios įstatyminės pataisos kokias verslo formas palietė? 

– Nuo 2024 metų iš garsiai eskaluotos mokestinės reformos įsigaliojo iš tiesų nedaug pakeitimų: pakilo minimalus darbo užmokestis ir su juo susijusios minimalios įmokos smulkiajam verslui: PSD, VSD. Esminiai planuoti pakeitimai liko ateinantiems metams, tad ir vėl šiemet laukiame pokyčių.

– O valdžia kokioms verslo formoms dalgius galanda, bet dar nesiryžta pjauti?

– Subjektyvu sakyti „dalgius galanda” (šypsosi). Bet koks mokesčių didinimas visada sulaukia neigiamos reakcijos. Mokestinė reforma turėtų atnešti nemažai pokyčių mažosioms bendrijoms (MB). Girdime valdžios siekį sulyginti MB narių apmokestinimą su darbo santykių apmokestinimu ir tarsi tokiu būdu suvienodinti verslų konkurencingumą. Visiems verslams mokesčiai yra kaštų dalis. Tad verslo formos, turinčios lengvatines mokesčių schemas ir privilegijas, konkuruoja siūlydami geresnę kainą klientui. 

O kuri verslo forma mažiausiai mokesčių reikalauja?

– Atsakymą tikrai rasite peržiūrėję video seminarą „Pradedu savo verslą: kurią verslo formą pasirinkti?“ www.zinius.lt (šypteli).

– O kuri yra saugiausia ilgalaikėje perspektyvoje?

– Verslo vykdymas visada yra daugiau ar mažiau rizikingas. Su verslo formomis tai nėra susiję. Verslas ir saugumas – tai priešinga kryptimi veikiančios sąvokos.

– O kuri suteikia daugiau valstybės institucijų, pavyzdžiui, SODRA, garantijų ligos atveju ar verslui sušlubavus?

– Socialinės garantijos tiesiogiai susijusios su įmokų mokėjimu SODRAI, tad jei įmokų į SODRĄ nemokate ar mokate mažai, atitinkamai ir garantijų nesitikėkite. Verslo „sušlubavimas“ iš valstybės institucijų nėra remiamas tiesioginėmis išmokomis, na, nebent ekstremalių situacijų atvejais (pavyzdžiui, Covid). Nors, žinoma, yra tam tikrų valstybės pagalbos priemonių, kaip antai laikinas mokesčių sumokėjimo atidėjimas ar panašiai.

– Ar žinote statistiką: kiek pajūryje yra registruotų uab-ų, mb-ų, kitų verslo formų?

– Ruošdama medžiagą video seminarui domėjausi ne pajūrio, bet visos Lietuvos statistika. Lietuviai yra labai verslūs: kasmet naujų verslų Lietuvoje įsteigiama virš 25 tūkstančių. Bet daugiausiai lietuviai mėgsta verslauti kaip fiziniai asmenys – užregistruodami veiklą pagal pažymą arba verslo liudijimą. Tarp juridinių asmenų populiariausia ir labiausiai steigiama mažoji bendrija. Tiesa, 2023 metais buvo sumažintas įstatinio kapitalo reikalavimas steigiant UAB – dabar tai yra 1000 eurų. Ar tai suaktyvins šią verslo formą, statistiką pamatysime po metų kitų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Verslo vykdymas visada yra daugiau ar mažiau rizikingas, sako buhalterinės apskaitos, mokymų ir konsultacijų bendrovės „Žinius“ steigėja ir direktorė Rūta Ūsaitė-Duonielienė.  Tam, kad geriau suprastumėte rizikas ir pasirinktumėte tinkamą verslo formą, ji siūlo įsigyti video seminarą „Pradedu savo verslą: kurią verslo formą pasirinkti?“  www.zinius.lt – galėsite patys atlikti verslo...


Palangoje įvyko pirmoji „Komandinio koučingo“ mokymų sesija, kurios metu mokyklų direktoriai ir direktorių pavaduotojai tobulino vadybines kompetencijas.


Spalio 25 dieną BĮ „Palangos investicijų valdymas“ pradėjo kultūros įstaigų darbuotojams skirtą mokymų ciklą „Praktiniai mokymai: kultūra, aš ir tu.“


Vakar, liepos 1-ąją, „Ramybės“ galerija pakvietė į jaunosios kartos juvelyro Karolio Kurkliečio parodos „Figurae Naturales | Gamtos formos”, kurioje autorius pristato pastarojo kūrybos laikotarpio autorinę juvelyriką, atidarymą.


Uždarosios  akcinės bendrovės „Palangos vandenys“ akcininkų dėmesiui   Pranešame, kad bendrovės direktoriaus sprendimu (2021 m. birželio 4 d. įsakymas Nr. V-67) 2021 m. birželio 25 d. 10 val. šaukiamas   UAB „Palangos vandenys“ neeilinis visuotinis akcininkų susirinkimas. Susirinkimo vieta – bendrovės buveinė, Austėjos g. 36, Palangoje. Bendrovės kodas 152447391....


Tinkamai tvarkoma buhalterinė apskaita gali nulemti Jūsų verslo sėkmę. Svarbu patikėti darbus profesionalams tam, kad buhalterinės apskaitos paslaugos būtų vykdomos nepriekaištingai ir tokia veikla atneštų apčiuopiamų vaisių. Skaitykite toliau ir sužinokite apie teikiamas buhalterijos paslaugas bei atraskite patyrusius, padėti visuomet pasiruošusius savo srities ekspertus.


Tuščia kalbėti, bet 2020-ieji dėl koronaviruso pandemijos ir karantino buvo slogūs ar net košmariški. Kita vertus, jie parodė kiekvieno mūsų ir mūsų visų širdžių gelmę, atsparumo ir atkaklumo lygį. Akivaizdu, kad per antrąją karantino bangą rudenį ir žiemą esame gerokai labiau prisitaikę. Kai rašau šias eilutes, pirmieji medikai šalyje yra skiepijami nuo COVID-19. Iki naųjų metų pabaigos...


Skųstis nėra prasmės, nes orų neužsakysi, tačiau tikra tiesa – ekonomine prasme, šilumos įmonėms yra geriausios šaltos žiemos,“ – „Palangos tiltui“ sakė Giedrė Juršėnė, miesto šilumos įmonės, UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktorė.


Palangiškė Rūta Ūsaitė-Duonielienė šiandien švyti pasitikėjimu ir tiki, kad, anot jos, Mėnulio užtemimai, gyvenimą sujaukę per vienerius metus su mamos mirtimi ir karčiomis, nusitęsusiomis skyrybomis, daugiau niekada negrįš. Kai skaitysite šias eilutes, ji, neseniai įsteigusi buhalterinės apskaitos, mokymų ir konsultacijų bendrovę „Žinius“, ko...


Įmonių vadovai prieš įstatymus yra atsakingi už apskaitos organizavimą, finansinių ataskaitų pateikimą, duomenų jose teisingumą, tačiau praktikoje retai iš tiesų žino, kokią informaciją transliuoja jų atskaitomybė. Tačiau palangiškė Rūta Ūsaitė-Duonielienė, UAB „Žinius“ direktorė, ketina pakeisti tokį požiūrį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius