Siūloma apgyvendinimo paslaugas teikiantiems subjektams taikyti PVM lengvatą neribotą laiką

Palangos tiltas, 2022-09-29
Peržiūrėta
1267
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Siūloma apgyvendinimo paslaugas teikiantiems subjektams taikyti PVM lengvatą neribotą laiką

Ketvirtadienį, rugsėjo 29 d., Seime darbotvarkėje buvo numatytas svarbus viešbučiams ir maitinimo įstaigoms projektas dėl PVM lengvatų pratęsimo vieneriems metams. 

Kaip pranešė palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas, Seimo frakcijų seniūnų sueiga sutarė šį projektą svarstyti spalio 11 d. kartu su biudžeto projektu. 

„Iš esmės pritariu parengtam projektui dar labiau pritariu savo frakcijos kolegų Mykolas Majauskas ir Kazys Starkevičius dar liepos 27 d. registruotai įstatymo pataisai, kuria siūloma apgyvendinimo paslaugas teikiantiems subjektams taikyti PVM lengvatą neribotą laiką,“ – sako jo įrašas Facebook (Meta).

Ką tai duos? ilguoju periodu tai leis padidinti mūsų konkurencingumą turizmo srityje. Trumpuoju periodu ši priemonė nors kiek palengvins maitinimo ir apgyvendinimo įstaigoms pakelti išsipūtusią energetikos kainų naštą, įsitikinęs parlamentaras.

„Labai viliuosi, kad Seimas spalio 11 d. pritars PVM lengvatai apgyvendinimo įstaigoms neterminuotam laikotarpiui, o maitinimo įstaigoms terminuotam, padedant įveikti energetikos kainų šuolį. Bent aš tvirtai žinau už ką balsuoti,“ – sako M. Skritulskas.

 

PT inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sekmadienį Seime po pateikimo nebuvo pritarta Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narių siūlymui lengvatinį 9 procentų pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą restoranų, kavinių ir panašių maitinimo įstaigų teikiamoms maitinimo paslaugoms taikyti neterminuotai.


Valdantiesiems ir toliau nesutariant dėl siūlymo pratęsti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą maitinimo įmonėms, iniciatyvą pateikimo stadijoje parėmę konservatoriai žada ir toliau laikytis savos pozicijos. 


Ketvirtadienį, rugsėjo 29 d., Seime darbotvarkėje buvo numatytas svarbus viešbučiams ir maitinimo įstaigoms projektas dėl PVM lengvatų pratęsimo vieneriems metams. 


Mokiniams nuo 10 metų siūloma suteikti tokią transporto lengvatą, kurią šiuo metu turi pradinukai, studentai. Tai numatančią Transporto lengvatų įstatymo pataisą įregistravo Seimo narys konservatorius Mindaugas Skritulskas


Nuo gegužės 11 dienos Palangoje bus vėl galima teikti apgyvendinimo paslaugas – tokį sprendimą priėmė šiandien, balandžio 29 d., posėdžiavusi Ekstremalių situacijų komisija.


Artėjant šventiniam savaitgaliui Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai kartu su kurorto policijos pareigūnais ypač didelį dėmesį skiria nelegalių apgyvendinimo paslaugų teikimo atvejams. Toks pažeidimas nustatytas ketvirtadienį, situacija apgyvendinimo paslaugų rinkoje bus stebima visą savaitgalį.


Palangos miesto savivaldybė kviečia viešbučius ar kitas apgyvendinimo paslaugas teikiančias įmones teikti pasiūlymus dėl izoliavimosi patalpų suteikimo paslaugos, esant poreikiui. Už šias paslaugas bus apmokama Vyriausybės nustatyta tvarka. Komercinius pasiūlymus su įkainiais teikti el. paštu [email protected].


Vyriausybė šiandien, kovo 25 d., posėdyje pritarė draudimui teikti apgyvendinimo paslaugas, išskyrus privalomam karantinavimui.


Prie įvažiavimų į Palangą sumažėjo stovinčių asmenų, siūlančių apgyvendinimo paslaugas, taip pat ir automobilių su informacija apie jas – vis daugiau tokių verslininkų tam tikslui naudojasi automobilių stovėjimo aikštele prie „Lukoil“ degalinės. Joje kalbinti palangiškiai neabejoja, kad situacija dar labiau pagerės, kai ties posūkiu į vadinamąjį nakvynės...


Nežinia, ar miesto meras Vytautas Stalmokas pats sugromuliavo, ar kur nors nusižiūrėjo idėją visus iki šiol miesto prieigose gyvenamųjų patalpų nuomą siūlančius palangiškius surinkti į vieną vietą – savotišką gyvenamo ploto turgų, - kur kurorto svečiai, ieškantys laikinos nakvynės, galėtų derėtis su tokią paslaugą teikiančiais gyventojais.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius