Siūloma rekonstruotoje „Auskoje“ įsteigti sveikatinimo paslaugų centrą, o teniso kortų vietoje – senjorų globos namus

"Palangos tilto" informacija, 2021-09-23
Peržiūrėta
1933
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Siūloma rekonstruotoje  „Auskoje“ įsteigti sveikatinimo paslaugų centrą, o teniso kortų vietoje – senjorų globos namus

Unikalioje vietoje – pušynų apsuptyje ir visai šalia jūros esanti „Auska“ bei jai priskirta teritorija bus panaudota sveikatinimo ir socialinėms reikmėms, nusprendė Palangos miesto savivaldybė.

„Tokią mintį turėjome iš valstybės parėmę pušynų apsuptyje esančius buvusius poilsio namus su jiems priskirta teritorija, šią pastato ir teritorijos panaudojimo galimybę kaip geriausią alternatyvą siūlo ir specialistai, išanalizavę „Auskos“ įveiklinimo galimybes,“ – savo Facebook paskyroje tokia žinia ketvirtadienį, rugsėjo 23 d., pasidalino Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Anot jo, ieškant geriausių sprendimų, kaip panaudoti šį unikalioje vietoje esantį turtą, buvo nagrinėtos kelios galimos veiklos: turizmas, socialinės paslaugos, stovyklos vaikams ir jaunimui bei kultūros renginiai.

„Tačiau galiausiai prieita prie išvados, jog šioje vietoje tikslingiausia teikti sveikatingumo ir socialines paslaugas, t. y., rekonstravus „Auskos“ pastatą, jame įsteigti sveikatinimo paslaugų centrą, o teniso kortų vietoje pastatyti senjorų globos namus,“ – sakė Š. Vaitkus.

„Lietuvos visuomenei senstant, akivaizdu, jog sveikatinimo ir socialinių paslaugų paklausa tiek Lietuvoje, tiek Palangoje yra itin didelė ir ateityje tik augs, o pasiūla yra nepakankama. Tad kokybiškos paslaugos Sveikatinimo paslaugų centre pasitarnautų ne tik palangiškiams, bet ir į kurortą pritrauktų turistų srautus. O pastačius senjorų globos namus „Auskos“ teritorijoje (teniso kortų vietoje), čia, gamtos apsuptyje, oriai gyventi bei gauti visas reikalingas paslaugas galėtų 40 senjorų. Taip pat būtų sukurta apie 20 naujų darbo vietų,“ – sako meras.

Jis tiki, kad globos namuose, be esminių kompleksinių paslaugų, galėtų būtų organizuojamos ir edukacijos, kultūriniai renginiai, dienos veiklos, taip pat – kineziterapijos užsiėmimai, mankštos bei masažai, galėtų veikti biblioteka, SPA. 

„Tad senjorai ne tik gyventų unikalioje vietoje, bet ir gautų visas jiems reikalingas paslaugas, būtinas oriai senatvei,“ – sakė Š. Vaitkus.

Siūloma, jog investuotų ir visą infrastruktūrą sukurtų koncesininkas, jis investuotų į esamą „Auskos“ pastatą, jį įveiklintų, pritaikytų sveikatinimo veiklai bei pats teiktų šias paslaugas. Taip pat esamų teniso kortų vietoje koncesininkas pastatytų Globos namus bei perduotų juos Palangos miesto savivaldybei. Savivaldybės įmonė – Palangos miesto globos namai – čia teiktų socialines paslaugas. 

„Siūloma maksimali koncesijos trukmė – 25 metai, pasibaigus šiam terminui, visas sukurtas turtas liktų Palangos miesto savivaldybei,“ – sakė Š. Vaitkus.

Jūsų komentaras:

Arūnas Labrincas 2021-09-23 15:05 ([email protected] / IP: 162.158.203.29)
Tai pati gražiausia, natūralioje gamtoje esanti Palangos vieta, kuri galėtų būti saugoma be jokių statybų. Geras pavyzdys, kaip spręsti tokias situacijas yra Florida. Ten gražiausios gamtos vietos yra paliktos dabartiniams ir ateities žmonėms, visiems galima įvažiuoti už atitinkama dienos mokestį ir nera jokiu nakvyniu, jokiu didesnių statiniu.

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyrius informuoja, kad 2023-08-01 eilėje laukia 8 asmenys, įrašyti į eilę gauti ilgalaikės socialinės globos paslaugą Palangos miesto globos namuose.Šventojoje įsikūrusiame Socialinių paslaugų centro filiale jau teikiamos ir dienos socialinės paslaugos. Norintieji jas gauti kviečiami kreiptis į Socialinių paslaugų centro padalinį Šventojoje (Žuvėdrų g. 4-2) ar paskambinti centro socialinei darbuotojai Ritai Žukauskaitei tel. 8 612 46733.


Unikalioje vietoje – pušynų apsuptyje ir visai šalia jūros esanti „Auska“ bei jai priskirta teritorija bus panaudota sveikatinimo ir socialinėms reikmėms, nusprendė Palangos miesto savivaldybė.


Kortų žaidimai žaidžiami visame pasaulyje. Šio tipo žaidimai yra universalūs, todėl dauguma žmonių žino bent vieną kortų žaidimą, kurį greičiausiai žaisdavo savo namuose kartu su tėvais ar seneliais (pvz. „Snap“ ar „Durnius“). Dabar šie žaidimai išgyvena tikrą renesansą, ypač pandemijos metu, kai daugelis žmonių didžiąją laiko dalį praleidžia namuose.


Viena garsiausių Lietuvos dainininkių – Natalija Bunkė galėtų pasigirti daugeliu dalykų. Vasarą N. Bunkė surengė savo koncertinį turą aplink Lietuvą, kur rinkosi tūkstančiai jos gerbėjų. Pasaulį užklupus pandemijai, garsi moteris sukūrė naują verslą – elektroninę parduotuvę, kuri tapo viena sėkmingiausių jos verslo idėjų. Naujaisiais metais žinoma moteris nusprendė įgyvendinti dar...


Naujai rekonstruotoje Kastyčio gatvėje pasodinti nauji medžiai


Trečiadienį, kovo 15 d., Palangos miesto globos namus ir Palangos miesto socialinių paslaugų centrą pasiekė geradarių miestui padovanotos apsaugos priemonės – respiratoriai FF P2 bei rankų dezinfekavimo skystis.


Šalyje kylančia panika dėl koronaviruso gali pasinaudoti ir sukčiai ar vagys. Policija įspėja gyventojus neatidarinėti durų nepažįstamiems asmenims, kurie apsimeta medikais, pareigūnais, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ar kitų tarnybų pareigūnais ir siūlo dezinfekuoti namus, apžiūrėti asmenis ar kambarius ir pan.


Šį savaitgalį prasideda tradicinis ITF Palanga OPEN teniso turnyras. Džiugu, kad jau 51 kartą į Palangą susirinks ne tik stipriausi Lietuvos teniso žaidėjai, bet ir stiprūs žaidėjai iš užsienio.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius