Klasikiniai kortų žaidimai internetu

Palangos tiltas, 2021-01-15
Peržiūrėta
8280
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Klasikiniai kortų žaidimai internetu

Kortų žaidimai žaidžiami visame pasaulyje. Šio tipo žaidimai yra universalūs, todėl dauguma žmonių žino bent vieną kortų žaidimą, kurį greičiausiai žaisdavo savo namuose kartu su tėvais ar seneliais (pvz. „Snap“ ar „Durnius“). Dabar šie žaidimai išgyvena tikrą renesansą, ypač pandemijos metu, kai daugelis žmonių didžiąją laiko dalį praleidžia namuose. Šiame Kazino Karalius straipsnyje aptarsiu tris klasikinius kortų žaidimus, kuriuos patogiai galima žaisti savo namuose. Žinoma, didžiausią kortų žaidimų pogrupį sudaro pasjanso žaidimai. Šie klasikiniai kortų žaidimai, kuriuos galima žaisti online, yra puikus atsipalaidavimo ir smagaus laiko praleidimo būdas.

Bridžas (angl. Bridge)

Bridžas – tai azartiškas kirčių rinkimo kortų žaidimas, kurį žaidžia keturi žaidėjai su 52 kortų kalade. Dar ir šiandien ginčijamasi, ar jis atsirado Anglijoje, ar Rusijoje. Šiandien yra išskiriamos dvi kontaktinio „Bridge“ atmainos – tai turnyruose naudojamas sportinis bridžas (angl. Dublicate Bridge) ir „Rubber“.

Bridžas buvo itin populiarus prieš kelis dešimtmečius. Deja, šiandien jo vietą užėmė kiti azartiniai žaidimai, pavyzdžiui, pokeris online, kuriuos galima patogiai žaisti bet kuriuo metu internete. Tačiau jis puikiai tiks norintiems pasimėgauti senesniais tradiciniais kortų žaidimais ir pajausti azartinio žaidimo skonį.

Žaidėjai žaidžia poromis (dvi poros) vieni prieš kitus. Poros sudaromos taip: dvi žemiausias kortas ištraukę žaidėjai žaidžia prieš du aukščiausias kortas gavusius žaidėjus. Aukščiausios vertės kortą ištraukęs žaidėjas pradeda dalijimą. Kortos dalinamos po vieną, kol kiekvienas žaidėjas gauna po 13 kortų, kurias vėliau surūšiuoja pagal šeimas ir rangą. Tuomet varžomasi, kas surinks daugiau taškų iš turimų kortų ir sudarys sandorių, kurių iš viso gali būti net 35.

Bridže kirtis yra pagrindinis veiksmas. Jo metu žaidėjai deda po vieną kortą, o kirčio laimėtoju tampa aukščiausios kortos savininkas. Žinoma, žaidžiant internetu gausite virtualų partnerį ir virtualius priešininkus.

Pasjansas (angl. Solitaire)

Tai klasikinis kortų žaidimas, kurį žaidžia vienas asmuo. Šį nesudėtingą žaidimą galima žaisti nemokamai kompiuteryje arba išmaniajame įrenginyje. Žaidžiama su viena 52 kortų malka. „Solitaire“, kuris taip pat vadinamas „Klondike“, tikslas yra sudėti visas kortas į keturis viršuje esančius laukelius, pradedant tūzu ir baigiant karaliumi. Žinoma, kortas reikia sudėlioti ne šiaip sau, o remiantis griežtomis taisyklėmis, pavyzdžiui, pagal rangą arba spalvą.

Dėl šio kortų žaidimo kilmės taip pat iki galo nėra sutariama. Vieni teigia, kad jis atsirado Prancūzijoje adaptuojant Taro kortų dėliones, o kiti – Skandinavijoje arba Vokietijoje. Jau minėjome, kad pasjanso kortų žaidimų yra labai daug įvairių rūšių (apie 500!), todėl žaidėjai turi itin platų pasirinkimą.

„Solitaire“ padeda ne tik pailsėti po darbo dienos ir atsipalaiduoti, bet ir pamankštinti smegenis.

Kortų žaidimas „Uno“

Tai nuotaikingas, smagus ir greitas kortų žaidimas, puikiai tinkantis visai šeimai. 1971 m. JAV kirpėjo M. Robbins sukurtas žaidimas žaidžiamas su specialiomis kortomis. „Uno“ gali dalyvauti nuo dviejų iki dešimties dalyvių.

Iš viso yra 108 kortos (po 19 mėlynų, žalių, raudonų ir geltonų kortų ir veiksmo kortos („Imk 2”, „Atvirkščiai“, „Praleisk ėjimą“, „Užsakyk spalvą“, ir „Užsakyk spalvą ir paimk 4”)

Kiekvienas žaidėjas gauna po septynias kortas, o likusi kortų kaladė padedama šalia (kortos užverstos). Nukeliama viršutinė korta ir paveikslu aukštyn padedama ant stalo. Dalintojo kairėje esantis žaidimo dalyvis privalo padėti tokios pačios spalvos arba tokio pačio skaičiaus kortą kaip atverstoji korta. Jei žaidžiantysis neturi reikiamos kortos, privalo imti kortą iš kortų malkos. Jei žaidimo dalyvis vėl negauna reikiamos kortos, privalo praleisti savo ėjimą.

Kortos su užrašais taip pat turi tam tikrą reikšmę. Apie tai daugiau sužinoti galite internete arba pasimokyti iš karto žaidžiant „Uno“ nemokamai.

Žaidėjas, kuriam lieka viena korta, privalo sušukti „Uno“. Tikrai pasitaiko, kai žaidėjai pamiršta tą padaryti. Žioplumas turi savo kainą. Toks žaidėjas turi vėl paimti dvi kortas iš kortų malkos, jei šitokį neapdairumą pastebi kažkas iš likusių žaidėjų. Be abejo, laimi visų kortų greičiausiai atsikratęs žaidėjas.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sausio 28 d., penktadienį, 16 val. Palangos gintaro muziejuje (Vytauto g. 17) atidaroma juvelyrės Karinos Kazlauskaitės paroda „Organiniai žaidimai. Juvelyrika ir objektai“. Tai devintoji autorės solo paroda, kurioje stebinantys juvelyriniai kūriniai iš neįprastų organinių medžiagų prabils apie žmogaus ir gamtos, gyvūnijos pasaulio ryšius ir bendrabūvį.


Šaltąjį metų sezoną namuose leiskite kokybiškai – pasirūpinkite sparčiu internetu bei būtiniausia įranga. Dabar pats metas operatoriaus salonuose ir internetinėje parduotuvėje  www.tele2.lt pasinaudoti patraukliais pasiūlymais.


Jei tenka daug dirbti prie kompiuterio, tiesiog būtina pasirūpinti, kad kompiuterio stalas būtų pakankamai patogus. Pasirinkimo galimybių šiandien turime iš tiesų nemažai, tad ieškant tinkamiausio pasirinkimo būtina atsižvelgti į keletą svarbiausių kriterijų, kurie padės paprasčiau priimti tam tikrus sprendimus. Jei svarstote kompiuterio stalą pirkti internetu, galite tiesiog  spausti...


Prekių įsigijimas internetu – tai sparčiai populiarėjanti praktika, kurios privalumais jau įsitikino daugybė vartotojų. Apsipirkimas virtualioje erdvėje visuomet padeda sutaupyti laiko, todėl neturintys galimybių apsilankyti fizinėse pardavimo vietose gali pasvarstyti ir apie tokį prekių įsigijimo būdą. Moto prekių pasirinkimas virtualiose parduotuvėse yra tikrai nemažas, tad tuomet, jei...


Populiariausi stalo žaidimai

***, 2021 03 19 | Rubrika: Miestas

Daug kam geras vakaras su kompanija nebeįsivaizduojamas be stalo žaidimų. Ši pramoga populiari jau nuo senų senovės. Nors patys žaidimai, kuriuos žmonės žaidžia ir skiriasi, tačiau pats pramogos populiarumas nė kiek nesumenko. Galbūt yra net priešingai. Kadangi parduotuvėse galima rasti tiek daug įvairių stalo žaidimų, juos žaidžiančių žmonių ratas, ko gero yra platus, kaip...


Jei paklaustume, kas labiau mėgsta apsipirkti, moterys ar vyrai, tai, atsakymo tikrai nereikėtų ilgai ieškoti – daugelis sakytų kad ši veikla labiau patinka moterims ir taip atsakiusieji neabejotinai būtų teisūs. Dar daugiau, kai kalbame apie apsipirkimą internetu, čia taip pat lyderiauja dailiosios lyties atstovės. Taigi, belieka tik sužinoti, kokius pirkinius jos įsigyja...


Kortų žaidimai žaidžiami visame pasaulyje. Šio tipo žaidimai yra universalūs, todėl dauguma žmonių žino bent vieną kortų žaidimą, kurį greičiausiai žaisdavo savo namuose kartu su tėvais ar seneliais (pvz. „Snap“ ar „Durnius“). Dabar šie žaidimai išgyvena tikrą renesansą, ypač pandemijos metu, kai daugelis žmonių didžiąją laiko dalį praleidžia namuose.


Nors iki gražiausios metų šventės – Kalėdų dar turime šiek tiek laiko, tikrai netrūksta priežasčių, kodėl dovanas riekėtų pradėti pirkti anksčiau Ir tikrai netrūksta priežasčių, kodėl tai daryti riekėtų internetu. Vis dar svarstote, ar dovanų pirkimas internetu yra išmintingas pasirinkimas? Tikrai taip – kviečiame susipažinti su argumentais.


Renginys „Sportiniai žaidimai“ sukvietė vaikus į mokyklos stadioną iš Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos pailgintos dienos grupių „Pirmokai“, „Popiečiukai“ ir mokinius iš Pradinės mokyklos pailgintos dienos grupių „Banga“ ir „Kleveliai“. Pirmųjų klasių mokiniai dalyvavo įvairiose estafetėse. Čia jie...


Startavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengta Socialinės paramos šeimai informacinė sistema (www.spis.lt), kuri leidžia užsisakyti net 26 socialinės paramos paslaugas. Gyventojai galės nebevykti į savivaldybę, o naudodamiesi internetu pateikti prašymą gauti išmoką vaikui, socialinę pašalpą, įvairias šalpos pensijas, mokinių nemokamą...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius