Populiariausi stalo žaidimai

***, 2021-03-19
Peržiūrėta
3416
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Populiariausi stalo žaidimai

Daug kam geras vakaras su kompanija nebeįsivaizduojamas be stalo žaidimų. Ši pramoga populiari jau nuo senų senovės. Nors patys žaidimai, kuriuos žmonės žaidžia ir skiriasi, tačiau pats pramogos populiarumas nė kiek nesumenko. Galbūt yra net priešingai. Kadangi parduotuvėse galima rasti tiek daug įvairių stalo žaidimų, juos žaidžiančių žmonių ratas, ko gero yra platus, kaip niekada anksčiau. Blackjack žaidimas, Monopolis, legendinis Alias ir daugybė kitų stalo žaidimų sutraukia milijonus žmonių laiką leisti kartu. Pasižiūrėkime į tai, kokie stalo žaidimai yra patys populiariausi.

Žaidimai kortomis
Turbūt reta kompanija, susirinkusi vasarą prie ežero arba ramų penktadienio vakarą, bent kartą nėra bandžiusi pramogauti žaidžiant kortomis. Populiariausi kortų žaidimai kompanijose išlieka:
● Durnius (rus. Durak)
● Pokeris (Texas Hold’em)
● Blackjack
● Uno

Apie pirmuosius tris visi žino gana daug, tačiau UNO iš jų yra turbūt išskirtiniausias ir kitoniškiausias. Jis yra populiarus visame pasaulyje. Sukurtas amerikiečių ir žaidžiamas su spalvotomis kortomis, UNO, kaip stalo žaidimas egzistuoja jau nuo 1971 metų. Sakoma, kad dabar tai yra populiariausias kortų (o kartu ir stalo) žaidimas pasaulyje.

Monopolis
Kai JAV siautė Didžioji depresija (~1929-1933m.), visuomenės viduje ėmė kurtis labai stiprūs antikapitalistiniai sentimentai. Neapykanta senąjai, ekonomiką pražudžiusiai santvarkai pastūmėjo vyriškį Charles’ą Darrow, sukurti kapitalizmo santvarką pašiepiantį stalo žaidimą. Šiek tiek modifikavęs savo draugų žaidimo versiją, jis sukūrė “Monopolį”. Kova dėl Monopolio idėjos nuosavybės yra verta atskiros istorijos, bet šį kartą pakalbėkime apie patį žaidimą.

Yra dauybė skirtingų Monopolio versijų ir jį gali žaisti ne mažiau nei 2 žaidėjai (bet daugiau nei 8 jau tampa labai chaotišku žaidimu). Viso Monopolio tikslas - išstumti kitus žaidėjus iš rinkos ir sukaupti visą įmanomą nuosavybę bei nebankrutuoti. Tikrų tikriausias kapitalizmo simuliatorius!

Šis nuotaikingas stalo žaidimas paliko tokį didelį įspaudą visuomenėje, kad iki COVID-19 pandemijos net vyko tarptautiniai Monopolio čempionatai.

Alias
Suomių kurtas stalo žaidimas yra turbūt vienas iš trijų populiariausių stalo žaidimų Nepriklausomos Lietuvos istorijoje. Nors konkrečių pardavimo skaičių neturime, tačiau Alias žaidę arba išbandę yra dauguma žmonių.

Žaidimas žaidžiamas poromis. Vienas poros narys laiko korteles ir per laiką turi paaiškinti žodžius savo porininkui taip, kad pastarasis atspėtų, kas tai per žodis. Sukčiauti ir naudoti žodžio šaknį ar sakyti jį kita kalba draudžia taisyklės!

Laimi ta komanda, kuri atspėja daugiausiai žodžių ir pasiekia žaidimo lentos galą.

Dungeons & Dragons
Pirmasis ir vienintelis fantastinis, žaidimų vaidmenimis stalo žaidimas šiame sąraše. Nors atsirado tais pačiais metais kaip UNO (1971m.), tačiau nuolat keitė savo pavidalą ir nuo savo pradžios, galima sakyti, kad net kelis kartus virto nauju žaidimu. D&D vadinamas stalo žaidimas yra ne įprastas laisvalaikio praleidimo būdas, o dar ir hobis bei aistra, nes norint žaisti Dungeons & Dragons neužteks vieno prisėdimo. Žaidimų eiga trunka ir kelis mėnesius…

Žaidimo eiga - kiekvienas žaidėjas, pagal taisykles, susikuria veikėjus ir nustatomas jų pajėgumas. Tuomet veikėjai juda per didžiulį žaidimo lauką ir vykdo įvairias užduotis, bandydami įveikti priešus ir gauti prizus, kurie laukia pakeliui.

Lažinkimės
Vienas iš populiariausių naujų stalo žaidimų “Lažinkimės” yra puikios nuotaikos garantas!

Žaidėjai žaidžia už save ir traukia korteles. Jose nurodyta užduotis, kurią dalyvis turi įvykdyti. Kiti dalyviai, prieš pradedant, atlieka statymus už tai ar jam pasiseks, ar ne. Jeigu spėjimas teisingas - jūs praturtėjate, o žaidimo pinigus taip pat gauna ir užduotį atlikęs žaidėjas. Žaidimo tikslas - surinkti kuo daugiau pinigų ir turėti jų daugiau nei kiti!

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vytautas Landsbergis ir Vladimiras Tarasovas: Lyrikos vakaras - post fluxiniai žaidimai


2022 m.  balandžio 1 d. 16 val. Jono Šliūpo muziejuje Palangoje vyks apskritojo stalo diskusija „Palangos prijungimas prie Lietuvos: laimėtojai ir nusivylusieji“.


Sausio 28 d., penktadienį, 16 val. Palangos gintaro muziejuje (Vytauto g. 17) atidaroma juvelyrės Karinos Kazlauskaitės paroda „Organiniai žaidimai. Juvelyrika ir objektai“. Tai devintoji autorės solo paroda, kurioje stebinantys juvelyriniai kūriniai iš neįprastų organinių medžiagų prabils apie žmogaus ir gamtos, gyvūnijos pasaulio ryšius ir bendrabūvį.


Populiariausi stalo žaidimai

***, 2021 03 19 | Rubrika: Miestas

Daug kam geras vakaras su kompanija nebeįsivaizduojamas be stalo žaidimų. Ši pramoga populiari jau nuo senų senovės. Nors patys žaidimai, kuriuos žmonės žaidžia ir skiriasi, tačiau pats pramogos populiarumas nė kiek nesumenko. Galbūt yra net priešingai. Kadangi parduotuvėse galima rasti tiek daug įvairių stalo žaidimų, juos žaidžiančių žmonių ratas, ko gero yra platus, kaip...


Kortų žaidimai žaidžiami visame pasaulyje. Šio tipo žaidimai yra universalūs, todėl dauguma žmonių žino bent vieną kortų žaidimą, kurį greičiausiai žaisdavo savo namuose kartu su tėvais ar seneliais (pvz. „Snap“ ar „Durnius“). Dabar šie žaidimai išgyvena tikrą renesansą, ypač pandemijos metu, kai daugelis žmonių didžiąją laiko dalį praleidžia namuose.


Ką daryti, jeigu valgant išsprūsta pokštas ar anekdotas? Atsiprašyti ir toliau tyliai valgyti? Ar „skelti“ dar vieną linksmą nutikimą, kad šventė būtų linksmesnė, o valgiai skanesni? Psichoterapeutas Olegas Lapinas sako, kad valgant prie šventinio šeimos stalo, juokauti pageidaujama: „Priešingu atveju šventė gali virsti...


Renginys „Sportiniai žaidimai“ sukvietė vaikus į mokyklos stadioną iš Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos pailgintos dienos grupių „Pirmokai“, „Popiečiukai“ ir mokinius iš Pradinės mokyklos pailgintos dienos grupių „Banga“ ir „Kleveliai“. Pirmųjų klasių mokiniai dalyvavo įvairiose estafetėse. Čia jie...


Apie 50, ar daugiau palangiškių, kurie kasmet iki šiol buvo operuojami Klaipėdos ligoninėse plušančių neurochirurgų, dėl Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pradėtos vykdyti neurochirurgijos paslaugų optimizavimo programos 2014–2020 m. gali tekti, užuot gulus ant operacinio stalo Klaipėdoje, vykti į Kauną.


Šių metų, vasario 25  dieną, Palangos senojoje gimnazijoje vyko stalo teniso turnyras mokyklos 90-mečiui paminėti. Varžybas organizavo šios mokyklos IIIb gimnazinės klasės moksleiviai T. Aleksandras ir M. Šimkus. Savo jėgas išbandyti ir linksmai praleisti laiką galėjo visi senosios gimnazijos moksleiviai. Žaidime dalyvavo net  14 komandų, kurių kiekvieną...


Palangiškių stalo tenisininkų pergalės

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 30 | Rubrika: Miestas

Praėjusį sekmadienį Sporto centro salėje vyko Lietuvos stalo teniso 61-osios IV lygos komandinio čempionato finalinio etapo varžybos dėl 19 - 24 vietos. Palangos stalo teniso komanda „Naglis“ ture iškovojo visas pergales ir Lietuvos IV lygos stalo teniso komandinėse pirmenybėse iškovojo 21 vietą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius