Psichoterapeutas: valgant prie šventinio stalo – juokauti pageidaujama

Palangos tiltas, 2017-04-13
Peržiūrėta
2071
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Psichoterapeutas: valgant prie šventinio stalo – juokauti pageidaujama

Ką daryti, jeigu valgant išsprūsta pokštas ar anekdotas? Atsiprašyti ir toliau tyliai valgyti? Ar „skelti“ dar vieną linksmą nutikimą, kad šventė būtų linksmesnė, o valgiai skanesni? Psichoterapeutas Olegas Lapinas sako, kad valgant prie šventinio šeimos stalo, juokauti pageidaujama: „Priešingu atveju šventė gali virsti rimta ir įtempta procedūra“.
Pasak O. Lapino, šeimos rate, kur žmonės draugiški ir tolerantiški vieni kitiems, juokauti pageidaujama. „Humoras rodo atsipalaidavimą, laisvę, pasitikėjimą aplinka ir žmonėmis. O rimtis parodo rituališkumą, lyg sėdėtume visi susikaupę kaip per laidotuves ar šermenis. Nebijokite juokauti prie šventinių stalų, kad ir velykinio, nes svarbiausia yra jaustis gerai ir sukurti jaukią atmosferą“, – sako psichoterapeutas.
Psichoterapeuto šeimoje Velykos – linksma šventė, kur būna ir anekdotų, juokų, lengvų pašaipų. Juk kiekvienas giminės ar šeimos susėdimas prie stalo nėra vien tik valgymas, bet ir susibūrimas drauge, pabuvimas kartu.
Kad anekdotai prie stalo leidžia atsipalaiduoti ir netrukdo mėgautis maistu, mano ir Algis Kairys, pagardų gamintojas ir kulinaras.
„Humoras leidžia ne tik ištrinti nereikalingą įtampą, bet ir daugiau valgių paragauti. Juk net gydytojai juoką prilygina vaikščiojimui ir teigia, kad abiem atvejais sudeginama tiek pat kalorijų. Tad dalindamiesi anekdotais prie Velykų stalo, galėsite suvalgyti ne vieną, o du ar net tris kiaušinius su garstyčiomis, majonezu ar druska“, – sako A. Kairys, tradiciškai jau trečius metus iš eilės renkantis linksmiausią Lietuvos giminę.
Tiek A. Kairys, tiek ir O. Lapinas rimtai nevertina pasakymų, kad kalbėjimas valgant prie vaišių stalo yra neetiškas veiksmas.
„Jeigu valgymą lydi kalbėjimasis, šnekučiavimasis, tai galima vadinti sveiku laiko praleidimo būdu. Tai emociškai kur kas daugiau nei tik pasisėdėjimas kartu. Tai visai kitoks pojūtis nei valgant įmonės valgykloje ar restorane, kur nieko nepažįstate, kur tvyro šiokia tokia įtampa. Manau, kad valgymas kalbantis yra sveikesnė, natūralesnė žmonių bendravimo forma negu valgymas neištariant nė žodžio“, – mano O. Lapinas.
Tiesa, psichoterapeutas siūlo prieš pasakojant anekdotą įvertinti, kokioje giminių ar artimųjų kompanijoje esate. Jeigu pirmą kartą atvažiavote pas uošvius ir nežinote jų humoro jausmo, galbūt vertėtų nuo aštresnių anekdotų susilaikyti.

Autoriai.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2022 m.  balandžio 1 d. 16 val. Jono Šliūpo muziejuje Palangoje vyks apskritojo stalo diskusija „Palangos prijungimas prie Lietuvos: laimėtojai ir nusivylusieji“.


Populiariausi stalo žaidimai

***, 2021 03 19 | Rubrika: Miestas

Daug kam geras vakaras su kompanija nebeįsivaizduojamas be stalo žaidimų. Ši pramoga populiari jau nuo senų senovės. Nors patys žaidimai, kuriuos žmonės žaidžia ir skiriasi, tačiau pats pramogos populiarumas nė kiek nesumenko. Galbūt yra net priešingai. Kadangi parduotuvėse galima rasti tiek daug įvairių stalo žaidimų, juos žaidžiančių žmonių ratas, ko gero yra platus, kaip...


Penktadienį, gruodžio 4 d., Palanga nušvis kalėdinėmis spalvomis – tiek miesto centre ties Kurhauzu, tiek Šventosios centrinėje aikštėje bus įžiebtos Kalėdų eglės. Tiesa, atėjus prie žaliaskarių pasigrožėti šventiniu renginiu nebus galimybės – visas nuostabaus grožio, užburiantis ir į kalėdinės pasakos pasaulį įvedantis veiksmas vyks tik virtualioje...


Palangos konservatorių (TS-LKD) kandidato į Seimo rinkimus Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje paieškos kursto aistras. Kodėl nenorima skaitytis su partijos skyriaus Tarybos sprendimu – nepalaikyti partijos Atrankos grupės siūlomos Agnės Bilotaitės kandidatūros?


Ką daryti, jeigu valgant išsprūsta pokštas ar anekdotas? Atsiprašyti ir toliau tyliai valgyti? Ar „skelti“ dar vieną linksmą nutikimą, kad šventė būtų linksmesnė, o valgiai skanesni? Psichoterapeutas Olegas Lapinas sako, kad valgant prie šventinio šeimos stalo, juokauti pageidaujama: „Priešingu atveju šventė gali virsti...


Apie 50, ar daugiau palangiškių, kurie kasmet iki šiol buvo operuojami Klaipėdos ligoninėse plušančių neurochirurgų, dėl Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pradėtos vykdyti neurochirurgijos paslaugų optimizavimo programos 2014–2020 m. gali tekti, užuot gulus ant operacinio stalo Klaipėdoje, vykti į Kauną.


Jau tradiciškai į šventę susirinkusi visa Palanga kartu su savo svečiais rytoj susės prie ilgiausio Lietuvoje „Palangos stalo“. Ir, besidalindama vaišėmis, aptars, kokia buvo vasara. „Palangos tiltas“, prisidėdamas prie šio rudeninio viščiukų skaičiavimo, nusprendė peržvelgti, kas per šią vasarą – ir ne tik sezono...


„Depresija nėra nei ponų liga, nei išpaikimas, nei tinginystė. Tai – ir liga, ir tam tikra žmogaus būsena, kurią galima pavadinti krize. Nors gal teisingausia būtų įvardinti, kad depresija yra pyktis, nukreiptas į save“, – sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto elgesio medicinos instituto klinikos Streso ligų skyriaus dienos stacionaro gydytojas...


Šių metų, vasario 25  dieną, Palangos senojoje gimnazijoje vyko stalo teniso turnyras mokyklos 90-mečiui paminėti. Varžybas organizavo šios mokyklos IIIb gimnazinės klasės moksleiviai T. Aleksandras ir M. Šimkus. Savo jėgas išbandyti ir linksmai praleisti laiką galėjo visi senosios gimnazijos moksleiviai. Žaidime dalyvavo net  14 komandų, kurių kiekvieną...


Palangiškių stalo tenisininkų pergalės

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 30 | Rubrika: Miestas

Praėjusį sekmadienį Sporto centro salėje vyko Lietuvos stalo teniso 61-osios IV lygos komandinio čempionato finalinio etapo varžybos dėl 19 - 24 vietos. Palangos stalo teniso komanda „Naglis“ ture iškovojo visas pergales ir Lietuvos IV lygos stalo teniso komandinėse pirmenybėse iškovojo 21 vietą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius