Smilčių pradinė mokykla bus reorganizuota

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-03-03
Peržiūrėta
1408
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Privalu paisyti

Opozicijai atstovaujančio Mindaugo Skritulsko nuomone, yra patvirtintas bendrasis pertvarkos planas ir privalu jo paisyti. „Jei norima koreguoti, būtina laikytis procedūrų ir jį apsvarstyti su bendruomene, nes šiuo atveju jos teisės akivaizdžiai pažeidžiamos. Be to, potencialių pirmokų pagal pateiktus duomenis skaičius didėja. Mokykloje-darželyje „Pasaka“ trūksta vietų darželinukams“, - konstatavo politikas. Tokiu būdu, jo nuomone, nebekomplektuojant klasių minėtoje įstaigoje, švietimo tinklas būtų optimizuotas ir moksleivių pakaktų  Smilčių pradinei mokyklai bei atsirastų papildomų vietų darželiuose.

 

Padėtis netoleruotina

Švietimo, kultūros ir sporto komiteto narė Salomėja Slaboševičienė atkreipė dėmesį, jog priimami sprendimai, tačiau, kad jie būtų vykdomi, nebesirūpinama. Apskritai, anot politikės, iš esmės miesto švietimo bendruomenė izoliuota ir su ja klausimai nederinami. Pasak jos, negalima leisti, kad be visuomenės žinios vyktų tokie dalykai. S.Slaboševičienės nuomone, pateikta švietimo tinklo pertvarka iš esmės nieko nesprendžia, nes visose miesto ugdymo įstaigose padėtis netoleruotina, pastarosios pustuštės. Jos teigimu, ikimokyklinio ugdymo įstaigose trūksta vietų vaikams nuo metų iki pusantrų, tad tokią grupę vertėtų įsteigti „Ąžuoliuke“.

 

Jaukiama iš naujo

Miesto Tarybos nario Šarūno Vaitkaus nuomonė nesiskyrė nuo anksčiau kalbėjusiųjų. Anot jo, Taryba patvirtino pertvarkos planą, o dabar jis keičiamas totaliai. Jam antrino bendrapartietis Dainius Želvys, kuris taip pat pripažino, kad nepaisoma procedūrų ir vėl viskas sujaukiama.

Svarbiausia priežastimi dėl Smilčių pradinėje mokykloje besimokančiųjų skaičiaus mažėjimo miesto Tarybos narė Marija Ulbienė įvardijo tai, kad dirbtinai mažinamas moksleivių skaičius, nes neleidžiama priimti pareiškimų.

 

Ne likviduojama, o reorganizuojama

Švietimo skyriaus vedėja L.Valužienė patikino, jog Smilčių mokykla ne likviduojama, o reorganizuojama. Vedėja paaiškino ir dėl plano koregavimo, esą metodikoje nekalbama, kad jo taisyti negalima.

Emocingoje Švietimo kultūros ir sporto komiteto pirmininkės Marytės Vačerskienės kalboje akcentuota, jog kurorto ugdymo įstaigų esama būklė prasta ir kaip pavyzdį nurodė mokyklą-darželį „Pasaka“, kuriai neatidėliotinai reikalingas kapitalinis remontas.

 

Nebus kokybiško ugdymo

Leista pasisakyti Smilčių pradinės mokyklos tėvų atstovei, kuri išdėstė argumentus, kodėl ugdymo įstaigos bendruomenė prieštarauja tokioms valdžios užmačioms. Įteiktame kreipimesi sakoma, jog atvedant vaikus į šią mokyklą ankstesniais metais, buvo tikimasi, kad vaikučiai joje galės mokytis visus ketverius metus, kad nebus jokių pokyčių, kad psichologinis klimatas visais aspektais bus palankus jų vystimuisi. Pakeitus mokyklos juridinį statusą, nebebus užtikrinamas kokybiškas ugdymas. Kita vertus, Smilčių mokyklai tapus skyriumi, supaprastėja sąlygos įstaigai likviduoti, nes mokyklos likvidacija yra daug sudėtingesnis procesas, nei skyriaus.

Taip pat mokinių tėvai atkreipė dėmesį, jog, Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, Lietuvos mastu yra rengiami projektai, kurių esmė – atskirti darželius nuo pradinių mokyklų, tad  prasidėjus minėtoms pertvarkoms, potencialių moksleivių skaičius pradinėse padidės.

 

Tikslas – privatizuoti pastatą

Smilčių mokyklos bendruomenės atstovai išsakė savo nuogąstavimus, kad pavyzdinės ugdymo įstaigos, kurioje sudarytos puikios sąlygos mokytis, yra sporto salė bei patogi geografinė padėtis – netoli jūra, pušynai bei saugumo atžvilgiu ji nejudrioje miesto vietoje,  likvidavimas – siekis itin patrauklioje kurorto vietoje esantį pastatą privatizuoti.

 

Svarbu - ekonomika

Posėdžio pirmininkas meras Vytautas Stalmokas sakė dar kartą pasikartosiąs, jog nieko nedarant padėtis tik blogėja. Pasak kurorto vadovo, ugdymo įstaigos išlaikymas brangus, o moksleivių klasėse skaičius nedidėja.  Miesto Tarybos narys  Eugenijus Simutis, priklausantis valdančiajai daugumai, taip pat siūlė atsižvelgti į ekonominę situaciją ir taupyti. Vienok,  M.Skritulskas sakė nesutinkąs su E.Simučio nuomone, jog ekonomika svarbiau nei vaikai. Anot jo, jei bus sprendimas priimtas, iš teismų Savivaldybė neišlįs.

 

Pasiūlė atidėti

Opozicija, save įvardijusi „pašlemėkais“, paprašė „politinio elito“, kad leistų pasisakyti dalyvavusiai posėdyje Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje tarnybos vyriausiajai specialistei Daivai Šačkuvienei, kuri  taip pat pasiūlė įsigilinti į situaciją ir sprendimą atidėti. Tačiau valdančiosios daugumos balsų dauguma lėmė, kad Smilčių pradinė mokykla būtų reorganizuojama ir taptų Pradinės mokyklos, įsikūrusios Virbališkės take, skyriumi.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybė parengė Palangos miesto savivaldybės 2023-2025 m. strateginio veiklos plano projektą ir kviečia miesto bendruomenę su juo susipažinti ir teikti siūlymus.


Skirtingai nei daug kitų savivaldybių, Palanga lieka ištikima sau – mokinių skaičius didžiausiame šalies kurorte naujais mokslo metais vėl padidės. Kaip sakė Savivaldybės Švietimo skyriaus vyr. specialistė Vilma Varpiotienė, planuojama, kad Palangos bendrojo ugdymo mokyklose 2022-2023 metais mokysis 2186 mokiniai, iš jų 146 ukrainiečiai. Anot jos, Palangos bendrojo ugdymo mokyklose...


Šią savaitę Savivaldybėje buvo organizuoti darbo grupių posėdžiai dėl Palangos miesto strateginio plėtros plano iki 2030 m. parengimo. Darbo grupių nariais buvo kviečiami didelę patirtį ir aukštas kompetencijas savo srityse turintys verslo ir visuomeninių organizacijų atstovai, Palangos miesto tarybos nariai, savivaldybės administracijos darbuotojai, savivaldybės įmonių ir...


Nuo vienintelio šalyje jūros tilto poilsiautojai turi matyti saulėlydžius ir jūros horizontą, o ne besisukančius vėjo jėgainių sparnus – įsitikinęs Palangos meras Šarūnas Vaitkus. Apie Lietuvos bendrajame plane iki 2030 metų numatytą vėjo jėgainių parką jūroje ties Palanga, o taip pat – apie kitus kurortui aktualius sprendinius ketvirtadienį ryte Vilniuje miesto...


Praėjusią savaitę miesto Taryba pritarė miesto Savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinko pertvarkos 2012-2015 metų bendrajam planui. Progimnazija norėjusiai tapti Vlado Jurgučio pagrindinei mokyklai, vietos šiame plane neliko. „Nesijaučiame nei nusivylę, nei liūdni. Yra kaip yra. V. Jurgučio mokykla iki 2015 metų bus pagrindinė mokykla“, – laikraščiui sakė V....


Ketvirtadienį Palangoje apsilankęs švietimo ir mokslo ministras, Liberalų Sąjūdžio pirmasis pirmininko pavaduotojas Gintaras Steponavičius spėjo ne tik apsilankyti Senojoje gimnazijoje, Baltijos pagrindinėje mokykloje, lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“, susitikti su kurorto miesto švietimo įstaigų vadovais, bet ir susitiko su visuomene, Liberalų Sąjūdžio Palangos skyriaus nariais S....


Palangos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus parengtame bendrojo lavinimo mokyklų tinklo pertvarkos plane apibūdinta esama švietimo būklė bei pristatytos raidos prognozės 2010-2014 metams.


Smilčių pradinė mokykla bus reorganizuota

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 03 27 | Rubrika: Miestas

Posėdžiavusi miesto valdžia nusprendė, jog nuo šių metų rugsėjo 1-osios Smilčių pradinė mokykla prijungiama prie Pradinės mokyklos. Taip pat Taryba sudarė Smilčių pradinės mokyklos reorganizavimo komisiją, kuri teisės aktų nustatyta tvarka atlikts reorganizavimo procedūras. Ugdymo įstaigos vadovei Nijolė Pogienei pavesta įspėti mokyklos darbuotojus apie darbo sąlygų pasikeitimą, o Savivaldybės...


Smilčių pradinė mokykla bus reorganizuota

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 03 03 | Rubrika: Miestas

Valdančiajai daugumai užsimojus pertvarkyti mokyklų tinklą, tam pasipriešino Smilčių mokyklos bendruomenė ir pradinukų tėveliai, kurie įsitikinę, kad noras reorganizuoti mokyklą, pastarąją prijungiant prie Pradinės, yra ugdymo įstaigos likvidavimas. Miesto Tarybos sprendimu vis tik leista pradėti reorganizavimo procesą. Klausimą dėl Palangos miesto savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklų tinklo...


Virš Smilčių pradinės pakibo Damoklo kardas

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 02 06 | Rubrika: Miestas

Miesto valdžia parengė sprendimo projektą dėl kurorto bendrojo lavinimo mokyklų tinklo pertvarkos, kuri patvirtinta 2006 metų birželio mėnesį miesto Tarybos sprendimu.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius