Smulkiesiems verslininkams – didesni mokesčiai

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-12-05
Peržiūrėta
591
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusiame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje valdžia pritarė pateiktiems verslo liudijimų, kurie bus išduodami kitais metais, tarifams. Naujasis minimalus fiksuoto mokesčio dydis verslo liudijimus įsigijusiems gyventojams Palangos miesto savivaldybės teritorijoje nebus mažesnis kaip 1440 litų. Vadinasi, nuo kitų metų visiems smulkiesiems kurorto verslininkams – kirpėjoms, batsiuviams, siuvėjams, gintaro apdirbėjams, gidams – patento kaina brangsta 58 litais.

 

Palanga prilyginta didmiesčiams

Sprendimo projektą pristačiusi miesto savivaldybės Biudžeto skyriaus vedėja Regina Garadauskienė teigė, jog Palanga prilyginta šalies didmiesčiams, todėl minimaliausia kaina už vertimąsi pagal taip vadinamą patentą nustatyta ne mažesnė kaip 1440 litų. Vedėjos tvirtinimu, Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, kurorto gyventojams buvo suteikta nemažai lengvatų. Anot jos, vien per šiuos metus, pritaikius lengvatas, išduota per tūkstantis trys šimtai verslo liudijimų.

 

Nepasiūlė mažinti

Tarybos narys Saulius Simė pripažino, kad tokioms veikloms, kaip dviračių, patalpų nuoma, nustatytas tūkstančius litų siekiantis metinis mokesčio tarifas smulkiesiems  verslininkams, dirbantiems tik vasaros sezono metu, išties nepakeliama našta. Tačiau nei jis, nei kiti politikai nepasiūlė sumažinti mokesčio.

 

Nelogiškas mokestis

Posėdyje dalyvavusi visuomeninės organizacijos „Svetingas šeimininkas“ pirmininkė Irena Švanienė teigė, kad didžiosios dalies palangiškių pragyvenimo šaltinis yra patalpų nuoma. Ji apgailestavo, kad nustatytas mokestis už vertimąsi minėta veikla žymiai lenkia kituose šalies savivaldybėse nustatytus tarifus. „ Metinis mokestis 3 tūkst. 600 litų nepamatuotai didžiulis ir jis nelogiškas. Be to, mokėti reikia ne tik už verslo liudijimą, bet ir už privalomąjį sveikatos draudimą. Vadinasi, sudėjus visus mokesčius, ši suma žymiai didėja. Kitų šalies miestų gyventojai nusiperka savo savivaldybėje verslo liudijimą, kuris pigesnis, o veiklą vykdo Palangoje. Tačiau palangiškiams jokių išlygų netaikoma“, - gyventojų vardu kalbėjo organizacijos pirmininkė.

 

Reikia pataisų

Pasak mero Vytauto Stalmoko, jis situaciją suprantąs, tačiau sprendimus priima Vyriausybė. „Aš manau, kad privalu apginti savo miesto verslininkus, ir turim teisę prašyti Vyriausybės atitinkamų pataisų. Reikia kreiptis tiek į Seimo narį Praną Žeimį, tiek į Vidaus reikalų ministrą Raimundą Palaitį ir prašyti inicijuoti tokį sprendimą, kad, pavyzdžiui, verslo liudijimas nuomotojams būtų perkamas toje savivaldybėje pagal nekilnojamojo turto vietą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Atsižvelgiant į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos orų prognozes, pasirašytas Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą dėl šildymo sezono pabaigos Palangos miesto savivaldybės teritorijoje. Nustatyta 2020–2021 metų šildymo sezono Palangos miesto savivaldybės teritorijoje pabaiga – 2021 m. gegužės 6 d.


Palangos miesto savivaldybės teritorijoje gripo ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijos epidemijos pradžia skelbiama nuo kovo 6 d.


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) pastebi augančią verslo liudijimų apgyvendinimo paslaugoms paklausą: verslo liudijimų patalpų nuomos ir apgyvendinimo paslaugoms teikti pajūrio kurortuose šiemet įsigyta 10 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Verslo liudijimus „Gyvenamosios paskirties patalpų nuoma, neteikiant apgyvendinimo paslaugų“...


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


Nuo sausio pirmosios dirbantiesiems su verslo liudijimais vėl kyla mokesčiai, nes įsigaliojo lapkričio 29 d. Palangos miesto tarybos priimtas sprendimas, kuriuo nustatyti nauji fiksuoti gyventojų pajamų mokesčio dydžiai, taikomi įsigyjant verslo liudijimus 2013 metams vykdomai veiklai. Tiesa, tokio šoko, kurį vadinamiesiems patentininkams teko patirti pernai, kai Vyriausybės...


Valdančiųjų smūgis smulkiesiems verslininkams

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Šį ketvirtadienį kurorto politikai tvirtins naująją paplūdimių tvarkymo ir viešųjų vietų išdėstymo schemą. Pastaroji parengta motyvuojant tuo, kad vietoj buvusių palapinių, paplūdimiuose atsirastų nesudėtingi laikini statiniai. Taip pat išskirtos zonos aktyviam sportui ir renginiams. Verslininkas, laimėjęs konkurse viešąją vietą, privalės sumokėti ne tik vietinę rinkliavą, bet ir pagal...


Verslo liudijimai Palangoje yra populiarūs, ypatingai vasaros sezono metu. Kaip teigė Palangos biudžeto skyriaus vedėja Regina Garadauskienė, šiais metais minimalus verslo liudijimo mokestis už metus buvo 1440 litų. „Kaina priklauso nuo to, kokią veiklą nori vykdyti žmogus. Jei tai nuoma, tuomet žmogaus pajamos yra didesnės, todėl automatiškai ir verslo liudijimas kainuoja brangiau, jei...


Smulkiesiems verslininkams – didesni mokesčiai

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 12 05 | Rubrika: Miestas

Praėjusiame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje valdžia pritarė pateiktiems verslo liudijimų, kurie bus išduodami kitais metais, tarifams. Naujasis minimalus fiksuoto mokesčio dydis verslo liudijimus įsigijusiems gyventojams Palangos miesto savivaldybės teritorijoje nebus mažesnis kaip 1440 litų. Vadinasi, nuo kitų metų visiems smulkiesiems kurorto verslininkams – kirpėjoms...


Kitąmet mokesčiai dar labiau patuštins smulkiųjų verslininkų kišenes, nes minimalus fiksuoto pajamų mokesčio dydis verslo liudijimus įsigijusiems gyventojams Palangos miesto savivaldybės teritorijoje negali būti mažesnis kaip 1440 litų. Šis mokestis bus tvirtinamas artimiausiame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius