Socialinius tinklus užkariauja anoniminiai skalikai

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2016-12-22
Peržiūrėta
570
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Socialinius tinklus užkariauja anoniminiai skalikai

Anądien pirmą kartą surizikavau įsivelti į diskusiją grupę palangiškių vienijančioje vieno socialinio tinklo grupėje.
Tiesą pasakius, daugiau nei parą trukusio susirašinėjimo su keliais oponentais visaverte diskusija pavadinti sunku, nes pamėginus apginti savo poziciją, iš kitos, neretai anoniminiais vardais prisidengusios pusės atskriedavo aklas neigimas be jokių argumentų, nevengiant ir asmeninio įžeidinėjimo.
Negaliu pasakyti, kad dabar dėl to gailiuosi – žurnalistui bet kuri patirtis praverčia. Tačiau to susirašinėjimo metu pasijutau lyg užpjudytas būrio skalikų, kurie, vos tik prasižiojus, bet kokią neįtinkančią nuomonę stengiasi užgožti savo amsėjimu.
Viskas prasidėjo nuo straipsnio „Lietuvos ryto“ dienraštyje, kuriame mėginau pasiaiškinti, ar per paskutiniuosius trejus metus Palangoje naujai pastatytų objektų išlaikymas nėra papildoma našta miesto biudžetui. Juolab, kad tokių priekaištų miesto valdžiai pasigirsta vis dažniau. Girdi, prisistatėme grandiozinių pastatų, kurie tik melžia savivaldybės iždą.
Norėdamas gauti atsakymą, paprašiau savivaldybės pateikti visus finansinius duomenis dėl Koncertų salės, daugiafunkcinės sporto arenos, restauruoto kurhauzo ir net grojančio fontano, nes šis miestą puošiantis infrastruktūros objektas iš savo veiklos gauna pajamas.
Suskaičiuoti, kiek šie objektai uždirbo iš savo veiklos, buvo gana paprasta. Kiek sudėtingiau buvo įvertinti jų išlaikymo kaštus. Savivaldybė informavo, kiek per šiuos metus kainavo šių pastatų šildymas, elektros, vandens sąnaudos. Kiek buvo mokėta už įvairias, su pastato veikla susijusias paslaugas. Prisiminiau ir šiems objektams aptarnauti įdarbintų papildomų darbuotojų darbo užmokesčius.
Objektyvumo dėlei nepasitenkinau viešai nurodoma 99 tūkst. eurų siekiančia išlaidų suma per 11 šių metų mėnesių, nes pajamos buvo suskaičiuotos jau su iki metų pabaigos numatytais renginiais. Todėl Koncertų salės išlaikymo išlaidos buvo įvertintos kartu su gruodžiu.
Rezultatai tokie. Šiemet Koncertų salė uždirbo 116 tūkst. eurų, o pastatui išlaikyti išleista apie 107 tūkst. eurų. Kurhauzo uždarbis iš renginių – 23,3 tūkst. eurų, o išlaikymas kartu su čia papildomai įdarbintos administratorės darbo užmokesčiu – apie16,5 tūkst. eurų.
Sporto arenos per metus uždirbtų pinigų – apie 44 tūkst. eurų pakako pastatui išlaikyti, kuris kainavo apie 42,5 tūkst. eurų. Tačiau neigiamą balansą nulėmė tai, kad areną administruojantis Sporto centras jos aptarnavimui įdarbino keletą papildomų valytojų ir budėtojų. Jų darbo užmokesčiui per metus išleista 31,7 tūkst. eurų.
Grojančio fontano aptarnavimas per šiuos metus buvo du kartus brangesnis nei iš muzikos užsakymų surinkta pajamų – 10 tūkst. prieš 5 tūkst. eurų. Tačiau visi miesto fontanai ir šiaip išlaikomi iš biudžeto. Grojantis fontanas bent kažkiek tas išlaidas kompensuoja.
Taigi, išvada – didieji nauji Palangos objektai iš savo veiklos gaunamų pajamų iš esmės padengia pastatų išlaikymo kaštus. Sporto arenos atveju, biudžetui nieko nekainuoja čia vykstantys bendruomenės ir vaikų sporto užsiėmimai, kurie yra atleisti nuo bet kokių mokesčių.
Melagis, nupirktas, parsidavęs – po kelių dienų socialiniuose tinkluose suamsėjo Palangos skalikai. Siekiau išsiaiškinti situaciją dėl Palangos objektų rentabilumo, o apkaltintas buvau neobjektyvumu ir angažuotumu.
Labiausiai buvo prikišama, kad prie Koncertų salės išlaidų nepriskaičiavau šio objekto statybai savivaldybės paimtos paskolos.
Tačiau jos negalima skaičiuoti prie pastato išlaikymo, nes už paimtą kreditą savivaldybė jau gavo turtą – pastatytą Koncertų salę. Jos vertė, beje, yra gerokai didesnė, nei pati paskola, nes savivaldybė skolinosi tik 2,3 mln. eurų, o salės statybos kaina su vidaus įranga – 9,4 mln. eurų. Iš jų 5 mln. eurų yra neatlygintinai gauta iš ES fondų ir Valstybės investicijų programos. Likusius pinigus Palanga pridėjo pardavusi savivaldybės nekilnojamąjį turtą.
Iš socialiniuose tinkluose užplūdusių užgauliojimų lavinos pavyko išlukštenti tik vienintelį racionalų grūdą – pasirodo, į Koncertų salės išlaidų sąrašą nepagalvojau įtraukti paimtos paskolos metines palūkanas, kurios iš tiesų prisiskaičiuoja prie objekto išlaikymo kaštų.
Paaiškėjo, kad už Koncertų salės paskolą savivaldybė šiemet bankams sumokėjo 18,9 tūkst. eurų palūkanų. Taigi, bendroms išlaidoms išaugus beveik iki 126 tūkst. eurų, gauname 10 tūkst. eurų minusą.
Jau regiu pagiežingas mane melagiu apšaukusiųjų šypsenas. Ši situacija man primena seną anekdotą, kai važiuojant automobiliu gerokai greitį viršijantį vyrą šalia sėdinti žmona ūdija, kad taip lėkdamas šis padarys avariją. O kai iš tiesų mašina nudarda į griovį, žmona nekreipia dėmesio į sudaužytą automobilį ir triumfuoja – ar nesakiau.
Palangos sėkme nuolat besipiktinantys socialinių tinklų skalikai man primena žmoną iš anekdoto, kuri tiesiog trokšta tos avarijos, kad išdidžiai atlošus galvą galėtų tėkšti – ar nesakiau.
Atrodytų, iš tiesų – Koncertų salės išlaikymas šiemet biudžetui atnešė 10 tūkst. eurų nuostolį, o Sporto arenos valytojų ir budėtojų algos papildomai kainuoja dar 30 tūkst. eurų.
Tačiau ar tuo reiktų džiaugtis? Ar tai leidžia teigti, kad šių objektų išlaikymas Palangos biudžetui yra tiek nuostolingas, kad jų iš viso nereikėjo?
Dešimt tūkstančių eurų didesnės Koncertų salės išlaidos yra niekis, palyginti su šiemet daugiau nei planuota į biudžetą surinktu milijonu eurų. Papildomiems sporto salės darbuotojams skiriamą darbo užmokestį galima lengvai sutaupyti Sporto centrui atsisakius bent trijų direktoriaus pavaduotojų.
Iš viso nesuprantama, kaip Sporto centre galėjo būti patvirtinti net 4 direktoriaus pavaduotojų etatai, kuriuos užima dar ir treneriais dirbantys žmonės. Tiek pavaduotojų neturi net Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas.
Po pamokančios iškylos socialinio tinklo grupėje taip ir liko neaišku, kodėl kai kas taip ir neišmoko pasidžiaugti sėkmingais Palangos žingsniais ar pasiūlyti, motyvuotai pabarti miesto valdžią, kai to iš tiesų reikia? Tačiau ne prisidengus anonimo kauke be jokių argumentų piktai aploti kitaip manančius.
 

 

Jūsų komentaras:

Donatas 2017-10-21 22:50 ([email protected] / IP: 73.45.79.142)
Gerai, kai zmones kalba principingai ir drasiai, taciau nesislapstykime uz keistos savo asmenybes pristatymo (wow, vargelis, o, sunauja ir pan.) ir gerbkime save. Nebijokime deklaruoti savo el. pasto, tikro vardo ir, svarbiausia, sugebekime parinkti teksto zodzius, mintis. Zodziu, jauskime atsakomybe uz savo komentarus. Darykime polemika, o ne pasikoliojimus.

Tokie jau mes 2017-01-04 22:30 (IP: 78.60.62.146)
Pavargom.. oi kaip pavargom.. Tik zinoma, ne nuo lojimo, o nuo biurokratijos, kvailinimo ir siaip nuo silpnaprotiskumo.. O juk mes nuo senu laiku tik kazkokia marginali sunauja t.y. kazkokia uzribine "kruvele", kuri tersia "kvapnius Palangos valdzios biurokratiskumo ir arogancijos sodus".. Ech, tokie mes..

o 2017-01-04 03:33 (IP: 78.58.50.180)
jus nepavargot cia loti ant mero ,ziabkaus ir t.t jums visiems gal pieno ipilti ,kad nustotumet..... ne ,nu ,nu rimtai.... savu problemu neturit.... ka jus asmeniskai padaret palangai .kad pastaroji grazetu .tur but ,nieko, jus grazina tik jusu liezuviai. nekenciu jusu.

ONUTE 2016-12-29 19:56 (IP: 213.102.15.203)
Kokie zurnalisto issireiskimai net baisu skaityti - "amseti", "aploti"... GEDA JUMS TURETU BUTI. Jus neturetumete nusileisti iki tokio lygio - juk Jus esate vienas is spaudos atstovu, taigi zodynas turetu buti turtingesnis nei anoniminiu "skaliku".

kas yra kas? 2016-12-27 23:46 (IP: 77.119.129.73)
Neseniai perskaiciau mero Vaitkaus straipsni, kuriame jis verke, kad ji kritikuoja, nors jis mat vargselis taip stengiasi del Palangos ir kad kazkas drista "nematyti", o dar baisiau kritikuoti jo "aukso zygius" . Taigi, sis zurnalistas (jei ji taip galima pavadinti) irgi "skundziasi", kaip ji "puola sunauja", kuri "nesupranta mero Vaitkaus didingu darbu ir jo poemu tiwms darbams pagirti". Taigi, suprasti galima viena- kad tokie plunksnos specialistai- tai tik tam tikra zurnalistos parodija lygiai kaip ir Palangos valdzios reklqmuojami "simtmecio darbai".

Vargelis 2016-12-26 14:37 (IP: 94.142.242.84)
Tokie zmones kaip ziabkus yra Lietuvos geda ir pragaistis.

vytautas 2016-12-26 14:14 ([email protected] / IP: 78.61.41.249)
p. Ziabkau, po tokio straipsnio, kada mane išvadinote "anoniminiu skaliku", turėčiau paduoti Jus į teismą už įžeidimą, nes aš komentavau Jūsų "rašinius" neanonimiškai. Bet jau tiek to, juk Kalėdos, reikia atleisti žmonėms, kurie nežino ką daro. Linksmų Šv.Kalėdų.

Stipriai 2016-12-25 08:31 (IP: 188.69.215.158)
Man atrodo sitam zurnalistui-paranoja. Matyt, zmones daug teisybes jam yra pasakes, tad jis nebeturedamas argumentu juos skalikais isvadino pats budamas 200procentinis Palangos mero amsiukas.

Vidai 2016-12-25 08:01 (IP: 193.219.12.71)
Yra ir tokiu neigaliuju kur metu metus trunyja namie, nes tevai nepajegus ju isvest su vezimeliu i lauka. Turetu savivaldybe zinoti kokiuose daugiabuciuose jie gyvena ir imtis darbu del nuvaziavimo nesvarbu ar antro ar ketvirto auksto. Ir taip palengvinti jiems dali

WOW 2 2016-12-24 11:32 (IP: 78.60.62.146)
P>S> idomiausia, kad sis save zurnlistu laikantis zmogus (tai yra daugiu daugiausia mero spaudos atstovas) nezino, o greiciausiai net nepasidomejo, kiek kartu tam merui yra siulyta ivairiausiu MIESTUI SVARBIU IR NAUDINGU PROJEKTU, kiek kartu buvo bandoma atkreipti demesi i beribi Palangos valdzios BIUROKRATIZMA- viskas budavo lyg vanduo nuo zasies. TAI SAKAU ATSAKINGAI IR GALECIAU SAVO KIEKVIENA ZODI PAGRISTI DOKUMENTAIS IR FAKTAIS!!!!! Zodziu, p.Ziabkau, jusu cia isdestyti keli skaiciukai- tai elementari demagogija. Jus nesugebate paziureti i Palangos ivykius giliau, o gal nenorite.. juk GAL jums uz tai ir mokama???

WoW 2016-12-24 11:20 (IP: 78.60.62.146)
Perskaiciau ir apstulbau.. Visi kiti, kurie turi KITA NUOMONE yra amsintys skailikai!!!!!!!!! WOW.. Jeigu atvirai, tai apstulbu ne del to, kad is sio "vargso" zurnalistelio isgirdau tokia jo nuomone, greiciau nustebau del netinetumo, nes jis kuri laika tiesiog buvo "dinges is eterio".. Zodziu, grizo "su bomba".. :)))))) Kaip ten bebutu, uzuojauta tam vargseliui zurna.. ir jo virsininkui Palangos merui. P.S. siaip gaila, kad nedalyvauju facebookuose ir neturiu galimybes argumentuoti, kodel as kaip amsintis skalikas galvoju kitaip nei sis laizantis tam tikras vietas tam tikriems Palangos zmonems. Ponas Ziabkau, esate apgailetinas ir jei galvojate, kad "amsintys skalikai" neturi argumentu- esate dvigubai apgailetinas.. Tiesiog naudojates tuo, kad turite "spaudos tribuna"!!!

Vidai 2016-12-23 21:56 (IP: 78.61.175.229)
Realus supratimas apie neįgaliųjų problemas daugumai ateina tik tuomet, kai į neįgaliųjų vežimėlį atsisėda jie patys arba jų giminaičiai.Problema ne tik privažiavimai, bet ir nuvažiavimai nuo šaligatvių (arba nėra, arba per aukšti borteliai) ir t.t. Vasarą, su neįgaliojo vežimėliu teko būti Šventojoje. Katastrofa - kitaip nepavadinsi. O kokį pragarą turi praeiti neįgalieji ar jų giminiaičiai, nešiodami iš II su puse aukšto jiems skirtą inventorių. Savivaldybės administracija niekaip nesugeba išspręsti šios įsisenėjusios problemos. Kas gali paneigti, kad čia nesivadovaujama patarle "Ne mano kaiulės, ne mano pupos". Susvetimėjome, suįžūlėjome, tapome abejingi šalia esančio problemoms.

Vida 2016-12-23 20:49 (IP: 78.61.88.19)
P. Ziapkau,prieš porą metų prie redakcijos bandžiau jums paaiškinti kiek vasarą Palangą aplanko daug neįgaliųjų vežimėliuose,užtenka pusvalandį pasėdėti Basanavičiaus g. kad nustebtum,o privažiavimo prie jūros ar gintaro muziejų nėra. Ir man kaip palangiškei gėda. Tai jūs nustebęs atšovėt kad gi yra MONCIŠKĖS. Tikrai pasijutau kaip apsjaudyta ir įsitikinusi jūsų mąstymo ribotumu. Tai apie kokiais skalikais jūs piktinatės? P.S. O į gintaro muziejų ir dabar su elektriniu neįgaliojo vežimėliu ir dabar patekti neįmanoma,nors ir yra tas tikrai nepigiai kainavęs spec.liftas apie kurį jūs sakėt kad už kelių metų bus. PASIRASAU SAVO VARDO TRUMPINIU,nes jūsų fb tik nuotrauka,o ne vardas ir pavardė. Gal pirma reiktų pradėti nuo savęs. Man po mūsų pokalbio jūs tiesiog nulis.

šunauja 2016-12-23 15:13 ([email protected] / IP: 78.61.64.33)
Tai va, mieli miestiečiai. Visi, kas nesutinka su partijos ir jos "šviesulio" nubrėžta linija, esate skalikai, šunauja. Ką tas jums primena? O dabar klausimėlis: kas atspės, kokius mokslus yra baigęs visažinis koncervatnikų kišeninis žurnalistas?

Vale 2016-12-23 09:46 (IP: 149.56.229.17)
Melagi ir zurnalistikos prostitute, ziabkau, zmones dziaugiasi pastatytais objektais, bet negali pakesti jiems brukamo melo. ne visi tokie kvaili, kaip pats esi, ir juolab neparsiduoda uz pinigus.

Taip pat skaitykite

Jaunimo savaitę diskutuota, ar kurortas yra draugiškas jaunimui

"Palangos tilto" redakcija, 2020 08 13 | Rubrika: Miestas

Rugpjūčio 12 d. Lietuvoje ir pasaulyje švenčiama Tarptautinė jaunimo diena. Todėl šia proga Palangoje, didžiausiame šalies kurorte, visą savaitę buvo organizuojami įvairūs renginiai ir iniciatyvos – nuo patirtinio žygio miškais ir pajūriu iki seminarų apie socialinius tinklus bei darbą Palangoje.


Artėjant rinkimams į Seimą, Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA) siūlo politinėms partijoms stiprinti savivaldos savarankiškumą ir skatinti lygiavertį bendradarbiavimą su centrine valdžia.


Karantinui pasibaigus, lietuviai neskuba grįžti į biurus ir toliau aktyviai bendrauja nuotoliniu būdu – skambučių srautas į „prieškrizinį“ lygį negrįžta ir vis dar yra 15 proc. didesnis nei prieš karantiną, rodo agreguoti anoniminiai „Bitės“ tinklo duomenys. Mobiliųjų duomenų vartojimas bendrovės tinkle taip pat išlieka beveik 40 procentų...


Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian šį šeštadienį, spalio 12 d.,, Palangos viešojoje bibliotekoje, nuo 14:30 val. iki 16:00 val., organizuoja praktinį seminarą senjorams apie socialinius tinklus bei jų naudą, greičiau ir patogiau gauti atsakymus iš jų ar tiesiog, atrasti naują priemonę, padėsiančią bendrauti su anūkais...


Palangos miesto savivaldybė šiemet, kaip ir pernai, įsigijo penkis socialinius būstus. Palyginti su ankstesniais metais, tai – ženkliai didesni skaičiai, reiškiantys, kad Savivaldybė galės labiau padėti socialiai pažeidžiamiems, pagalbos prašantiems palangiškiams.


Palangos miesto savivaldybė šiais metais įsigijo penkis socialinius būstus. Palyginti su ankstesniais metais, tai – ženkliai didesni skaičiai, ir jie, pasak Savivaldybės administracijos Ūkio ir turto vyriausiosios specialistės Audrutės Keblienės, dar negalutiniai – šiuo metu Savivaldybė laukia pasiūlymų, kadangi artimiausiu metu ketinama įsigyti dar du socialinius...


Socialinius tinklus užkariauja anoniminiai skalikai  16

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2016 12 22 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Anądien pirmą kartą surizikavau įsivelti į diskusiją grupę palangiškių vienijančioje vieno socialinio tinklo grupėje.


Šiuolaikinį vaiką nustebinti sunku, bet viena pramoga garantuos jo sukoncentruotą dėmesį. Ir tai ne kompiuteriniai žaidimai, bet animaciniai filmukai.Kurį laiką Palangoje gyvenęs animatorius Antanas Skučas pripažino, kad lietuviškų filmukų rinka – itin siaura, bet jam pavyko rasti joje vietą. Jis kuria įvairaus pobūdžio filmukus, kurie ne tik džiugina, bet ir pamoko. O...


Šiomis dienomis socialiniai tinklai užima didelę dalį mūsų gyvenimo, tarp jaunimo – neretai netgi pagrindinę. „Facebook“, „Twiter“, „Instagram“ – tai populiariausi socialiniai tinklai, kuriuose žmonės ne tik bendrauja. Šiose platformose svarbūs ir garsūs žmonės užsiima savo viešaisiais ryšiais, įmonės reklamuoja savo...


Pasitinkame 40-ąją kurorto šventę

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 05 12 | Rubrika: Miestas

Šį savaitgalį kurortas, kaip ir kasmet, skelbs vasaros sutiktuves. Šiemet vasaros sezono šventė minės jubiliejų – 40-uosius metus. Šia ypatinga proga visiems neabejotinai atgims prisiminimai, juo labiau tiems, kurie matė, kaip ši šventė užkariauja visų širdis ir kasmet suvilioja daugybę turistų, nekantriai laukiančių šiltų vasaros dienų. Kiek sykių buvo būgštauta dėl prasto oro ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius