Šokių festivalis „Ant bangos“ pakvies į naująją Koncertų salę

"Palangos tilto" informacija, 2016-06-02
Peržiūrėta
804
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šokių festivalis „Ant bangos“ pakvies į naująją Koncertų salę

Jau rytoj, birželio 4 dieną, kurorte šurmuliuos devintasis šokių festivalis „Ant bangos“, kuriame varžysis įvairių šokio stilių kolektyvai ne tik iš Lietuvos. Organizatoriai – Palangos šokių studijos „Vėtrungė“ vadovai Birutė Gikarienė ir Girėnas Lekys – teigė, kad didžiausia šių metų naujovė yra nauja festivalio erdvė – šiemetinis festivalis „Ant bangos“ pirmą kartą vyks Koncertų salėje, tad ne tik dalyviai, bet ir žiūrovai (įėjimas į renginius – nemokamas) turės puikią progą įvertinti naująjį pastatą.

Nauja erdvė
B. Gikarienė kartu su „Vėtrungės“ šokėjomis ypač džiaugiasi, kad pagaliau galės šokti naujosios Koncertų salės scenoje. „Festivaliai visada vykdavo Vasaros estradoje, paskutinius dvejus metus šokome Palangos universalioje sporto arenoje, tad labai džiaugiamės galėdami visus kviesti į naująją Koncertų salę“, – kalbėjo palangiškė.
Naujoji salė, pasak „Vėtrungės“ vadovės, kelia didžiulį festivalio dalyvių susidomėjimą. „Tai labai pajutome pokalbių su kitų šokio kolektyvų vadovais metu. Visa Lietuva jau žino apie mūsų puikiąją salę, tad dabar visiems nebuvusiems smalsu, kaip gi ji atrodo iš tikrųjų“, – pasakojo B. Gikarienė.
Pašnekovė pripažino, jog salės scena šokėjams – visiškai nauja ir nepažįstama, tad kai kuriems truputį kelia nerimą. „Visada šiokį tokį jaudulį kelia ne tik pats pasirodymas, bet ir erdvė, kurioje vyksta renginys. Šokėjams scena – labai svarbi, o ji visiems dalyviams bus nauja ir neišbandyta, tačiau neabejojame, kad viskas pavyks kuo puikiausiai“, – sakė šokių pedagogė.
Pasak B. Gikarienės, Palangos koncertų salė puikiai tinka festivaliui, į Palangą sukviečiančiam iki tūkstančio dalyvių. „Grindinys pritaikytas profesionaliems šokėjams, scena plati, daug gerų žodžių girdėjome apie salės akustiką“, – kalbėjo festivalio organizatorė.

Kelios kategorijos
Festivalio dalyviai, įvairiais šokiais džiuginsiantys palangiškius ir miesto svečius visą dieną, nuo 13 val. varžysis keliose amžiaus kategorijose. „Amžiaus kategorija apima vaikus nuo 5 iki 11 metų, paauglius nuo 11 iki 16 metų ir jaunimą nuo 16 metų. Pastarosios grupės nespraudžiame į amžiaus cenzo rėmus – paliekame laisvę, tačiau dažniausiai sulaukiame dalyvių iki 20-23 metų, – pasakojo „Ant bangos“ organizatorė. – Festivalio metu žiūrovai išvys modernius, šou, pop, gatvės šou ir gatvės šokius“.
Pasak B. Gikarienės, bene didžiausio susidomėjimo sulaukia „Ant bangos“ kovos, kurios vyksta ekspromtu ir nesuplanuotai iš anksto – šių pasirodymų metu šokėjai atskleidžia savo kūrybiškumą ir tikruosius talentus. „Tai dalyviams sukelia daugiausiai adrenalino pliūpsnių. Minutę laiko leidžiame bet kokio muzikos stiliaus fragmentą – ką šokėjai gali pademonstruoti per tą minutę, tai ir nulemia pagrindinio piniginio prizo laimėtojus“, – pasakojo B. Gikarienė.
Kaip ir kasmet, šiemet visus dalyvius vertins kompetentinga komisija, kurią, pasak B. Gikarienės, nelengva sudaryti. „Komisija stebi kiekvieną šokių kategoriją, vertina atsakingai ir apgalvotai“, – kalbėjo šokių pedagogė.

Festivalis „užaugo“
B. Gikarienė džiaugėsi, kad jau devintą kartą vyksiantis festivalis „užaugo“. „Labai gerai atsimenu tuos pirmuosius festivalius, kuomet buvo daug nežinomybės, daug daugiau nei šiandien nerimo, jaudulio. Šiandien jau jaučiasi ne vienerių metų įdirbis, tad organizaciniai klausimai sprendžiami daug paprasčiau, greičiau ir lengviau. Per tiek metų jau esame pasiskirstę, kas už ką atsakingas, tad nesklandumų pavyksta išvengti. Padeda kiti pedagogai, ugdytinių tėvai, Palangos miesto savivaldybė“, – teigė B. Gikarienė.
„Ant bangos“ organizatorė įsitikinusi, kad šis festivalis – ne tik šokėjų varžymasis, kas geriausias, bet ir šokis dėl malonumo, siekiant parodyti save, pabendrauti su kitais kolektyvias, pasidalinti mintimis ir idėjomis.
Nenuostabu, kad ne pirmus metus vykstantis festivalis žinomas visoje Lietuvoje, tad šokių kolektyvai atvyksta į kurortą net pasikeitus kartai ar kolektyvo sudėčiai. Anot B. Gikarienės, yra jau „etatinių“ kolektyvų, kurie nepraleidžia nė vieno festivalio – tai „Divine“ iš Telšių, „Demo“ ir „Vėtra“ iš Kauno.

Šokis – labai svarbu
Pakalbinta šešiolikmetė šokių studijos „Vėtrungė“ atstovė Aiva Vaičiūtė pripažino, kad festivalis „Ant bangos“ jos gyvenime reiškia labai daug. „Vėtrungėje“ šoku jau devintus metus, tad man šis šokių festivalis labai gerai žinomas. Jo metu šokėjai turi progą susipažinti su kitų kolektyvų nariais, o užsimezgusios pažintys tęsiamos ir toliau kitų renginių metu“, – sakė A. Vaičiūtė.
Pati Aiva festivalyje taip pat dalyvauja beveik kasmet ir pastebi, kad jis sulaukia vis daugiau susidomėjimo. „Suvažiuoja tikrai nemažai kolektyvų, kasmet pamatome vis kitokių, naujų ir nematytų šokių, sulaukiame labai reikalingos kritikos iš teisėjų, tad galime tobulėti“, – kalbėjo mergina.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kol Palangoje tikėtis metų pabaigoje: kūdikių bangos ar psichikos ligonių bangos? "Palangos tiltas" ieškojo atsakymų pas seksologus, psichinės sveikatos specialistus ir palangiškius.


Jau kitą savaitę Palangos baseine bus pradėta įrenginėti atletinės gimnastikos salė.


Palangos koncertų salės fasadą puošiantis dainininko ir dainų tekstų autoriaus Stasio Povilaičio autografas oficialiai pripažintas didžiausiu parašu šalyje. Šį Lietuvos rekordą įregistravo agentūra „Factum“.


Koncesininko valdyti Palangos koncertų salę Palanga kol kas neturės – Vilniaus „Siemens“ arenos valdytojos bendrovės „Universali arena“ prašymu sustabdytas Palangos vasaros estrados koncesijos konkursas. Taip nusprendė Klaipėdos apygardos teismas, pritaikęs laikinąsias apsaugos priemones.


Jau rytoj, birželio 4 dieną, kurorte šurmuliuos devintasis šokių festivalis „Ant bangos“, kuriame varžysis įvairių šokio stilių kolektyvai ne tik iš Lietuvos. Organizatoriai – Palangos šokių studijos „Vėtrungė“ vadovai Birutė Gikarienė ir Girėnas Lekys – teigė, kad didžiausia šių metų naujovė yra nauja festivalio...


Ilgąjį kovo savaitgalį palangiškiai ir Palangos svečiai kviečiami pažiūrėti ir pasiklausyti populiariųjų miuziklų. Palangos koncertų salėje vėl karaliaus muzika – Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pristatys populiariausius miuziklus.


„Tiek kam ir terūpi sportas Palangoje – matot, sėdim tik trise, ir kalbamės tarpusavyje“, – tokia nelinksma pastaba nuskambėjo antradienio rytą, kai prie tradicinio puodelio kavos pasikalbėti apie sportą bei krepšinio komandą „Palanga“ kartu su vienu pagrindinių jos kūrėju, Palangos sporto centro krepšinio treneriu Regimantu Juška...


Šokių konkursas „Ant bangos 2013”

Birutė GIKARIENĖ, 2013 06 27 | Rubrika: Kultūra

Palangoje tradiciškai vėl ošė šokių studijos „Palangos Vėtrungė” organizuojamas šokių konkursas „Ant bangos 2013”. Šiemet į Palangos vasaros estradą susirinko virš 1000 dalyvių iš visos Lietuvos.


Savaitgalį Palangą okupavo ne tik poilsiautojai, bet ir gausybė šokėjų. Jų buvo visur – gatvėse, skvereliuose, aikštėse, kavinėse, kai kurie repetavo tiesiog parke ar pievutėse. Nors penktadienį oras buvo negailestingas šventei po atviru dangumi, tačiau šeštadienio vidurdienį lietingi debesys buvo išvaikyti. Muzika ir šokių...


Pajūryje užfiksuotos rekordinės bangos

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 08 29 | Rubrika: Miestas

Praėjusį trečiadienį pajūryje sumaištį kėlė pati gamta. Stiprus gūsingas vėjas, lietaus proveržiai, keičiantys saulę, prikrėtė aibių, tačiau žmonėms nepakenkė. Tądien užregistruotos rekordinio dydžio bangos – bangavimas siekė šešis balus, o bangų aukštis – 5-6 metrus. Jūros vanduo beveik pasiekė kopas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius