Viltis: Palangos sporto gyvenimas turėtų suaktyvėti atidarius naująją salę

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-10-03
Peržiūrėta
826
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

I. Švanienė ir  R. Juška pasidalijo mintimis apie Palangos sportinį gyvenimą.
I. Švanienė ir R. Juška pasidalijo mintimis apie Palangos sportinį gyvenimą.

„Tiek kam ir terūpi sportas Palangoje – matot, sėdim tik trise, ir kalbamės tarpusavyje“, – tokia nelinksma pastaba nuskambėjo antradienio rytą, kai prie tradicinio puodelio kavos pasikalbėti apie sportą bei krepšinio komandą „Palanga“ kartu su vienu pagrindinių jos kūrėju, Palangos sporto centro krepšinio treneriu Regimantu Juška buvo kviečiami „Palangos tilto“ skaitytojai.

Startuos Nacionalinėje lygoje
„Keista dabar situacija susiklostė: mes negavome pranešimo, jog esame išbraukti iš Lietuvos krepšinio lygos (LKL), tačiau jau kitą savaitę „Palanga“ pradeda sezoną Nacionalinėje krepšinio lygoje, – paklaustas, kokie kurorto krepšinio komandos „Palanga“ planai šiam sezonui, sakė ilgametis krepšinio klubo „Naglis“ vadovas R. Juška. – NKL žaidžia penkiolika komandų, bus du ratai. Komandą šiemet treniruoja palangiškis Paulius Bartkus. Pasikeitė ir klubo vadovas – jam vadovauja Mantas Ignatavičius. Aš likau dirbti su jaunimu. Manau, kad dėl klubo ir krepšinio komandos padariau viską, ką galėjau“.
Pasak R. Juškos, tai, kad komanda žais NKL, o jos sudėtyje daugiausia jauni žaidėjai, Palangos sporto centro, kuriame krepšinio treneriu dirba R. Juška, auklėtiniai – iš dalies gerai: jaunimas įgis puikios patirties. Patirtis bus įgyjama ne tik žaidžiant varžybas Lietuvos  miestuose ir kaunantis su jų komandomis, bet ir treniruočių metu: be legionierių nebus apsieita ir šiemet, planuojama kviestis patyrusių krepšininkų iš JAV.
„Žinoma, rėmėjų ir reklamos komanda gali sulauki daugiau tada, kai žaidžia LKL. Kita vertus, rėmėjams, kaip ir sirgaliams, reikalingos pergalės. Manau, kad šiemet „Palanga“ jų savo gerbėjams tikrai padovanos daug“, – kalbėjo treneris.
„O kada Palanga sulauks antro Renaldo Seibučio?“ – pusiau juokais, pusiau rimtai pasiteiravo „Palangos tilto“ redaktorius Linas Jegelevičius.
„Kam antro Seibučio, jeigu yra kitų tikrai aukšto lygio žaidėjų. Kalbu visų pirma apie Eriką Kubilių – iš jo gali išaugti nei kiek ne prastesnis krepšininkas už Renaldą, o ar išaugs – čia jau nuo jo priklauso. Daug rimtų vilčių teikia ir Rokas Mažionis, ir Gytis Šleinius.

Laukia salės
Kaip žinia, viena iš „Palangos“ išlikimo LKL sąlygų buvo nauja sporto salė. Šiuo metu ji sparčiai statoma, ir pavasarį jau turėtų atverti duris tiek sportininkams, tiek miestiečiams.
„Labai labai salės laukiame, nes treniruotis tiek „Palanga“, tiek kitos komandos – turiu omenyje ir Sporto centro krepšininkus bei tinklininkus, tiek mokyklų komandas, tiek tiesiog norinčius žaisti krepšinį bei tinklinį – nelabai kur turi. Štai ir mūsų sporto centras: tenka derinti grafikus ir treniruočių tvarkaraščius su mokyklų, kurių salėse treniruojamės, tvarkaraščiais. Ir būna taip, kad grafikai tokie įtempti, jog sportininkams persirengti prieš treniruotes ar po jų viena kita minutė telieka“, – kalbėjo R. Juška.
Tiek jis, tiek į pokalbį įsijungusi Sporto centro tinklinio trenerė Irena Švanienė sakė, jog visa Palangos sporto bendruomenė – kartais išsibarsčiusi, kartais savaip supriešinama, ypač kai prasideda lėšų skirstymas (o kodėl krepšiniui daugiau negu futbolui? – dažni klausimai svarstant biudžetą Savivaldybės Taryboje), labai laukia naujosios salės atidarymo. Ir ne tik todėl, kad joje bus galima rengti tarptautinio lygio varžybas, bet ir todėl, kad į ją galės rinktis sportuojantys palangiškiai, ir visų pirma – jaunimas. O bazė jaunimui yra labai labai reikalinga. Paprastas pavyzdys: Klaipėdos jaunieji krepšininkai apie dešimtį metų nebuvo laimėję jokių turnyrų. Pastačius „Švyturio“ areną, kur atsirado vietos ir krepšinio mokyklai bei treniruočių salei jauniesiems krepšininkams, net trys klaipėdiečių komandos tapo savo amžiaus grupių Lietuvos čempionais.
„Žinoma, viskas priklausys nuo to, kas bus salės operatorius. Tačiau bet kuriuo atveju tikime, jog, kaip ir buvo žadėta, čia galės sportuoti palangiškiai“, – kalbėjo treneriai, pasvarstę, jog būtų labai gražu salėje ir sveiko maisto kavinę atidaryti. Tik kiek keista, kad, nors buvo kalbėta, jog salėje kavinė tikrai būsianti, patalpų jai numatyta lyg ir nėra...

Padėtis – ne per
geriausia

Prakalbus apie sporto padėtį Palangoje plačiąja prasme, I. Švanienė ir R. Juška pripažino, jog toji padėtis nėra pati geriausia. Pavyzdžių toli ieškoti nereikia: futbolo stadionas merdi, Senoji gimnazija, turėjusi stadioną ir kažkaip nelabai suprantamu keliu į jį įsileidusi atrakcionus, o paskui apskritai jį numarinusi, neturi net padorios sporto salės. Nors šiuo atveju gal tai ir mokyklos vadovybės problema: antai V. Jurgučio ir „Baltijos“ pagrindinėse mokyklose – net Šventojoje – po renovacijos salės puikiai sutvarkytos. Nors ir nelabai tinka rimtesnėms varžyboms, išskyrus Šventąją.
„Iš pirmo žvilgsnio regisi, jog viskas juda teisinga linkme: statom naują salę, įrengti treniruokliai take „Labrytys“. Nors truputį keista, kad tie treniruokliai miške, o ne, pavyzdžiui, prie vaikų žaidimų parko – o būtų labai gražu: vaikai žaidžia, tėvai treniruojasi. Tačiau sporto strategijos Palangoje ne tik kad trūksta, o, galima sakyti, nėra. Reiktų sportui bei sveikatinimui – o juk ne pirma Palangos valdžia akcentuoja, jog būtent tokia turėtų būti mūsų kurorto kryptis, – skirti daug daugiau dėmesio tiek iš valdžios, tiek iš pačios visuomenės pusės. Juk tikrai ne vasaros sezono metu Palangoje galėtų virte virti visokiausi turnyrai, varžybos, čempionatai – net ir su tomis bazėmis, kiek jų dabar turime. Belieka viltis, kad visa tai pradės judėti bei įgaus pagreitį atidarius universaliąją areną“, – kalbėjo treneriai R. Juška ir I. Švanienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ bendruomenė įvairiais būdais siekia, kad judėjimas ir sportas taptų kiekvieno vaiko kasdienine veikla bei įpročiu.


Antradienį Palangoje draugiškoms rungtynėms susitiko Lietuvos vyrų krepšinio ir futbolo rinktinės. Po rungtynių sportininkai palinkėjo vieni kitiems sėkmės prieš „Eurobasket 2017“ ir prieš atrankos į 2018 m. pasaulio futbolo čempionato rungtynes su Škotija.


Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finalinio ketverto šeimininkė „Palangos“ komanda savo žiūrovams padovanojo tikrą krepšinio šventę ir bronzos medalius – trenerio Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai rungtynėse dėl trečios vietos 80:65 (22:20, 17:12, 14:9, 27:24) įveikė Jonavos „Petrochemą“.


„Tiek kam ir terūpi sportas Palangoje – matot, sėdim tik trise, ir kalbamės tarpusavyje“, – tokia nelinksma pastaba nuskambėjo antradienio rytą, kai prie tradicinio puodelio kavos pasikalbėti apie sportą bei krepšinio komandą „Palanga“ kartu su vienu pagrindinių jos kūrėju, Palangos sporto centro krepšinio treneriu Regimantu Juška...


Palangos sporto centro jauniai krepšininkai – Lietuvos čempionai

„Palangos tilto” informacija, 2013 05 13 | Rubrika: Sportas

Šeštadienį pusfinalio, o sekmadienį finalo rungtynėmis Šventojoje baigėsi Lietuvos moksleivių krepšinio lygos jaunių (gim. 1996 m.) čempionatas. Tik prieš metus vietą stipriausiųjų komandų dešimtuke iškovojusi Palangos sporto centro komanda, reguliaraus sezono kovas baigė būdama trečioje vietoje, o per atkrintamąsias varžybas įveikusi A....


Antradienio rytą į „Palangos tilto“ redakciją prie puodelio kavos susirinkę mūsų skaitytojai turėjo progą pabendrauti su Lietuvos socialdemokratų partijos Palangos skyriaus pirmininku, miesto Tarybos nariu, Kontrolės komiteto pirmininku bei užduoti jam aktualius klausimus tiek apie miesto problemas, tiek apie Tarybos darbą.


Antradienio rytą į „Palangos tilto“ redakciją prie puodelio kavos susirinkę mūsų skaitytojai turėjo progą pabendrauti su bendrovės „Palangos butų ūkis“ direktoriumi Artūru Kaktavičiumi bei užduoti jam aktualius klausimus, kurių pagrindinis – būsimoji daugiabučių renovacija.


Antradienio rytą antrąjį kartą į „Palangos tilto“ redakciją prie puodelio kavos kartu su laikraščio redaktoriumi Linu Jegelevičiumi pasikalbėti ir apie mūsų leidinį, ir apie jiems bei Palangai aktualius klausimus, pasidalinti savo nuomone ir padiskutuoti su žurnalistais rinkosi mūsų skaitytojai.


Antradienio rytas „Palangos tilto“ redakcijoje prasidėjo neįprastai. Pirmą kartą prie puodelio kavos kartu su laikraščio redaktoriumi ir kolektyvu mūsų skaitytojai pasikalbėjo ir apie mūsų leidinį, ir apie jiems bei Palangai aktualius klausimus, dalijosi savo nuomone ir diskutavo su žurnalistais.


Palangoje viešėjusios krepšinio rinktinės treneriai susitiko ir su miesto valdžia. Jie pasidžiaugė, kad kurorte gali gerai jaustis ir tinkamai pasiruošti olimpiadai. Pasak rinktinės trenerių Kęstučio Kemzūros bei Roberto Kuncaičio, čia yra gerų, kokybiškų viešbučių, jaučia privatumą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius