Prie kavos – apie miestą, gatves, autobusų stotį ir telefoninius sukčius

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-01-25
Peržiūrėta
722
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Prie kavos puodelio mūsų skaitytojai ne tik dalijosi savo pastebėjimais, bet ir karštai diskutavo jiems aktualiais klausimais.
Prie kavos puodelio mūsų skaitytojai ne tik dalijosi savo pastebėjimais, bet ir karštai diskutavo jiems aktualiais klausimais.

Antradienio rytą antrąjį kartą į „Palangos tilto“ redakciją prie puodelio kavos kartu su laikraščio redaktoriumi Linu Jegelevičiumi pasikalbėti ir apie mūsų leidinį, ir apie jiems bei Palangai aktualius klausimus, pasidalinti savo nuomone ir padiskutuoti su žurnalistais rinkosi mūsų skaitytojai.
Padėkoję, kad laikraščio puslapiuose rado atsakymus į praėjusio pokalbio metu iškeltus klausimus dėl Vytauto gatvėje šalia centrinės aikštės stovinčių ir avarinėmis šviesomis mirksinčių automobilių bei dėl Palangos policijos komisariato persikraustymo į Ganyklų gatvę, skaitytojai iškėlė naujų problemų bei klausimų.
Pokalbis prasidėjo nuo spaudos puslapiuose vėl mirgančių pranešimų apie telefoninius sukčius bei į jų pinkles papuolusius žmones. Pasirodo, sukčių skambučių sulaukia ir mūsų skaitytojai. Antai viena ponia minėjo, jog jai dukart skambinę neaiškūs piliečiai. Vieną kartą jie bandė prisistatyti kažkokių finansais besirūpinančių struktūrų darbuotojais. Pasak skaitytojos, ji jiems atsakiusi, jog bendraus tik tada, kai gaus kvietimą iš atitinkamos institucijos. Antrą kartą skambinantieji pradėjo sakyti, jog ponios sūnus papuolęs į eismo įvykį. Moteris, išklojusi, ką apie juos galvoja, padėjo telefono ragelį.
„Stebiuosi žmonių patiklumu – juk tiek informacijos pateikiama apie telefoninius sukčius, o vis tiek atsiranda jais patikinčių. Pati savo akimis mačiau, kaip viena Palangoje žinoma gydytoja jau buvo bebėganti pinigais nešina neva vaduoti sūnaus iš bėdos. Ir tik kai aš ją paprotinau, susivokė, kad vos nepapuolė ant sukčių kabliuko“, – pasakojo ponia Dalia.
Prie kavos buvo paliesta ir šiukšlių tema. Palangiškiai sakė esantys nepatenkinti Rinkliavų centro darbu: jo darbuotojai esą sugeba dukart atsiųsti sąskaitas bei išrašyti jas jau prieš metus uždarytai verslo įmonei.
Garbaus amžiaus skaitytojai pasiguodė, jog senjorams Palangoje trūksta ir veiklos, ir renginių. Nors 2012-ieji Europos Sąjungoje buvo paskelbti pagyvenusių žmonių metais, palangiškiai sakė to visiškai nepajutę: kaip nebuvo jiems skirtų renginių, taip ir nebuvo. Kita vertus, anot vienos skaitytojos, jeigu nei Kultūros centras, nei kiti renginiais bei kultūra besirūpinantieji senjorais nesirūpina, pačiai bendruomenei derėtų būti aktyvesnei.
Žvejų gatvėje gyvenantys skaitytojai reiškė susirūpinimą dėl jos rekonstrukcijos trečiojo etapo. „Jeigu, kaip pernai, gatvę išardys pačiame sezono įkarštyje – tai tiesiog peilis tiems, kurie išgyvena iš poilsiautojų“, – prisiminę praėjusią vasarą, kai kelininkai tvarkė atkarpą nuo Ganyklų iki Vytauto gatvių ilgiau, nei buvo planuota, ir darė tai pačiu „derlingiausiu“ atostogaujančiųjų metu, kalbėjo palangiškiai.
Tačiau jie visi sutarė ir pritarė, kad gatves tvarkyti reikia. Nuo gatvių rekonstrukcijos buvo pereita prie paties kurorto tvarkymo. Apgailestauta, kad taip ilgai neatgaivinamos buvusiosios purvo gydyklos, kalbėta apie kitus projektus. Ir paminėta, jog jeigu dabartinis meras Šarūnas Vaitkus Palangai vadovautų ne porą metų, o ilgesnį laiką, tai kurortas nebūtų lyginamas su Druskininkais blogąja prasme. Mat per porą Š. Vaitkaus vadovavimo metų padaryta vos ne daugiau, nei per porą dešimčių metų iki jo.
Gan karšta diskusija užvirė dėl numatomo autobusų stoties iškeldinimo iš miesto centro į Klaipėdos plentą. Pasak Viktoro Sadausko, sumanymas netikęs, o naudos jis duosiantis tik taksistams, kurie neva jau dabar rankomis ploja skaičiuodami būsimus pelnus.
„Sako, daug autobusų atvažiuoja. Anksčiau jų mažiau nebūdavo, o kaip jie dūmijo, senesni palangiškiai gerai prisimena. Bet niekam nekliudė. Dabar viskas logiška: miesto centre yra bažnyčia, autobusų stotis ir turgus. Kai stotį iškels į pakraštį, žmonės turės daug nepatogumų“, – įsitikinęs V. Sadauskas.
Su juo kategoriškai nesutiko Vitalius Litvaitis, priminęs, jog planų iškeldinti autobusų stotį į dabar tam numatytą vietą buvo jau prieš kelis dešimtmečius.
„Argumentas, kad iš centro bus toli eiti iki autobusų stoties, neįtikina – gyvenantieji C kvartale gali sakyti, jog jiems dabar toli iki centro eiti. Dabartinė vieta nėra tinkama jau vien dėl to, kad tos pačios vietos stočiai per mažai – pažiūrėkite, kur keleiviai išlaipinami. Dėl ekologijos – ar norėtumėte jūs Kretingos gatvėje gyventi, kai net langų praverti vasarą neįmanoma? Be to, bus pastatyta ne tik stotis“, – sakė V. Litvaitis, kurį palaikė ponas Petras, sakęs, jog jis 99,9 proc. už stoties iškeldinimą.
Pasidalijo skaitytojai savo pastebėjimais dėl, jų nuomone, ne vietoje sustatytų kai kurių eismą reguliuojančių ženklų bei dėl informacinių stulpų ir stendų: pastarieji, šiurenantys senų nudriskusių afišų skivytais ar net tebeagituojantys balsuoti už vieną ar kitą politiką jau seniai praėjusiuose Seimo rinkimuose Palangos tikrai nepuošia.

Jūsų komentaras:

manyciau 2013-01-25 20:03 (IP: 78.61.104.50)
kad puiki mintis prie kavos puodelio aptarti ir leidini , ir miestui aktualias problemas , ir kuom pasidziaugti ...

Taip pat skaitykite

Dvi ryškias sentencijas apie savijautą yra palikęs šviesios pagarbos, fanatiškai talentingas Palangos-Anaičių apylinkių augintinis, pirmasis dabar vertinamo menininkų sambūrio „Mostas“ prezidentas Edvardas Žiba.


Kartą garsi amerikiečių rašytoja ir prodiuserė Pam Brady pasakė: „Visos tiesos yra meilėje, šilumoje ir kavoje“. Meilės Palangoje netrūksta, šilumos liepą gal ir mažiau, bet lietuviškai vasarai užtenka, o ... kavos? Sutikime, dažnas mūsų be rytmetinio kavos puodelio niekaip neįsivaizduoja savo dienos. Su kavos puodeliu ją pradėti Palangoje tikrai yra...


Antradienį „Palangos tilto“ redakcijoje į tradicinį kavarytį susirinkę mūsų skaitytojai mėgavosi ne kava, o tikra iš tolimosios Kinijos parvežta arbata. Prie puodelio arbatos apie šią egzotišką šalį pasakojo jau 18 metų Lietuvoje gyvenantis ir antri metai kaimyninėje Kretingoje kiniškų patiekalų restoraną turintis Tian Jianzhang ir pernai rudenį...


Antradienį į „Palangos tilto“ redakciją prie tradicinio puodelio kavos jau prieš devintą valandą rinkosi mūsų skaitytojai, turėję nemažai klausimų dėl su šildymu susijusių problemų, kuriuos norėjo užduoti ne vien UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktoriui Rimantui Gliožeriui, tačiau visų pirma UAB „Litesko“ Palangos filialo direktoriui...


Antradienio rytą į „Palangos tilto“ redakciją prie puodelio kavos susirinkę mūsų skaitytojai turėjo progą pabendrauti su Lietuvos socialdemokratų partijos Palangos skyriaus pirmininku, miesto Tarybos nariu, Kontrolės komiteto pirmininku bei užduoti jam aktualius klausimus tiek apie miesto problemas, tiek apie Tarybos darbą.


Antradienio rytą į „Palangos tilto“ redakciją prie puodelio kavos susirinkę mūsų skaitytojai turėjo progą pabendrauti su bendrovės „Palangos butų ūkis“ direktoriumi Artūru Kaktavičiumi bei užduoti jam aktualius klausimus, kurių pagrindinis – būsimoji daugiabučių renovacija.


Antradienio rytą trečiąjį kartą į „Palangos tilto“ redakciją prie puodelio kavos susirinkę mūsų skaitytojai turėjo progą pabendrauti su specialiai į susitikimą iš Kauno atvykusiu Palangos kredito unijos (PKU) valdybos pirmininku Vyteniu Tomkumi bei užduoti jam aktualius klausimus, į kuriuos svečias atsakinėjo visą valandą.


Antradienio rytą antrąjį kartą į „Palangos tilto“ redakciją prie puodelio kavos kartu su laikraščio redaktoriumi Linu Jegelevičiumi pasikalbėti ir apie mūsų leidinį, ir apie jiems bei Palangai aktualius klausimus, pasidalinti savo nuomone ir padiskutuoti su žurnalistais rinkosi mūsų skaitytojai.


Antradienio rytas „Palangos tilto“ redakcijoje prasidėjo neįprastai. Pirmą kartą prie puodelio kavos kartu su laikraščio redaktoriumi ir kolektyvu mūsų skaitytojai pasikalbėjo ir apie mūsų leidinį, ir apie jiems bei Palangai aktualius klausimus, dalijosi savo nuomone ir diskutavo su žurnalistais.


Praėjusį penktadienį „Palangos tilto“ redakcijos darbuotojai darbą pradėjo nuo skambučio policijai – ryte atvykę į redakciją, radome sudaužytą laikraščio reklaminį stendą. Visą vasarą jis niekam iki mūsų laikraštyje praėjusią savaitę pasirodžiusių nepalankių straipsnių apie buvusį ministrą Raimundą Palaitį netrukdė. Chuliganų išpuolis, kurį redakcija...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius