Sprendimą paimti vaiką iš motinos priėmė ne vienas socialinis darbuotojas

Palangos tiltas, 2017-11-27
Peržiūrėta
2003
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Palangos tilto“ straipsnis „Pyktis socialinėms darbuotojoms iššaukė skaudžias pasekmes – vaiko netektį“ (paskelbtas lapkričio 24 dieną) sulaukė didelės mūsų skaitytojų reakcijos. Redakcija sulaukė Palangos miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos Ilonos Lingytės komentaro, kurį žemiau skelbiame.
Redakcija primena, kad rengiant minėtą publikaciją, savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyrius atsisakė situaciją komentuoti.

Komentuoti situaciją, kuri susijusi su mažamečiu vaiku, visuomet yra sudėtinga, kadangi būtina užtikrinti, kad nebus pažeistos vaiko teisės. Vis dėlto šiuo atveju, kuomet straipsnyje pateikta tik vienašališka nuomonė, paaiškinti situaciją yra būtina.
Perskaičius vaiko motinos mintis skaitytojams galbūt gali susidaryti klaidingas įspūdis, kad vaikai iš šeimos paimami be jokio pagrindo. Kalbant apie konkrečiai aprašytą situaciją būtina pabrėžti keletą aspektų. Pirmiausia svarbu paminėti, jog vaikas iš šeimos paimamas tik griežtai įstatymų nustatyta tvarka ir pagrindais. Šiuo konkrečiu atveju buvo iškilusi reali grėsmė vaiko sveikatai ir net gyvybei, todėl buvo būtina nedelsiant paimti vaiką iš motinos ir užtikrinti jam laikiną priežiūrą arba organizuoti teisės aktų nustatyta tvarka jo globą (rūpybą).
Atkreiptinas dėmesys, jog sprendimą skubos tvarka paimti vaiką iš motinos ir pasirūpinti vaiko laikinąja globa (rūpyba) priėmė ne vienas socialinis darbuotojas – priimant sprendimą dalyvavo du Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai, du socialiniai darbuotojai, policijos pareigūnai ir greitosios pagalbos medikai. Nuspręsti net ir laikinai paimti vaiką iš šeimos yra nelengva, tačiau šiuo konkrečiu atveju kitos išeities nebuvo – toks sprendimas buvo būtinas ir priimtas įvertinus kilusią grėsmę vaiko saugumui. Tokioje aplinkoje mažylio palikti nebuvo galima. Motinos emocinė būsena visiems susirinkusiems specialistams sukėlė didžiulį nerimą.
Vaiką perduoti tėčiui nebuvo galimybės, kadangi jam yra skirta kardomoji priemonė – uždrausta artintis prie motinos ir mažylio. Paėmus vaiką iš nesaugios aplinkos ir nesant artimųjų, kurie galėtų laikinai pasirūpinti vaiku, mažylis laikinai apgyvendintas Palangos Vaikų socialinės globos skyriuje. Motinai sudarytos sąlygos lankyti mažylį ir bendrauti su juo, neprarasti ryšio su vaiku.
Siekdami, kad mažylis augtų prižiūrimas artimųjų, Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai nedelsdami susisiekė su mažylio močiute bei kitais giminaičiais, gyvenančiais kitoje savivaldybėje, aiškinosi jų galimybes laikinai pasirūpinti vaiku. Atvykusi į Palangą vaiko močiutė aplankė anūką institucijoje ir sutiko ne tik laikinai juo pasirūpinti, bet ir padėti vaiko motinai (anksčiau motina artimųjų pagalbos atsisakė).
Priešingai, nei teigiama straipsnyje, vaiko motina nėra palikta be specialistų pagalbos – prieš keletą dienų iki šio įvykio motinai buvo pasiūlytos kompleksinės pagalbos šeimai priemonės Palangos socialinių paslaugų centre. Tačiau šio pasiūlymo moteris atsisakė. Susiklosčius krizinei situacijai ir skubiai paėmus vaiką iš jam nesaugios aplinkos, socialiniai darbuotojai motinos taip pat nepaliko be dėmesio – padėjo jai su daiktais persikelti į kitą būstą, skambina, bendrauja, konsultuoja.
Taip pat atkreiptinas dėmesys, kad vaikas iš šeimos paimtas laikinai, o laikinosios globos (rūpybos) tikslas – grąžinti vaiką į šeimą, išnykus globos (rūpybos) nustatymo priežastims. Tęsiamas socialinės pagalbos mamai teikimas.

„Palangos tilto“ redakcija

Jūsų komentaras:

subine 2018-07-30 14:39 ([email protected] / IP: 78.57.245.0)
sveiki greitai supisti soc darbutojai mirs nes as nuzudysiu vaiko teisiu darbuotojus palangoje aisku

Taip pat skaitykite

Ilgai aš sau svarsčiau, ar verta man sudalyvauti šiame pasisakymų turnė apie skausmingą vaiko paėmimo istoriją Palangoje.


Šį iššūkį siekia spręsti 2020 m. pristatytas „BeReal“ socialinis tinklas, kuris sukūrė unikalią virtualią aplinką vartotojams ir vos per porą metų subūrė beveik 3 milijonų aktyvių narių bendruomenę. 


Vienos dideles politines ambicijas Palangoje puoselėjančios karjeros valstybės tarnautojos gyvenimo draugas galimai pakėlė ranką prieš jųdviejų vaiką. Ne niekam nematant, o per vaiko pamoką nuotoliniu būdu. Palangos pradinė mokykla dėl smurto prieš vaiką praėjusią savaitę kreipėsi į policiją. Policijos ir vaikų teisių atstovai jau apklausė vaiką, jo tėvą ir mamą.


Buvęs Būtingės naftos terminalo vadybininkas, nepanoręs skelbti savo pavardės, sakė PT, kad dėl inicidento, tikėtina, kaltas "kovidas" ir karantinas ir Orlen Lietuva taupymo režimas. " Jeigu anksčiau prie (naftos produktų) vamzdžių dirbo trys žmonės, dabar taupo - dirba vienas žmogus." "Ką tik savivaldybė gavo pranešimą, jog Būtingės terminale nutrūko žarna...


Pirmadienį, lapkričio 9 d., posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija apsisprendė, kad lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ nuo lapkričio 10 d. iki lapkričio 23 d. įvedamas infekcijų plitimą ribojantis režimas. Tai reiškia, kad nuo , antradienio, lapkričio 10 d., vaikų ugdymas šioje įstaigoje bus vykdomas nuotoliniu būdu.


Kaip „Palangos tiltui“ sakė Gediminas Valinevičius, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius, darbuotojas, kuriam yra tarp 50 ir 60 metų, šeštadienį buvo atvežtas į Kaipėdos universitetinę ligoninę. Pirmadienį G. Valinevičius „Palangos tiltui“ sakė, kad darbuotojas jaučiasi gerai ir veržiasi gydytis namuose, sodyboje už Šventosios...


Balandžio 1-ąją Nacionalinio visuomenės sveikatos centro(NVSC) Palangos skyriuje gauti 2 pranešimai apie nustatytus susirgimus koronaviruso infekcija. Abu asmenys - Palangos gyventojai.


„Palangos tilto“ straipsnis „Pyktis socialinėms darbuotojoms iššaukė skaudžias pasekmes – vaiko netektį“ (paskelbtas lapkričio 24 dieną) sulaukė didelės mūsų skaitytojų reakcijos. Redakcija sulaukė Palangos miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos Ilonos Lingytės komentaro, kurį žemiau skelbiame. Redakcija primena...


Ar Vytauto Didžiojo motinos vardas buvo Birutė?

Vitalius Bernardas LITVAITIS, 2016 05 16 | Rubrika: Nuomonės

Atrodytų, jog klausimas visai ne retorinis. Nuo pat Birutės, XV amžiuje didžiausios Europos valstybės – Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės – valdovo Vytauto motinos, vardo paminėjimo XVI a. pradžioje Vilniaus vyskupo Povilo Alšėniškio parašytoje „Bychovco kronikoje“ iki šių dienų toks klausimas nekėlė jokių abejonių ne tik eiliniams...


Nori būti gera mama? Įsiklausyk į vaiką!

Psichologė Jelena BACHLINA, 2013 04 15 | Rubrika: Sveikata

Mieli skaitytojai, kaip manote, ar motinos požiūris į motinystę turi įtakos motinos-vaiko santykiams? Kadangi imliausi asmenybės raidos laikotarpiai yra iki šešerių metų ir šiais raidos periodais šeimos įtaka yra didžiausia, todėl apklausėme Palangos darželius „Nykštukas“, „Pasaka“, „Ąžuoliukas“ lankančių vaikų mamas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius