Stabdyti Šventosios uosto statybą gali tik miesto kenkėjai

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2013-02-07
Peržiūrėta
1092
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Alvydas ZIABKUS „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas
Alvydas ZIABKUS „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas

Vienam Palangos valdininkui iškelta baudžiamoji byla taip susuko galvas miesto politikams, kad tarybos posėdyje vienam užteko proto leptelėti nesąmonę, o kiti, iki galo nesusivokdami už ką balsuoja, tai nesąmonei pritarė.
Tokių politinių manevrų rezultatas - valstybinės reikšmės Šventosios uosto statybai vartus atveriantis detaliojo plano tvirtinimas atidėtas savaitei, o visa taryba atidėtus klausimus buvo priversta svarstyti vakar.
Aišku, uždelsta viena savaitė greitai ištirps uosto statybai skirtame laikotarpyje. Tačiau tai yra daug ką sakantis principinis momentas - uosto statybos seniai laukianti Palanga savo rankomis nustumia vieną iš svarbiausių, kurorto ateitį galinčių nulemti dokumentų.
O priežastis - daugiau negu juokinga. Šalies valdžioje esančios socialdemokratų partijos atstovas Danas Paluckas garsiai suabejojo, ar po S.Bradūno sulaikymo jo vadovaujamame skyriuje patvirtinti detalieji planai yra teisėti ir visus detaliųjų planų klausimus iš praėjusio tarybos posėdžio darbotvarkės, dėl viso pikto, pasiūlė išbraukti. Tarp jų - ir Šventosios uosto.
Arba tuo metu D.Paluckas pats nesuprato, ką pasakė, arba jis sąmoningai siekė sužlugdyti svarbaus detaliojo plano tvirtinimą. Visų pirma, ikiteisminį tyrimą pradėjusią STT gali dominti jau anksčiau taryboje patvirtinti detalieji planai, nes tik tuomet fiksuojamas nusikalstamos veikos realizavimas. Vadinasi, tik dabar tarybos posėdžio darbotvarkėje atsiradę sprendimų projektai su S.Bradūnui pateiktais įtarimais niekuo negalėjo būti susiję.
Be to, sausio 31 dienos posėdžiui parengtų detaliųjų planų tvirtinimo atidėjimas nuo, neva, neteisėtų veiksmų politikų neapsaugoja, nes savivaldybė dar ilgai nesužinos, dėl ko įtariamas miesto vyriausiasis architektas. Išeitų, kad dėl tos pačios dingsties, kol nepasibaigs ikiteisminis tyrimas, reiktų atsisakyti tvirtinti bet kokius detaliuosius planus ir ateityje. Sekant D.Palucko logika, taip pat dėl viso pikto, reikėjo atšaukti visus S.Bradūno anksčiau taryboje pristatytus detaliuosius planus. Nes lygiai taip pat neaišku, kurie būtent sudomino specialiąsias tarnybas.
Be kita ko, vakar vykusiame tarybos posėdyje Šventosios uosto detalusis planas buvo patvirtintas visiškoje tyloje. Kodėl šį kartą D.Paluckas buvo lyg į burną vandens prisisėmęs? Kodėl vakar jis išdrįso prisidėti prie galimai neteisėtų sprendimų? Kas per praėjusią savaitę atsitiko naujo? STT atskleidė, dėl kokių detaliųjų planų įtariamas S.Bradūnas?
O gal vis dar nesubrendęs politikas suvokė, kad, kyštelėjęs koją svarbaus dokumento priėmimui, tiesiog perlenkė lazdą?
Keisčiausia, kad valstybės planus griaunančiam jaunajam socialdemokratui akibrokštas pavyko. Kažkam D.Palucko tušti išvedžiojimai sujaukė protą, kažkas susipainiojo iki galo nesuvokdamas ar balsuoja už išbraukimą, ar prieš. Kaip ten bebūtų, su detaliaisiais planais susiję klausimai iš tarybos posėdžio darbotvarkės dingo.
Vėliau, išvydę į posėdį atvykusius detaliojo plano rengėjus iš Vilniaus ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto atstovus, miesto politikai atsikvošėjo ir bandė į darbotvarkę grąžinti bent Šventosios uosto klausimą. Tačiau tuomet, kaip savo grobį ginantis tigras, puolė aktyviausias opozicionierius A.Jokūbauskas, kuris tarybai neleido ištaisyti savo klaidą ir grasino net teisme užginčyti viso posėdžio teisėtumą.
Ką opozicija pasiekė, visą tarybą privertusi vėl susirinkti po savaitės? Per tą laiką išsiaiškino kažką svarbaus? Nustatė, kad Šventosios uosto planas yra teisėtas?
Aiškus tik vienas rezultatas - miesto vadovams teko raudonuoti prieš svarbaus plano dokumentus skubančius parengti Klaipėdos uosto atstovus. O gal to opozicija ir siekė - sukiršinti Šventosios uostą statysiančią vieną iš svarbiausių valstybės įmonių su Palangos valdžia?
Tokiais atvejais iškyla klausimas: kas yra savivaldybėje jokių postų negavę ir dėl to opozicija pasiskelbę politikai? Miesto bendruomenės interesus privalantys ginti gyventojų išrinkti savivaldybės tarybos nariai, ar piktybiniai kenkėjai, kurių vienintelis tikslas - kovoti su savo miesto valdžia. Prieštarauti, trukdyti, neleisti, skųsti. Bet kokiu klausimu ir bet kokiais būdais.

Jūsų komentaras:

2013-02-15 07:48 (IP: 194.176.60.225)
Didesnio Palangos kenkėjo nei Ziabkus nėra, rašo rašliavas pagal užsakymą ir tiek:)

Zybkus 2013-02-13 12:45 (IP: 82.135.210.125)
Sauliau ir Sarunai dirbkit darba o ne komentarus rasinekit.

Alvydui Ziabkui 2013-02-12 18:57 (IP: 78.61.214.75)
Alvydai nekreipk dėmesio į šiuos rašytojus. Jie tavęs neverti nei tavo plauko. O tavo komentarus žmonės skaito kaip gerą knygą, nuo kurios sunku atsitraukti. O komentuoja tie patys nuskriaustieji politikieriai, kurie nieko negali padaryti nei miestui, nei gyventojams, o tik kenkia. Tikrą teisybę parašei.

To SABALIAUSKUI 2013-02-12 18:51 (IP: 78.61.214.75)
Ar tik nebus komentatorius Algis besąs tarybos narys Sabaliuskas ? Tokio beraščio kaip Sabaliauskas reikėtų dar paieškoti tarp pirmokų. Kai paskaitau Sabaliausko rašliavas su gramatinėmis klaidomis facebooke tai verkti norisi. Panašus algio stiliukas.

algis 2013-02-12 15:50 ([email protected] / IP: 90.130.148.13)
Kiek tenka susipazinti is spaudos apie Palanga,autorius visada stengiasi pazeminti jauna poliyika,matosi kam Jus tarnaujate.Nemanyciau, kad esate patrijotas Palangos.Ateitis parodis,kamdaugiu rupi zmoniu gerbuvis

taip 2013-02-11 23:30 (kaip / IP: 88.119.190.193)
labai nemaza dalis p. Ziabkaus straipsniu labai tendencingi, atspinindintys dazniausiai tik oficialiaja Palangos savivaldybes nuomone. Juk kam cia vargintis, nueina i posedi, pasiklauso ten esanciu proto bokstu ir paraso, o kad atskleistu kita nuomone, kuri yra gatveje, nelabai iseina arba nelabai norisi. Bet si karta, p.Ziabkau, as noreciau Jus pagirti. Siam Jusu straipsniui as nedaug galiu ka prikisti, na nebent patingejot daugiau pateikti detaliu apie pacio uosto koncepcija, bent preliminarius skaicius ir pan.

Antanas 2013-02-09 13:28 (IP: 78.61.214.75)
Teisybė visada būna karti. O Ziabkus ją visada išviešina. Pagarbą Ziabkui.

Darius 2013-02-09 12:29 (IP: 78.61.251.251)
Šlykštus tipas tas Ziabkus. Jis tikrasis Palangos priešas.

Hmmm Jonei 2013-02-09 09:06 (IP: 78.61.104.50)
jei tai tavo tikrasis vardas , tai labai negrazus , kaip ir mintys ...

Jone 2013-02-08 17:30 (IP: 78.61.214.75)
Pasitikrinau jos yra teisingos.

jonei 2013-02-08 16:59 (IP: 78.61.104.50)
pasitikrink savo zinias

Zina 2013-02-08 09:08 (IP: 195.182.88.82)
PRITARIU 100 proc. Ypač autoriteto neturi visada rekiantis ir gasdinantis tvarkietis Aleksandras J.

2013-02-08 07:29 (IP: 78.61.79.246)
o kur buvo dauguma

Jonė 2013-02-07 20:54 (IP: 78.61.175.229)
Nei Paluckas, nei Jakubauskas palangiškių tarpe autoriteto neturi.

Taip pat skaitykite

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir...


Seimą antradienį, rugsėjo14 d., pasiekė įstatymų pataisos, leisiantis Šventosios jūrų uosto akvatoriją ir uosto infrastruktūrą patikėjimo teise valdyti, naudoti ir ja disponuoti Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu įsteigtai įmonei – uosto direkcijai. 


Dvejus metus tyrusi galimus konkurencijos pažeidimus Palangos miesto savivaldybės sutartyje su „Palangos komunaliniu ūkiu“, praėjusią savaitę Konkurencijos taryba rado „kabliuką“ viename iš 15 tirtų punktų. Palangos miesto savivaldybei skirta bauda už, kaip nurodoma minėtos tarybos rašte, ribotą konkurenciją, kuomet Savivaldybės kontroliuojamai įmonei buvo paskirta prižiūrėti išimtinai tik...


Birželio 23 dieną, kuomet visa Lietuva šurmuliavo Joninių sūkuryje, šventojiškiai tvarkė kol kas neveikiantį ir smėliu užneštą uostą. Į Šventąją sugužėjo narai mėgėjai, Lietuvos Šaulių sąjungos Klaipėdos povandeninio plaukimo būrio atstovai, Klaipėdos universiteto archeologai ir kiti povandeninio sporto entuziastai. Jie buvo pakviesti į kasmetinę...


Palangos miesto savivaldybės Tarybos nario ir UAB „Kretingos vandenys“ direktoriaus Gedimino Valinevičiaus akys nuolat krypsta į elektroninio pašto dėžutę: sūnus Mantaspo verslo vadybos ir administravimo studijų Briuselyje stažavosi Pietų Korėjoje, o vėliau jo, kaip savanorio, keliai nusidriekė į Singapūrą, Tailandą ir Japoniją. Dabar, kai skaitote šį straipsnį...


Nors iki rinkimų į savivaldybių tarybas dar daugiau nei pusmetis, ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje klausantis kai kurių tarybos narių pasisakymų galėjo susidaryti įspūdis, jog jie jau rengiasi būsimoms rinkiminėms batalijoms. Pasisakymų, replikų ir šiaip pasikandžiojimų buvo tiek, kad net pasėdy dalyvavę visuomenės atstovai pastebėjo, jog sulig...


Ruošiantis atnaujinti Šventosios uostą, siūloma plėsti jo teritoriją – Susisiekimo ministerijos parengtą nutarimo projektą, kuriuo siūloma Nacionalinei žemės tarnybai uostui perleisti du žemės sklypus, Vyriausybė svarstė šią savaitę.


Stabdyti Šventosios uosto statybą gali tik miesto kenkėjai  14

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2013 02 07 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Vienam Palangos valdininkui iškelta baudžiamoji byla taip susuko galvas miesto politikams, kad tarybos posėdyje vienam užteko proto leptelėti nesąmonę, o kiti, iki galo nesusivokdami už ką balsuoja, tai nesąmonei pritarė.


Antradienį, rugpjūčio 9-ąją, miesto savivaldybės architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Svajūnas Bradūnas pristatė Šventosios jūrų uosto detalųjį planą. Miesto taryba šį planą tvirtins rugsėjo mėnesį.


Parengta Šventosios jūrų uosto galimybių studija

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 27 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę miesto meras Vytautas Stalmokas, Administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas ir vyriausiasis architektas Svajūnas Bradūnas Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste dalyvavo techninės tarybos posėdyje, kur UAB „Ardanuy Baltic“, Ispanijos kompanija „Ardanuy Ingeneria“ atstovė Lietuvoje pristatė Šventosios jūrų uosto galimybių studiją.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius