Startavo atvirų duomenų portalas apie 1,2 proc. GPM paramos skyrimą

Palangos tiltas, 2022-04-01
Peržiūrėta
2828
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Startavo atvirų duomenų portalas apie 1,2 proc. GPM paramos skyrimą

Kovo 15 d. startavo atvirų duomenų portalas apie 1,2 proc. GPM paramos skyrimą. Jau 18 metų* deklaruodami pajamas kiekvienais metais galime skirti paramai dalį jau sumokėto pajamų mokesčio nuo savo gaunamo darbo užmokesčio, dividendų, individualios veiklos pajamų ar pelningai parduoto turto.

Prasidėjus gyventojų pajamų mokesčio deklaravimui gali būti gana nelengva nuspręsti, kam galima skirti 1,2% paramą – kiekvienais metais paramos gavėjų sąrašas vis ilgėja ir kinta. Naujas atvirų duomenų portalas „Ačiū Jums" (www.aciujums.lt) padės gyventojams rasti atsakymus apie 1,2% GPM paramą ir paragins tuos, kurie dar abejoja, tai padaryti jau šiemet.


www.aciujums.lt svetainėtai pirmiausia padėka tiems daugiau nei 0,5 milijono gyventojų, kurie skiria paramą. Tikime, kad šis tinklalapis padės gyventojams susipažinti su paramos statistika vartotojui draugišku būdu ir padės ateityje atsakingai apsispręsti skiriant 1,2% GPM paramą.  

Šis specializuotas tinklalapis – tai Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centro (NIPC) inicijuota atvira duomenų bazė. Šioje bazėje pateikta Valstybinės mokesčių inspekcijos bei VĮ „Registrų centras" atvirų duomenų informacija.  

 

*NIPC 2000-2002 metais buvo subūręs nacionalinę NVO koaliciją "Už filantropiją", kurios pagrindu LR Seimui buvo pateiktas pasiūlymas įteisinti galimybę gyventojams skirti 2% nuo sumokėto GPM savanoriškai pasirinktoms nevyriausybinėms organizacijoms. 2004 metais tokia galimybė LR gyventojų pajamų mokesčio įstatyme atsirado ir nuo 2005 metų visos ne pelno organizacijos turi galimybę iš gyventojų gauti 2% (o nuo 2018 metų – 1,2%) GPM dalį.  

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gegužės 29-31 dienomis Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras rengia atvirų durų dienas. Visus besidominčius naujausiu bei moderniausiu šalies Muzikiniu teatru kviečiame apsilankyti!


Lietuvoje internetu kasdien naudojasi daugiau nei 83 proc. gyventojų. Nenuostabu, kad persiunčiamų mobiliųjų duomenų kiekis šalyje nuolatos kyla. 


Ketvirtadieni gegužės 11 d. Palangos lopšelyje – darželyje „Pasaka“ startavo eTwinning projektas „Kultūra mus vienija“ (CULTURE BRINGS TOGETHER). Šį projektą įgyvendina „Rudnosiukų“  grupės vaikai. 


Valentino dienai skirtus „Palangos tiltus“ klausimus kandidatai į Palangos merus praleido negirdomis. Nuolat savo meilę žmonai Vilmai prisiekiantis Palangos meras Šarūnas Vaitkus, su kuria abu augina tris vaikus, antradienį buvo nepasiekiamas. Tik Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kandidatas Jonas Kubilius atsakė greitai ir aiškiai.


Klaipėdos apskrities paramos gavėjams šiemet gyventojai skyrė per 2,3 mln. eurų ir tai yra didžiausia iki šiol skirta paramos suma.


Kovo 15 d. startavo atvirų duomenų portalas apie 1,2 proc. GPM paramos skyrimą. Jau 18 metų* deklaruodami pajamas kiekvienais metais galime skirti paramai dalį jau sumokėto pajamų mokesčio nuo savo gaunamo darbo užmokesčio, dividendų, individualios veiklos pajamų ar pelningai parduoto turto.


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informavo „Palangos tiltą“, kad Palangos m. savivaldybės paramos gavėjams, meno kūrėjams, profesinėms sąjungoms ir profesinių sąjungų susivienijimams bei politinėms partijoms šiemet gyventojai skyrė apie 81 tūkst. eurų paramos lėšų. Rėmėjų lėšos pervedamos dalimis kasdien, visa parama jos gavėjus pasieks iki lapkričio 15...


Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, jog pirmadienį, lapkričio 9 d., pervedė pirmąją gyventojų skirtą paramą nuo pernai sumokėto GPM, apie 4 mln. eurų, organizacijoms, meno kūrėjams, profsąjungoms ir jų susivienijimams bei politinėms partijoms. O kas daugiausiai paramos gavo Palangoje? To „Palangos tiltas“ pasiteiravo Laimos Domarkienės, Klaipėdos AVMI atstovės spaudai.


Palangoje startavo naujas šaulių paramos policijai projektas

"Palangos tilto" redakcija, 2020 06 30 | Rubrika: Miestas

Įsibėgėjus vasaros sezonui, Lietuvos pajūrį užplūsta vis daugiau poilsiautojų, tad ir pajėgų, palaikant viešąją tvarką ir užtikrinant piliečių saugumą, reikia daugiau. Kiekvieną savaitgalį liepos ir rugpjūčio mėnesiais kartu su policijos pareigūnais patruliuos ir Lietuvos šaulių sąjungos nariai (LŠS). Už atskirus savaitgalius bus atsakingos skirtingos LŠS rinktinės...


Palangos miesto savivaldybėje sulaukti socialinio būsto tolygu įkopti į aukščiausią pasaulio viršukalnę Everestą. Prieš ketvertą metų miesto valdžios patvirtintos socialinio būsto suteikimo tvarkos kai kurios nuostatos jau nebeatitinka šių dienų įstatymų. Sukurptas sprendimo projektas, kuriuo siūloma nustatyti prioritetus skirstant butus. Deja, bandymas įsivesti naują tvarką nepavyko....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius