Sukčiai vis dar nepalieka palangiškių ramybėje

Palangos tiltas, 2017-01-09
Peržiūrėta
2100
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sukčiai vis dar nepalieka palangiškių ramybėje

Nusikalsti linkę asmenys sugalvoja vis naujų legendų pinigams išvilioti. Per 2016 m. gruodį Palangos gyventojai pranešė apie 5 telefoninius sukčius. Galima numanyti, kad tokių skambučių sulaukė ir daugiau miesto gyventojų. Dviem atvejais sukčiai džiaugėsi grobiu.
2016 m. gruodžio 30 d. nuo telefoninių sukčių nukentėjo garbaus amžiaus Palangos gyventojas. Jis prarado 9000 Eur savo namuose turėtų santaupų. Senolis pasakojo, kad jam į laidinį telefoną paskambino nežinomas asmuo ir, prisistatęs Valstybės saugumo departamento viršininku, nurodė, kad jam priklausančioje banko sąskaitoje yra plaunami pinigai, todėl visus turimus pinigus reikia sutikrinti. Dar bekalbant telefonu, atvyko tariamas Valstybės saugumo departamento darbuotojas, kuriam senolis atidavė 5000 Eur. Maža to, sukčiai tokiu pačiu būdu gruodžio 31 d. dar paėmė iš senolio 4000 Eur. Atvykėlis „sutikrintus“ pinigus žadėjo grąžinti 2017 m. sausio 3 d. Tą dieną senolis, nesulaukęs savo pinigų, kreipėsi į policiją.
2016 m. gruodžio 12 d. 1954 m. gimusiai palangiškei skambinęs asmuo prisistatė esąs „Swed bank“ saugos Prevencijos skyriaus darbuotojas Darius Žukas. Jis apgaulės būdu išviliojo elektroninės bankininkystės prisijungimo kodus ir iš nukentėjusiosios sąskaitos į kitų asmenų sąskaitas pervedė 3450 Eur.
Pastaruoju metu telefoniniai sukčiai dažniausiai prisistato teisėsaugos ir kitų institucijų atstovais ar banko darbuotojais. Skambinantieji įtikinamai pasakoja, kad yra sulaikyti asmenys, pas kuriuos rado atsiliepusiojo artimo asmens paso ir banko duomenų kopijas, arba kad atsiskaitė netikrais pinigais ir reikia sutikrinti pinigus ar banko sąskaitas, prašo pasakyti elektroninės bankininkystės prisijungimų kodus arba atvyksta paimti pinigų į namus.

Policija prašo gyventojų visada išlikti budriems, neprarasti drąsos atsisakyti vykdyti prašymų, išlaikyti ramybę. Sulaukę įtartino skambučio atsiminkite:
* pareigūnai kratų atlikimo nederina telefonu, apie tai nepraneša iš anksto;
* pareigūnai jokių pinigų patikrinimų namuose ar banko sąskaitose neatlieka suderinę telefonu;
* jei įtariama, kad asmuo atsiskaitė netikrais pinigais, įvykis iš karto fiksuojamas parduotuvėje, atvyksta policijos pareigūnai;
* įvykus eismo įvykiui ar padarius nusikaltimą, policija niekada nesprendžia iškilusių piniginių problemų tarp nukentėjusiojo ar pažeidėjo (įtariamojo);
* neskubėkite vykdyti skambinusiojo prašymų;
* kad ir kokias aukštas teisėsaugos institucijų pareigas nurodo paskambinęs asmuo, atsisakykite paklusti jų komandoms;
* neperduokite pinigų ir neperveskite pinigų į nurodytas banko sąskaitas;
* neįsileiskite nepažįstamų žmonių į namus;
* reikalaukite, kad atvykę pareigūnai parodytų tarnybinį pažymėjimą.
Pasirūpinkite savo artimaisiais. Kalbėkite su savo vaikais, tėvais, seneliais ar senyvo amžiaus vienišais kaimynais. Paaiškinkite jiems, kokių turi imtis veiksmų, kai skambina ar į duris beldžiasi nepažįstamas asmuo. Būkite budrūs ir nepasiduokite apgaulei. Jeigu kyla nors mažiausias įtarimas, kad skambina ar prašo įsileisti sukčius, nedelsdami skambinkite į policiją bendruoju pagalbos numeriu 112.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Iškart po Velykų sukčiai nauju būdu beldžiasi į gyventojų pinigines - šįkart siunčia ne sms, o elektroninius laiškus.


Nors Lietuvoje iš gyventojų sukčiai vis dar išvilioja reikšmingas sumas pinigų, nerimą keliančios statistikos fone yra ir kuo pasidžiaugti.


Pastaruoju metu žmonės itin daug laiko praleidžia socialiniuose tinkluose, vis dažniau reikiamų prekių įsigyja ar nebereikalingus daiktus bando parduoti pagal skelbimus internete. Klaipėdos apskrities pareigūnai nuolat primena, kad elektroninėje erdvėje elgtis būtina itin atsargiai ir apdairiai, nes sukčiai nesiliauja naudotis žmonių patiklumu.


ietuvos pajūryje neretai galima pastebėti pailsėti ant kranto išlipančių ruonių. Visai neseniai vienas jų užfiksuotas Palangoje. Gyventojai dažnai mano, kad šiems gyvūnams reikia pagalbos ir svarsto, kur kreiptis, tačiau specialistai sako, kad jei ruonis nesužeistas, jį derėtų palikti ramybėje, antraip – tik pakenksime, rašo Viktorija Dačinskaitė delfi.lt


Šiuo metu sukčiai vėl intensyviai socialiniame tinkle „Facebook“ kuria vis naujus netikrus puslapius "Lidl Lietuva" vardu, kuriuose skelbia "konkursus". Primename jau anksčiau skelbtą informaciją apie konkursus socialiniuose tiksluose, rašoma virtualaus policijos patrulio ,,Facebook" paskyroje.


Praėjusį antradienį, sausio 29 d., vidurdienį Palangos gyventoja buvo apgauta telefoninių sukčių – neteko 22 100 eurų. Jai į laidinį telefoną paskambino vyriškis, kuris prisistatė Klaipėdos policijos kriminalinių nusikaltimų tyrimo valdybos viršininku ir pranešė, kad moteris gavo pensiją netikrais eurais ir reikia juos paimti patikrinti. Dar tebekalbant telefonu...


Nusikalsti linkę asmenys sugalvoja vis naujų legendų pinigams išvilioti. Per 2016 m. gruodį Palangos gyventojai pranešė apie 5 telefoninius sukčius. Galima numanyti, kad tokių skambučių sulaukė ir daugiau miesto gyventojų. Dviem atvejais sukčiai džiaugėsi grobiu.


Palangą atakuoja telefoniniai sukčiai

Klaipėdos apskr. VPK Palangos m. policijos komisariatas, 2013 05 30 | Rubrika: Kriminalai

Nuo praėjusio savaitgalio į Palangos gyventojus nusitaikė telefoniniai sukčiai. Palangos miesto policijos komisariatui 10 gyventojų pranešė, kad jiems telefonu skambino nepažįstamas vyriškis. Jis prisistatydavo Klaipėdos miesto policijos komisariato darbuotoju Vitaliju Timofejevu, vėliau perduodavo telefono ragelį tariamam banko darbuotojui. Sukčiai įtikinamai pasakojo istorijas...


Nuo praėjusio savaitgalio į Palangos gyventojus nusitaikė telefoniniai sukčiai. Trečiadienį pateiktais duomenimis, Palangos miesto policijos komisariatui vienuolika gyventojų pranešė, kad jiems buvo skambinta ir bandyta išvilioti internetinės bankininkystės kodus. Keturios patiklios palangiškės iš viso neteko 9 tūkst. 300 Lt.


Telefoniniai sukčiai atrado aukso gyslą Palangoje

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 05 08 | Rubrika: Miestas

Krizės akivaizdoje, kai nusikalstamumas auga ne dienomis, o valandomis, kai kiekvienas svetimas litas tampa labiausiai viliojančiu dalyku, Palangą drebina telefoniniais sukčiais vadinami asmenys. Vos per dvi dienas jie iš patiklių palangiškių išviliojo beveik 20 tūkstančių litų. Beveik 5 tūkstančius litų jie jau buvo išvilioję prieš savaitę.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius