Savivaldybėje lankėsi JAV lietuvių bendruomenės krašto valdybos pirmininkas

Palangos tiltas, 2022-07-26
Peržiūrėta
1732
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Savivaldybėje lankėsi JAV lietuvių bendruomenės krašto valdybos pirmininkas

Pirmadienį, liepos 25 dieną, Savivaldybėje lankėsi JAV lietuvių bendruomenės krašto valdybos pirmininkas Arvydas Urbonavičius bei Valdybos nariai Raminta Urbonavičienė, Loreta Timukienė ir Juozas Kazlauzkas. 

Susitikimo, kuriame dalyvavo ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė bei Kultūros skyriaus vedėjo pavaduotoja Jūratė Mitkevičiūtė, metu svečiams ne tik buvo pristatyta Palanga, bet ir kalbėta apie bendradarbiavimo su JAV lietuvių bendruomene galimybes. 

JAV lietuvių bendruomenės nariai akcentavo, jog jų tikslas – išlaikyti lietuvybę bei plėsti ryšius su Lietuva. Vienas iš labai svarbių siekių – padėti JAV gimusiems ir ten gyvenantiems lietuvių jaunuoliams atrasti Lietuvą, apie kurią daugelis jų žino tik iš pasakojimų. Tad JAV lietuvių bendruomenė deda daug pastangų, kad užsimegztų bendradarbiavimas su Lietuvos miestais įvairiose srityse, ypač jie pabrėžė kultūrinius ryšius.

„Susitikimo metu akcentavau, kad mes, palangiškiai, mielai lauksime bendradarbiavimo pasiūlymų, juo labiau kad aktyvus ir turtingas kultūrinis gyvenimas yra vienas iš Palangos prioritetų. Pavyzdžiui, Palangos meno kolektyvai galėtų dalyvauti JAV vykstančiose Dainų ir šokių šventėse,“ – sako Palangos meras Šarūnas Vaitkus savo Meta (Facebook) įraše.

Anot jo, bendradarbiauti galima ir kitose srityse. JAV lietuviai kasmet organizuoja verslo forumus, kuriame jau šį spalį galėtų būti pristatomas ir Palangos kurortas. 

„O mes, palangiškiai, galėtume prisidėti prie JAV lietuvių studentų stažuočių programos, priimdami Lietuvoje besistažuojančius JAV studentus lietuvius Palangoje bei pristatydami jiems mūsų kurortą,“ – sako meras.

Pasak jį, kita galimybė bendradarbiauti mokslo srityje – užmegzti JAV lituanistinių mokyklų bei Palangos miesto mokyklų ryšius, juo labiau kad Palangos ugdymo įstaigos jau turi tarptautinio bendradarbiavimo patirties – Palangos senoji gimnazija draugauja su Eilato (Izraelis) mokykla, V. Jurgučio progimnazija jau ne vienerius metus vaisingai bendradarbiauja su Bergeno miesto Riugene (Vokietija) mokykla. 

Pokalbiui pasisukus apie karą Ukrainoje bei mūsų miestą partnerį Bučą, svečiai pabrėžė, jog JAV lietuvių bendruomenės nariai mielai prisideda prie labdaros aukojimo. 

„Tad kalbėjome apie galimybes, esant poreikiui, labdara paremti tikslines Palangoje apsistojusių ukrainiečių grupes ar mūsų miesto-partnerio Bučos gyventojus,“ – sako Š. Vaitkus.

Susitikimo metu jis atkreipė dėmesį ir į tai, kad 2025 m. pasaulio lietuvių sporto žaidynės vyks būtent Palangoje.

„Tad labai lauksime šiame sporto ir lietuvybės renginyje JAV lietuvių bendruomenės narių, Juo labiau kad JAV lietuvių delegacija pasaulio lietuvių sporto žaidynėse visuomet būna gausiausia arba viena iš gausiausių,“ – skelbia Š. Vaitkaus įrašas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kviečiame į renginį - seminarą apie galiojančius ir numatomus finansavimo kvietimus. 


Rugpjūčio 3-6 dienomis Palangoje susiburs Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos lyderiai – didžiausiame šalies kurorte vyks PLB suvažiavimas „Už lietuvybę, pilietiškumą ir solidarumą“, skirtas PLB 65-mečiui paminėti.


Rugsėjo 30 - spalio 3 dienomis Palangos miesto savivaldybės delegacija lankėsi Prancūzijoje, Saint Gilles Croix de Vie mieste, bei su šio miesto vadovais aptarė galimo miestų bendradarbiavimo galimybes. 


Pirmadienį, liepos 25 dieną, Savivaldybėje lankėsi JAV lietuvių bendruomenės krašto valdybos pirmininkas Arvydas Urbonavičius bei Valdybos nariai Raminta Urbonavičienė, Loreta Timukienė ir Juozas Kazlauzkas. 


Šiandien, kovo 13 d., aplinkos ministrui Simonui Gentvilui Palangos miesto savivaldybėje miesto meras Šarūnas Vaitkus ir savivaldybės administracijos atstovai pristatė Šventosios jūrų uosto atstatymo planus bei diskutavo apie galimybes ieškoti finansavimo vienam iš pagrindinių uosto statytos etapų – molų statybai.


Pasaulio lietuvių bendruomenės ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos lyderių suvažiavimas, liepos viduryje turėjęs vykti Palangoje, atšauktas – pranešė Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke.


Lapkričio 18–21 d. Seime vyko Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos posėdžiai, kuriems pirmininkavo parlamentaras Antanas Vinkus, kuris yra komisijos pirmininkas Seime.


Praėjusią savaitę Palangos miesto savivaldybėje į bendrą pasitarimą susirinkusių institucijų, atsakingų už vaiko teisių užtikrinimą Palangoje, atstovai aptarė platesnio bendradarbiavimo galimybes bei būdus, padėsiančius labiau rūpintis mažaisiais kurorto gyventojais.


Palangos miesto vadovai su aviakompanijos „Ryanair“ atstovais trečiadienį aptarė bendradarbiavimo galimybes rinkodaros srityje, didinant Palangos kurorto žinomumą Europoje. Susitikimo metu konstatuota – Palanga yra patraukli turistams, todėl būtina, pasinaudojus šiuolaikinėmis technologijomis bei organizuojant pažintinius turus žiniasklaidos atstovams, kuo plačiau...Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius