„Susižiedavę“ „tvarkiečiai“ ir buvę liberalsąjūdiečiai Briuselyje nesuartėjo

Linas JEGELEVIČIUS, 2014-07-03
Peržiūrėta
575
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Susižiedavę“ „tvarkiečiai“ ir buvę liberalsąjūdiečiai Briuselyje nesuartėjo

„Įleisk velnią į bažnyčią, tai ir ant altoriaus užsikars“, – taip pakeliui į Briuselį, Europos Parlamentą kurorto „tvarkiečiai“ keiksnojo buvusį liberalsąjūdiečių lyderį Eimutį Židanavičių. „Tvarkiečių“ pirmininko ir europarlamentaro Rolando Pakso Europos Parlamento pinigais apmokėta Palangos „tvarkiečių“ ir prie jų sumaniusių prisijungti  buvusių liberalsąjūdiečių kelionėje, kuri sumanyta kaip abiejų grupių „cementovkė“, autobuso atmosfera gerokai „įkaito“ ir netrukus įsiliepsnojo kivirčas. Jį paneigusi įvykus, partijos Tvarka ir teisingumas Palangos skyriaus pirmininkė Aldona Stasiulaitienė mįslingai sakė: „Neleisiu, kaip kas sako, jaunam kavalieriui okupuoti mano vietos. Neteisybė, kad A. Stasiulaitienė yra nusenusi kaip koks Brežnevas, ir laikas jai trauktis“.

 

Ko pas mus susiruošėte?“

Kai birželio pirmoje pusėje „Pušyne“, dalyvaujant Tvarka ir teisingumas (TT) pirmininkui Rolandui Paksui, įvyko TT Palangos skyriaus narių jungtinis susirinkimas su geru tuzinu buvusių kurorto liberalsąjūdiečių su E. Židanavičiumi priešakyje, buvo daug vilčių ir palinkėjimų.

Užkulisiuose R. Paksas jau buvęs palaiminęs, kad E. Židanavičius taptų A. Stasiulaitienės pavaduotoju. Nors baikšti ir įtari, regis, pastaroji, gerbdama partijos pirmininko nuomonę, artimų žmonių rate raukėsi, bet sutiko.

Kad kurorto „tvarkiečiai“ su buvusiais liberalsąjūdiečiais labiau „susicementuotų“ vardan bendrų tikslų, R. Paksas sužadėtuvių dalyviams pažadėjo kelionę į Briuselį, Europos Parlamentą.

Tiesa, sužadėtuvės, kaip sako liudininkai, buvusios gan keistos: nei E. Židanavičius, nei kas nors iš jo ištikimiausių bendražygių Liberalų sąjūdyje kurorto „tvarkiečių“ pirmininkei nuo pat pradžios neskubėjo įrodyti meilės „tvarkiečiams“.

„Net neprašė partijos nario anketos ar įstatų pavartyti“, – prisiminė vienas A. Stasiulaitienės aplinkos žmonių.

R. Paksas įvykdė savo pažadą – birželio viduryje autobusas nuo Kauno pilies pajudėjo į Varšuvą. Iš jos laukė kelionė lėktuvu į Briuselį.

Gerokai vyresni „tvarkiečiai“ susėdo „Neoplano“ pirmajame aukšte, gerokai jaunesni buvę liberalsąjūdiečiai – antrame. Iš viso važiavo apie 20 žmonių.

Nors TT Palangos skyriaus sąraše yra apie 165 nariai, susirinkimuose dalyvauja, anot „Palangos tilto“ šaltinio, vos apie 30-40 narių.

Dalis jų – Mindaugas Parvainis, Saulius ir Martyna Garjoniai, Merūnas ir Deivita Gadeikiai, Viktoras ir Živilė Petrauskai, Danutė Urbonienė su vyru – pakeliui į Varšuvą tapo liudytojais konflikto, kuris ilgam apkartino „sužadėtuvių“ dalyvių nuotaiką.

„Na, ne paslaptis, kad kai kurie kelionės dalyviai, daugiausiai „tvarkiečiai“ su savimi į ilgą kelionę pasiėmė ir kažką „stipresnio“, kad visiems linksmiau būtų, ir kad „sužadėtuvės“ būtų tikros. Iš antro aukšto atkurnėjęs E. Židanavičius – o jis lakstė po visą autobusą, įgėlė, kad, girdi, nedera butelį atkimšti vos autobusui pajudėjus“, – „Palangos tiltui“ pasakojo kelionės dalyvis, nepanoręs, kad būtų atskleista pavardė.

Anot jo, vėliau viena „tvarkiečių“ aktyvistė užsiropštė į antrą aukštą ir kibo į atlapus E. Židanavičiui ir jo bičuliams: „Ko jūs čia pas mus einate? Ar kas nors jus kvietė? Ar į valdžią per mus įsigeidei eiti?“

Kad „sužadėtuvės“ pakvipo dūmais, liudija tai, jog E. Židanavičius įjungė savo mobilų telefoną ir ėmė ją įrašinėti.

„Taip, toks dalykas buvo. Tai aš viską pasakiau jam (E. Židanavičiui), ką apie jį aš galvoju. Jam labai nepatiko. Aš, tiesą pasakius, nežinojau, kad „Pušyne“ jau buvo nuspręsta mūsų skyriui jungtis su jo grupe, ar kad jam buvo pažadėtas kažkoks postas. O E. Židanavičius man autobuse sako: „Ką, tu nežinai, kad mes jau susijungę?“ E. Židanavičius įjungė savo telefoną ir ėmė mano kalbą įrašinėti... Kad taip gali daryti rimtas vyras, iki šiol negaliu patikėti. Nesu įpratusi prie tokių žmonių. O įrašęs manę ėmė bėgioti po autobusą – davė visiems pasiklausyti. Girdėjau, kad jis ir mieste jau ne vienam davė įrašo pasiklausyti... Paskambinkite E. Židanavičiui ir jūs, paprašykite Danutės pokalbio“, – „Palangos tiltui“ sakė Danutė Urbonienė.

 

Vieni „nupezę“, kiti „blizgantys“?

„Palangos „tvarkiečių“ bėda ta, kad dauguma jų – vyresnio amžiaus žmonės, jiems viskas gerai, kaip yra. O E. Židanavičius nenusėda vietoje, jo aktyvumas trykšta. Tai, kaip politikui – gerai, bet jis (E. Židanavičius) negali būti eiliniu nariu, jis nori vadovauti. Pažiūrėkite: atėjęs į Tarybą, lindo į visas komisijas, dalies buvo jų pirmininkas, bet jis labai įsijautė į naują rolę – pradėjo minti merui ant pirštų. Turgų jis (E. Židanavičius – aut.) sutvarkė, ir tą visi matė, bet ką jis galimai išdarinėja jame, visi – ir meras – žiūrėjo pro pirštus už politinę paramą... E. Židanavičius ir jo būrelis negalėjo nustygti vietoje ir atėję pas „tvarkiečius“. Tik laiko klausimas, kada E. Židanavičius būtų  bandęs „versti“ A. Stasiulaitienę. Ji – gudri ir įžvalgi, ir nelabai norėjo skyriuje jo matyti. Bet Paksas su E. Židanavičiumi ir jo grupe norėtų sustiprinti kurorto „tvarkiečius“, kurie neteko G. Valinevičiaus ir A. Jokūbausko (pirmasis perėjo pas konservatorius, antrasis – pas socialdemokratus – aut.). R. Paksas yra nepatenkintas dėl to ir anksčiau abejojo dėl A. Stasiulaitienės, bet nuo kokių nors drastiškesnių sprendimų R. Paksą stabdo jo mąstymas, kad A. Stasiulaitienės dukra Jolita (J. Vaickienė – aut.) dabar yra Seimo narė, ji gali būti strategiškai svarbi partijos figūra ateityje. Ypač, kad ji moteris... Dėl to R. Paksas nesiims ką nors ardyti, nors supranta, kad skyrių reikia atnaujinti“, – „Palangos tiltui“ sakė vienas buvęs TT Klaipėdos skyriaus aktyvistų.

Po kivirčo autobuse apie kelionės į Briuselį misiją – sustiprinti naujais nariais „neoficialiai“ pasipildžiusį skyrių – buvo užmiršta.

„Briuselyje abi grupės laikėsi atokiai. Tik pas priėmusį Juozą Imbrasą („tvarkietis“ europarlamentaras) kartu susėdo, bet nežiūrėjo vieni į kitus. Nežinau, ar tą J. Imbrasas pajuto. R. Pakso nebuvo susitikime, jis buvo išvykęs“, – pasakojo kelionės dalyvis.

Su R. Paksu „Palangos tiltui“ nepavyko susisiekti.

Apie kivirčą skyriaus pirmininkė A. Stasiulaitienė būtų galbūt ir neišgirdusi, jei ne Viktorija Petraitienė, viena TT Palangos skyriaus aktyvisčių.

„Kai man Danutė (D. Urbonienė – aut.) viską papasakojo, liepiau jai viską pranešti A. Stasiulaitienei. Nenoriai ji sutiko. Pas A. Stasiulaitienę namuose turėjo įvykti skyriaus susirinkimas, tai kivirčo tema turėjo būti jame pagrindinė“, – sakė V. Petraitienė.

„Tvarkiečių“ susirinkimas pirmininkės namuose vyko su alumi ir šašlykais. Viską išsiaiškinti buvo nuspręsta patiems – be E. Židanavičiaus ir jo žmonių.

Nežinia, ar E. Židanavičius užuodė šašlykų kvapą, ar kas nors jam žinią apie susirinkimą nutekino, bet, tikint pasakotojo žodžiais, visų „žiaunos atkrito“, kai E. Židanavičius, važiavęs dviračiais pro šalį su vaiku, sustojo prie A. Stasiulaitienės namo ir atskubėjo prie būsimų bendražygių.

Sulaukus netikėto svečio, kivirčo tyrimas buvo baigtas, nors kai kurie kelionės į Briuselį dalyviai neskubėjo smerkti E. Židanavičiaus.

„Na, jis – karštakošis, bet Danutei nereikėjo autobuse jam taip rėžti į akis. Ne tas buvo kelionės tikslas. Buvo galima nutylėti ir viską išsiaiškinti po kelionės tarpusavyje“, – sakė sutikusi su žurnalistu kalbėtis kelionės dalyvė.

A. Stasiulaitienei konkurencija gali išaugti ir skyriaus viduje. Pranas Norvilas, dalyvavęs praėjusiuose rinkimuose į Seimą, taip pat įvardijamas kaip realus dabartinės pirmininkės varžovas.

„Jis turi verslo interesų ir Palangoje. Yra aktyvus žmogus ir nori pakliūti į miesto Tarybą“, – sakė redakcijos šaltiniai.

Jų tvirtinimu, A. Stasiulaitienė jai artimų žmonių aplinkoje pastaraisiais mėnesiais drąsinosi: „Aš –smulki, bet kartu ir labai stipri moteris. Joks E. Židanavičius manęs nenuvers“.

Kad „sužadėtuvės“ pakvipo dūmais, neneigia ir kalbinti „tvarkiečiai“.

„Pasakykime tiesiai: neradome bendros kalbos. Klausiate kodėl? Todėl, kad mes nepersekiojame vieni kitų, neįrašinėjame vieni kitų ir žmonių aplink mus. Mums artimos – šeimos vertybės. Jis (E. Židanavičius – aut.) ir jo žmonės mus laiko „nupezusiais“, o jie matai, „blizgantys ir blatni“, – sakė D. Urbonienė.

 

Bendros nuotraukos neįkėlė...

E. Židanavičius „Palangos tiltui“ sakė, kad savęs „tikrai nelaiko“ „tvarkiečiu“.

„Jų nario anketos neužpildė ir pareiškimo stoti į tą partiją neparašiau nei aš, nei nė vienas iš mano žmonių. Mes tik norėjome susipažinti su jų skyriumi, veikla, ir tada spręsti“, – sakė miesto Tarybos narys.

Paklaustas, ar kelionė į Briuselį padėjo pasiekti tikslą, E. Židanavičius atsakė lakoniškai: „Kiekviena kelionė kažkiek vienija“.

Išgirdęs apie kivirčo autobuse detales, suskubo neigti: „Neteisybė. Visur kartu laikėmės – ir autobuse, ir Lenkijoje, ir Briuselyje. Kartu vaikščiojome ir fotografavomės. Manęs niekas per kelionę neįžeidė, taip pat ir Danutė “.

Bet savo paskyroje viename socialiniame tinkle patalpinęs pluoštelį nuotraukų iš kelionės, bendros „sužadėtuvių“ kelionės nuotraukos su „tvarkiečiais“ jis neįkėlė...

Paklaustas, ar kelionė sustiprino jo pasiryžimą tapti Tvarka ir teisingumas nariu, politikas lėtai rinko žodžius: „Ryžtas... nepadidėjo... Nežinau, gal reikia dar kitos kelionės labiau pažinti žmones... Reikia viską svarstyti... Yra ir kitų pasiūlymų iš kitų partijų“, – miglotai sakė E. Židanavičius.

 

„Tvarkiečiai“ nesiveržia ant „bačkos“

Palangos „tvarkiečių“ pirmininkė, kaip paprastai, kalbėjo su humoru, bet paneigė „bet kokį“ kivirčą kelionės metu.

„Mes – žmonės taikūs, neagresyvūs, nesiveržiame ant „bačkos“. Mes ir iki šiol nebuvome silpni, kad kas nors turėtų mus stiprinti prisijungdami“, – sakė A. Stasiulaitienė.

Prabilusi apie „žvalgybą“ – iš kur tiek žurnalistas žinąs, pirmininkė teigė, kad jos dienos „toli gražu nesuskaičiuotos, kaip laikraščiai rašo“.

„Tikrai jaunas kavalierius mano vietos neokupuoja. A. Stasiulaitienė nėra nusenusi kaip koks Brežnevas“, – sakė ji.

Paklausta, ar tai reiškia, kad „tvarkiečių“ ir buvusių „liberalsąjūdiečių“ vestuvių nebus, ji pakeitė toną: „Dar neprisijungė... Vyksta dialogas. Kai kurie dabar jau rašo pareiškimus stoti į partiją“.

Bet paprašyta pasakyti, kiek „sužadėtuvių“ dalyvių pareiškimų jau sulaukusi, vėl tapo nekonkreti: „O jūs, žurnalistai, norite visas paslaptis žinoti...“ 

Jūsų komentaras:

Abu labu aferiūgos... 2014-07-07 18:27 (. / IP: 86.100.63.40)
-Jei ant svarstyklių padėjus- tai abu vienodai svertų...ir "patirties" vienodai...

Taip pat skaitykite

Šiuo metu į Palangą atvažiavo beveik pusė Lietuvos, šeštadienį, rugpjūčio 8 d, rašė delfi.lt Pliažuose nuo Nemirsetos iki Būtingės, apytiksliu gelbėtojų vertinimu, gali ilsėtis apie 200 tūkst. poilsiautojų. Oras įkaitęs iki 30, vanduo – iki 20 laipsnių.


Nors daug kas po praėjusių Seimo rinkimų 2016 metais, skubėjo partiją Tvarka ir teisingumas (TT), vos perkopusią 5 procentų rinkimų „slenkstį“, laidoti, tačiau ji pastaruoju metu džiaugiasi didesniu visuomenės palaikymu. „Tvarkiečiams“ Palangoje vadovauja Justinas Masalskas. Sulaukęs 75-erių, jis – energingas, smalsus ir nebijantis rėžti tiesos į akis. J....


Metų pabaiga tampa puikia proga susitikti bičiuliams, artimiesiems, o ir buvusiems kolegoms. Taip padarė ir buvę Palangos vandentiekininkai, sumanę suorganizuoti bendrą vakaronę. Tokį susitikimą jie surengė pirmą kartą, bet galbūt susitikti kasmet taps jų tradicija, kadangi, kaip patys pripažino, ne dažnai vienas kitą pamato.


Palangiškiai sutuoktiniai Elena ir Romanas Songailos kartu gyvena jau 60 metų. Penkis dešimtmečius abu atidavė dirbdami pedagoginį darbą. Anot senjorų, praeityje pasilikusi virtinė metų mena ir vargus, ir džiaugsmus, ir tik dabartis,kurioje visko užtenka, – laimė gyventi.


Kai lauke spaudžiant šaltukui atsiranda drąsuolių, nepabūgstančių išsimaudyti lediniame vandenyje, aplinkiniams jie sukelia įvairiausių minčių. Vieni žavisi jų valia bei ryžtingumu, o kiti, žiūrėk, ir pirštą ties smilkiniu pasukioja. Dar kiti ir patys norėtų tokias maudynes išbandyti, tačiau būgštauja, kad vėliau jos neturėtų neigiamų pasekmių sveikatai....


Partijos Tvarka ir teisingumas Palangos skyrius turi naująjį vedlį – juo tapo Raimondas Abromas, bet visuotiniame skyriaus susirinkime praėjusį penktadienį vyravo erzelis tarp įvairių skyriaus „flangų“ – rodės, ims ir visi netrukus išsivaikščios. Kurorto „tvarkiečiai“ suskubo rinkti naująjį pirmininką po to, kai buvusi pirmininkė Aldona...


„Įleisk velnią į bažnyčią, tai ir ant altoriaus užsikars“, – taip pakeliui į Briuselį, Europos Parlamentą kurorto „tvarkiečiai“ keiksnojo buvusį liberalsąjūdiečių lyderį Eimutį Židanavičių. „Tvarkiečių“ pirmininko ir europarlamentaro Rolando Pakso Europos Parlamento pinigais apmokėta Palangos „tvarkiečių“ ir prie jų sumaniusių prisijungti...


Praėjusį penktadienį Palangoje apsvarstyti jungtuvių sąlygų susitiko Liberalų ir centro sąjungos Palangos skyriaus ir Lietuvos liberalų sąjūdžio Palangos skyriaus tarybų atstovai.


Praėjusį šeštadienį Palangoje įvyko Lietuvos liberalų sąjūdžio (LRLS) Klaipėdos regiono tarybos išplėstinis posėdis, kuriame dalyvavo apie šimtą liberalsąjūdiečių iš 10 Vakarų Lietuvos ir trijų Aukštaitijos savivaldybių LRLS skyrių.


Palangiškio, bendrovės „Arvega“ vadovo, aktyvaus Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio (LRLS) Palangos skyriaus nario Remigijaus Makausko įsitikinimu, į miesto Tarybą išrinktųjų politikų priimami sprendimai turi atitikti miesto bendruomenės lūkesčius, todėl juos priimant reiktų rimtai įsiklausyti į miestiečių nuomonę. Taip, kaip į miesto Tarybą nuo LRLS...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius