Svarbiausi sveikatos sistemos pokyčiai, įsigaliosiantys nuo sausio 1 d.

Palangos tiltas, 2023-12-29
Peržiūrėta
1390
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Svarbiausi sveikatos sistemos pokyčiai, įsigaliosiantys nuo sausio 1 d.

Sveikatos apsaugos ministerija informuoja apie svarbiausius pakeitimus, kurie įsigalioja nuo 2024 m. sausio 1 d. Jie padės pacientams greičiau patekti pas gydytoją ir gauti reikalingas paslaugas, gydytojams didės atlyginimai ir mažės administracinė našta. Taip pat gyventojams gerės antibiotikų ir kai kurių medicinos pagalbos priemonių prieinamumas.

Nuo kitų metų pradžios pacientams būtinų antibiotikų, kurie iki šiol buvo iš dalies kompensuojami tik vaikams ir socialiai remtiniems asmenims, bazinė kaina bus kompensuojama 100  proc. ir gydytojai galės juos skirti visiems pacientams, kurie atitinka preparato skyrimo sąlygas ir kompensuojamąsias indikacijas. Šie antibiotikai, įtraukti į kompensuojamųjų vaistų A sąrašą, galės  būti skiriami ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, ūminio bronchito, ausies infekcinių ligų, bakterijų sukeltų ligų, endokardito, odos ir paodžio audinių infekcinių ligų ir kitų ligų gydymui.

Didesniais įkainiais iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) bus kompensuojami klausos aparatai, akies protezai ir ortodontiniai aparatai, taip pat insulino pompų nuoma I tipo cukriniu diabetu sergantiems pacientams, kuriems ji yra būtina sveikatos priežiūrai namuose užtikrinti.

Atsisakius perteklinių administracinių reikalavimų, lėtinėmis ligomis sergantys pacientai greičiau gaus jiems reikalingas paslaugas, o gydytojai turės pildyti mažiau dokumentų. Gydytojams nebereikės sudarinėti pacientų, kuriems vykdoma ilgalaikė sveikatos būklės stebėsena, sąrašų, o siuntimą gydytojo specialisto konsultacijai šeimos gydytojui pakaks išrašyti tik vieną kartą.

Trumpinti eiles pas šeimos gydytojus padės slaugytojų ir akušerių įgalinimas teikti savarankiškas konsultacijas pacientams, paskirti tyrimus, pakomentuoti tyrimų rezultatus, aptarti savikontrolės priemones, vaistų vartojimo ypatumus. Šeimos gydytojas arba kitas už pacientų registraciją atsakingas šeimos gydytojo komandos narys, įvertinęs priežastį, dėl kurios kreipiamasi, galės pacientus nukreipti slaugytojo ar akušerio konsultacijai.

Gydytojų, slaugytojų ir kitų sveikatos sistemos darbuotojų darbo užmokestis kitąmet vidutiniškai didės ne mažiau kaip 10 proc. Tam sudarė sąlygas sveikatos apsaugos ministro įsakymu nuo šių metų lapkričio 1 d. padidintos asmens sveikatos priežiūros paslaugų bazinės kainos. Tai reiškia, kad gydymo įstaigos gaus daugiau lėšų iš PSDF ir galės jas skirti darbuotojų darbo užmokesčiui didinti.

SAM Komunikacijos skyrius

Jūsų komentaras:

gyventoja 2023-12-31 11:38 (IP: 172.69.52.133)
Kodėl Palangos gydymo įstaigose nėra valstybinio oftalmologo?! p.s. ir- dermatologo?

Taip pat skaitykite

Sveikatos apsaugos ministerija informuoja apie svarbiausius pakeitimus, kurie įsigalioja nuo 2024 m. sausio 1 d. 


Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad šių metų balandžio 26 d., trečiadienį, vyks gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas.


Balandžio 21-ąją sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys Seime pristatė sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarką, kuri yra vienas svarbiausių šios Vyriausybės programoje numatytų darbų. Pertvarkos tikslas – geresnė gyventojų sveikata ir kokybiškesnės sveikatos priežiūros paslaugos.   


Vadovaudamosi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu dėl ambulatorinių slaugos paslaugų namuose teikimo bei naujais reikalavimais Palangos miesto pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos (toliau – ASPĮ) nuo 2022 m. sausio 3 d.  pradėjo teikti slaugos paslaugas namuose su nauja komanda, kurią sudaro 2 slaugytojai, 2 slaugytojo padėjėjai, kineziterapeutas. Palangos...


Vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinės saugos įstatymo 12 straipsnio 5 dalies 6 punktu ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2016 m. sausio 8 d. įsakymo Nr. 1-3 „Dėl techninių perspėjimo sistemos priemonių priežiūros organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ 25 punktu, šių metų gegužės 12 d....


Spalio 16 d. 11.52 val. planuotas perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas neįvyks.


Atlikta visuomenės sveikatos stebėsena atskleidė Palangos miesto demografinius pokyčius bei sveikatos sritis, į kurias Palangos miesto savivaldybė turėtų dėti daugiausiai pastangų, siekiant pagerinti rodiklius.


Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko atvirukų paroda iš asmeninės Sauliaus Žulkaus kolekcijos. Atvirukuose užfiksuoti svarbiausi Palangos ir Šventosios objektai: Kurhauzas, Tiškevičių rūmai, Palangos tiltas, senoji Palangos vasaros estrada, Šventosios jūrų uostas bei daugelis kitų. Nepaisant to, kad paroda surengta savaitgalį, ji sulaukė...


Palangos miesto gyventojų kasmet vis mažėja. Priežastys – per šešerius metus mirė 233 žmonėmis daugiau, nei gimė, be to, iš miesto išvyko 604 žmonėmis daugiau, nei atvyko. Skaičiai kalba ir tokius dalykus: dažniausiai mūsų miesto gyventojai serga kvėpavimo takų ir kraujotakos ligomis. Pastarosios buvo daugiau nei pusės Anapilin iškeliavusių...


„Reikia džiaugtis tuo, ką turi, o ne apgailestauti, ko neturi. Mano patarimas visuomet buvo, jog reikia pasveikinti kiekvieną dieną, nesvarbu, kokia ji išauštų, vėjuota ar lietinga“, - savo patarimais pasidalijo Pasaulinę sveikatos dieną kalbinta Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro vidaus ligų gydytoja Jolanta Baronienė. Išties, sveikata žmogui pati brangiausia, o tik jos netekęs...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius