Šventojiškė piktinasi, kad Rinkliavų centras reikalauja mokėti rinkliavą už sudegusį namą

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-12-05
Peržiūrėta
634
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventojiškė piktinasi, kad Rinkliavų centras reikalauja mokėti rinkliavą už sudegusį namą

Rinkliavų už komunalines atliekas įstatymas piktina vis daugiau palangiškių. Teisybės paieškų išvarginti miestiečiai vis dažniau mina „Palangos tilto“ redakcijos slenkstį. Šventojiškei Virginijai Bagdonienei kreiptis į vietinę žiniasklaidą pasiūlė miestelio seniūnas Eugenijus Čilinskas. „Klausimą, už ką privalau mokėti, iškėliau kone visoms miesto institucijoms, tačiau atsakymo taip ir negavau. Praėjusią savaitę lankiausi pas Šventosios seniūną E. Čilinską, kuris ir patarė kreiptis į jus“, – pokalbį pradėjo V. Bagdonienė.

 

Sudegęs namas

2010 metų gruodžio 5 dieną, Šventosios miestelio Pašventupio gatvės 17 name kilo gaisras. Ugnis akimirksniu suniokojo visą namą ir  jis tapo negyvenamas. „Šiame name gyveno mano tėvas. Kadangi mūsų šeimos sklypas ribojasi su tėvo, po gaisro jį priglaudėme pas save. Taip ir gyvenome iki šių metų lapkričio mėnesio. Gavę sąskaitą už komunalinių atliekų išvežimą apstulbome: namas sudegęs, negyvenamas, o metinį mokestį mokėti turime. 315 litų. Mūsų šeimai tai yra didelė suma. Juk paslaugų negauname, o mokėti reikia“, – įstatymo spragomis piktinosi V. Bagdonienė.

Gavusi sąskaitą V. Bagdonienė netylėjo: „Kreipiausi į Rinkliavų centrą, rašiau prašymus bei raštus. Rinkliavų centras savo ruožtu liepė pristatyti pažymą iš miesto gaisrinės, jog namas tikrai sudegęs. Pristačiau, tačiau jiems netiko, mat nėra kopijos. Dar kartą vykau į gaisrinę, pas patį jos vadą, kuris geranoriškai sutiko išduoti gaisro aktą. Ši pažyma tapo išsigelbėjimu. Rinkliavų centras atleido nuo 2011 metų rinkliavos. Bet palaukit, juk 2010 metais namas jau irgi buvo negyvenamas“.

 

Trūksta žmogiškumo

Ponią Virginiją piktina ne tik sąskaita už negautas paslaugas, bet ir Rinkliavų centro darbuotojų žmogiškumo stoka.

„Daugybę kartų jiems skambinau bei pasakojau savo istoriją, tačiau darbuotojai į mane numodavo ranka. Jiems paprasčiausiai trūksta žmogiškumo. Praėjusią savaitę vykusiame bendrame susirinkime su Šventosios seniūnu E. Čilinsku, papasakojau visą savo teisybės ieškojimo istoriją. Seniūnas patarė nemokėti. Tačiau bijau. Rinkliavų centras mane gali paduoti antstoliams ir tokiu būdu išsireikalaus pinigų“, – jaudinosi pašnekovė.

V. Bagdonienė negailėjo kritikos ir komunalininkams: „Nesuprantu ir komunalinių atliekų išvežimo grafikų. Rinkliavų centro darbuotojams papasakojau ir apie šią problemą, tačiau  jie man atkirto: „Prašyk, kad E. Čilinskas šiukšles išvežtų““.

 

Vykdo Tarybos sprendimus

Palangos miesto rinkliavų centro direktoriaus pavaduotojas Eugenijus Simutis „Palangos tiltui“ patvirtino, jog V. Bagdonienė bei panašioje situacijoje atsidūrę miestiečiai savo pinigais turi rūpintis patys.

„Pats žmogus turi imtis iniciatyvos pristatyti dokumentus, o toliau sprendžia Rinkliavų centro komisija. Tačiau miestiečiai turi suprasti pačią įstatymo esmę: Rinkliavų centras tik administruoja rinkliavas. Mes įstatymų nekuriame. Taip pat nesame atsakingi už komunalininkų šiukšlių išvežimo grafikus. Mes surenkame pinigus už komunalines atliekas ir pinigus pervedame į miesto biudžetą. Viskas. Jeigu turite nusiskundimų, priekaištų – teisybės ieškokite savivaldybės Taryboje, kuri ir priėmė tokį sprendimą. Taip, aš sutinku jog šis rinkliavų už šiukšles įstatymas turi spragų, tačiau tai jau ne mūsų kompetencija“, – sakė E. Simutis.

Pasak E. Simučio, lietuvis nebūtų lietuvis, jeigu neieškotų įstatymo spragose naudos sau: „Ištyrus situaciją neretai paaiškėja, jog tokiuose namuose gyvena giminaičiai ar vasarą įleidžiami poilsiautojai. Tokiu atveju, prieš įstatymą visi yra lygūs. V. Bagdonienei reikėtų kreiptis į Rinkliavų centro komisiją bei pristatyti visus dokumentus. Komisija juos išnagrinės ir priims sprendimą“. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rudeniu Palangoje besimėgaujantys poilsiautojai išlaidų turės mažiau – nuo ketvirtadienio už automobilių stovėjimą mokėti nereikės. Tačiau kurortas suspėjo pasipelnyti. Kas vasarą nuo gegužės 15 iki rugsėjo 15 dienos už mašinų stovėjimą gaunamos pajamos Palangoje geriausiai informuoja apie kurortą aplankančius poilsiautojų srautus. Praėjusiais metais per 4 mėnesių vasaros sezoną kurortas...


Palangos miesto gyventojai, esant poreikiui ir turėdami šeimos gydytojo siuntimą, jau gali kreiptis į Klaipėdoje duris atvėrusią Karščiavimo kliniką – tokią galimybę užtikrina Palangos ir Klaipėdos miesto savivaldybių pasirašyta bendradarbiavimo sutartis dėl šios paslaugos teikimo.


Palangos miesto Savivaldybė tiesia pagalbos ranką labiausiai dėl koronaviruso pandemijos paliestiems miestelėnams – jie į Savivaldybę jau gali kreiptis dėl vienkartinės socialinės piniginės paramos.


Į redakciją paskambinęs palangiškis pasiguodė, jog atėjusioje sąskaitoje už komunalinių atliekų tvarkymo paslaugą įrašyta, jog jie nuomojasi konteinerį už 8 eurus. „Jeigu taip, tuomet mes galime ir nenuomoti to konteinerio“, – sakė palangiškis, pabijojęs, jog atsirado naujas mokestis, kurio iki šiol nematęs.  


Šilumos gamintojai stvėrėsi už galvos – absurdišku sprendimu, įpareigojančiu pirkti niekam nereikalingas dujas, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) užsimojo padidinti šilumos kainas kelių Lietuvos miestų gyventojams. VKEKK įpareigojo šilumą tiekiančią bendrovę „Litesko“ iki 2016 metų gruodžio 31 dienos iš...


Praėjusią savaitę Palangos miesto taryba išplėtė gatvių, kuriose bus apmokestinamas automobilių stovėjimas, sąrašą. Šiuo sprendimu piktinasi vaikų reabilitacijos sanatorijos „Palangos gintaras“ vadovas Kęstutis Speičys, nes pacientams netaikomos jokios išimtys, tad ir jie turės mokėti nustatytą rinkliavą.


Kada ir kiek reikia mokėti už sveikatos tyrimus?

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 04 25 | Rubrika: Sveikata

Palangos gydymo įstaigų pacientai labai dažnai užduoda klausimus, už kokius tyrimus reikės mokėti ir kodėl? Asmenys, drausti privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), turėtų gauti nemokamas medicinos paslaugas, apmokamas iš PSD fondo biudžeto. Bet taip kurorte yra ne visada.


Rinkliavų už komunalines atliekas įstatymas piktina vis daugiau palangiškių. Teisybės paieškų išvarginti miestiečiai vis dažniau mina „Palangos tilto“ redakcijos slenkstį. Šventojiškei Virginijai Bagdonienei kreiptis į vietinę žiniasklaidą pasiūlė miestelio seniūnas Eugenijus Čilinskas. „Klausimą, už ką privalau mokėti, iškėliau kone...


Kurorte padidinus automobilių parkomatų – stovos skaitiklių – nuo dešimties iki trisdešimties, miesto valdžia tikisi, kad miesto gatvėse bei jų prieigose pamažu įsivyraus ramybė, o į miesto biudžetą įbyrės daugiau rinkliavos pinigų. Palangos rinkliavų centro vadovai nedrįsta spėti, kad daugiau parkomatų padidins pajamas, nes miesto Taryba yra nusprendusi...


Rinkliavų centro rinkliavų kibiras – kiauras

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 07 26 | Rubrika: Miestas

Palangos savivaldybės Taryba numačiusi šiais metais surinkti 350 tūkstančių litų vietinių rinkliavų vien tik iš automobilių stovėjimo tam savivaldybės nustatytose vietose. Bet kaip įsitikino savivaldybės kontrolierė Elena Kuznecova, praėjusį trečiadienį patikrinusi, kaip renkama rinkliava vienoje iš daugelio automobilių mokamo statymo vietose – aikštelėje prie sanatorijos „Pušynas“ – tiek...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius