Šventosios „kempinguose“ aptikta pažeidimų

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-07-28
Peržiūrėta
526
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Poilsiautojai šeimininkauja ir valstybiniame miške.
Poilsiautojai šeimininkauja ir valstybiniame miške.

Ketvirtadienį Šventoji sulaukė rimtų tikrintojų. Įtarus, kad priekėpyje esama nelegalių kempingų, bei gavus signalą, jog per 50 metrų nuo paplūdimio esama atviro kanalizacijos šulinio, reidą kurortiniame miestelyje surengė ir du vadinamuosius kempingus patikrino Mokesčių inspekcijos, Palangos savivaldybės, aplinkosaugos, Šventosios girininkijos atstovai, kurie aptiko pažeidimų.

 

Tikrino du kempingus

Reide dalyvavusių institucijų atstovai patikrino du Ošupio take priekopės pušyne esančius vadinamuosius kempingus.

Viename jų savininkės seseria prisistačiusi moteris mokesčių inspektoriams už 29 litus leido pasistatyti palapinę ir automobilį. Beje, moteris verslo liudijimo neturėjo – teigė, neva jį turinti sesuo, kuri tuo metu buvo išvykusi – tad liko neaišku, ar kempingas apskritai teisėtas. Gautų pinigų moteris į apskaitą neįtraukė.

Kitame kempinge tikrintojams įtarimų sukėlė tai, ar gali šeimininkas apskritai verstis tokiu verslu – čia šeimininkaujantis Valdis Skudikis pagal verslo liudijimą tėvo sklype gali nuomoti nekilnojamąjį turtą bei verstis trumpalaikiu gyventojų apgyvendinimu. Sklypas pristatytas džemperių, tačiau tikrintojams V. Skudikis aiškinęs, jog šie priklauso jam, juos vyras nuomoja poilsiautojams.

 

Užkliuvo kanalizacijos šulinys

Be rimtų įtarimų, kad abiejų improvizuotų kempingų šeimininkai verčiasi nelegaliai, reido dalyviams užkliuvo ir daugiau pažeidimų. Tiek vienu, tiek kitu atveju panašu, kad šeimininkaujama ne tik savo sklype, bet ir už jo ribų – lendama tiek į valstybinį mišką, tiek į valstybės žemę.

Be to, rasta daug netvarkos bei kitokių pažeidimų: sklypuose ir šalia jų mėtėsi ir statybinio laužo, buvo matyti atviri elektros laidai.

O labiausiai tikrintojus pritrenkė per 50 metrų nuo paplūdimių aptiktas mediniu dangčiu pridengtas kanalizacijos šulinys.

„Fekalas per 50 metrų nuo jūros. Baisu. Šventosios bendruomenė, kurios vienas aktyvių steigėjų ir net pirmininku buvo V. Skudikis, piktinasi, kad esą Palanga per mažai dėmesio skiria Šventajai, netvarko jos. O patys savo kieme apsiliuobti nesugeba“, - grįždami iš reido tarpusavyje kalbėjosi tikrintojai.

 

Komentuoti nenori

Palangos miesto savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus specialistai, stebėjęsi dėl rastų pažeidimų ir sakę, jog skaudžiai bausią pažeidėjus, vėliau komentuoti aptiktų pažeidimų nebenorėjo.

„Kol kas nieko pasakyti negalime, - tiek ketvirtadienį popiet, tiek pirmadienį „Palangos tiltui“ sakė skyriaus vedėjo pavaduotoja Danutė Mikienė. – Kol kas vyksta tyrimas, ir komentuoti, kol neturime tikslios informacijos, būtų neetiška“.

Pasak D. Mikienės, šią savaitę į Viešosios tvarkos skyrių yra iškviesti tikrintų objektų savininkai. Jiems atvykus, bus išsiaiškinta dėl pažeidimų, surašyti protokolai, jei reikės, bus skiriamos baudos.

„Kai turėsime tikslią informaciją, tada ir komentuosime: ką nubaudėme, už kią nubaudėme ir kokios baudos skirtos“, - pasakė vedėjo pavaduotoja.

 

Vyksta tyrimas

Tuo, kad tyrimas tebevyksta, savo atsisakymą pasidalinti informacija apie rastus pažeidimus aiškino ir Ūkio ir turto skyriaus vyriausioji specialistė ekologė Reda Kairienė.

„Pažeidimų buvo, mes juos užfiksavome, nurodėme savininkams, ką reikia sutvarkyti. Yra duotas laikas sąlygoms įvykdyti, jei jos bus įvykdytos, viena kalba, jei ne – žiūrėsime, kokių priemonių toliau imsimės“, - sakė R. Kairienė.

Tiesa, ekologės teigimu, jokių labai grubių pažeidimų aptikta nebuvo, o tikrintieji pažadėjo per atitinkamą laiką susitvarkyti, atsižvelgdami į išsakytas pastabas. Be to, valdininkė parašė raštą dėl galimo valstybinės žemės ribų pažeidimo, tad laukiama atitinkamų instancijų tyrimo bei atsakymo, būta pažeidimų ar nebūta.

„Kalbant apie nuotekų šulinį, galiu pasakyti, jog nebuvo užfiksuota, kad iš jo būtų teršiama aplinka. Taip, pažeidimų yra, bet ir juos savininkai pažadėjo pašalinti“, - pastebėjo R. Kairienė.

 

Išsiuntė šaukimus

Kaip „Palangos tiltui“ sakė Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Palangos miesto agentūros vyriausioji specialistė Simona Pakusienė, ketvirtadienį vykusio reido metu Šventojoje pažeidimų nustatyta nebuvo.

„Mes išsiuntėme šaukimus vieno iš patikrinimo metu aplankyto sklypo savininkėms. Kvietėme jas atvykti į mūsų agentūrą, kad galėtume susipažinti su dokumentacija ir išsiaiškinti, ar jų sklype nuotekų tinklai yra įrengti pagal projektą“, - paaiškino S. Pakusienė.

Kodėl su dokumentacija nesusipažinta, nėra žinoma, ar įrengiant tinklus buvo padaryta pažeidimų.

 

„Įsilipta“ į mišką

Kiek kalbesnis buvo Šventosios girininkijos girininkas Egidijus Japertas. Tiesa, jis pabrėžė, jog galįs kalbėti tik tiek, kiek pažeidimai susiję su jo kompetencijoje esančias klausimais – ar legalūs kempingai, ar ne, aiškinsis kitos institucijos.

„Išties ir vienu, ir kitu atveju sklypų savininkai peržengė savo ribas ir išplėtė jas valstybinio miško sąskaita. Gal „įlipo“ ir į valstybės žemę, tačiau tai jau ne girininkijos kompetencija“, - kalbėjo E. Japertas.

Jis paminėjo, jog V. Skudikis, kurio sklype esama ir privataus miško, „įleido“ poilsiautojus ir į valstybinį mišką: čia ant tarp medžių pakabinti hamakai, ant virvių plaikstosi džiūstantys poilsiautojų skalbiniai, stovi laikini staliukai.

„Mes jau vieną kartą buvo įspėję šeimininką, kad jis peržengė savo sklypo ribas ir įžengė į valstybinį mišką. Dabar jau įspėjimu nebeapsieis – pagal atitinkamą straipsnį skirsime baudą“, - sakė girininkas, pridūręs, jog kol kas dar negali pasakyti nei straipsnio, nei būsimos baudos dydžio.

Kito gi sklypo savininkai valstybiniame miške suvertė žvyro krūvas, sukrovė statybines atliekas. Jam liepta visa tai sutvarkyti ir neišsiplėsti ne savo miško sąskaita.

 

Pažeidimus jau šalina

„Nežinau, kodėl toks burbulas buvo išpūstas dėl eilinio patikrinimo, - pečiais gūžčiojo vieno iš tikrintųjų kempingų šeimininkas V. Skudikis. – Jeigu ir buvo kokių skundų, tai jie tikrai ne mano adresu. O pas mane tikrinta taip, kaip ir visada – atitinkamų institucijų atstovai pasakė, kas blogai, ir liepė trūkumus pašalinti“.

Vyriškis patikino, jog šiandien vykstąs į paskutiniąją tikrinusią instanciją. Kol kas gi jis jokių nuobaudų neturįs, tik įspėjimus bei nurodymą per atitinkamą laiką „pasitaisyti“. O tai, dėl ko buvo įspėtas, jau esą sutvarkyta.

Pasak V. Skudikio, rimčiausi įspėjimai buvo dėl bendros tvarkos: pavyzdžiui, kad nebuvo iš teritorijos išvežtos po audros nulaužtos medžių šakos, taip pat dėl to, kad poilsiautojai miške už sklypo ribų pasikabino hamakus bei išsikabino virves skalbiniams džiauti.

 

Šulinys – kaimyniniame sklype

Pasiteiravus dėl tiek triukšmo sukėlusio kanalizacijos šulinio, V. Skudikis atsakė, jog šulinys esąs kaimyniniame sklype. Jis pats gi turįs visas reikalingas sutartis su „Palangos vandenimis“.

„Manau, kad tas šulinys kam nors ir bus užkliuvęs. Tačiau jis – ne mūsų, o kaimyno. Pavardės įvardinti nenorėčiau, juolab kad žmogus tvarkosi“, - sakė vyriškis.

Pasak jo, ir tas šulinys nebuvusi kokia nors atvira fekalijų duobė: jis išcementuotas, yra siurbliukas, ir, atėjus laikui, nuotekos buvo išsiurbiamos ir išvežamos.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Praėjusį savaitgalį Palangoje patikrinta 3443 automobiliai, nepraleistų nebuvo, nustatyta 60 pažeidimų.


Kaip "Palangos tiltą" informavo Klaipėdos policijos atstovė spaudai Andromeda Grauslienė, įsigaliojus naujai tvarkai dėl karantino taisyklių pažeidimų, kai protokolus pagal LR ANK 45,46, 506 str.gali surašyti policijos pareigūnai, iki pirmadienio, balandžio 4 d., Palangos m. pareigūnai surašė 13 protokolų pagal LR ANK 45 str. Visiems pažeidėjams surašyti...


Klaipėdos apygardos prokuratūra, įvertinusi visą tyrimo metu surinktų duomenų ir įrodymų visumą, priimė nutarimą atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones dėl statinio, adresu Meilės al. 26, Palangoje. Šis statinys yra žinomas kaip Palangos "dušinės." Atlikus tyrimą nustatyta, kad prokurorui nėra teisinio pagrindo konstatuoti teisės aktų, o tuo pačiu...


Iškart dviejų kultūros paveldo vertybių – Palangos miesto istorinės dalies bei Senojo miesto – teritorijon papuolančiame Palangos parapijos namų Vytauto g. 88A sklype vasarą triūsę archeologinius žvalgomuosius tyrimus atlikę archeologai, nors daugumoje šurfų archeologiškai vertingo kultūrinio sluoksnio neaptiko, beveik visur rado pavienių XVII-XVIII a....


Iškart dviejų kultūros paveldo vertybių – Palangos miesto istorinės dalies bei Senojo miesto – teritorijon papuolančiame Palangos parapijos namų Vytauto g. 88A sklype vasarą triūsę archeologinius žvalgomuosius tyrimus atlikę archeologai, nors daugumoje šurfų archeologiškai vertingo kultūrinio sluoksnio neaptiko, beveik visur rado pavienių XVII-XVIII a....


Iškart dviejų kultūros paveldo vertybių – Palangos miesto istorinės dalies bei Senojo miesto – teritorijon papuolančiame Palangos parapijos namų Vytauto g. 88A sklype vasarą triūsę archeologinius žvalgomuosius tyrimus atlikę archeologai, nors daugumoje šurfų archeologiškai vertingo kultūrinio sluoksnio neaptiko, beveik visur rado pavienių XVII-XVIII a....


Iškart dviejų kultūros paveldo vertybių – Palangos miesto istorinės dalies bei Senojo miesto – teritorijon papuolančiame Palangos parapijos namų Vytauto g. 88A sklype vasarą triūsę archeologinius žvalgomuosius tyrimus atlikę archeologai, nors daugumoje šurfų archeologiškai vertingo kultūrinio sluoksnio neaptiko, beveik visur rado pavienių XVII–XVIII a....


Šventosios „kempinguose“ aptikta pažeidimų

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 07 28 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienį Šventoji sulaukė rimtų tikrintojų. Įtarus, kad priekėpyje esama nelegalių kempingų, bei gavus signalą, jog per 50 metrų nuo paplūdimio esama atviro kanalizacijos šulinio, reidą kurortiniame miestelyje surengė ir du vadinamuosius kempingus patikrino Mokesčių inspekcijos, Palangos savivaldybės, aplinkosaugos, Šventosios girininkijos atstovai, kurie aptiko...


Šventosios uoste vyksta valymo darbai

Ugnė RAUDYTĖ, 2011 04 13 | Rubrika: Miestas

Šventosios uosto direktorė Airida Čėsnienė informavo, kad nuo balandžio pirmosios dienos prasidėjo uosto valymo darbai. Konkursą laimėjusi Latvijos kompanija „BGS“ jau kurį laiką valo Šventosios uostelio įplaukos kanalą. Iš viso planuojama iškasti per 66 tūkstančius kubinių metrų grunto. Jis nebus plukdomas į jūrą, o liks formuoti būsimo Šventosios uosto teritorijai. Nuo 20-30 centimetrų...


Šventosios upė neužteršta

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 28 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę susirūpinę šventojiškiai pranešė, kad Šventosios upė užteršta neaiškios kilmės teršalais. Nuvykus ir apžiūrėjus upės vagą pastebėta, kad vanduo parudavęs ties Beždžionių tiltu bei uosto teritorijoje. Prie Šventosios upės meškeriojęs žvejas tikino, kad per dvidešimt metų nebuvo matęs tokia spalva nusidažiusios upės.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius