Švietimo darbuotojai patirties sėmėsi Vokietijoje

Danguolė PETRAUSKIENĖ Projekto „Pradinio ugdymo tobulinimas“ dalyvė, logopedė-metodininkė, 2013-01-14
Peržiūrėta
1247
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Švietimo darbuotojai patirties sėmėsi Vokietijoje

Ugdymo plėtotės centras 2012 m. pradėjo vykdyti projektą „PRADINIO UGDYMO TOBULINIMAS”. Šio projekto veikloje, laimėję atrankos konkursą, dalyvauja 50 pradinių klasių mokytojų ir 25 švietimo pagalbos specialistai iš visos Lietuvos. Rudenį pedagogai jau dalyvavo 2 dienų seminarų cikle, kuris buvo skirtas mokinių kūrybiškumo ugdymui.
Viena iš projekto veiklos sričių – dalyviams sudaryti galimybes vykti su edukaciniu pažintiniu vizitu į Europos šalių švietimo institucijas ir susipažinti su gerąja ugdymo praktika autentiškoje aplinkoje, kurti tarptautinio bendradarbiavimo tradicijas.
Tad 2012 metų pabaigoje 38 pradinių klasių mokytojai, švietimo pagalbos specialistai ir administracijos atstovai iš įvairiausių Lietuvos mokyklų dalyvavo 6 dienų edukacinėje kelionėje-stažuotėje Vokietijoje.
Stažuotės tikslas – plėtoti projekto tikslinių grupių – pradinių klasių mokytojų, švietimo pagalbos specialistų ir mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos darbuotojų kompetencijas, reikalingas veiksmingiau ugdyti pradinių klasių mokinių kūrybiškumo, problemų sprendimo ir praktinius gebėjimus.
Stažuotės metu dalyvavome susitikime Vokietijos Federalinėje švietimo ir mokslinių tyrimų ministerijoje. Ministerijos atstovas Benno Linne pristatė Berlyno žemės švietimo sistemą, maloniai atsakė į iškilusius klausimus. Vyko susitikimas su Mokyklų veiklos kokybės gerinimo instituto atstovu Dr. Gartner, kuriame kalbėta apie Mokyklų veiklos kokybės vertinimo rodiklius Vokietijoje. Pristatytos įvairios anketos, kurios skirtos įvertinti ir įsivertinti mokyklos, mokytojų darbą.
Kiekvieną dieną, tikslinėmis grupėmis, dalyviai lankė po keletą ugdymo įstaigų (Berlyno pradines mokyklas ir pradines mokyklas, dirbančias su specialiųjų poreikių turinčiais mokiniais). Mokyklų atstovai dalinosi patirtimi kaip sprendžiamos iškylančios problemos bei įvairiose veiklose ugdomas kūrybiškumas.
Kelionę-stažuotę užbaigė apsilankymas Lietuvos Respublikos Ambasadoje Berlyne, susitikimas su ambasadoriumi Deividu Matulioniu. Ambasados konsulinis darbuotojas supažindino su pastato istorija, trumpai apžvelgė ambasados darbą ir jos indėlį į lietuvių vaikų, gyvenančių Vokietijoje, švietimą, papasakojo apie Vasario 16-osios gimnazijos veiklą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė teigia, kad į Lietuvą iš Ukrainos atvyko 1280 pedagogų ir 18230 vaikų, iš kurių 8591 jau registravosi ugdymo įstaigose. Ministrės teigimu, tarp atvykstančių pedagogų didžioji dalis yra anglų kalbos bei pradinių klasių mokytojų. Didžiausias iš Ukrainos atvykusių vaikų skaičius registruotas Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Druskininkų ir...


Minint Tarptautinę mokytojų dieną, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė ir švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė įteikė Metų mokytojų apdovanojimus aštuoniems Lietuvos mokytojams. Tarp jų palangiškių mokytojų nebuvo.


Palangos viešoji biblioteka organizuoja ir įgyvendina tęstinį kvalifikacijos bei kompetencijų ugdymo projektą bibliotekininkams „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų 2“. Mokymų ciklas prasidės rugsėjo 16 d. ir tęsis iki gruodžio mėnesio.


Šiemet, pasibaigus 53 - iajam Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursui, Palangos senoji gimnazija turi kuo pasidžiaugti. Šeši jos gimnazistai buvo pakviesti į finalinį etapą ir net penkti apdovanoti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos II ir III laipsnio diplomais. Iš viso sulaukta 167 darbų iš visos Lietuvos, 100 mokinių buvo pakviesta į...


Palangos viešoji biblioteka organizuoja ir įgyvendina kvalifikacijos bei kompetencijų ugdymo projektą bibliotekininkams „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų“. Nuo rugsėjo 10 d. bibliotekoje vyks mokymų ciklas. Mokymuose dalyvaus bibliotekininkai iš Palangos miesto švietimo įstaigų.  


Ketvirtadienį, 15 val., Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdžių salėje įvyko Savivaldybės Švietimo skyriaus Laimos Valužienės susitikimas su kurorto švietimo ir ugdymo įstaigų vadovais. Nuspręsta dviem savaitėms - nuo kovo 13 d. iki kovo 27 d. - dėl koronaviruso grėsmės uždaryti Palangos lopšelius-darželius ir mokyklas. Tačiau jau po valandos jos kolegė iš...


Balandžio 11-13 d. Palangos miesto ugdymo įstaigų vadovai vyko į Estiją dalyvauti tarptautiniame kvalifikacijos tobulinimo seminare „Rezultatais grįsto mokymo patirtis Estijos švietimo įstaigose“.


Prieš „Protmūšio“ epidemiją neatsilaikė ir pedagogai

Palangos švietimo pagalbos tarnyba, 2013 02 28 | Rubrika: Miestas

Paskutinį vasario ketvirtadienį pedagogai rinkosi išbandyti savo jėgas Proto mūšyje. Renginį vedė Palangos švietimo pagalbos tarnybos psichologė Rasa Karalienė. „Protmūšį“ laimėjo logopedų ir specialiųjų pedagogų metodinis būrelis, tik keliais taškais nusileido biologai ir chemikai, garbingą trečią vietą iškovojo ikimokyklinio ugdymo...


Švietimo darbuotojai patirties sėmėsi Vokietijoje

Danguolė PETRAUSKIENĖ Projekto „Pradinio ugdymo tobulinimas“ dalyvė, logopedė-metodininkė, 2013 01 14 | Rubrika: Miestas

Ugdymo plėtotės centras 2012 m. pradėjo vykdyti projektą „PRADINIO UGDYMO TOBULINIMAS”. Šio projekto veikloje, laimėję atrankos konkursą, dalyvauja 50 pradinių klasių mokytojų ir 25 švietimo pagalbos specialistai iš visos Lietuvos. Rudenį pedagogai jau dalyvavo 2 dienų seminarų cikle, kuris buvo skirtas mokinių kūrybiškumo ugdymui.


Praėjusią savaitę miesto Taryba pritarė miesto Savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinko pertvarkos 2012-2015 metų bendrajam planui. Progimnazija norėjusiai tapti Vlado Jurgučio pagrindinei mokyklai, vietos šiame plane neliko. „Nesijaučiame nei nusivylę, nei liūdni. Yra kaip yra. V. Jurgučio mokykla iki 2015 metų bus pagrindinė mokykla“, – laikraščiui sakė V....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius