Taryba pritarė, kad Palangoje šurmuliuotų vaikų ir jaunimo festivalis „Laumės juosta 2016“

Linas JEGELEVIČIUS, 2016-03-21
Peržiūrėta
895
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Taryba pritarė, kad Palangoje šurmuliuotų vaikų ir jaunimo festivalis „Laumės juosta 2016“

Praėjusį penktadienį įvyko Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdis. Jame dėl pateisinamų priežasčių nedalyvavo meras Šarūnas Vaitkus, Elena Kuznecova, Saulius Simė, Vaidas Šimaitis, Danas Paluckas. Bet išretėjusioje Taryboje „virė“ diskusijos, neišvengta ir apsižodžiavimo.

Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo tarifas kol kas nesikeis
Pirmuoju darbotvarkės klausimu miesto politikai turėjo pritarti miesto įmonės UAB „Palangos vandenys“ projektui „Dėl geriamo vandens tiekimo ir nuotekų infrastruktūros rekonstravimo ir plėtros Palangos mieste“. Tam numatytas nuotekų siurblinės Vytauto gatvėje rekonstravimas, darbų vertė nemaža – 301 tūkstantis eurų. Pusė lėšų skirs Europos Sąjunga, o pusę turės rasti pati įmonė. Antrasis darbotvarkės klausimas – dar aštresnis: „Dėl geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinių kainų nustatymo“.
Numatytos kainos – šiek tiek didesnės, bet jas, patvirtintas Valstybinės kainų ir energetikos komisijos, turėjo patvirtint ir miesto Taryba. Tarybos narys Eimutis Židanavičius teiravosi vandens įmonės direktoriaus Virgilijaus Beržanskio, ar, įmonei 2015-uosius baigus pelningai, nereikėtų tarifų didinti, jeigu to reikia, pelno, o ne gyventojų ir įmonių, vandens vartotojų, sąskaita. Eugenijus Simutis teiravosi, ar kils tarifai ir gyventojams, ir įmonėms, bet gavo pranešėjo, Ūkio ir turto skyriaus vedėjo Kosto Jakubausko, patikinimą, kad tai aktualu tik įmonėms. „Kažkodėl neparašyta, kad taip“, – replikavo E. Simutis, pridūręs, kad „būtų žymiai lengviau apsispręsti“, jeigu Tarybai pirmiausia būtų pateikta vandens įmonės vadovo veiklos ataskaita.
Posėdžio vadeles laikinai perėmęs Mindaugas Skritulskas paaiškino, kodėl nedera tarifų didinti įmonės pelno sąskaita: „Tarifai skaičiuojami ne pagal bendrą įmonės veiklą, o pagal tiesioginę – vandens tiekimą ir kanalizacijos nuotekų surinkimą bei utilizavimą“.
Po diskusijų Tarybai pirmiausia buvo pateiktas Ekonomikos komiteto pasiūlymas, kuris numatė tarifų nedidinti. Gan netikėtai Taryba balsavo už jį. Vėliau po posėdžio šių eilučių autoriui E. Simutis tokį balsavimą vadino „žaidimu“: „Kokia prasmė diskutuoti, jeigu Taryba neturi teisės pati tokių tarifų nustatyti, o tiesiog privalo patvirtinti, kokius yra Palangai juos nustačiusi Valstybinė kainų ir energetikos komisija?“

Palanga į Koncertų salę „Laumės juostą 2016“ įsileis nemokamai
Biudžeto skyriaus vedėjai Reginai Garadauskienei pristačius sprendimo projektą „Dėl Palangos miesto savivaldybės 2015 Finansų kontrolės būklės ataskaitos“, tie patys neoficialios opozicijos balsai teiravosi jos, kiek savivaldybėje yra nepanaudotų etatų. Vedėja sakė, kad šiuo metu savivaldybėje dirba 108 darbuotojai, dar du etatai yra laisvi.
Kibo į atlapus valdančiajai koalicijai Tarybos „galiorka“ ir dėl sprendimo projekto, kurį priėmus, 22-ajam vaikų ir jaunimo populiariosios muzikos festivaliui „Laumės juosta 2016“ būtų leista tris dienas nemokamai rengti koncertus naujojoje Palangos koncertų salėje.
Į E. Židanavičiaus klausimą, „ką už tai Palanga gauna“, klausimą pristatęs Vygintas Rekašius, Kultūros skyriaus vedėjas, atsakė tiesmukai: „Gauna daug. Didelį žinomumą“.
Įsiterpė ir posėdžiui pirmininkavęs vicemeras Rimantas Mikalkėnas: „Tai – labai didelis ir žinomas vaikų renginys, kurį Palanga siekia susigrąžinti į Palangą. Jeigu mums tai pavyks, bus mums visiems čia tik geriau. Juk transliuos renginį nacionalinė televizija, o vėliau koncertas bus retransliuotas. Ir vėl – minės visi Palangos vardą. Mes, savivaldybė, pagal sutartį turime teisę 12 renginių per metus organizuoti savo nuožiūra. Vieną tokių pasirinkome šį“.

Savanorystė – sveikintina ar ne?
E. Simutis jo klausė, kodėl per komercinius renginius Koncertų salėje nemokamai darbuojasi savanoriai. Liberalsąjūdietis nuogąstavo, kad „Palanga gali blogai per visą Lietuvą nuskambėti“, jeigu „patikrintų“ Darbo inspekcija.
V. Rekašius aiškino, kad kultūros centras yra „įpareigotas“ sutarties su renginių rengėjais jiems suteikti kai kurias paslaugas, taip pat ir salės bei rūbinės.
„Tokie darbai, kaip rūbinės budėtojų ar salės informacijos teikimo, atliekami laisvanoriškai. Vaikai pamato renginį. Su Darbo inspekcija buvo dėl to kalbėta. Jeigu ji atvyktų į Koncertų salę per renginį, diskutuotume“, – sakė jis.
Čia įsiterpė M. Skritulskas, pastebėjęs, kad savanorystė Europos Sąjungoje yra labai skatinama, ypač tarp jaunimo.
„Ir, pavyzdžiui, Klaipėdoje ji yra labai populiari. Kaip kitaip jaunimui įgauti reikalingos patirties?“ – retoriškai klausė jis.
Neišlaikė ir kito konservatoriaus Dainio Želvio kantrybė: „Man, patikėkite, yra kraupu klausytis Eimučio Židanavičiaus ir Eugenijaus Simučio. Ką darome, viskas blogai, viskas – ne taip. Juokinga, vyrai, vien priekabių ieškoti“.
Pridūrė ir M. Skritulskas: „Kadangi dalį finansavimo salės statybai davė Europos Sąjunga, tuose dokumentuose pabrėžta pastato visuomeninė reikšmė, jo svarba vietos bendruomenei. Nepasakyta, kad jos tikslas – tik pelno siekimas. Toks festivalis, kaip „Laumės juosta 2016“ į Palanga gali pritraukti apie 3-4 tūkstančius vaikų su tėvais ir auklėtojais. Argi tai blogai?“
Taryba balsavo, kad būtų skirtos lėšos užsienyje mirusio palangiškio palaikų parvežimui į Palangą.
Taryba savo sprendimu priskyrė aptarnavimo teritorijas kurorto mokykloms, taip pat Šventajai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šį penktadienį, lapkričio 12 d., 16.00 val. Palangos atviroje jaunimo erdvėje prasidės Jaunimo varžybos 2021. Varžybų metu 14-29 m. jaunuoliai galės išbandyti jėgas žaisdami biliardą, stalo futbolą ir kol kas paslaptyje laikomą stalo žaidimą.– geriausių žaidėjų laukia smagūs ir skanūs prizai, o visų dalyvių – gerai praleistas laikas ir įvairios staigmenos. 


Seniai seniai (o tiksliau - prieš ketverius metus) Palangos kurhauzo palėpėje apsigyveno mažytis visada žalią kepurę užsimaukšlinęs nykštukas. Nepaprastas tai buvo nykštukas – didis teatro ir kitų menų gerbėjas. Kiekvieną pavasarį jis pradėdavo palėpėje garsiai garsiai bildėti ir taip į kurhauzą prikviesdavo įdomiausių aktorių ir šauniausių šokėjų iš tolimiausių Lietuvos kampelių. 


Palangos atviroje jaunimo erdvėje „Be stogo“ net ir karantino metu veiklos nestinga – vyksta individualūs susitikimai su lankytojais, įvairios veiklos nuotoliniu būdu ir lauke. Siūloma ir pramogų – pavyzdžiui, norintieji aktyviai leisti laiką gryname ore, kviečiami į teminius pasivaikščiojimus Palangoje.


Su šilto vėjo gūsiu į Palangą įsiveržia du tradiciniai vasaros vidurvasario festivaliai – „Pasaulio balsai“ ir „Laumės juosta“, tad kitą savaitgalį kurortą užburs muzikos garsai.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Praėjusį penktadienį įvyko Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdis. Jame dėl pateisinamų priežasčių nedalyvavo meras Šarūnas Vaitkus, Elena Kuznecova, Saulius Simė, Vaidas Šimaitis, Danas Paluckas. Bet išretėjusioje Taryboje „virė“ diskusijos, neišvengta ir apsižodžiavimo.


Palangos miesto savivaldybės taryba antradienį, vasario 23 d., patvirtino Savivaldybės 2016 metų biudžetą, kurį sudaro 19 mln. 924 tūkst. eurų pajamų. Vienam Palangos miesto gyventojui teks apie 1148 eurų biudžeto asignavimų.


Praėjusį antradienį, rugpjūčio 12-ąją, pasaulis minėjo Tarptautinę jaunimo dieną. Renginių, skirtų jaunimui, netrūko ir Palangoje. Gražiai ir turiningai į šiuos renginius įsiliejo pernai Palangoje Darbo biržos patalpose duris atvėręs Jaunimo darbo centras, pakvietęs jaunuosius palangiškius į kompleksinį seminarą „Internetinis verslas – teorija ir praktika“.


Praėjusį savaitgalį į Palangą rinkosi koncertuoti dainuojantys vaikai bei vaikų pop muzikos kolektyvai. Per pusantro tūkstančio vaikų ir per 50 kolektyvų susirinko į dvidešimtmetį šventusį vaikų ir jaunimo populiariosios muzikos festivalį „Laumės juosta 2014“. Tai gražiai iliustruoja, kaip per du dešimtmečius išaugo festivalis: pirmajame dalyvavo vos 9...


Pirmadienį miesto savivaldybės Kontrolės komitetas, apsvarstęs kontrolierių tarnybos pateiktas  UAB „Palangos šilumos tinklai“ audito išvadas, joms pritarė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius