„Tautiška giesmė“ skambėjo Palangoj ir Šventojoj

Palangos tiltas, 2014-07-07
Peržiūrėta
554
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Tautiška giesmė“ skambėjo Palangoj ir Šventojoj

Šį sekmadienį, liepos 6 dieną, minint Mindaugo karūnavimo dieną, Lietuvos himnas skambėjo kaip niekad garsiai ne tik Lietuvoje, bet ir apjuosė visą Žemės rutulį bei suvienijo lietuvius visame pasaulyje.

Skambėjo ji ir Palangoje bei Šventojoje: palangiškiai ir patriotiškai nusiteikę kurorto svečiai rinkosi ją giedoti ant Birutės kalno bei jo papėdėje, šventojiškiai ir Šventojoje viešėję poilsiautojai giedojo ant Žemaičių Alkos.

„Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ iniciatyvos organizatoriai fiksuoja bent 450 taškų Lietuvoje ir dar 42 vietoves pasaulyje, kuriuose šiemet lygiai 21 val. garsiai skambėjo Lietuvos himnas.

Žmonės himną giedojo ne tik tradicinėse vietose – ambasadose, mietų aikštėse, kavinėse, bažnyčiose – bet ir parduotuvėse, oro uostuose, traukiniuose.

Himną giedojo lietuviai Argentinoje, Armėnijoje, Airijoje, Belgijoje, Danijoje, Didžiojoje Britanijoje, Graikijoje, Gruzijoje, Japonijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kinijoje, Lenkijoje, Liuksemburge, Mongolijoje, Norvegijoje, Olandijoje, Prancūzijoje, Škotijoje, Švedijoje, Vokietijoje. Pirmieji „Tautiškos giesmės“ kelionę aplink pasaulį pradėjo Naujosios Zelandijos lietuviai.

Neabejotinai gausiausiai šiemet himnas buvo giedamas Vilniaus Vingio parke vykstančioje Dainų šventėje, kurioje – apie 12 tūkstančių dalyvių ir dar kelis kartu tiek žiūrovų.

Pirmą kartą Lietuvos himnas visame pasaulyje vienu metu nuskambėjo prieš penkerius metus, švenčiant Lietuvos tūkstantmetį. Devynis mėnesius plaukę aplink pasaulį, legendinės „Tūkstantmečio odisėjos“ dalyviai pakvietė lietuvių bendruomenes visoje planetoje susijungti į gyvą balsų grandinę ir kartu giedoti „Tautišką giesmę“.

 

„Palangos tilto“ inf.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jurbarke skambėjo palangiškių dainos

"Palangos tilto" redakcija, 2019 12 05 | Rubrika: Miestas

Paskutinį rudens savaitgalį Palangos kultūros ir jaunimo centro moterų vokalinis ansamblis “Guboja” ir Jūros šaulių vyrų choras, vadovaujamas Rimgaudo Juozapavičiaus, keliavo į Jurbarką. Šio miesto kultūros centro moterų choro “Lelija” vadovė Dalė Jonušauskienė pakvietė kolektyvus į chorinės muzikos šventę “Susitikimas dainoje”...


Sekmadienį Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčioje skambėjo ne tik malda, bet ir muzika – į klasikinės muzikos koncertą bendruomenę pakvietė Ramunė Bučniūtė (smuikas bei vokalas) ir Dailė Docienė (arfa).


Europos Sąjungos (ES) Regionų Komiteto šią savaitę organizuotame kasmetiniame renginyje, į Briuselį sukvietusiame tūkstančius bloko piliečių nuo Lisabonos iki Palangos, dvi temos skambėjo nuolat.


„Marija Magdalena namon parskubėjo, ir visiems tuoj paskelbė: „Mačiau Atpirkėją!“ – sekmadienį, liepos 23 d.,Veiviržėnuose skambėjo Palangos kamerinio choro atliekamos giesmės žodžiai. Juos kartu giedojo ir į šimtametes tradicijas turinčius Šv. Marijos Magdalenos atlaidus susirinkę tikintieji, pirmąkart po ilgų dešimtmečių išėję į...


Ant Naglio kalno skambėjo dainos ir legendos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 03 30 | Rubrika: Miestas

Šeštadienio popietę pro Naglio kalną eidami ar dviračiais važiuodami palangiškiai ir miesto svečiai nustebę sustodavo ir skubėdavo kopti į patį kalną, mat nuo jo skambėjo muzika, dainos ir legendos. Čia į „Palangos dienų 2015“ renginių pynę įsiliejęs folkloro ansamblis „Mėguva“ sukvietė svečius pažiūrėti programos „Naglio kalno...


Šį savaitgalį Palangoje ne tik skambėjo varinių pučiamųjų muzika bei vyko tarptautinė konferencija „Nauji vėjai“, sukvietusi šios srities ekspertus ir muzikantus iš daugybės šalių, bet ir žengtas žingsnis link galimybės didžiausiame šalies kurorte 2019–2020 m. surengti Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą – penktadienį tarp...


Šį sekmadienį, liepos 6 dieną, minint Mindaugo karūnavimo dieną, Lietuvos himnas skambėjo kaip niekad garsiai ne tik Lietuvoje, bet ir apjuosė visą Žemės rutulį bei suvienijo lietuvius visame pasaulyje.


Visą praėjusią savaitę Palangoje viešėjo žymūs Baltarusijos, Gruzijos ir Lietuvos poetai, kuriems pajūris tapo įkvėpimo šaltiniu ne tik kuriant, bet ir verčiant bendraminčių eiles. Penktadienį „Diemedyje“ buvo emocingai užbaigtas jau ketvirtasis tarptautinis pleneras, organizatorių dar pavadintas vertimo dirbtuvėmis.


„Tautiška giesmė“ – viso pasaulio lietuvių lūpose

„Palangos tilto“ informacija, 2009 07 08 | Rubrika: Miestas

Praėjusio sekmadienio vakarą, Valstybės – Mindaugo karūnavimo dienos išvakarėse sugiedoti Vinco Kudirkos „Tautišką giesmę“ pakviesti viso pasaulio lietuviai. Palangos bei Šventosios gyventojai, poilsiautojai irgi aktyviai prisijungė prie didžiulio choro.


Palangos vardas skambėjo Kefalonijoje

„Baltijos“ vidurinės mokyklos Comenius projekto komanda, 2009 04 25 | Rubrika: Kultūra

Balandžio 2-9 dienomis „Baltijos“ vidurinės mokyklos mokytojų delegacija dalyvavo „Mokymosi visą gyvenimą“ programos Comenius daugiašalio projekto „Vanduo mus jungia“ baigiamojoje konferencijoje Graikijos saloje Kefalonijoje. Argostolyje, Kefalonijos sostinėje, skambėjo Palangos vardas, kurio dar prieš porą metų net nebuvo girdėję šio kurortinio miestelio gyventojai. Palangos savivaldybės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius