Veiviržėnuose skambėjo palangiškių giedamos giesmės

Palangos tiltas, 2017-07-27
Peržiūrėta
2234
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Veiviržėnuose skambėjo palangiškių giedamos giesmės

„Marija Magdalena namon parskubėjo, ir visiems tuoj paskelbė: „Mačiau Atpirkėją!“ – sekmadienį, liepos 23 d.,Veiviržėnuose skambėjo Palangos kamerinio choro atliekamos giesmės žodžiai. Juos kartu giedojo ir į šimtametes tradicijas turinčius Šv. Marijos Magdalenos atlaidus susirinkę tikintieji, pirmąkart po ilgų dešimtmečių išėję į eucharistinę procesiją miestelio gatvėmis.
Edmundo Jucevičiaus vadovaujamą Palangos kamerinį chorą į šimtametes tradicijas nuo 1785 m. puoselėjančiusŠv. Marijos Magdalenos atlaidus pakvietė nuo praėjusių metų rugpjūčio Veiviržėnų Šv. apaštalo evangelisto Mato parapijon perkeltas ilgus metus Šventosios ir Laukžemės parapijose dirbęs klebonas Vidmantas Gricius.
Palangiškiai ne tik giedojo šv. Mišių metu – beje, čia atliktos jaunos kompozitorės iš Klaipėdos Žydrūnės Malinauskaitės sukurtos šv. Mišios. Prieš pamaldas Veiviržėnų Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje jie surengė sakralinių giesmių koncertą, kuriame skambėjo Leonido Abario „Ryto malda“, JenniferRuch „Malda“, J. Ruter „Pasaulin žvelk“ bei kitos giesmės. O šv. Mišios pradėtos Marijai Magdalenai skirta giesme, kurią Palangos kamerinis choras kartu su Pauliaus Lygnugario vadovaujama Plungės simfoninio orkestro pučiamųjų grupe giedojo ir eucharistinės procesijos Veiviržėnų gatvėmis metu.
Choristams už koncertą bei giesmes šv. Mišių bei procesijos metu dėkojo ir tikintieji, ir klebonas V. Gricius, ir šv. Mišias aukoję Telšių vyskupo vikaras monsinjoras Rimantas Gudlinkis, Telšių vyskupijos Gargždų dekanato dekanas kanauninkas Jonas Paulauskas, Šventosios ir Laukžemės parapijų kanauninkas Bronislovas Latakas, Švėkšnos parapijos kunigas rezidentas Česlovas Degutis bei Gargždų parapijos vikaras Donatas Žukauskas.
Paklaustas, kodėl nusprendė į atlaidus pakviesti chorą iš Palangos, klebonas V. Gricius sakė, jog palangiškių choristų buvo sužavėtas, kai girdėjo juos giedant Laukžemės bažnyčioje. Sužavėjo tiek repertuaras, tiek balsų skambesys. Ir priminė, jog būtent šis koncertas, o ne vykęs Palangos kurhauze, buvęs pirmasis prieš keletą metų susikūrusio naujo kolektyvo pasirodymas klausytojams.
„Mes iki šiol esame labai dėkingi klebonui Vidmantui, kuris, dar nematęs ir negirdėjęs mūsų, pakvietė į Laukžemės bažnyčią, kur įvyko debiutinis choro pasirodymas. Tad, krikštatėvio pakviesti į Veiviržėnus, tiesiog negalėjome neatvykti“, – sakė Palangos kamerinio choro vadovas E. Jucevičius.
Pasak jo, choro repertuare yra daug įvairių sakralinių giesmių. Pati sakrali muzika gali būti įvairios formos: ji gali būti pramoginė, gali būti ir tokia, kurią tinka atlikti koncertų bažnyčiose metu. Repertuare yra ir lietuvių autorių, ir užsienio kūrėjų giesmių. Beje, pastarųjų tekstus į lietuvių kalbą verčia patys choro nariai, o E. Jucevičius jas aranžuoja.
„Giedoti šv. Mišių metu mūsų chorui taip pat ne naujiena. Labai gražiai draugaujame su Palangos Švč. Mergelės Marijos Dangun ėmimo bažnyčia, ir visų oficialių miesto renginių metu per iškilmingas pamaldas gieda būtent mūsų choras. Manome, kad Palangai turėti kolektyvą, galintį reprezentuoti miestą ne tik kamerinių koncertų, bet ir iškilmingų šv. Mišių metu – prestižo reikalas“, – pabrėžė choro vadovas.

Livija GRAJAUSKIENĖ
Vitalijaus Janušonio nuotr.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje ant Jurgio kalno žuvis-žvėris, iš utėlės išaugęs, įsitaisė gąsdinti žmones, ir niekas jo negalėjo įveikti, kol ant balto žirgo atjojęs šventas Jurgis nudūrė didįjį žvėrį, o pats žuvo... 


Ilgąjį savaitgalį pajūryje vykusiame „Palangos parko festivalyje“ skambėjo M. Levickio, Monikos Liu ir A. Mamontovo koncertai. 


Mielieji, nuoširdžiai sveikinu Lietuvos valstybės – Karaliaus Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės dienos proga!


Jurbarke skambėjo palangiškių dainos

"Palangos tilto" redakcija, 2019 12 05 | Rubrika: Miestas

Paskutinį rudens savaitgalį Palangos kultūros ir jaunimo centro moterų vokalinis ansamblis “Guboja” ir Jūros šaulių vyrų choras, vadovaujamas Rimgaudo Juozapavičiaus, keliavo į Jurbarką. Šio miesto kultūros centro moterų choro “Lelija” vadovė Dalė Jonušauskienė pakvietė kolektyvus į chorinės muzikos šventę “Susitikimas dainoje”...


Sekmadienį Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčioje skambėjo ne tik malda, bet ir muzika – į klasikinės muzikos koncertą bendruomenę pakvietė Ramunė Bučniūtė (smuikas bei vokalas) ir Dailė Docienė (arfa).


Europos Sąjungos (ES) Regionų Komiteto šią savaitę organizuotame kasmetiniame renginyje, į Briuselį sukvietusiame tūkstančius bloko piliečių nuo Lisabonos iki Palangos, dvi temos skambėjo nuolat.


„Marija Magdalena namon parskubėjo, ir visiems tuoj paskelbė: „Mačiau Atpirkėją!“ – sekmadienį, liepos 23 d.,Veiviržėnuose skambėjo Palangos kamerinio choro atliekamos giesmės žodžiai. Juos kartu giedojo ir į šimtametes tradicijas turinčius Šv. Marijos Magdalenos atlaidus susirinkę tikintieji, pirmąkart po ilgų dešimtmečių išėję į...


Ant Naglio kalno skambėjo dainos ir legendos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 03 30 | Rubrika: Miestas

Šeštadienio popietę pro Naglio kalną eidami ar dviračiais važiuodami palangiškiai ir miesto svečiai nustebę sustodavo ir skubėdavo kopti į patį kalną, mat nuo jo skambėjo muzika, dainos ir legendos. Čia į „Palangos dienų 2015“ renginių pynę įsiliejęs folkloro ansamblis „Mėguva“ sukvietė svečius pažiūrėti programos „Naglio kalno...


Šį sekmadienį, liepos 6 dieną, minint Mindaugo karūnavimo dieną, Lietuvos himnas skambėjo kaip niekad garsiai ne tik Lietuvoje, bet ir apjuosė visą Žemės rutulį bei suvienijo lietuvius visame pasaulyje.


Palangos vardas skambėjo Kefalonijoje

„Baltijos“ vidurinės mokyklos Comenius projekto komanda, 2009 04 24 | Rubrika: Kultūra

Balandžio 2-9 dienomis „Baltijos“ vidurinės mokyklos mokytojų delegacija dalyvavo „Mokymosi visą gyvenimą“ programos Comenius daugiašalio projekto „Vanduo mus jungia“ baigiamojoje konferencijoje Graikijos saloje Kefalonijoje. Argostolyje, Kefalonijos sostinėje, skambėjo Palangos vardas, kurio dar prieš porą metų net nebuvo girdėję šio kurortinio miestelio gyventojai. Palangos savivaldybės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius